ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: יאוש 84 צפיות

יאוש לפני 4 חודשים, 3 שבועות #150755

פעם ראשונה שלי כאן והאמת שאני די סקפטי אני נופל מקצת לפני הבר מצווה (הנפילה הכי צורמת שלי היתה מיד אחרי המסיבה של הבר מצווה) היום אני נשוי פלוס 2 במהלך השנים היו לי עליות וירידות מבחינת הנפילות טיפולים פסיכולוגיים אפילו אובחנתי שככול הניראה גם נפגעתי מינית בגיל צעיר ואני לא ממש יודע מה ומי ואיך זה היה אבל תמיד הרגשתי שהכל תלוי בי כלומר יש לי מוח גם לפני הנפילה אני הולך לזה בעיניים גלויות אני יודע שאתחרט על זה אחר כך אני אפילו מסוגל לעצור אבל לא רוצה מה זאת אומרת לא רוצה ברור שאני רוצה אבל אני מכבה את המצפון בכוח ונופל ואז מגיעה החרטה נו איזה חרטא.... 
עכשיו אני לא ילד אני כבר קרוב ל30 ואני עדיין בעולם התורה אני מכיר את אורות התשובה אני יודע שזה היצר וכו וכו אבל אין לי פתרון וכל מה שניסיתי נכשל בסוף הפתרון היחיד הוא לא להיות בניסיון ולזה אין לי כוח אני לא מצליח לוותר על הנוחות ועוד שמקנה הסמארטפון וגם כשהיה לי כשר הצלחתי ליפול קיצור אני לא רואה את עצמי מצליח.
כמובן שאני כותב את זה בתקווה ומתפלל שזו הפעם האחרונה שאתייאש אבל כבר אמרתי אני מיואש 

תגובה: יאוש לפני 4 חודשים, 3 שבועות #150756

• kobik
  • משתמש

היי אח יקר קודם כל יפה על האומץ להיכנס ולכתוב פעם ראשונה וזה מראה שיש לך רצון אמיתי פנימי לשנות את זה. 
אני יכול להגיד לך גם כמי שמתמודד יום יום שזה לא פשוט אבל את התובנות שנפלו לי בתוך כל המלחמות, היא שאף פעם אתה לא תגיע למצב שלא יהיה לך שום יצר ושום תשוקה לדברים לא הכי טובים, ויותר מזה אפילו כנראה שהנפילות ילוו אותך בחלקים גדולים מהחיים, אבל בבקשה תזכור דבר אחד. שלא באת לעולם הזה בשביל להיות מלאך. באת לפה בשביל להילחם במלחמות. ובמלחמה יש רגעים טובים ויש פחות. 
התובנה הזאת עוזרת מאוד ברגעים של יאוש. כיוון שהייצוא מכניס לך לראש שאתה לא שווה כלום כי אתה נופל עוד ועוד. 
אז בבקשה תזכור את זה מאח לאח אתה מטורף שאתה בכלל מנסה לעבוד על עצמך 
באמת 

תגובה: יאוש לפני 4 חודשים, 3 שבועות #150769

• 9625
  • דירוג זהב

ברוך הבא אח יקר!
לפי הבנתי אתה סקפטי כי ניסית הרבה שיטות שלא התקדמו. תקן אותי אם אני טועה.
אציין בפניך משפט מעניין שחבר כתב לי. "אני לא מתפלל על הגמילה בברכת 'סלח לנו' אלא בברכת 'רפאינו' ".
כלומר, הקושי שלי הוא לא מהצד הרוחני אלא מהצד הנפשי. 
אגב, מהפסוק בתהילים "רפאה נפשי כי חטאתי לך" [מא,ה] נראה שהוא טעה. כן, גם חטא הוא סוג של מחלה. כל פעם שאני רואה חבר שמתייחס לבעיה שלו בקטע של דת אני נזכר בזה. [אני עצמי בן תורה אברך כולל, שלא יובן מדברי שאני מזלזל בקיום מצוות].
אם אתה רוצה לצאת מזה עד כדי שאתה מוכן להיכנס למסגרת מחייבת, חפש באתר קישור לשיטת 12 הצעדים. במידה ואתה לא נגיש לאינטרנט תוכל להוריד קובץ PDF ולעיין בו בזמנך הפנוי. הקובץ קצת ארוך, אבל שוה את המאמץ.
בהצלחה, אחי היקר והאהוב!

כלל בחיים:
במקום לקב!ע, אי אפשר!
תשאל, איך אפשר?
תנסה! מקסימום, תצליח........

9625fe@gmail.com
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן