ברוכים הבאים, אורח

חדש... אבל בכל הכוח!!
(0 צופה) 

נושא: חדש... אבל בכל הכוח!! 59217 צפיות

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83247

• orbdr
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • חבר ותיק
עכשיו עברתי את הניסיון הכי קשה שלי מאז ומעולם. 
יושב במיטה ורואה סרט, הסרט נגמר הטלוויזיה כובה ואני במיטה משועמם.
מתחיל לחשוב, שוכב על הבטן... מפה לשם הגעתי למצב שאני כבר מתחיל את עשיית החטא אך רק מהדימיון ומדברים שאני זוכר שראיתי בעבר... כל הזמן הזה משהו כמו 10 דק' רצות לי בראש מחשבות של "מה אתה עושה?" "איך תגיב אחרי הנפילה? פורקן מוחלט? או שתתחיל מההתחלה?" אלה מחשבות מאוד דקות שתוך כדי המחשבות הרציניוץ יותר נמצאות במקום אחר... אמרתי לעצמי בראש שאני חייב קודם לראות סרטון של fortify לפני שאני ממשיך
המחשבה הזו הייתה מאוד דקה ולא משמעותית ולא האמנתי לעצמי שהצלחתי במהירות לשלוח את היד לטלפון שלי לשים אוזניות ובמהירות ויעילות להיכנס לסרטון הבא בסדרה... נעמדתי, הדלקתי את האור וראיתי עוד פרק מכיוון שהראשון לא כזה עזר. 
כך ניצלתי. בכוחות מרובים. לאחר מכן יצאתי החוצה והמשכתי לקרוא את ההתחלה של הספר הלבן, את הקטע של הסיפור האישי בהתחלה למי שמכיר.

ואני לאט לאט מבין שאני בבעיה שאין לי שמץ איך לפתור... אני מתמודד עם כח רצון ונשיכת שפתיים (מה שגיליתי שיש לי ברוך ה') אבל מתישהו הכוחות יגמרו, ואז מה? פורקן?
מעבר לכך אני מיואש שרוב האנשים לא נגמלים אלא רק מגיעים לסוג של מצב של מודעות להתמודדות...

תודה על ה"הקשבה" 

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83407

• orbdr
  • חבר ותיק
ונפילה ...
לאחר הרבה ימי נקיות מבחינתי, נראלי 12/13 נפלתי
בפייסבוק נתקלתי במשהו לא צנוע והמשכתי להסתכל וחיפשתי עוד דברים וחשבתי שאני מבוקר ושולט בעצמי ושלא אפול בסוף. עברתי ימים לפני זה נסיונות שכבר הייתי לפני גמירה והפסקתי אז הרגשתי שמש לי כוחות. אבל כנראה שלא... נפלתי

יום נקי הנה אני בא

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83443

.אאוץ'. עשית צעדים גדולים.
האם אתה מוכן לוותר על פייסבוק, סרטים, סדרות, אתרי חדשות למיניהם וכדומה בשביל להשאר נקי?

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83453

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
orbdr כתב on בלתי ידוע:
ואני לאט לאט מבין שאני בבעיה שאין לי שמץ איך לפתור...

זה מה שנקרא בתכנית 12 הצעדים צעד ראשון (במיוחד אם אני מבין שאף אדם אחר לא יוכל לעזור לי לפתור אותה).
מציע לך לקרוא כאן באתר איך למנף את זה, כך שמעז ייצא מתוק.
במילים פשוטות: זה שאתה מבין שאתה בשום אופן לא יכול, יכול לעזור לך לחפש במלוא הנכונות אחרי מישהו שכן יכול, כמו שמעולם לא חיפשת, ואז אולי דברים יוכלו להתחיל להיפתר.
אני היום נקי בחסד אלוקים 727 יום. זה לא משהו שהייתי בשום אופן יכול. אבל גיליתי כאן שהוא יכול.
מאחל לך למצוא את אור הפתרון המתאים בעבורך.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83457

• orbdr
  • חבר ותיק
אני רוצה לוותר על פייסבוק וסדרות וסרטים , מחקתי את הפייסבוק אבל עדיין נכנס אליונדרך האינטרנט. להרבה פחות זמן אבל עדיין נכנס מספיק ביותר בשביל ליפול חס וחלילה... איך לוותר על זה לגמרי? קשה , למרות שאני רוצה...

ובקשר לפתרון למציאת אלוקים וכניעה. לא הבנתי איך אני מגיע להפנמה ההיא? מה לקרוא? איפה לעיין? הספר הלבן? תנחה אותי קצת בבקשה

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83459

orbdr כתב on בלתי ידוע:
איך לוותר על זה לגמרי? קשה , למרות שאני רוצה...

אוי... שאלה קשה..
תתפלל אליו שם למעלה (שהוא גם למטה...)
שיתן לך נכונות.
אשריך על המחיקה, אני אפילו עדיין לא שם. בנתיים אני מפחית כמויות.
מה שכן,  נראה לי שעזר לחברים לחשוב על רק להיום. תוותר על זה ל24 שעות. אני מצרף לך קטע מקטע גדול יותר שנכתב על ידי חבר ותיק שנקי מעל 30 שנה ותורגם על ידי חברינו שמואל.
בהצלחה רבה!

אני משתמש בתכנית SA ליום אחד בלבד בכל פעם. 
מושג זה מתואר יפה בסיפור "אלכוהוליסט אנונימי מספר שלוש" בעמודים 187 ו -188 בספר הגדול (באנגלית). 
האיש הזה אמר לד"ר בוב וביל W: "כן, דוק, אני רוצה להפסיק לשתות לפחות לתקופה של 5, 6, או 8 חודשים עד שהעניינים שלי יסתדרו ואני אתחיל לקבל בחזרה כבוד מאשתי ומעוד כמה אנשים, ושהעניינים הכספיים שלי יסתדרו וכן הלאה ". 
תגובתם של ד"ר בוב וביל W הייתה "אתה יכול להפסיק ל-24 שעות, לא? ". 
אמרתי "בטוח, כן כל אחד יכול לעשות את זה ל- 24 שעות." 
הם אמרו: "על זה אנחנו מדברים, רק ל- 24 שעות בכל פעם". 
בכל פעם שהייתי מתחיל לחשוב על שתייה, הייתי חושב על השנים הארוכות והיבשות שלפני בלי משקה; 
אבל הרעיון הזה של 24 שעות שזה היה תלוי בי מכאן ואילך, היה לי לעזרה רבה. "

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83464

• orbdr
  • חבר ותיק
כשאני מתפלל אני לא מרגיש רגשות. לא מרגיש את אלוקים ושהוא עכשיו שומר עלי ישירות... מעבר לכך לגבי ה24 שעות זה נשמע לי מוזר וכאילו לא עובד עלי כי אני יודע שהשאיפה היא להיות נקי כמה שיותר ולא רק 24 שעות... אז אני לא באמת אמיתי כשאני אומר לעצמי "רק ל24 שעות הקרובות", כי אני יודע בבירור שגם ביום למחרת אצטרך לעשות את המאמץ...

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83471

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני גם רוצה להיות נקי כל החיים, אבל אני יודע שאני. צריך לעשות פעולות החלמה כדי להיות נקי היום, פעולות של אתמול לא עוזרות לא להיום ולא למחר,
ות
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83477

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
ארחיב קצת יותר את מה שאבי אמר.

אני גם פיקפקתי באמינות של "רק להיום" בהתחלה, כמוך לא הרגשתי שמה שמעניין אותי זה היום. רציתי לרוץ הלאה, להיות למעלה למעלה בטבלה, 4 ספרות לפחות...

לאט לאט יצאתי מזה, והיום במבט לאחור (לא הרבה אחורה. חודש בערך, אולי חודשיים) גיליתי שהחיים שלי כמכור לפורנו התרכזו רק בשאיפות לעתיד.
כל הזמן שאפתי ושאפתי, תכננתי להיות גם עשיר בידע, גם לקבל מאיות בכל מבחן וגם לקנות בית ענק עם לקסוס בחניה (אולי הנחת סלב, מי יודע...).
גיליתי שאף פעם לא ריכזתי את השאיפות שלי להיום, שזה אומר - מה אני עושה תכלס' היום כדי להגיע לכל אותם יעדים שקבעתי לעצמי, מה אני עושה היום כדי להיות נקי תשעים או תשע מאות יום, חוץ מלקרוא תובנות בפורום או 800 כ"ס של רצון עז רק כדי לגלות אחרי הנפילה שהייתי כל הזמן בהילוך ראשון...

רק להיום לא אומר שאני לא שואף להיות נקי 15 שנה, זה לא אומר גם שאני לא אהיה שמח אם אני לא אגיע לסוף הטבלה של ה 90, זה בסה"כ אומר לי שצריך להתנתק קצת מהשאיפות הגרנדיוזיות שלי ולהתמקד שניה בהיום. מה אני עושה היום כדי להגיע לשם. מה אני יכול לעשות כדי להגיע לשם.
בא לא ניכנס לאיזה פעולות אני עושה - יש הרבה ל"שמור עיניך" להציע, בא נתמקד במה אני לא יכול לעשות, וזה בטוח - אין פעולה שאני יכול לעשות היום שתשמור אותי נקי למחר, כי ככה זה - היום אני יכול להיות באורות ממאמר מחזק שמישהו כתב בפורום, ומחר אני ארצה פתאום משהו אחר לגמרי ואשכח מהכל.
אין משהו שאני יכול לעשות היום שישמור עלי נקי למחר, לכן אני עושה הכל רק להיום.

מקווה שהיה לתועלת

'אהבת חסד'

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83481

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
תודה 'אהבת חסד' היקר על השיתוף הכנה,

אוסיף לדבריך היפים שמאד התחברתי אליהם דבר ששמעתי ממחלים וותיק -
'רק להיום' זאת ההבנה שכל יום אני קצת שונה מבחינת הכוחות והדברים המשמחים והמדאיגים שפועלים עלי,
ובשביל זה עוזר מאד הכתיבה היומית בבוקר של 10 אסירויות תודה, ו10 חוסר אונים - זה ממקד אותי בדברים שהיום ייפעלו עלי.
למשל כדוגמה קיצונית - זכיתי היום בלוטו!!!! (אפשר להירגע, התעוררתי מהחלום בכניסה לבניין מפעל הפיס לקחת תצ'ק עם הכיסוי פנים...  ) 
ברור לי שכל פעולות ההחלמה שעשיתי עד לרגע הזכייה לא בהכרח יצילו אותי מכל התאוות והמחשבות שישתוללו לי במוח באותו יום ככל הנראה,
הפעולות כן אמורות לתת לי "נצחון גובר והולך על התאוה" כדברי הספר הלבן, (למיטב זיכרוני) אבל אני כל הזמן בשלב הזה של - 'גובר והולך', עד אינסוף, (אותי ההבנה הזאת מאד מתסכלת - מ--א--ד... אוהבים...) ברגע שאפסיק לבצע פעולות החלמה, הנצחון הגובר והולך שלי ילך לעזאזל...
בתפילה שנהיה תמיד מהשעיר שעלה עליו הגורל לה'.
שיהיה יום טוב ונקי לכולנו
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83485

• orbdr
  • חבר ותיק
אתם תותחים. 

נפלתי שוב. עכשיו.
ואתרום עוד 1$ לאתר , כבר בפעם השלישית... 
לא רוצה עוד... 
לפי מה שאתם אומריםעלי להפנים שככל הנראה יהיו עוד נפילות בעתיד אבל מה שמעניין אותי זה היום... ומה שאמרתם לגבי "רק היום" ממש חידד לי את העניין, באמת אתמול מאמצע היום התחזקתי ממש אבל היום כאילו כלום... יום חדש שצריך לפתוח עם כוחות ורצונות ממחודשים. להבין כל יום מחדש למה אני פה...
אם הייתי קורא את זה קודם אולי הייתי ניצל מחטא...
אם נפלתי כך רצה ה' ואני ממשיך בתהליך...
ומה כתבתם בקשר ללפתוח כל יום ברשימה? מה בדיוק לעשות? ואיך זה יעזור?

תודה רבה חבר'ה , אני מאמין שעוד אצליח

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83490

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
שלום חבר יקר ו'תותח' 

לי עזר בהחלמה להתכונן נפשית מראש שיהיו לי כנראה עוד כמה נפילות בדרך, לפני שאצליח לעלות על דרך ההחלמה, מה שבאמת קרה לי,
כי אני הרי מכיר את עצמי - אני לא הולך עם דברים ברצינות עד הסוף כמו שצריך בשום תחום אז בטח לא בפרויקט ההחלמה הארוך והמאתגר שלי, 
אבל זה אני וככה ההחלמה עבדה אצלי, זה לא בהכרח הדרך הכי טובה להחלים, אינני מספיק מומחה לתת לך מניסיון של אחרים.
אני רואה פה לפעמים תגובות של מחלימים יקרים שמנסים ונופלים ומנסים ונופלים וחוזר חלילה, אפי' כאלה שהולכים לקבוצות החיות,
והם ממש שבורים מזה ברמה של רצון לזנוח את ההחלמה, אני אישית יותר עבדתי על עצמי אחרי נפילה לאסוף את הרסיסים של עצמי, לנשום עמוק, ולומר לעצמי בקול - ה' אבי היקר ראית שניסיתי קצת להתקרב אליך , נכון שזה היה ניסיון קצת פתטי וחלש יחסית לאנרגיות המטורפות שאני משקיע בתאווה אבל זה מה שאני כרגע רוצה ומצליח לעשות, אנא ממך חזק אותי שלא אשבר מהנפילה שלי, כנראה שזה רצונך כרגע, שלא אהיה עדיין על מסלול החלמה רציף יותר אלא במקום המעצבן והסיזיפי הזה של ההתמודדות עם הקימה מהנפילות והאמונה שבסוף זה יגיע, עזור לי לראות אילו מעשים חסר לי ביום יום שלי שכאשר אעשה אותם ההחלמה שלי תגיע ממילא. רצונך ייעשה ולא רצוני (גם רצוני להחלים צריך לקבל את אישורך) אמן.

מה שצריך להיות לי ברור זה שהמפתח להתקדם בהחלמה זה לא עוד 'לרצות' אלא עוד 'לעשות', לעשות עוד ועוד ועוד פעולות החלמה כל הזמן,
אני בטוח שאם תשוטט קצת במרחבי הפורום פה ותקרא את מדריך קישור להורדה שלו -
http://www.gye.org.il/images/stories/downloads/hebrew-handbook.pdf
תמצא הרבה כלים שיעזרו לך.
לגבי הרשימה - אחד הכלים שמאד עוזרים לי בהחלמה זה לשבת כל בוקר ולרשום על דף -
10 דברים שאני אסיר-תודה עליהם - דברים שקרו לי אתמול או בזמן האחרון וגם דברים אחרים שיש לי בחיי כמו משפחה וילדים חברים רכוש וכדומה.
ובנוסף 10 דברים שאני מרגיש כלפיהם חסר-אונים כמו הרגלים שאני מתקשה להתמודד איתם בצורה בריאה, פרויקטים בעבודה או מהאשה... שאין לי מושג איך אעשה וסתם דברים שאני מרגיש שגרמו לי ל - עצבים/כעס/עצבות/אכזבה/מרירות/באסה לאחרונה.

בהצלחה רבה רבה בתהליך ההחלמה אנחנו איתך בכל אשר תפנה (אם תסכים לשתף אותנו כמובן  )
יום טוב ושמח
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83501

• orbdr
  • חבר ותיק
אני עכשיו קורא את הספר הלבן. ממליץ אולי לקרוא את הספר שהעלית קודם?

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83505

הספר הלבן הוא בעצם חלק מאחד הכלים בספרון ש'פנימה' נתן אליו לינק.
מה הכוונה?
תחילת המדריך הנ"ל מיועד עבור אנשים שמתקשים בנושא אבל לא מכורים. להם יש שיטות כמו נדרים שבועות וכו'
(יש דברים כמו שמירת העיניים שנצרכים גם אחר כך)
אם לא עבדו הכלים הראשונים, מוסיפים עליהם עוד כלים ועוד כלים וכן הלאה והלאה עד שבאיזהוא שלב הכלים מתחלפים מ'עקרונות למאבק' ועקרונות להתמכרות. נראה לי כלי 16 הוא תוכנית 12 הצעדים. שזו תוכנית שמיועדת עבור מכורים. ספר ההדרכה לתוכנית הוא הספר הלבן.
ולכן בעצם, הספר הלבן מיועד למכורים והוא חלק מהכלים למאבק בהתמכרות.

אם אתה לא חושב שאתה מכור, תתחיל לקרוא את המדריך בעיון ותפעל לפי הצעדים שם.
(אני לא מספיק יודע כמה זה יכול להזיק לקרוא את הספר הלבן בתור לא מכור אז אני לא אחווה דעה בעניין הזה)
אם הגעת למסקנה שאתה מכור ואתה מעוניין להתחיל את תוכנית 12 הצעדים, מומלץ שתקרא את הספר הלבן. אני הודרכתי לקרוא עמוד ביום מהלבן ועמוד מספר הגדול (שהוא המקור לתוכנית ומתייחס לאלכהוליסטים).
ובכל מקרה, לעניות דעתי, יש חלק מהכלים במדריך שמתאימים תמיד. כמו מימוש עצמי, פעילות גופנית.
אבל יש דברים שאולי פחות נכונים (למכור). כמו נדרים ושבועות
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי בעצתך תנחני.

תגובה: חדש... אבל בכל הכוח!! לפני 8 שנים, 8 חודשים #83507

• orbdr
  • חבר ותיק
איך אני יודע אם אני מכור?

אז במה להתחיל?
זמן ליצירת דף: 0.64 שניות

Are you sure?

כן