ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: החטא 1920 צפיות

החטא לפני 8 שנים #94335

• ירון1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר חדש

כמה נורא הוא החטא.משכח את צלם אלוהים שבאדם, פוגם ביסוד הוויתו.
ברגע אחד נשטף האדם בזימה והופך לאיש זר. איש שפל ובזוי המנותק ממקורו ומחיותו.
נשטף הוא בזוהמה המחלחלת לנפשו ומתרוקן הוא מדעתו.
וכל מידה טובה ומחשבה מעולה שהיתה בקרבו מסתלקת ממנו, רק הולך ונופל ודועך ושוקע בתאוותו וביד יצרו המשחית.
ונפשו לא יכולה לחזות בעוול הנורא הנעשה כלפי בוראה.
והיא מצטמקת מסתתרת ונחבאת עד תעבור הרעה.
זועקת היא זעקה, חרישית אך מהדהדת בצער לאדונה. אך מחריש הוא, כבול הוא ברסן התאווה, אוזניו לא שומעות ועיניו לא רואות. ליבו חלל בקרבו.
ואז פתאום, במרוצת בשיטפון החושים - התרסקות.
התרסקות נוראה לתוך האמת הכואבת , לתוך החייםבעוצמתם.
וברגע אחד כל ערפל החושיםנעלם והוא עומד ערום ונכלם בגן העולם.
והשקר עודנו נוכח מהדהד בקירות הבית.
אוי לחרפה. אוי לכלימה. והוא חא מצליח להכיל את ההונאה הגדולה.
איך נפל בפח יצרו ,איך נלכד ביד תאוותו כשהוא לפני בוראו אדון העולם.
ועתה בשקט המייסר שומע הוא את זעקות הכאב מקרבו, ועתה נוכח הוא לפעיו המדממים, ונשמתו שורפת מהזוהמה.
והייאוש והעצבות באים להסתער עליו במערכה כפולה, והבדידות והיגון נחלצים לצידו.
וכעת כשהוא שבור ומרוקן מי באה להציע עצמה לנחמו? התאווה! בלי בושה ובלי מצמוץ מופיעה להרסו ולהחריבו במסווה של ידידות ונחמה.
ומה יעשה? הרי משתוקק הוא לרגש של תקווה, להרגיש קצת אהבה, עכשיו כשהוא מלא בינכור ושנאה.
אוי תאווה ארורה!.. הפעם הוא לא ייכנע. 
הוא כבר יודע.. מעל הכל יש תשובה.!
בצעדים מהוססים הוא מעז להופיע ולהרים ראשו, הבושה והכלימה אופפים אותו וצער מתפר עוטף את נפשו. 
בכאב מיסר ומרפא ,הוא עומ מול קונו. ומתוודה.
ומתהם תחתיות מעומקי מצולות מטפס הוא לעבר האור!
וברגע נהפך הוא לאיש אחר, לאהוב ונחמד וידיד.
בהתרוממות אדירהבענוה וגבורה הוא חוזר למקורו מקור חי העולמים.
ונפשו העייפה מתחדשת ומתמלאת בטהרה וברוח נכונה.
והוא שמח ומקבל בעדות הבריאה לעבוד את אלוהיו באהבה ויראה. לשמור מצוותיו, לדבוק במידותיו ולעשת רצונו ככתוב בתורה.
ומתפלל לטהרתו ומייחל לקדושה ומפיק לקחים בחכמה ותבונה.
ומודה לה' בשמחה עצומה על הזכות שקיבל להיות נזר הבריאה.
ועונג ה' עליו בדרכו לגאולה השלמה

תגובה: החטא לפני 8 שנים #94337

קטע מדהים.  הזדהיתי מאוד. 

תודה רבה!! 

"הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ לֹא יִתֵּן לְעוֹלָם מוֹט לַצַּדִּיק."

תגובה: החטא לפני 7 שנים, 11 חודשים #94967

אמן ואמן. רק: קטע התפנית במה שאתה מתאר מתרחש בוידוי. ייתכן וזה מה שאצלך עובד, וידוי, והופ, שכינה ומלאכים. אצלי העסק קצת מורכב יותר, עברתי הרבה ימים נוראים ונוראיים, דמעות ווידויים, ולא תמיד (ליתר דיוק, רוב הזמן) זה לא מה שהחזיק אצלי את המצברים יותר משבועיים גג חודש. אני מתפלל לבוא אל הימים האלה קצת אחרת, ולצאת מהם קצת אחרת, ולא לנסות לעשות מראש השנה & כיפור טרמפולינה, אלא לנסות ללכת עם אלוקים יד ביד בדרך שהוא מוליך אותי, ולאן שהוא רוצה שאני ילך, בלי שאני יכניס את כל הפנטזיות שלי על איך אני מנהל את החיים הרוחניים המרוממים שלי. אמן ואני אצליח. אמן ותהיה לי קצת נכונות לזוז מהמשבצת שלי

וקיפאון

תגובה: החטא לפני 7 שנים, 11 חודשים #95001

• ירון1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר חדש

כמו שבטח הבחנת אני כאן וזה אומר הכל. זה אומר שאנחנו באותו מקום. זה אומר שהיו דמעות.
אם יורשה לי לחלוק עליך בנוגע למה שכתבתי תוכל לראות שהתפנית מתרחשת דווקא בתשובה, לפני הווידוי. האמונה בתשובה, שאפשר לתקן , שה' פושט ידיו לקבל שבים. היא הממלאת אותנו בעז ובתעצומות אהבה, נותנת תקווה לדורשיה. וממילא מרוממת אותנו אליו.
ובאמת על אף שנפלנו והמשכנו ליפול אין זה אומר שהרצון לא אמיתי ומאיר בטהרתו...
ידידי אני מקווה ומאחל לנו שנעבור את הימים האלה והבאים בתשובה נכונה כפי רצון ה' מאיתנו.
שנה טובה! שניכתב לחיים טובים ולשלום.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.31 שניות

Are you sure?

כן