ברוכים הבאים, אורח

ספונסר! מי? מה? למי? את מי? מתי? איה? איך? ולמה????
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ספונסר! מי? מה? למי? את מי? מתי? איה? איך? ולמה???? 1311 צפיות

ספונסר! מי? מה? למי? את מי? מתי? איה? איך? ולמה???? לפני 10 שנים, 7 חודשים #53988

כולם אומרים לי קח ספונסר!
בלי ספונסר אין צעדים!
בלי ספונסר אין החלמה!

כמה שאלות אליכם ספונסרים וספונסים מנוסים.
מי?- איך אדע את מי לקחת כספונסר?
מה?- מה זה המושג החדש הזה שבלעדיו א"א?
למי?- לי (טוב זו לא באמת שאלה )
את מי?- כבר שאלתי.
מתי?- באיזה שלב צריך ספונסר?
איה?-איפה משיגים?
איך?-איך זה עובד הסיפור הזה, מה אני עושה אתו, ואיך אני סומך על מישהו שהוא מכור כמוני- רק קצת יותר נקי- בשאלות שהם חיים ומות
(אולי אני קצת מגזים אבל לא הרבה)?
ולמה??????????????????????????????????

כשלעצמי ברור לי שאני צריך ספונסר ומהר,
אבל יש פחדים וחששות.
התשובות יעזרו לעוד חדשים כמוני.
שאלתי כבר כמה חברים יקרים שאלות אלו וענו לי,
ובכל אופן מאמין שתשובות נוספות מנקודות מבט שונות יעזרו לי ולחברים אחרים.
קדשנו במצותך ותן חלקנו בתורתך, שבענו מטובך ושמח נפשנו בישועתך וטהר ליבנו לעבדך באמת.
אני מאמין באמונה שלמה, שהבורא התברך שמו הוא בורא ומנהיג לכל הברואים והוא לבדו עשה ועושה ויעשה לכל המעשים.

בעניין: ספונסר! מי? מה? למי? את מי? מתי? איה? איך? ולמה???? לפני 10 שנים, 7 חודשים #54005

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מתוך שבעת השאלות שלך, אשתדל לענות על אחת, אבל גם היא לא ממש מתוך מה שאתה שואל, כי אני לא יודע למה אתה צריך ספונסר (ואם אתה צריך), אני כן יכול לנסות להסביר למה אני צריך ספונסר.

שמעתי על מוסד גמילה שבעמדת הקבלה מקבל כל מכור חדש מדבקה שכתוב עליה: "כעת אתה מסתכל על הבעיה היחידה בחיים שלך", והוא צריך להדביק את זה על המראה בחדרו, כדי שכשהוא יקום בבוקר - הוא יראה את זה מיד...

אז אני לא נמצא במוסד גמילה, והרבה פעמים אני שוכח שהבעיה היחידה בחיים שלי היא מי שאני רואה במראה כשאני קם בבוקר. השאלה היא איך אני מזכיר את זה לעצמי. רעיון אחד הוא להחזיק מראה קטנה בכיס, לשים עליה מדבקה כזאת, ולהסתכל עליה כל פעם כשיש לי בעיות. זה יכול לעבוד לא רע, אבל נראה לי שבדרך כלל מה שאעשה כשאני באמת צריך להסתכל במראה זה להתעלם מכך ולהמשיך לפעול כאילו כל העולם הוא הבעיה והיחיד שבסדר זה אני.

לכן יש לי ספונסר. לא בחרתי אותו כי הוא חכם ויפה אלא כיון שהוא אובייקטיבי לגבי המצב שלי. הוא לא מרוויח כסף אם אני נקי, וגם לא מפסיד כסף אם למרות כל מה שהוא אומר לי אני מחליט לדפוק את הראש בקיר מתוך שכנוע פנימי עמוק שבכך אני מעניש את כל העולם ואשתו. הוא אמנם אכפתי (ובמשך הזמן גם הפכנו לחברים כך שעוד יותר אכפת לו ממני), אבל אין לו מניות בחיים שלי ולא בהחלמה שלי. לכן, כאשר אני מדבר איתו, הוא יכול לומר לי את מה שהוא באמת חושב שעליי לעשות, בין אם זה נחמד לי ובין אם זה מאוד לא כיף לי לשמוע.

הנה דוגמא מהימים האחרונים. הייתי נורא מנוהל מאיזה ענין אישי שהסתבכתי בו. לא ממש רציתי להתקשר לספונסר אבל עשיתי את זה. בסתר ליבי ידעתי שהוא שוב יוציא את המראה המעצבנת הזאת ויראה לי שאני זה שצריך להשתנות כאן, אבל למרות זאת התקשרתי כי בתוך תוכי אני רוצה לגדול מתוך הכאב ולא להמשיך לסבול. כשהוא הראה לי שוב את המצב שלי, יכולתי לבחור באחת משתי האופציות: להודות שהוא צודק (האופציה הקשה), או להתרגז על המראה (האופציה הקלה אך הטפשית).

לספונסר שלי יש רק דבר אחד למכור לי כספונסר (כחבר זה משהו אחר), וזה הנסיון שלו בהחלמה. הוא הגיע לתכנית הרבה לפניי ויש לו הרבה יותר נסיון בעבודה של הצעדים, אז הוא יכול לשתף אותי ולהראות לי מה הוא עשה, וכך לחסוך ממני המון כאב מיותר. כמובן שבלי קשר לעבודת ה"מראה" שהוא עושה, הוא מדריך אותי בהתקדמות בצעדים עצמם ועוזר לי המון כאשר אני מגיע למקומות שבהם אני לא יודע כיצד לנהוג.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: ספונסר! מי? מה? למי? את מי? מתי? איה? איך? ולמה???? לפני 10 שנים, 7 חודשים #54028

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך, אענה לך מעט מניסיוני האישי, יהי רצון שיהא לתועלת.

מה?- מה זה המושג החדש הזה שבלעדיו א"א? כדאי לך לקרוא כאן.

מתי?- באיזה שלב צריך ספונסר? הכי מהר שיש, בשביל מה להמתין, אתה בג'ונגל לא תרצה מדריך שמכיר את היער?

איה?-איפה משיגים?כדאי לך לקרוא - כאן.

מי?- איך אדע את מי לקחת כספונסר? פניתי למישהו שרציתי את מה שיש ברשותו, שאלתי אותו איך הוא השיג שאת והייתי מוכן לשמוע למה שהציע, גם אם הנוחות שלי נפגעה, איך ידעתי שזה מה שאני רוצה? הסתכלתי לו בעיניים, העיניים מדברות הכי טוב שיש. רציתי את מה שראיתי שיש שם.

איך? איך זה עובד הסיפור הזה, מה אני עושה אתו, ואיך אני סומך על מישהו שהוא מכור כמוני- רק קצת יותר נקי- בשאלות שהם חיים ומות (אולי אני קצת מגזים אבל לא הרבה)? -  יש הרבה סוגי ספונסרים, כמו שיש סוגים שונים של אינסטלטורים, או רופאי שיניים, לכל אחד יש את החוויה שלו והניסיון שלו, מה שעבד לו ומה הוא מורגל לעבוד איתו.

אגב, לספונסר אחד יש כמה ספונסיים וכל אחד מהן יחווה אותו באופן אחר, הקשר איתו נבנה, זו לא חתונה קתולית, לומדים לבנות אמון, ואם זה לא מצליח אז לא.. יש עוד. מבינים שיש שיש מי שמנהל את העולם, וזה לא הספונסר, זה 'האבא' שלו..

הספונסר שלי לימד אותי שיש שאלות שהן למעשה תירוצים. אחד הסימנים המובהקים לסוג שאלות שכזה הן שאלות שמנסות להקיף את כל הצדדים, תשאיר קצת מקום בלי ידיעיה, זו מהות האמונה, האמון...

מקווה שהועלתי, שיהא בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: ספונסר! מי? מה? למי? את מי? מתי? איה? איך? ולמה???? לפני 10 שנים, 7 חודשים #54030

אני טירון אבל ממה שלמדתי זה למצוא מישהו שאתה מתחבר אליו. אם הינך הולך לקבוצות באופן קבוע - יותר כדאי מישהו שאתה מכיר חזותית ולא מבעד לטלפון... וכמובן כמה שיותר שנים של נקיות זה יותר טוב אם כי יש יוצאים מן הכלל. בהצלחה.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: ספונסר! מי? מה? למי? את מי? מתי? איה? איך? ולמה???? לפני 10 שנים, 7 חודשים #54042

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
forum.gye.org.il/index.php?topic=2591.msg27172#msg27172

כתבתי על זה בעבר.
רק שכחתי שם את הדבר הכי חשוב.
הספונסר הוא אחד שצעד לפני. ויכול לתת לי את הנסיון שלו איך לצעוד. אם אשמע לנסיונו יש סיכוי שאצעד בדרכו.

בהחלמה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: ספונסר! מי? מה? למי? את מי? מתי? איה? איך? ולמה???? לפני 10 שנים, 7 חודשים #54265

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
אוסיף אולי קצת מהניסיון שלי בלי התייחסות ישירה לשאלות:

כשהגעתי לתכנית קיבלתי המלצה מחבר לקחת ספונסר ולהתחיל את הצעדים. הוא גם המליץ לי על שניים שמתאימים לדעתו להיות בשבילי ספונסר, (ההמלצה שלו היתה על שניים שמבחינת המרחק אליו הגיעו עם ההתמכרות זה לא רחוק מידי, דומה למקום שלי). זה היה עוד לפני שבאתי לקבוצות החיות, בקושי הכרתי חברים, ואם אני זוכר נכון זה היה אפילו לפני שהתקשרתי לקבוצות הטלפוניות.

דיברתי עם אחד מהשניים והוא הסכים להיות ספונסר זמני. התחלנו את הקשר, והמקום שבו אני נמצא היום, שזה שמים וארץ לאיפה שהייתי קודם זה הרבה מאוד בזכותו. לא הכרתי אותו לפני כן, אבל ה' עזר לי בשידוך, וזכיתי בגדול. אני לא נכנס לפרטים, אבל אם תרצה אשמח באישי.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן