ברוכים הבאים, אורח

המסע שלי לנקיות
(0 צופה) 

נושא: המסע שלי לנקיות 33425 צפיות

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 2 חודשים #76079

• הצילני אבא
  • רצף ניקיון נוכחי: 65 ימים
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

שלום חברים
היום היה לי יום קצת מבולגן, אבל בעזרת השם הצלחתי להספיק לעשות את כל הפעולות שלי וב"ה היה יום טוב.
מקווה מאוד להפסיק לעשות טעויות טפשיות.

אני אסיר תודה לה' שבכוחו אני נקי יום אחד.

בהצלחה לכולם!

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 2 חודשים #76206

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

שלום חברים!

בימים האחרונים הייתי עמוס מאוד ולכן לא הספקתי לכתוב באתר, אני מקווה מאוד בעז"ה לחזור לכאן מחדש. הימים האחרונים היו ימים מאוד שמחים בשבילי, ואני אסיר תודה לה' עליהם.

אני אסיר תודה לה' על 5 ימי נקיות. תודה!

שבת שלום ומבורך!

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76410

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

שבוע טוב חברים

לצערי עברתי בזמן האחרון תקופה לא פשוטה, לא הצלחתי לשמור על שגרה בבין הזמנים וזה הוביל לשיטוטים באינטרנט ושעמום.. ומשם הדרך קצרה אל התאווה. היה לי קשה גם הניתוק מכולם אבל נהייתי עצלן מאוד ולא היה לי אפילו כוח להרים טלפון לאנשים, אמרתי לעצמי שנסתדר. אני מבין שטעיתי. הייתה לי פעם תחושה כזו שכמה שאדחיק יותר את המחלה מחיי, ככה היא תיעלם יותר כי אני לא מתרכז בה ומתכחש אליה. התחושה הזו חזרה אליי בזמן האחרון והכתה בי, וזה גרם לי להפסיק לכתוב פה באתר ולכן גם זה דחף אותי עוד קצת אל קצה הצוק...

אני אסיר תודה לה' שהציל אותי. אני יודע שנפלתי אבל מצד שני זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע...
תודה אבא!
אני אסיר תודה לה' שבכוחו אני עדיין משתדל להתפלל כל יום שלוש תפילות.
תודה אבא!
אני אסיר תודה לה' על שבכוחו הצלחתי להקפיד על הלימוד היומי שלי.
תודה אבא!
אני אסיר תודה לה' על שרוחי עדיין בי (אם אפשר להעיד) ושאני לא מוכן לתת לעצמי להרוס את חיי במו ידי.
תודה אבא!

בעזרת השם מקווה לחזור לקשר עם כולם ועם הקב"ה שחסר לי כל כך.
שבוע טוב!
חודש טוב!

ושבעל הרחמים יציל את נפשותינו מן השעות הרעות

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76412

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
הצילני אבא כתב:
הייתה לי פעם תחושה כזו שכמה שאדחיק יותר את המחלה מחיי, ככה היא תיעלם יותר כי אני לא מתרכז בה ומתכחש אליה.

מאוד מזדהה עם זה. גם אני חשבתי ככה (בזמן שניסיתי להילחם בתאווה לפי ההיגיון שלי), וכשהגעתי לכאן וגיליתי את ההדגשה המתמדת של הבעיה שיש לי, זה היה לי מוזר וגם מפחיד (תמיד פחדתי לספור ימי נקיות, כדי לא לעורר את השד מרבצו, ואולי גם כדי שה' לא ישים לב שאני יותר מדי זמן נקי ויעמיד אותי בניסיון חדש...). ובכלל, למה לא להתמקד בעשייה חיובית ולתת לתאווה להיעלם מעצמה (טוב, האמת שכשהגעתי לכאן כבר די הבנתי שזה לא יקרה, וזה מאוד עזר לי לאמץ את הדרך המוצעת כאן).

כך כתבתי ביום הרביעי שלי כאן:

טהרני כתב:
אני לא יודע למה, אבל כל החיבור ל"שמור עיניך" על כל כליו, מצד אחד מחזק אך מצד שני עושה לי הרגשה רעה, מאיימת ולוחצת. אולי בגלל שזה מציף לי את הבעייה כל הזמן מול העיניים, ולא נותן לשכוח ממנה? מה דעתכם?

וכך כתבתי אחרי כחודש כאן:

טהרני כתב:

מי שמתחיל "להיכנס לעניינים" ב"שמור עיניך", שם לב מהר מאוד שמדובר במהלך אינטנסיבי מאוד (מסע 90 יום, ספרות, פורום, קבוצות טלפוניות וחיות, חברים טלפוניים, מייל חיזוק יומי ועוד ועוד). אינטנסיבי עד כדי כך, שמספר דיונים בפורום עסקו בשאלה איך יש לאנשים כל כך הרבה זמן לתכנית...
חלק נכבד של בעיית ההתמכרות שלי, הוא הניסיון לטייח את ההתמכרות ולברוח מהכרה בקיומה. לפיכך, במובן מסוים, גם תקופות הנקיות שלי, בהן הרגשתי שהכול כבר מאחוריי ולא אשוב ל"שם" יותר לעולם ועד, הן חלק משמעותי של המחלה ומההתמכרות, ולא זמנים יפים של בריאות, כפי שטעיתי בעבר לחשוב! (ואכן, ב"ספר הלבן" (עמ' 30), ה"הינזרות" היא אחד משלושת ההיבטים של ההתמכרות).
כאשר אני נמצא בתוכנית כה אינטנסיבית, הדבר מאוד עוזר לי להציב את הבעיה ב"פרונט" (front), ולא לשכוח לרגע שהיא קיימת.
אני זוכר שאני חסר אונים מול ההתמכרות שלי לתאווה, ואז קל יותר להימנע מרמאות עצמית שהכל בשליטה, וש"הפעם יהיה אחרת" (כמובן, שזה אף פעם לא נעשה קל, אלא קל יותר).

העובדה שאני זוכר כל הזמן שאני מכור לתאווה (ואם תרצה: שיש לי בעיה עם תאווה), כמו שאני זוכר את השם שלי, היא מאוד משמעותית עבורי בתהליך ההחלמה.

בהצלחה בהמשך הדרך!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 1 חודש על ידי טהרני.

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76470

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

תודה רבה טהרני!

אבל...

האם בהכרח חוסר התעסקות בתאווה הוא הדחקה? אני לא מרגיש ככה. אני חושב שאני פשוט מכיר בכך שיש בי צד כזה שחולה בתאווה, אבל אני לא מבטא אותו יותר מדי אלא ממשיך בחיי ולא נובר בפצע...
לא?
האם זה בהכרח יתפרץ? האם זה בהכרח דורש טיפול?

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76514

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

ערב טוב חברים!
היום היה לי יום מעורב. היו לי קצת חששות כי אתמול חזרתי לישיבה אחרי בין הזמנים, והגיעו המון תלמידים חדשים שאני לא מכיר. חששתי אבל ה' מסובב הכל וברוך ה' הכל הסתדר בצורה טובה. אני אסיר תודה לה' על כך.
היה לי גם חשש נוסף: לחנוך חברותא צעירה. ברוך ה' שסייע לי ומצליח את דרכי בעניין זה.
אני אסיר תודה לה' על יום מדהים שכולו תלוי רק בחסדי ה' אליי.

אני אסיר תודה לה' על חמישה ימים של שפיות ונקיות.

לילה טוב ובהצלחה לכולם!

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76572

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

ערב טוב חברים!

היום ב"ה היה לי יום טוב. לאט לאט אני מתרגל חזרה ללימודים בישיבה, ואני מרגיש איך זה מחייה אותי ונותן לי כוחות להמשיך ולנסות להתקרב אל הקב"ה.
עניין החברותא הצעירה עדיין קצת מכניס אותי ללחץ. אני מרגיש שאני לא טוב מספיק בשבילו, ואני משתדל לזכור שהכל בידי הקב"ה ושעליי להבין שעליי לסמוך עליו ועל הדרך שהוא בחר בשבילי. אני חושב שזיהיתי פגם אופי אצלי: אני לא מעריך את עצמי מספיק, ולא מאמין בעצמי. אני מתפלל לה' שיעזור לי להיות בטוח בעצמי ועם זאת לסמוך עליו בכל צעד.
אני אסיר תודה לה' על עוד יום של התקדמות.
אני אסיר תודה לה' על המתנות שהוא מפזר לי בדרכי אליו.

אני אסיר תודה לה' על שישה ימי נקיות ופיכחות. תודה אבא!

ערב טוב ובהצלחה לכולם!

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76626

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

שלום חברים

היה יום ברוך ה' טוב, אבל היו לי קצת מחשבות ואני חושש. משתדל למסור את עצמי לה' ולא לקחת את הלגימה הראשונה. אני תיכף הולך להתקלח ולישון אבל מפחד ליפול במקלחת. מתפלל מאוד לה' שיציל אותי, אני מרגיש את היצר בי מרים ראש ומחכה להזדמנות:unsure:
אני תיכף הולך ומקווה לחזור לפה נקי.
אנא ה' הושיעה נא.

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76629

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

ערב טוב חברים!

אני אסיר תודה לה' שהציל אותי עכשיו, היית לי הזדמנות ליפול וה' הציל אותי למרות הפיתוי האדיר ולמרות התחושה הברורה שאני על קצה הצוק. מרגיש עכשיו קצת יותר טוב.

היום היה לי יום מסובך אבל זכיתי לראות את ה' עושה לי נס אחר נס ומלווה אותי באהבה. אסיר תודה לה' על כל הטוב שהוא השפיע עליי היום. אפילו החברותא עם החבר הצעיר הלכה ממש טוב, בניגוד לחששות שלי. תודה ה'!

אני אסיר תודה לה' על 7 ימים של נקיות והתקדמות, גם אם היא לא פשוטה.

לילה טוב ונקי! ובהצלחה לכולנו

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76706

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

ערב טוב חברים!

היום היה לי נס!
השותף שלי לדירה בישיבה הודיע לי היום שהוא נוסע הביתה לשבת, מה שאומר שאני אשאר לבד בדירה היום בערב... עד יום ראשון. ממש פחדתי. אסור לי להישאר לבד, הבדידות מסוכנת לי. לא ידעתי מה לעשות, האם לעבור לדירה אחרת בינתיים.
ה' עשה לי נס: היום חבר מהישיבה שאל אותי אם יש לי זמן הערב, ויצא שבמקום להיות בחדר לבד כל הערב, הייתי עם החבר ההוא וישבנו ודיברנו. איזה טוב ה'!
ממש הייתה לי הרגשה של "משעבוד לגאולה".
אז להיום ה' עשה לי נס. ומה עם מחר ושבת? לא יודע, אבל זה לא העניין כרגע. מחר הוא מחר. אני נקי רק להיום. המחר בידי ה'.

אני אסיר תודה לה' על יום נפלא ומלא טוב.
אני אסיר תודה לה' על 8 ימי נקיות וטהרה הממלאים אותי.

לילה טוב חברים! ובהצלחה לכולנו

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76723

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

שלום חברים

קצת קשה לי בשעות האחרונות, יותר מדי מחשבות רעות מסתובבות לי בראש ואני לבד בחדר... משתדל מאוד ללמוד תורה ולדבר עם אנשים כדי להעביר את התחושה המעיקה והמפתה הזו. מתפלל לה' שיציל אותי. תחושה כבדה בלב ולא מרפה. מקווה לישועה.

אנא ה' הושיעה נא!

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76737

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

שבוע טוב!

לצערי הרב נפלתי הערב:(

אני אסיר תודה לה' על ימי הנקיות שהיו לי עד עכשיו.
אני אסיר תודה לה' על שרוב הזמן אני שפוי.
אני אסיר תודה לה' על שיחה עם חבר טוב שעודדה אותי מאוד.
אני אסיר תודה לה' על שהוא עזר לי להבין מה הבעיה שלי, או לפחות להתקדם בכיוון ההבנה.
אני אסיר תודה לה' על ההתקדמות שהייתה לי בימי הנקיות האחרונים.
אני אסיר תודה לה' על אינספור ניסים שראיתי בימים האחרונים.

אני אסיר תודה לה' על שאני יוצא שוב לדרך.

יהי רצון מלפניך, ה' אלוקיי ואלוקיי אבותיי, שתוליכני לשלום בדרך המובילה אליך, ותצעידני לשלום בדרך שתכננת לי, ותדריכני למחוז חפצי האמיתי, לחיים, לשמחה ולשלום. ותצילני מכף כל אויב ואורב בדרך, ומכל מיני פורענויות המתרגשות לבוא לעולם. ותשלח ברכה והצלחה בכל מעשה ידי אשר גם הוא בכוחך ולא בכוחי, ותתנני לחן ולחסד בעיניך ותשמע קול תחנוני.
כי אל שומע תפילה ותחנון אתה.
ברוך אתה ה', שומע תפילה.

לילה טוב ונקי, ובהצלחה לכולם

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76738

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
אוהבים אותך!
יהי רצון שתמצא את הדרך המתאימה לך אל הנקיות.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76744

אוהבים אותך!! כואבים איתך!

תגובה: המסע שלי לנקיות לפני 9 שנים, 1 חודש #76789

• הצילני אבא
  • דירוג כסף
בסייעתא דשמייא

תודה רבה חברים! אתם מחזקים אותי מאוד

בהצלחה לכולם
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן