ברוכים הבאים, אורח

שלום לכולם
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: שלום לכולם 4820 צפיות

בעניין: שלום לכולם לפני 13 שנים, 2 חודשים #1134

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
דע לך שאתה לא יחיד - אני גם נופל הרבה אבל מתחזק כל הזמן מחדש - והכתיבה פה עוזרת לי מאוד לולא ההתחזקות הייתי נופל כל יום ויום.
העבודה עכשיו היא לקום מהר ולא לישאר על הרצפה.

נראה לי שבפורום האנגלי היה כזה פורום שכל מי שהיה נראה לו שהוא נופל היה נכנס לשם וכותב שהוא הולך ליפול, ובכך היו מחזקים אותו ולפעמים זה היה עוזר לו, כאן זה קצת קשה כי עדיין אין מספיק כותבים שיוכלו לראות את ההודעה אונליין, אבל זה רעיון נחמד, אולי תיקח לך מישהו, שכשיהיה לך קשה תגיד לו ובכך תנסה להתחזק אחד לאחד.

שלך משה

בעניין: שלום לכולם לפני 13 שנים, 2 חודשים #1135

• סבבה
  • דירוג זהב
אחי לא נורא ,קמים!בדרך יש ירידות אבל ממשיכים אחי ומתחזקים
בהצלחה אח שלי אני איתך!
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: שלום לכולם לפני 13 שנים, 1 חודש #1144

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
אחי מה נשמע!

כבר עברו כמה ימים ונרגעת ב"ה?

דע לך שזה שאתה נמצא איתנו מדווח על מצבך זה דבר גדול.
אם תראה את המאמרים בנושא (לצערינו הם עדיין באנגלית - נקוה שיתורגמו), אחד מחלקי מחלה הזאת היא שמתחבאים, אדם שיכול לדווח על מצבו, וביותר אם הוא משתתף בקבוצות תמיכה שנקרא קבוצות LA זה מראה שהוא משתחרר לאט לאט מההתמכרות, וזה דבר גדול.

בעניין: שלום לכולם לפני 13 שנים, 1 חודש #1245

• aspiringjew
  • חבר קבוע
  • החיים האמיתיים מתחילים כאשר חיים ץץץ
אחיי הקדושים! צריכים לזכור תמיד את הפשט הפשוט של הפסוק "כי שבע יפול צדיק וקם"! הכוונה אינו שהצדיק הזה נופל וקם שבע פעמים! הפשט הפשוט הוא שהאדם הזה נופל, ונופל, ונופל עד שבע פעמים (ולאו דווקא), אבל בסוף הוא קם!
גם אני נופל, רח"ל, אך אני מתנחם במה שאמר החפץ חיים, זצ"ל, בביאור תפילת בית המדרש, שם כתוב "אני עמל והם (הגוים) עמלים, אני עמל ומקבל שכר, והם עמלים ואינם מקבלים שכר". שאל הח"ח: מה הפשט? הרי כולנו עדים לכך שאדם שעמל בעולם הזה, בין גוי ובין יהודי, מקבל על זה שכר! אז למה אמרו חכמים שהם עמלים ואינם מקבלים שכר?
אלא התירוץ הוא שהקב"ה מתייחס אלינו אחרת מאשר שהוא מייחס לגוים. למה הדבר דומה? אדם שהוא הולך לנגר ומזמין ממנו ארון והוא בא לאחר שבוע והנגר אומר לו "עדיין לא גמרתי, אבל עמלתי! שלם לי!" האם מישהו ישלם לו עבור העמל? בודאי שלא! אני משלם עבור ארון ולא איכפת לי כמה עמל יש בבניינו! אבל אם הנגר זהו בנו... עלול האב לומר "אבל עבדת כל כך קשה, קח שכרך".
למה כי כל עמל ויגיעה שיהודי מקדיש ב"טיפול" ביצר שלו וב"טיפול" בתורה הקדושה הוא מקבל את שכרו על העמל, לאו דווקא על התוצאה! ורחמנא ליבא בעי.
אוהב אתכם עם כל ליבי וממשיך להתפלל עבור כולנו!  ;D
נערך לאחרונה: לפני 13 שנים, 1 חודש על ידי .

בעניין: שלום לכולם לפני 13 שנים, 1 חודש #1247

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
אכן כך!
אני חושב שכמו שאנו צרכים לבקש מהקב"ה שיתן לנו כח נגד היצה"ר הזה של עריות, אנחנו צרכים לא פחות להתפלל על מה שכתבת, להבין ולהפנים בכל לבינו, שכל שניה של התגברות שווה המון, ולא להסתכל על הכל כמאבק של הכל או לא כלום! זוהי עיקר המלחמה - על ההסתתכלות.

בעניין: שלום לכולם לפני 13 שנים, 1 חודש #1255

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
נכון
אני כל הזמן לוקח אל ליבי שאף אם נפלתי - אבל היו כך וכך ימים טהורים וכך וכך שבועות טובים זה מחיה אותי ובזה אני קם מחדש אף אחרי הנפילה, הגם שצריכים להגיע לפיסגה להיות טהור לגמרי, כי כמו הסיגריה שהנפילה הראשונה לא טוב היא, אבל גם זה טוב שלפחות אני ניפרד מהמושג הזה אם לא לגמרי אז חלקית עד שזה יעבור

בעניין: שלום לכולם לפני 12 שנים, 11 חודשים #1339

• ששון
  • חבר חדש
שלום הרבה זמן לא נכנסתי לכאן ובינתיים נפלתי עמוק התאוות לא עוזבות אותי אני כבר לא יודע מה לעשות ביום הקדוש ראש השנה לא את כל התפילות התפללתי וגם את מה שכן התפללתי זה היה חפיף ללא שם התעוררות שלשום הלכתי לתל אביב ועשתי שם דבר שלא יעשה אני לא יודע מה ואיך אני יכול בכלל לחזור בתשובה בתל אביב היכן שהלכתי ראיתי שם 3 אברכים שגם מחפסים לעשות את מה שעשיתי ופתאום חשבתי לעצמי אם הם עושים דברים כאילו ועד באים עם כובע וחליפה אז אולי זה בכלל לא איסור רח"ל אבל מצד שני אתמול דיברתי עם חילוני גמור שאומר  שהוא לא שומר כלום שאומר שזה דבר נורה אמרתי אם אחד כזה אומר שזה אסור אז בטח זה אסור אבל כנראה לנו החרדים יש יצר רע חזק מה לעשות טוב למעשה מה שקורה איתי אני חושב שזה כחודש או חודש וחצי לא ביקרתי כלל באתר הזה ובינתיים הצלחתי לשמור על עצמי פחות או יותר זה אומר שכמעט לא אוננתי אבל גם עדיין לא התנהגתי כמו יהודי  זה אומר שכמעט לא הנחתי תפילין ולא התפללתי ליפני ראש השנה פתאום קיבלתי קרירות כזאת והתחלתי לחשוב איך אני עושה עבירה וזה מה שקרה לי שלשום אחרי העבירה הגדולה שעשיתי פתאום התעוררתי ואמרתי לעצמי למה אני עשיתי את זה ואני עכשיו לא יודע מה לעשות עשרת ימי תשובה ואני לא מתכוון לחזור בתשובה ? אני מקווה שמהיום אני  ישנה את עצמי ויתחיל לנסות לחזור בתשובה אני מקווה שאני יצליח אנא תתפללו עלי

בעניין: שלום לכולם לפני 12 שנים, 11 חודשים #1340

• tzvi s.
  • מנהל
חזק ואמץ

זה שאתה רוצה לשנות דברים לטוב רק מראה עד כמה יש בך כוח חיובי

בעניין: שלום לכולם לפני 12 שנים, 11 חודשים #1341

• guardureyes
  • רצף ניקיון נוכחי: 271 ימים
  • מנהל
שלום ששון,
אשמח מאוד אם תתקשר אלי: 1599-500-119, או תשלח לי מייל ל: help@gye.org.il
אשמח לעזור לך.
יחזקאל
שמור עיניך - GYE

בעניין: שלום לכולם לפני 12 שנים, 11 חודשים #1342

• תת לחץ
  • חבר ותיק
כל העניין הזה של ה''אברכים'' וה''חילוני'' זה הכל חלק מ'הטוב' של הבורא אלינו... בשביל להבין למה זה טוב צריך להבין מהו 'הטוב'...

העולם הוא מלשון העלם, נעלם, לא מובן, בשביל שתהיה לנו את אפשרות הבחירה... ואפשרות הבחירה היא זאת שמצדיקה את השכר שנקבל... אם היינו מלאכים, הכל היה ברור, אז למה שנקבל שכר, ברור שנעשה את הדבר הנכון, כמו שאי אפשר לטעות בין יום לילה...

אז אנחנו לא צריכים לפעול על פי 'החילוני' הזה, או ה'אברך' הזה, או מי שלא יהיה...  זה חלק מהעלם של העולם הזה, חלק מהסתר הפנים, כל עוד אתה פה בעולם הזה אתה תצטרך להתמודד עם שקר ואמת, רע וטוב שמעורבב בייחד, 'תמיד בזמן הלא מתאים יגיע האדם שיגיד לך ההפך ממה שאתה חושב' וזה ללא סוף!!

עד שתגיע לשלב שאתה פועל על פי 'השכל הנכון' כל הפעולות שלך, גם הטובות,  יכולות להיות 'עצת היצר'... פתרון זמני כדי כדי להרגיע את המצפון, וכדו'
שיהיה לך יום טוב.. אלא אם כן יש לך תוכניות אחרות (-:

בעניין: שלום לכולם לפני 12 שנים, 11 חודשים #1366

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
ששון אנו רוצים לשמוע באמת איך עברו עליך הימים האחרונים
בוא נתחזק יחד - אני מבין שדיברת עם הגארד-יחזקאל

בעניין: שלום לכולם לפני 12 שנים, 10 חודשים #1386

• aspiringjew
  • חבר קבוע
  • החיים האמיתיים מתחילים כאשר חיים ץץץ
ששון היקר!
היצר הצליח לשכנע אותך שאתה כלום. אין ואפס! כבר חלק ונחלה של שאול תחתית! ואם כך גורלי, אז ... למה לא לעשות...
דע לך ששון שככל שאדם גדול יותר - כך גם היצר הרע שלו גדול יותר. כל ילד שגדל עם חינוך תורני - בלי כל קשר להשקפות הוריו ורבותיו - יש לו יצר הרע גדול יותר משל ילד חילוני ממוצע. זה הולך ביחד, בד בבד עם התורה שנכנס לו אל קרבו.
ובכל זאת! ולמרות הכל! אתה באתה חזרה לאתר הקדוש הזה ופנית לאחיך ישראל ואמרת אליהם "הצילו". האם זה לא סימן מובהק שאתה תובע ביום... אבל אתה לא חלק ונחלה מן הים?
דע לך ששון שכשאמרו "כל ישראל יש להם חלק לעולם הבא" - אתה כלול בפנים.
אל תאמין ליצר!
אני שמעתי בדרשה של אחד מרבותיי מכתב שכתב אותו הרב יצחק הוטנר, זצוק"ל, ראש ישיבת "רב חיים ברלין" בארה"ב. הוא קבל מכתב מאד מתלמידיו לשעבר ובמכתב הנ"ל התלמיד מספר לו על איך שהוא, כשיצא מהישיבה, היה בטוח שהוא הולך להיות גדול הדור הבא, שישקד על הלימוד ויהפך להיות שם דבר וראש ישיבה חשוב. אבל אז... הוא נפגש עם חברנו היצר והוא עשה (והתחיל לימנות לרב רשימה של עבירות) ועכשיו - זהו! נגמרו וכלו כל חלומותיו!
הרב הוטנר שמע את דבריו והשיב לו "כששמעתי על שאיפותיך בזמן צאתך מהישיבה אמרתי שזה דבר טוב. אבל כששמעתי על כשלונותיך ועל נפילותיך אמרתי שזה טוב מאד, שהרי הקב"ה כשהוא ברא את העולם ביום השישי וברא את אדם הראשון ביום השישי ונכשל בעבירה אדם הראשון באותו יום השישי רק אז אמר הקב"ה "הנה טוב מאד" ואמרו חכמים במדרש "הנה טוב מוות". זה שחטא האדם וירד מוות לעולם זהו דבר טוב מאד. למה?
כי האדם לא נברא להיות מלאך! האדם נברא - כפי שאומר הרב משה חיים לוצטו זצוק"ל בהקדמה למסילת ישרים - לעמוד בנסיון. ויש שעומדים ויש שאינם עומדים. וידע - כמה שידע! - הקב"ה בזמן בריאת העולם שרוב האנשים יכשלו בעבירה... ובכל זאת ברא את העולם ונתן לעולם כולו מתנה טובה וזהו התשובה!
אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא אמר שלמה המלך, החכם מכל אדם. אין. צדיק. שלא. יחטא.
ובכל זאת הקנה מדה של הצדיק אינו נמדד לפי כמות כשלונותיו, אם מעט ואם הרבה, אלא כפי רצונו להודות על חסרונותיו, לקום לאחר נפילותיו ולהתחיל את התהליך מחדש.
ועל זה אמר שלמה המלך "כי שבע יפול צדיק וקם" שפירושו שצדיק נופל, ונופל, ונופל, ונפול, ונופל, ונופל ונופל... ובכל זאת הוא קם!
אתה רוצה להיות צדיק? להיות כזה שאתה רואה את עצמך האמיתי? נפלת? קום!
ותזכור תמיד "סומך ה' לכל הנופלים וזוקף לכל הכפופים"!
אם אתה צריך חיזוק שלח אלי למייל את המספר ואתקשר אליך, בע"ה ובלי נדר. aspiringjew@gmail.com

כל טוב, חזק ואמץ ושבת שלום

בעניין: שלום לכולם לפני 12 שנים, 10 חודשים #1388

• ששון
  • חבר חדש
המצב שלי כרגע מבחינה רוחנית אנוש אני ממש לא יודע מה לעשות היות ואני מפחד לחשוף את עצמי בחיצוניות שלי אני נראה אברך ולכן יש לי פחד לחשוף את עצמי ולתת מס' טל' שלי אז ככה זה כשבועים שלא הנחתי תפילין למרות שמידי פעם התפללתי מנחה או מעריב אבל עד היום לא הנחתי תפילין (לא כולל היום)השבת הגעתי בליל שבת הביתה וראיתי שנכבה לי הגז מהרוח כנראה והסתכלתי שאף אחד מבני הבית לא ישים לב והדלקתי את הגז חזרה אני ס"ה פושע מחלל שבת אני לא חושב שאתם צריכים להתייחס אלי אני חייב מיתה רק מוות ביסירים זה מה שמגיע לי אתם מנסים ללטף עברין במקום ליסר אותו לא יודע מה לעשות אני לא מצליח לחזור בתשובה כל הזמן רק נפילות קשה לי לחשוף את עצמי אבל את המייל שלי אני יכול לחשוף אם יש מישהו שיכול ליסר אותי ולעשות לי מה שמגיע לי אשמח מאוד לקבל את זה xbc951@walla.com

בעניין: שלום לכולם לפני 12 שנים, 10 חודשים #1390

• calman2
  • חבר ותיק
חס ושלום ששון, איך אתה מדבר ככה, לייסר אותך, מה פתאום!
עצם זה שיש לך רצון כזה חזק להשתפר זה כבר דבר גדול!
אני לא יודע עד כמה הדברים שאני אגיד יכולים לעזור לך, בעיקר כי אני לא יודע מה בדיוק המצב שלך ואני לא מכיר אותך אישית, אבל תדע לך שאתה לא לבד בתחושות האלה! ממש לא לבד. אז אל תעשה מעצמך כזה פושע חריג כי לפי איך שאתה כותב אתה לא כזה.
נפילות יש לכולם ברמה כזו או אחרת.
אני זוכר שלפני שנתיים (אם אני לא טועה) הייתי במצב רוח ירוד מאוד בגלל תקופה קשה שעברה עלי, ואת כל ראש השנה העברתי סגור בחדר מול המחשב. ברוך השם זה מאחורי, ואני מקווה שלא יהיו יותר נפילות, להיפך, רק עליות.
ותאמין לי שאם תראה אותי ביום יום (גם בתקופה ההיא של הנפילות) אתה לא תאמין עלי, אני נראה בן אדם רגיל, עובד, לומד, רחוק מאוד מלהיות פושטק. אז כשאתה מסתכל על אנשים אתה לא יכול לדעת מה עובר עליהם ואיך אתה ביחס אליהם, ואתה גם לא צריך לעשות את ההשוואות האלה ולקרוא לעצמך פושע.
לדעתי גם כדאי להפריד בין לא להניח תפילין וכו' לבין פגם הברית. לפגום בברית זה דבר שמעבר לאיסור פשוט גורם לך לא לתפקד בצורה נורמלית, אצלי זה מצב בלתי נסבל. אז לדעתי גם אם אתה לא מניח תפילין או מתפלל, תשתדל כרגע להתמקד בשמירת הברית, ואל תתן לעובדה שאתה לא מניח תפילין להפריע לך לשמור את הברית.
כי לתפילין אתה תחזור, מחר, מחרתיים, אבל כל פעם שתפגום בברית רק תרחיק אותך עוד יותר גם מלהיות נקי וגם מהתפילין.
הרבה הצלחה ותשתף את הפורום!

בעניין: שלום לכולם לפני 12 שנים, 10 חודשים #1411

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
נכון מאוד
דבריך נכונים
תפריד בין שני הדברים
כמובן שצריך תמיד להשתדל גם וגם אבל אל תעשה קישור - תנסה לאט לאט לעלות על דרך המלך
האם ניסית לדבר עם יחזקאל?
יש לו לפעמים רעיונות טובים
אני שמעתי ממנו עצות הרבה
וכמובן אל תשכח לשתף אותנו בעליותיך אל מול פני המנורה

שלך
משה
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?