ברוכים הבאים, אורח

איך יוצאים מזה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: איך יוצאים מזה? 2364 צפיות

איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77617

בס"ד

שלום,
האמת היא שאני לא יודע מתי בדיוק כל הסיפור הזה התחיל. הפעם הראשונה שאני זוכר זה מאז שהתחילו לצמוח לי שערות בכל מיני מקומות. באופן עקרוני יש לנו אינטרנט חסום בבית, אך לפעמים ההורים פותחים אותו לכמה זמן, עוברים לעיסוקים אחרים, ונפתחת בפניי 'הזדמנות' לצפות בתמונות לא צנועות, סרטונים וכדו'. כתוצאה מכך נגרמות הוז"ל. בנוסף, בשלב כלשהוא שמעתי את אחד החברים שלי אומר לחבר אחר כיצד ניתן לעקוף אתר שבו הרבה סרטונים נוראים. זה זימן לי הזדמנויות נוספות לנפילות. כבר כמה שנים שאני מחליט להפסיק ולא מצליח. זה לא עובד. ניסיתי הרבה מהכלים שהאתר מציע, לא יודע אם את כולם, אבל בכל מקרה זה לא נראלי יעבוד.
אני מתחבט בשאלה - האם אני מכור או לא?
הרי כשאני בישיבה, אני לומד כל היום ובכלל לא פנוי לחשוב על זה, אני מרגיש התעלות רוחנית טובה, לומד בשמחה, מתפלל מעומקא דליבא וכו'. אך כשאני בבית, בחופשים, אני הרבה יותר מתבטל, האינטרנט פתוח, לפעמים אף אחד לא בבית - אז מדוע שלא אפול?? יכול להיות שזה לא התמכרות אלא פשוט יצר הרע גדול שתוקף אותי בעניין הזה, וצריך לעשות סייגים וגדרות. לחסום את האינטרנט וכדו'. אך אולי אני כן מכור? הרי זה מאד מושך אותי.. איך אדע להחליט?

תודה רבה רבה.

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77619

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
שלום חבר יקר וברוך הבא!

אם בישיבה אתה לא חושב על זה בכלל - ייתכן בהחלט שאינך מכור (למרות שאני מכיר אישית מכור אחד כזה, שהיה יכול להיות בבית שמונה שעות בתאווה, ובישיבה כלום).

כדאי שתוריד את "מדריך התכנית של שמור עיניך" (אפשר להורידו בתחתית העמוד הוירטואלי הזה) ותנסה את הכלים המוצעים שם. הדבר יעזור לך לקבוע את מצבך.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77655

• theitguy
  • רצף ניקיון נוכחי: 767 ימים
  • חבר חדש
זה באמת ממקודה מאוד לא ברורה, גם לא במדריך וגם לא ככ בפורומים
ובאמת שיכול להיות שהיא רק סמנטית

מה נקרא מכור ?
כל מי ששמו אותו ליד אינטרנט פתוח ומדי פעם גולש לאתרים לא יפים זה אומר שהוא מכור ?
ומי שכשאין לו גישה בכלל לפורנו לא מרגיש צרך חזק לחפש את זה , זה לא מכור ?
או שיש בזה המון דרגות שונות
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 11 חודשים על ידי theitguy.

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77657

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
טוב שהעלית את הנקודה. בדיוק אתמול חבר שנקי זמן רב הפנה את תשומת לבי אליה, ואכן אני מקווה שתהיה כאן התייחסות ברורה יותר בקרוב.

יש איזה שהוא שאלון שמסייע לבדוק, אולי מישהו יעלה אותו לכאן (ואולי אני, כשאתפנה יותר). ובכל זאת, בדיוק אתמול קראתי בספרות התכנית על שלושה מאפיינים של התמכרות:

א. סבילות- ככל שחולף הזמן אני צורך כמות גדולה יותר ואיכות גרועה יותר של תאווה (כלומר, חציית קווים אדומים יותר). מה שהספיק לי פעם כבר לא מספיק לי היום. זה כבר לא לוקח דקות, זה מעסיק אותי שעות.

ב. התנזרות- אני כל פעם מנסה להפסיק, אבל אף פעם לא מצליח להישאר בהפסקה. תמיד בסוף אני חוזר לזה.

ג. נסיגה- כשזה בא, אני מרגיש שאני פשוט חייב את מנת סם-התאווה שלי, ושבשום אופן אני לא יכול לוותר עליה.

ובלשון הספר (עמ' 30-31):
"היבטים כלליים של ההתמכרות
הניסיון המצטבר שלנו גילה שלושה היבטים של השעבוד שלנו שבדרך כלל מאפיינים התמכרות: סבילות, התנזרות ונסיגה. אם מישהו חווה את שלוש התופעות האלה בתחום כלשהו של חייו, אותו אדם נחשב בדרך כלל למכור. כשאנו בוחנים את עצמנו לפי היבטים אלה, אנו מזהים שאנחנו מכורים לתאווה, למין, לקשרים או לצירופים שונים של אלה - לשם התחלה.

סבילות
המונח סבילות מתייחס לנטייה לסבול עוד מהסם או מהפעילות האובססיבית, ולקבל בתמורה סיפוק פוחת והולך מהשימוש בו. מכאן הצורך הגובר והולך להגדיל את המינון של הסם, במטרה לשמר או לשחזר את האפקט המבוקש. בהתמכרויות לחומרים שאינם סמים, הסבילות מתייחסת להזדקקות לכמויות גדלות והולכות של חשיבה, אינטראקציה (=פעילות
הדדית) או פעילויות אובססיביות, עם פחות ופחות השפעה. בקיצור, אנו נזקקים ליותר סם, בד בבד עם סיפוק קטֵן והולך. אנחנו רואים איך זה חל במקרה שלנו כשאנחנו נזכרים איך התאווה או הפעילות המינית שלנו החריפה במהלך השנים, חצתה גבולות בזה אחר זה, קודם בחיי המחשבה שלנו, אחר כך בהתנהגות שלנו. לדוגמה, אותן פנטזיות אוננות מוקדמות הספיקו רק לעתים רחוקות; מהן עברנו והמשכנו לחפש דברים עם השפעה
הולכת וגדלה. ואם התמכרנו לתמונות, מצאנו עצמנו מחפשים תמונות יותר ויותר בוטות כדי להשתמש בהן.... היינו זקוקים לעוד ועוד מה"סם" שלנו.

התנזרות
המונח התנזרות מתייחס לתופעה שבה מכור אופייני מנסה להפסיק להשתמש בגורם ממכר או בפעילות ממכרת. אולי עלינו לקרוא לזה ניסיון להתנזרות. אנחנו נשבעים להפסיק - שוב ושוב. משהו בפנים אומר לנו שעלינו להפסיק. כמה פעמים אמרנו שאנחנו חייבים להפסיק? כמה פעמים ממש ניסינו להפסיק? אחדים מאיתנו אכן "הפסיקו" אחרי כל פעם
שהשתמשו!

נסיגה
המונח נסיגה מתאר את תופעות הלוואי שהמכור עלול לחוות בזמן שנמנעים ממנו הסם או הפעילות. תופעות לוואי אלה יכולות להיות גופניות, רגשיות או שתיהן. בשלב הזה עולות התחושה השקרית והתביעה הכפייתית להשיג מין. אבל מצב זה אינו שונה מזה של נרקומן המרגיש שהוא ימות בלי 'מנת-הסם' שלו. זה פשוט לא נכון; אי הזנת הרעב אינה הורגת אותנו.

...אנחנו רואים שההתמכרות הזאת כוללת מגוון רחב של פעילות, החל משימוש מזדמן או תקופתי, ועד לפעילות אובססיבית רצופה, ולפעמים הכול בא לידי ביטוי אצל אותו אדם. אבל לא משנה מה הדפוס האישי המסוים שלנו, הוא כולל תמיד את 3 היסודות של ההתמכרות: סבילות, התנזרות ונסיגה, אף שכנראה איננו מודעים להן בשעת מעשה. ואם אנו מחליפים התמכרות - דבר שכיח אצל אלה המנסים להיגמל מאחת - תהליך ההתמכרות יהיה זהה".

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 11 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77658

20 השאלות מ"הספר הלבן" של SA:

1. האם חשבת אי פעם שאתה זקוק לעזרה בגלל החשיבה או ההתנהגות המינית שלך?
2. שתהיה במצב טוב יותר אם לא תמשיך "להיכנע"?
3. שמין או גירוי שולטים בך?
4. ניסית פעם להפסיק או להגביל את עשיית הדבר שלהרגשתך היה פסול בהתנהגות המינית שלך?
5. האם אתה פונה למין כדי לברוח, להקל על חרדה, או משום שאינך יכול להתמודד?
6. האם אתה מרגיש אשמה, חרטה או דיכאון לאחר מכן?
7. האם רדיפתך אחרי מין הפכה לכפייתית יותר?
8. האם היא מפריעה ליחסיך עם אשתך?
9. האם עליך להיעזר בדימויים או בזיכרונות בזמן קיום יחסי מין?
10. האם דחף בלתי נשלט מתעורר כשהצד השני מתחיל איתך או כשקיימת הצעה למין?
11. האם אתה ממשיך מקשר אחד לאחר או ממאהבת אחת לאחרת?
12. האם אתה מרגיש שהקשר הנכון יעזור לך להפסיק להתאוות, לאונן או לקיים יחסים ללא אבחנה?
13. האם יש לך צורך הרסני – צורך מיני או רגשי נואש במישהי או מישהו?
14. האם בעקבות הרדיפה אחרי מין אתה מגלה חוסר-אכפתיות לעצמך או לרווחת משפחה שלך או אחרים?
15. האם היעילות או כושר הריכוז שלך פחתו כשהמין נעשה כפייתי יותר?
16. האם אתה מפסיד זמן מהעבודה בשל כך?
17. האם אתה פונה לסביבה נחותה יותר בחיפוש אחר מין?
18. האם אתה רוצה להתרחק מהשותפה למין בהקדם האפשרי לאחר המעשה?
19. אפילו שאשתך מתאימה מבחינה מינית, האם אתה עדיין מאונן או מקיים יחסי מין עם אחרים?
20. האם אי פעם נעצרת בגין עבירה הקשורה למין?

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77659

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
תודה מתחיל שוב.
רציתי רק להוסיף, שפעמים רבות אדם שאינו יהודי שומר מצוות "מגיע לקרקעית" ומבין שהוא צריך עזרה רק לאחר מימוש תאווה עם שותפים. כיהודי שמנסה לשמור מצוות, אני לעיתים פחות ממהר לפרוץ את הגבולות בעניין הזה, ולכן כדאי שאנסה להתאים את השאלות לאופן ביטוי ההתמכרות אצלי.

לדוגמא, במקום:
11. האם אתה ממשיך מקשר אחד לאחר...
מתאים יותר:
11. האם אתה עובר מסרט פורנוגרפי למשנהו.

או במקום:
16. האם אתה מפסיד זמן מהעבודה בשל כך.
מתאים יותר:
16. האם אתה מפסיד זמן מהישיבה / מהכולל / מהעזרה והנוכחות בבית בשל כך.

וכן על זה הדרך.

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77661

• adam1
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג זהב
אומרים שמישענה בחיוב על לפחות 10 שאלות אז הוא מכור עם דגש על שאלה 3, אני עניתי בחיוב על לפחות 15 שאלות..

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77750

ב"ה לא נראלי שאני מכור, ע"פ ענייתי על השאלות.
גם עכשיו, כשאני בחופש, והאינטרנט פתוח - בימים הראשונים לא עשיתי כלום, הייתי בבית, משועמם וכו' אז צפיתי בתכנים לא ראויים, אך בימים האחרונים לא כ"כ הייתי בבית, וגם אם כן אז עשיתי דברים משמעותיים ולא צפיתי. אמנם כן חשבתי על זה כל כמה זמן, אבל בכ"ז הצלחתי להתמודד.
אני חושב שאני צריך לחסום לגמרי את האינטרנט ואז לראות...

תודה לעונים, אשמח לקבל חיזוקים נוספים ועצות והצעות!

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77754

בונה ישראל כתב:

תנסה לראות האם זה פותר לך את הבעייה, ותבדוק אם באמת בלי האינטרנט לא תהיה לך תאווה מוגזמת וכפייתית.

בהצלחה רבה
אוהבים אותך

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77775

• מושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 402 ימים
  • דירוג פלטיניום
בונה ישראל כתב:

בתחילת המסע שלי, עדיין היה לי אינט' פתוח, ואז כל מחשבה שעולה לי לראש יכול לעבור לפסים מעשיים תוך כמה שניות.
הנסיון הרבה יותר קשה!
אבל לאחר שסיננתי את האינט', הכל הפך להיות הרבה יותר קל. התקנת החסימה היא צעד מעשי חשוב מאוד לאחר שהחלטת שאתה מוכן לעשות הכל כדי להחלים מהמחלה.

שותפים אותך לדרך. ואוהבים אותך, מאוד!

= = =
גם היום, רק להיום.

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77953

בע"ה שתצליח ללכת בדרך הישרה והנכונה
יש הרבה מדריכים ושיטות כיצד לעשות תחבולות כאן באתר

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #77971

אולי תנסה לקרוא כאן

guardyoureyes.com/heb/tools/taphsic

לבחור ישיבה אפשר לנסות להמיר קנס כספי בהתחיבות ללמוד כמה דפים/שעות ברצף או נדר על סוג מאכל מסוים לזמן מסוים

ממליץ מניסיון

העיקר שתאמין שבכוח נשמתך תצליח לנצח

אוהב ומעריך

תגובה: איך יוצאים מזה? לפני 8 שנים, 11 חודשים #78088

• Masoraty
  • חבר חדש
מכיר את זה מקרוב, הייתי קורא לזה "העמק" שבין הישיבה לבית, בתור מכיניסט לשעבר שעכשיו בצבא, חוויתי את זה באופן קבוע, שבועיים אני במכינה לומד תורה, מתעלה ומתחזק, מגיע הביתה ונופל, מדי פעם הייתי מצליח להחזיק מעמד ואז 4 שבועות הייתי בלי זה, אך זה שוב חזר, פעם אחת הצלחתי 6 שבועות אבל שום נפלתי. שאלתי בעבר על הנושא הזה ב"חברים מקשיבים" וקיבלתי את התשובה הזאת: www.makshivim.org.il/ask_show.asp?id=317633
זה בעצם איך לגשר בין הישיבה לבית, זה משהו שטבעי שיקרה, כשאתה במקום של תורה אז היצר פחות מפריע, אך כשאתה יוצא מעולמה של תורה, תאוות הגוף מתעוררות ודורשות את שלהן.
בנוגע אליי, עכשיו אני רואה את תוצאות המאבק ב"ה, התגייסתי לצבא לפני 75 יום וב"ה מאז אני נקי ובדרכי במסע ל90 הימים ובכלל ליציאה מהתאווה בע"ה, המאבק לא לשווא, וגם אם החזקת מעמד רק בישיבה ונפלת בבית זה עובד, זה משפיע, לאט לאט, לדעתי התשובה לכך היא שצריך לעסוק כל הזמן בלימוד תורה ובמצוות, כשאתה בצבא אתה כל רגע ורגע במצווה אז היצר הרע פחות פועל(הוא יכול להתגבר בצורה אחרת בצבא: בקרביות פוגעים בעדינות שלנו כיהודים ולכן ליצר הרע יש פתח חדש לפרוץ אלינו ולכן צריך לדעת את זה מראש ולהתכונן לזה , אך מבחינת עשיית המצווה סגרנו ליצר הרע פתח) , המלצה שלי: כשאתה בבית תעסוק במצווה, תתנדב איפשהו או תעסוק בעיסוק כלשהו של מצווה, כשאתה עוסק במצוות או בלימוד תורה היצר הרע לא יכול לפגוע בך, "אין מחשבות עריות מתגברת אלא בלב פנוי מן החכמה"
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.72 שניות

Are you sure?

כן