ברוכים הבאים, אורח

שלום וברכה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שלום וברכה 1088 צפיות

שלום וברכה לפני 9 שנים, 7 חודשים #70946

• בן אהרן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר חדש
אני חדש כאן במערכת, עוד מנסה לראות מה קורה פה, להסתגל ולהשתלב. לא חדש בתסבוכת פגם הברית לצערי.
בחור ישיבה בן 21. הגל הבעייתי הנוכחי התחיל לפני שנתיים וקצת, ושבר אותי מאוד, בגלל שכבר הגדרתי את עצמי באיזה אופן כבעל-תשובה בעניין - מגל קודם, בגיל 13-14. שם זה התחיל לגמרי מתוך חוסר ידיעה (כשלא מדריכים אותנו - ומחכים שנלמד מליצני הדור...) ואחרי שלאט לאט הצטברו סימנים (...) שיש בזה בעיה, יום אחד ישבתי ולמדתי את הנושא ברצינות, ובהחלטה חזקה אחת הפסקתי. וזה עבד. זה הלך איתי במשך השנים כדוגמה לכך שלימוד וידיעה אכן משפיעים באופן פעיל על הרצון וההתנהגות... כשנפלתי לזה שוב נשברתי מאוד. וכשאחר כך (יחסית לאחרונה, פחות משנה) גם הגעתי למקום שממש מחפש, באותם ימים של נפילה, את החומרים המגרים בכל מקום שאפשר - עוד יותר.
אמת שבמקרה שלי זה די מורכב. כי אני בחור שסובל מאובססיה (OCD) באופן כללי. (והיא תחת טיפול, באופן כללי.) הרבה פעמים כשניסיתי לדבר על זה, אמרו לי דבר ראשון שזה קורה להרבה מאוד לצערנו.. הייתי עונה להם שאולי אכן כך, אבל אצל מי שאופי המחשבה שלו אובססיבי, הכל מקבל אופי אובססיבי. יכול להיות שאגרר למעשים לא טובים רק מתוך פחד מהם עצמם, אפילו בלי משיכה תאוותית רגילה. כשגיליתי שזה אכן קשור לאובססיה קצת רווח לי, מצד אחד, כי זה 'לא לגמרי' באשמתי.
אבל הדאגה היותר גדולה שלי היא לא מהאשמה, אלא מההשלכות על האישיות שלי. זה גורם לי להתייחס לכל עניין האישות באופן (אין מילה אחרת מלבד) נצלני ומגעיל, הרבה מאוד פעמים דאגתי (ועדיין) שלא אצליח להתייחס לאשתי שתהיה בעז"ה בעתיד בכבוד כמו שצריך, ולדאוג לרצות אותה, דאגתי שגם אם אפסיק עם זה, חיים של טהרה וקדושה לא אצליח לחיות. בהחלט הפרכה עובדתית של הדאגה הזאת היא העידוד שהייתי הכי שמח לקבל.

תבורכו כולכם מפי עליון, ערב טוב!

בעניין: שלום וברכה לפני 9 שנים, 7 חודשים #70952

• מכשיר
  • חבר חדש
הכל זה דרך, ובסוף עוברים את זה.

חשוב תמיד לזכור ברקע, שאנחנו דור של עקבתא דמשיחא שאמור להיות זה שיספוג את הישורת האחרונה של כוחות הרע והטוב שבעולם
בתנודה קיצונית, כדי שבסופו של דבר נוכל להגיע מכך לימות המשיח, שזה אומר הגילוי של האחדות האלוקית הנמצאת בטוב וגם ברע.

כח הרצון העמוק הטמון באדם שברבות הימים גם אתה תזכה לכך לקשר ולחבר אותו בסינכרון מושלם לשכל מבלי שהאחד יציק לשני,
דורש מאיתנו את החרדה הגדולה של ערב ביאת המשיח, להיטלטל בחדות בין שני קצוות, ובתוך כך לבשל היטב את הדעת הפנימית.

עוד קצת נשימה, עוד קצת אורך רוח, והנה ימים באים נאום השם, ואנחנו נכנסים לעולם בו הסכסוך הפנימי שבתוכנו יתאחד לנצח נצחים.

בעניין: שלום וברכה לפני 9 שנים, 7 חודשים #70958

ברוך הבא. אולי תשמח לדעת שאתה לא לבד בעניין של OCD, ויש פה כמה חברים שסובלים מזה מאוד. ואף על פי כן התכנית עובדת גם עבורם. ככה זה כשאלקים עושה את העבודה.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן