ברוכים הבאים, אורח

בלי ציפיות
(0 צופה) 

נושא: בלי ציפיות 116997 צפיות

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46275

• אלון
  • דירוג כסף
גוני, אל תקשור אחד לשני.
בחיים יהיו לכולנו המון אכזבות והמון דברים שלא בדיוק מסתדרים.
לאנשים כמונו, הכי קל לברוח למקומות האלה, זו מעין נחמה שכולנו יודעים מה היא שווה, מעמיקה את התסכול.
קל להגיד, אני יודע, אבל אני מאמין שההחלמה תביא שינוי בחיים ולא שינוי בחיים יביא החלמה.
אני כל כך רוצה להגמל

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46294

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
גוני יקר שיודע הרבה ומצטנע...
שומע הרבה כאב בתקופה האחרונה
וכואב לי יותר שנראה ששכחת שבעצם אנחנו חולים... :-\
זה נשמע כמו ייסורי מצפון וזה ממש ממש לא בריא לחולים...
מאחל לך המון שלווה ובריאות
בהחלמה רבה מכל הלב...
אוהב מאוד מאוד מי אני
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46323

שלום גוני.
אין לי משהו יותר מדי חכם לומר חוץ מלספר לך שאני עדיין פה, קורא, גם אם לא תמיד מגיב.
איתך לגמרי.
סתם שתדע.

אוהב,
חזק וקווה
אם אמרתי מטה רגלי - חסדך ה' יסעדני

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46549

• guni (אחד שלא יודע)
בוקר טוב.

תוכניותיי היפות באשר ללימודים ותעסוקה בשנה הקרובות כנראה לא יתממשו. לפי מה שאמרו לי לא ניתן כרגע להירשם ללימודים יותר. די מבואס מהמכה הזאת.

יום טוב

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46657

• guni (אחד שלא יודע)
אתמול בערב קיבלתי דחייה ממקום נוסף לגבי התחום שרציתי ללמוד.
חבר אחד יעץ לי לגשת בעצמי לאחד המקומות ולדבר איתם פנים אל פנים. אני לא אוהב לעשות את זה, אבל כנראה אין לי ברירה אם אני רוצה להציל את הסיכוי הקלוש שאוכל לקבל את התפקיד ההוא. אני גם חושש שאם לא אעשה את זה כל השנה ארגיש שוב ושוב את חווית ההחמצה, שתדקור אותי עוד פעם ועוד פעם.
הבעיה בלבקש אישית היא שהאכזבה במקרה של דחייה נוספת תהיה כואבת עוד יותר. אז כנראה צריך להשלים עם המצב ולגשת לשם בלי שום ציפייה. העניין הוא שאז לא אוכל בכלל להיאבק איתם ולשכנע אותם, כי אני בעצמי אתקפל תיכף אחרי ה"לא" הראשון או עקימת האף. ככה אני - די מהר מוותר מול קשיים חיצוניים. הלוואי שהייתי שונה בגישה הזאת.
דווקא קמתי היום במצברוח טוב, עד שנזכרתי בדחיות האלה . אני ארתום את החוויה הלא נעימה הזו ללקח בעתיד, שצריך להכריע בזמן ולא להימרח. אבל כרגע אני לא יודע איך אעביר את השנה הקרובה בהתמודדות עם תחושת ההחמצה . זה מתכון כמעט ודאי לשרשרת נפילות, ובכך ודאי שאינני מעוניין
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46744

• guni (אחד שלא יודע)
מעלה כאן סיפור שכתבתי על משהו שקרה לי בעבר, ועל איך לפרק כעסים ישנים.
אשמח לתגובות.

מפלצת בסופר

"אין כאן מפלצות, נכון?" שואלת טולטולה בזמן שאני מושיב אותה בכיסא של עגלת הסופר.
"מה פתאום", אני עונה לה. לאחרונה היא מחפשת אותן בכל מקום.
"אבל, אבל, גם מפלצות צריכות אוכל, נכון?"
"נכון".
"ואוכל קונים בחנות, נכון?"
"נכון."
"אז אולי יש מפלצות בחנות", היא מודיעה לי בתרועת ניצחון, ומיד ממנפת את ההישג: "אפשר אז שוקולד?". ממתי ילדים בני ארבע יודעים מה זה תוספת סיכון?
"אבל אין כאן מפלצות", אני מתעקש, וקופא ליד המקרר של מוצרי החלב. מפלצת עומדת שם, מטפחת מוקפדת, שרוולים ארוכים, מרימה מעדן חלב, בודקת את התאריך האחרון לשיווק וזורקת אותי משם לזמן אחר, שבו העיתונים כותבים על רייגן ועל שמיר, כריות כתפיים הן שיא האופנה, ואינטרנט שייך למחלקת מדע בדיוני.
כל זה לא מעניין בזמן האחר את רבקה שרמן, מורה מחליפה, מטפחת מוקפדת, שרוולים ארוכים, שמלמדת בכיתה ה' בנים. "הכיתה הקשה", כפי שחזרו המנהל הקשוח וייסמן וצוות מוריו ואמרו לנו יותר מפעם אחת, בהבעה של עייפות וייאוש. אם להודות על האמת, הביקורת לא היתה נטולת בסיס לחלוטין. עובדה: במקום להקשיב לשיעור על ספר שמואל, נראה כי תשומת הלב שלנו הופנתה להתכתבות אינטנסיבית בפתקים.
"והנביא פונה אל דוד המלך, ואומר לו... שקט! לא, הוא לא אומר את זה. והנביא נתן ניגש אל המלך ומודיע לו ש...כן, את הפתק הזה אלי!" היא שואגת, מתקדמת במהירות אל אחד השולחנות וחוטפת את הפתק. מבטה בולש בחדות סביב החדר לאתר פתקים נוספים. היא פותחת את הפתק ועומדת לקרוא אותו.
תלמיד אחד, שפניו דומות להפליא לאלו של טולטולה, מזנק מכיסאו וצועק, "לא המורה! אי אפשר לקרוא!"
קריאת תיגר נוספת על הסמכות המורית, נאנחת לה שרמן בלבה השחור, לאן עוד הם יגיעו, המפלצות הקטנות?
"למה לא?"
התשובה מתבטאת בפנים סמוקות של בעל הפתק (אין קשר לברסלב) וצחוק מתגלגל ברחבי הכיתה. שרמן אמנם אישה קשוחה, אבל גם אישה סתם. הסקרנות גוברת על הצורך בהפגנת סמכות. "מה העניין?"
"זה בגלל טובי גלעדי!" היה מישהו ששמח לעדכן אותה בשיחת היום - הצעת חברות מפוקפקת שהועברה מטעמי אל באי כוחה של אחת מבנות השבט. זה היה כמו לזרוק גפרור במחסן דלק. הכיתה כולה נדלקה, כולל כמה ליצנים שציטטו פנינים מתוך המכתב שהעברתי ותוכנו הודלף לתקשורת, תוך שהם מוסיפים לחן שחובר בו במקום, המוכשרים.
זה היה נורא כמו שזה נשמע. עומד לו ילד מול קבוצה שלועגת לו, ובאופן טבעי מחפש סעד אצל המבוגר האחראי שנוכח במקום.
אבל - רגע. יכול להיות? חיוך קטן על פניה של האישה חסרת ההומור הזאת? חיוך שמתאמץ להסתתר, אבל בולט בכל זאת כמו פיל מאחורי צנצנת?
רבקה שרמן? צוחקת? עם כל הכיתה?
עליי?!
טוב, התרשלות כזאת בתפקיד המורה לא יכולתי לסבול. מילא אני, אבל מה עם הסדר בכיתה? מה עם סמכות המורה, או איך שלא קוראים לזה מומחי חינוך כבדי ראש ונטולי שמחת חיים?
קמתי ועשיתי את הצעד שנראה אז הגיוני – פלטתי בקול רם את המילה הגסה ביותר שיכולתי להעלות על הדעת. בחיים לא דיברתי ככה, אבל הייתי מרוגז ופגוע. זהו, שיידעו להם! והדממה שבה לשרור בכיתה.

לא להרבה זמן. שרמן, מטפחת, שרוולים וכולי, היתה מ-ז-ו-ע-ז-ע-ת, כגולדה מאיר מהפנתרים השחורים, וחששה כנראה שאני אקלקל את הכיתה. היא זינקה על שעת הכושר להרביץ קצת מוסר ויראת שמיים בתפוח הרקוב, ולשקם את הסמכות הפגועה שלה על חשבוני.
"זוהי ממש שפת רחוב", אמרה לי בזעזוע אותנטי למדי, חיוכים לועגים מרחפים ברקע, "אני ממש מתביישת לשמוע מילים כאלה בכיתה כזאת, מילד עם כיפה וציצית! אתה יודע מה קורה בעוון נבלות פה? שב במקום!"
לאחר הענקת המענה החינוכי המתבקש לסיטואציה, ושיקום שאריות הסמכות העלובות שלה, יכולה היתה שרמן לשוב בסיפוק למהלכו התקין של השיעור, ולדון בחטאו של דוד המלך, שבעצם לא חטא באמת, זה רק נדמה לנו.
לא הפרעתי לה יותר. לא ספרתי אותה יותר. כבוד היא רוצה? מכות מגיע לה.
היא לא הגנה עלי כשהזדקקתי לעזרה שלה. היא לא הגנה עלי. היא הצטרפה אליהם, הלבינה את פניי, העליבה אותי עד עמקי נשמתי, בנתה את הסמכות הפגועה שלה מחדש – בהטפת מוסר על חשבוני, ועוד היתה מספיק אטומה רגשית כדי לא להבין שהיא גרמה לכל זה. מפלצת.

הריכוז הגבוה מדי של צביעות-מבוגרים שאליו נחשפתי קצת המם אותי, ורציתי להחזיר לה. אבל המשחק היה מכור. להרביץ לה? לקלל אותה? מה זה יעזור? על דברים פחותים מזה מקבלים הערה בתיק האישי, כפי שאיימו עלינו המורים בשקר האפור הזה כשרצו להשיג שקט בקלות. וזה ממש כתם לכל החיים. (לכל החיים!) ואתה עלול להישלח אל חדר המנהל וייסמן, על התפרצויות הזעם הבלתי נשלטות שלו, ולרעוד מפחד מול השאגות מקפיאות הדם שבוקעות מפיו.
או גרוע מזה, כמו שגילה בטעות דניאל מזרחי, שאיחר להגיע לשיעור של וייסמן לאחר משחק מוצלח מדי במגרש. וייסמן לא אמר יותר מדי דברים. הוא היה איש מעשי ביותר. רק העמיד אותו מול הכיתה, לקח את הכדור מהידיים שלו, והטיח אותו בראשו של דניאל מזרחי, בעוד עיניו מתכווצות, זקנו מתחדד ועל פניו הכעורים הבעה משולבת של זעם, שנאה וגם שמץ של תענוג - על ביצוע עבודה חינוכית למופת, על הפגנת דוגמה אישית, ואולי גם מתוך סיפוק אנושי פשוט על פורקן דחפיו הברוטאליים כלפי מי שלא יוכל להחזיר לו, לגיבור. מפלצת.

עם מפלצות אי אפשר להתעסק במציאות. נותר רק הדמיון. שם הייתי מצליח תמיד להביס אותן. למשל, לזרוק אותם לבור מלא תנינים בארמון פרעה במצרים העתיקה, וייסמן צורח עד עמקי נשמתו והשביס השחור של שרמן מסתחרר בעוד היא צוללת מטה מטה שישים אמה.

או במשחקי הלודרים ברומא, כשאני מתעלם מהקהל שקורא לי לחון אותם, מוריד את האגודל כלפי מטה, ונהנה לראות את חיות הטרף קורעות אותם לגזרים.

או בגולאג הנורא בסיביר. וייסמן מבקש רחמים על שאיחר לעבודה, ואני מאותת לשומר האוקראיני, והוא מטיח לו כדורגל מתכתי בראש.

או פעם אחרת, בכיסא הקפטיין על גשר הפיקוד של חללית קרב, הצוות שלי תוקף את החללית המפלצתית של שרמן וויסמן בכל הלייזרים והשמייזרים, והם הופכים לאבק.

אבל הכי הכי אהבתי לצעוק על עכביש דו-ראשי, ראשו האחד עם שביס והאחר עם זקן, אחרי שלכדתי אותו בטירה הגדולה של הנסיך:
My name is Inigo Montoya!
הרגתם לי את האמון באנשים מבוגרים!
Prepare to die!
והעכביש הנורא הזה מתרוצץ בטירה הגדולה ומבקש רחמים.
"ניתן לך כל מה שתרצה!", מתחננים אליי דו-פרצופיו.

אבל אני רק חוזר על המשפט הזה שוב ושוב ושוב ובסוף נועץ בהם את החרב שלי. כי ככה זה כשאתה סייף אמיץ ספרדי (גם אם אשכנזי למדיי).

התפאורה השתנתה. התסכול נשאר.

"אבא, אז יש מפלצות?" מתעקשת טולטולה, שלא שמעה על רייגן, שמיר או כריות כתפיים, וטרם קראה את "הנסיכה הקסומה", אבל יודעת מה זה אינטרנט ואיך לבחור סרטים ביוטיוב, כך שבטח תיתקל בסרט הזה לפני גיל עשר.
"כן", אני נאלץ להודות.
"אז מה עושים?" היא שואלת.
אני מביט במפלצת רבקה שרמן. כל כמה שלא הרגתי אותה במחשבות שלי, הרגשתי מרוקן אחרי זה. הנקמה לא הועילה באמת. רגע לפני שהתפגר, היה העכביש הגדול והמכוער יורה בי את הקורים המסריחים שלו ומדביק אותי אליו, מכין את הבסיס לפעם הבאה שאתקל בו, אתרגז, אשתולל, ואהפוך בעצמי למפלצת אכולת כעסים ותסכול.
אני מביט וחושב. היא מתלבטת בין מילקי ליופלה, המרשעת.
הנה חידה בקורס לאתיקה: איך אפשר לנצח מפלצת מבלי להילכד ברשת הדביקה שלה ולהפוך למפלצת מרירה וזעפנית בעצמך?
מהמקום שבו אני כעת צצה התשובה. מפלצות צריך להעמיד על מקומן, בלי מורא, בלי משוא פנים.
" היא סך הכל מפלצת. צריך לומר לה, בנימוס ובתקיפות: 'אני לא מוכן שתפחידי אותנו ככה. זה לא יפה!'"
"ואם היא לא מסכימה?" תמהה ציידת המפלצות הקטנה.
"צועקים לה: 'לכי מכאן!'" אני קורא בקול רם ורוקע ברגל.
המפלצת מרימה את ראשה בהפתעה. היא מתכווצת באחת לכלבלב פקינזי ובורחת ביללות לשלולית קטנה, קופצת לתוכה ומתמוססת כמו אבקת זיפ, עוד משהו שטולטולה לא מכירה כל כך.
כל זה לא מפריע לה כמובן להתגלגל מצחוק.
"קישטה!" היא מוסיפה את קריאת הקרב החביבה עליה, המושמעת בעוז כל פעם שאיתרע מזלו של חתול להיקרות בדרכה.
רבקה שרמן מרימה את מבטה בהפתעה, ומחייכת לעברנו. סתם פנסיונרית שפעם פגעה בי, ועכשיו קונה מעדני חלב לנכדים.
וטולטולה כמובן מקבלת שוקולד. פרס על עזרה בסילוק מפלצת שקיננה בלב קצת הרבה מעבר לזמן הרצוי.

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46747

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
גוני... וואו מדהים!
מבריק,ומרגש.
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46752

אוי, אבקת זיפ...  ;D

נוגע ללב ממש. לא הייתי בסיטואציה, אבל אתה מעביר אותה כל כך טוב, ובחן...

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46755

• אלון
  • דירוג כסף
מדהים. איזה בחור מוכשר אתה.
אני כל כך רוצה להגמל

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46758

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
גוני, הכתיבה שלך מדהימה. אבל אני לא בטוח שזה התגובות שאתה מחפש...
אני מקנא בך. המפלצות שלי נעלמו. אני במקום לזכור את המפלצות השארתי אותן בחושך והאשמתי את עצמי. למשל את המפלצת שהייתה צוחקת עלי כל יום בהסעה מבית הספר הביתה. או את המפלצת שהייתה חברה טובה שלי, אבל ראתה מי החזק ושילמה מס כניסה לחבורת המפלצות בזה שהיא תשפיל יותר מכולם את החלש. לא זכרתי אותם בכלל עד התוכנית. חשבתי שאני חבר שלהן ובעצם בניתי לעצמי מן משוואה בראש, מפלצות הן חזקות תבלע את הכבוד ותצטרף אליהן. תהיה מפלצת. אבל אני לא מפלצת וכאן התחלתי להיקרע. להרגיש שאם אני לא מפלצת אין לי מה לחפש בעולם של מפלצות. אני לא יודע כמה מפלצות אמיתיות אני מכיר, וכמה יושבות בתוך ארונות שבניתי כדי שבחושך בלילה אדע שיש שם מפלצות. אני מקווה שאמצא שכולן היו בראש שלי, כי התקוות של אותו הילד שבוכה בהסעה ומחליט שבעולם הזה אסור לחשוף רגשות כי זה מה שמפלצות אוכלות מתחילות לעלות ולבצבץ בשמיעה של סיפורים כאלו.
ודרך אגב, מפלצות הן דבר שפחות מפחיד אותי, אני מפחד מערפדים. במיוחד כאלו שמחפשים רגשות ונושכים בשביל טיפת רגש...
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46767

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
"טעון, מרתק, מטלטל את הרגש ומעורר מחשבה"
( ידיעות אחרונות )

"מסמך מדהים, סיפור חזק" (מעריב)

"מסמך חברתי מרתק ומרגש" ( הצופה)

"הקריאה בסיפור מרגש עד דמעות" (הארץ)

"הישגים מרשימים של רגישות דרמטית ואנושית... " ( walla)

"מצמרר, מרתק ומאיר עיניים... מי שיקרא את הסיפור יחשוב עליו שבועות לאחר שיכבה את המחשב... אחד האירועים  העצובים, המרתקים והחשובים של הזמן האחרון..." ( עכבר העיר )

לגוני יש מגע מדויק, עם איכות עשייה לא מתפשרת, שתמיד נוגעת בדברים החשובים ביותר שעליהם בדרך כלל מדברים מעט מדי. ויותר מלחלק סופרלטיבים שיפוטיים וריקים, צריך לומר לו, על הסיפור הזה – תודה." ( נענע)

"זו אינו סיפור ממרק מצפון, אלא מעורר מחשבה. אין בו רגע משעמם..." ( גלובס)

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46770

• אלון
  • דירוג כסף
דורון, קרעת אותי מצחוק  8)
ויסלח לי גוני, אומרים שהומור יפה לנקיון...
אני כל כך רוצה להגמל
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46772

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
אנשים מגלים כאן כשרונות. איזה כיף להיות איתכם על אותה הדרך.
מחכים.
אוהב.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46787

דורון, איפה הניו-יורק טיימס? אובמה? פרס? 

בעניין: בלי ציפיות לפני 10 שנים, 11 חודשים #46788

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
גוני היקר,
כמו בימים ההם כן בזמן הזה... סיפור מעלה חיוך ודמעות גם יחד. כה מדומיין אך כה אמיתי לחיים של מדומיין כמוני.
בבקשה תמשיך להאיר. גם לעצמך גם לנו. זה מדהים.
מתפלל לאלוקים שמעבר לתבונה והידע יתן לנו גם אומץ ושלווה.
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן