ברוכים הבאים, אורח

איך יוצאים מזה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: איך יוצאים מזה 130 צפיות

איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 5 ימים #151121

• צשאן
  • חבר חדש

שלום
אנו שקוע כבר בנפילות שנים, תקופות טובות יותר וטובות פחות.
מאז החטיבה(נמצא עכשיו בישיבה) אני מתמודד עם זה, בישיבה התחלתי בצורה יותר רצינית לעבוד על עצמי ואחרי תקופות טובות יותר ופחות אני נמצא עכשיו בתקופה טובה נקי כבר כמעט חודש ועם העניים קדימה.
יצא לי לדבר עם ראש הישיבה שלי על הנושא והוא שאל אותי שאלה שהשאירה אותי בברוך רציני, הוא שאל אותי אם אני מסתער על זה בכל הכוח או לא. אני לא יודע מה הכוונה מה אני לא עושה עכשיו(משתמש באתר ובשיעורים, עושה חשבון נפש, משתמש בכלים באתר), הכוונה שלט הייתה שאני אלך לטיפול? אני קצת חושש מזה א. אני לא יודע למי לפנות וב. זה כאילו להודות סופית שאני מכור וזה לא רק איזה התמודדות
אם יש למישהו איך לעזור/עצה אשמח ממש תודה

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 5 ימים #151123

• אבי0533
  • רצף ניקיון נוכחי: 38 ימים
  • דירוג כסף

זו שאלה מצויינת.
בספר הגדול של AA יש משפט מפורסם: "חצאי דרכים לא הועילו לנו דבר". כלומר, חצי עבודה נותנת 0 תוצאה.
בשביל להשתחרר מההתמכרות הזו צריך להשקיע את כל-כולנו. וזה לא דבר קל.
חז"ל אומרים לנו "איזהו פסוק שכל גופי תורה תלויים בו? בכל דרכיך דעהו". להבדיל מדתות אחרות שדורשות זמנים ספציפיים של תפילה או התמסרות, ושאר הזמן הוא שלך לעשות את מה שעולה על דעתך. היהדות דורשת שנחייה את כל חיינו, כל רגע ורגע מהם, בידיעה שה' איתנו, ובפעולה על פי זה.
(הקרדיט לדמיון החזק הזה בין התורה לצעד 12 "בכל תחומי חיינו", שייך לרב טווערסקי.)

מה שהר"י שלך שאל אותך, לדעתי, הוא: האם אתה משקיע את כל הזמן שלך בפעולות של החלמה, ונקיטת צעדים לשפר את עצמך, כדי שתוכל למנוע את הנפילה הבאה. או שרוב הזמן אתה עסוק בדברים אחרים, ורק כשיש לך אובססיה חזקה אתה נזכר להיכנס לאתר ולצפות בסרטונים.
(אסייג שב"פעולות של החלמה" אני לא מתכוון רק לתכנים של GYE, אלא לכל דבר שמקדם אותי ואותך בדרך - אם זה סדר לימוד בלי פטפוטים, אם זה יציאה עם חברים ושחנ"ש, ואם זה שעה ריצה בלילה. כל עשייה חיובית שעוזרת לך להיות אדם טוב יותר. [כמובן שיכול להיות שכל אחת מהדוגמאות שציינתי היא דווקא טריגר עבורך. כל אדם וההתמודדות שלו.])

אתה לא צריך להתחיל משהו חדש ובומבסטי כדי להרגיש שאתה משקיע את כולך. רק להתייחס ברצינות לדברים שאתה כבר עושה.

חבר בקבוצות SA ובפורום GYE מאלול תשפ"א.
שואף לעשות את רצון אבא שבשמים. קצת מתקשה בדרך, אבל מאמין בהתקדמות.
פוסטרים של החלמה, מאמרי הרב טווערסקי על 12 הצעדים ויהדות

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 5 ימים #151128

• צשאן
  • חבר חדש

תודה רבה על ההתיחסות
אני כן מרגיש שאני עוסק בזה כמעט כל רגע נתון, זה תמיד מנקר בי במאחורה של הראש אני מנסה לשים לב לטריגרים שלי בחיי היום יום מחוץ לדחפים עצמם ולהימנע מהם. רק מרגיש שאחד המשפטים שנאמרו שם היה "אין חבוש מתיר עצמו מבית האסורים" אני יכול להעמיד את זה במציאות של אני עובד עם כלים שהם לא ממוחי אלא כלים מוכחים ולכן אני לא בגדר "מתיר עצמו" מצד שני העבודה פה היא ביני לביני בלי שום גוף חיצוני ויכול להיות שזו הייתה הכוונה שלו

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 5 ימים #151130

• אבי0533
  • דירוג כסף

אוהבים אותך!

אכן, לא דייקתי בדברי.
לפעמים אנחנו פשוט משקיעים אנרגיה עצומה בכיוון לא נכון.
המטרה צריכה להיות לא לעבוד יותר חזק, אלא יותר חכם.
לא לעשות שריר כשהפיתוי מגיע, אלא ללמוד איך לא להגיע לפיתוי מראש.

שמתי לב שאתה כבר יותר משנה ב-GYE. אם בכל הזמן הזה עבדת את "לטוס אל החופש" לעומק, ללא תועלת רבה. אז אולי כדאי לך באמת לשקול כיוון חדש.
הייתי ממליץ לך להצטרף לקבוצות החיות של SA.
אמרת שאין שבוי מתיר את עצמו מבית האסורים. אולי תסכים לתת לחברים האחרים ולאלוקים לשחרר אותך.
זה צעד מאוד מפחיד, אבל זה שווה את זה.

שה' יכוון אותך מה נכון עבורך.
בהצלחה!

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 5 ימים #151131

• צשאן
  • חבר חדש

לצערי היו תקופות השנה שממש לא עניין אותי האתר ולא נכנסתי כלל, בתקופה האחרונה אני כן חוזר ומנסה לאט לאט ורואה שיפור.
איך אני יוצר קשר עם הקבוצות של הSA.
מקווה להצליח, תודה רבה

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 5 ימים #151133

צשאן כתב on 13 יוני 2024 16:41:

לצערי היו תקופות השנה שממש לא עניין אותי האתר ולא נכנסתי כלל, בתקופה האחרונה אני כן חוזר ומנסה לאט לאט ורואה שיפור.
איך אני יוצר קשר עם הקבוצות של הSA.
מקווה להצליח, תודה רבה

תוכל להשאיר כאן באתר פרטים ויחזרו אליך.
וכן תוכל ליצור קשר בקו החם של SA, במספר 0722401190.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 5 ימים #151134

• נשר
  • רצף ניקיון נוכחי: 8 ימים
  • חבר קבוע

שלום לך אח יקר, תודה לך על השיתוף.
אני ממש מרגיש את הלבטים שלך , הם ממש היו לי ככה בתחילת הדרך ועדיין אני בניסוי ותהיה כל הזמן.

אני חושב שזה בסדר כל הבלבולים האלה, והפחדים . מי אני ? ומה ? וכמה זמן זה לוקח ? ואם יגלו... ובכלל מה אני מסכן ?
..
אז אתה יכול לנשום, ולהירגע , אתה בסדר, כולנו בסדר.
זה בהחלט עולם חדש ולא מוכר וקצת מבלבל, אבל לאט לאט תראה שהוא לא כזה מפחיד , אנחנו אנשים רגילים ונורמלים, אנשים טובים!

את הצעד הראשון עשית כשהגעת לפה וכתבת ושיתפת מה אתה חווה, תמשיך ככה , תכתוב , תשאל ותלמד מנסיונם של אחרים, אל תיתן למחשבות לך להישאר בחושך, תוצי אותם לאור, וכאן זה מקום מעולה לעשות את זה באנונימיות גמורה.
אל תחשוב על העתיד יותר מידי ותיכנס לפחדים, לאט לאט תלמד, תקרא, תשאל ותלמד מה אחרים עשו לפניך וככה תסלול לעצמך את הדרך, ומבטיח לך היא תהיה מדהימה! 

מאחל לך בהצלחה בדרך שלך, יום נקי ומפוכח.

שום דבר, אבל שום דבר אינו קורה בעולמו של אלוקים בטעות !

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 3 ימים #151146

• צשאן
  • חבר חדש
תודה רבה לשניכם

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 3 ימים #151147

• צשאן
  • חבר חדש

Something is hidden for guests. Please log in or register to see it.
מצליח לפתוח את הקישור, משום לגבי הגיל שלי, אני בן 21 כתוב שם שפתוח למעל 20, אם יש לך איך לעזור ממש אשמח
תודה

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 1 שבוע, 2 ימים #151157

• אבי0533
  • דירוג כסף

לא עונים לך בקו החם של SA? (מספר 0722401190)

אם לא הסתדרת בנתיים אתה יכול לפנות אלי למייל avi.cohen1456#gmail.com

תגובה: איך יוצאים מזה לפני 4 ימים, 13 שעות #151212

צשאן כתב on 15 יוני 2024 19:59:

Something is hidden for guests. Please log in or register to see it.
מצליח לפתוח את הקישור, משום לגבי הגיל שלי, אני בן 21 כתוב שם שפתוח למעל 20, אם יש לך איך לעזור ממש אשמח
תודה

חבר יקר, הסתדרת?

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן