ברוכים הבאים, אורח

למה לפי הדת פגם הברית זה חטא, ועידוד.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: למה לפי הדת פגם הברית זה חטא, ועידוד. 62 צפיות

למה לפי הדת פגם הברית זה חטא, ועידוד. לפני 4 ימים, 11 שעות #151240

שלום לכולם,
כתבתי פוסט אבל הוא לא נשמר עוד פעם נסיון.
רק רקע קצר, אני ישראלי יהודי מאמין חילוני. נולדתי חילוני, התחזקתי אורתודוכסית במערכת יחסים חילונית והפכתי אנוס, עם השנים המערכת השתנתה ואני כבר לא שייך לזרם אורתודוכסי, הפכתי לישראלי יהודי מאמין חילוני (בגדול), עם נגיעות קלות מדאורייתא וריח ניחוח מדרבנן.

למה אוננות זה חטא ?
אולי זה התמכרות ועלול להשפיע על הזוגיות אבל זה לא חטא אלא אם כן תוך כדי שאתה מקיים מצוות פרו ורבו או ייבום במקום לגמור בפנים אתה משחת ארצה, בהנחה ויש עליך השגחה עצמית גדולה באותו הרגע, ושאולי אח שלך הקודם היה ער שהקבה ראה אותו כרע באופן סגולי (כמו שנח מצא חן בעיני השם) שלא דרך מעשה כלשהו אלא משהו סגולי.
בקיצור,
אסור לעשות את זה לאשה , זה לא יפה לא מכבד, לא דרך ארץ,
     וזה רע שכשאתה צריך להקים זרע לאחיך אתה עושה את הפעולה הזו ודווקא משחת ארצה כשהנשמה שצריכה לחזור לעולם היא של הרע האולטימטיבי (ער) שהגלגול הזה זה התיקון שלו ואולי של כל האנושות כולה.

אבל מה הבעיה אם לבד אתה משחת, ואחכ עם האשה אתה חזק ויכול לתת לה מה שצריכה ? אז מה שעשית קודם היה חטא או פורקן זמני ?
מה עם מצוות עונתה, שזה אם אני לא טועה זה לספק את האשה ? לפעמים כאשר משחקים איתו לבד יכולים להחזיק יותר זמן עם האשה ? איך זה נחשב - האם זה חטא או עבירה לשמה ?

בקיצור תחשבו לפני שאתם הופכים את האוננות לפגם הברית, להשמדת עולמות וכו' כשאנו בסה"כ בני אדם,
ולמה הקדוש ברוך הוא יצר אותנו כאן, בין היתר כדי לגלות מידת רחמנותו, מה הוא רחום אף היה אתה רחום
מה הוא חנון אף היה אתה חנון. אי אפשר לרחם על מלאכים כי הם מושלמים, אני לצערי לא מושלם.
וזה היופי בנו.

אנחנו בני אדם עם יצרים. יש לנו כאן עבודה בעולם, ועלולים לעשות טעויות וליפול אבל לשם כך
הקבה יצר את התשובה. ומחטא של פגם הברית צריכים לחזור בקלילות אפילו מבלי לבכות (אני מאשר לכם רק בפעמים הראשונות ) כי אחכ זה להאכיל את המפלצת של היאוש והשברון. אל תשברו אחים יקרים. קחו את זה בקלות גם אם חוטאים בפגם הברית, 
יקרה שיעברו ימים ולא תשימו לב ולא תחטאו, כי החטא הזה כבר לא חשוב אצלכם כי הוא כבר לא ייחשב כחטא.
זה בעיקר חטא כלפיכם כל היאוש העצמי הזה מעצמכם ותהום הנשייה.

מה שחשוב בעבורנו בעולם הזה זה להיות נחום תקום. אם נופלים - אז קמים.
תפסיקו להאכיל את המפלצת של הייאוש (וגם את המפלצת של התאווה אבל זה בפוסט אחר)

באהבה.

תגובה: למה לפי הדת פגם הברית זה חטא, ועידוד. לפני 4 ימים, 3 שעות #151244

חבר יקר ואהוב,
אוהבים אותך מאד, תודה על מה שאתה כותב.
אנחנו לא רוצים להיכנס כאן בפורום לדיונים תורניים ודתיים.
יש לנו בתורה דברים ברורים מה מותר לעשות ומה אסור לעשות, ואוננות הוא דבר שאסור בצורה ברורה.
למה? זה לא משנה לי עכשיו. זה מה שכתוב בתורה וזה רצון ה'.

ולכל אחד שרוצה לא לאונן כי זה אסור והוא לא מצליח לבד, יש כאן פתרונות שמציעים לי לעשות.
וישנם כאלה (כמוני) שהם שלב מעבר לזה, שהם מכורים לתאווה ונעזרים בקבוצות הצעדים.

תודה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: למה לפי הדת פגם הברית זה חטא, ועידוד. לפני 4 ימים, 1 שעה #151246

• אבי0533
  • רצף ניקיון נוכחי: 41 ימים
  • דירוג כסף

חבר יקר ואהוב,
אוהבים אותך מאד, תודה על מה שאתה כותב.
אנחנו לא רוצים להיכנס כאן בפורום לדיונים תורניים ודתיים.
יש לנו בתורה דברים ברורים מה מותר לעשות ומה אסור לעשות, ואוננות הוא דבר שאסור בצורה ברורה.
למה? זה לא משנה לי עכשיו. זה מה שכתוב בתורה וזה רצון ה'.

ולכל אחד שרוצה לא לאונן כי זה אסור והוא לא מצליח לבד, יש כאן פתרונות שמציעים לי לעשות.
וישנם כאלה (כמוני) שהם שלב מעבר לזה, שהם מכורים לתאווה ונעזרים בקבוצות הצעדים.

תודה רבה

מילים כדורבנות.
מסכים עם כל מילה.

אולי הייתי אפילו מרחיק ואומר (עם קצת רשעות), שהכותב היקר סובל מרגשות אשמה על מערכת-היחסים שלו עם הדת, וכך הוא מתרץ לעצמו - שמה שלא הגיוני בעיניו, לא צריך לעשות.

בכל מקרה, GYE בכללו, והפורום בתוכו (שלא לדבר על קבוצות הצעדים), מיועדים לכולם, ללא הבדל גזע או דת. כך שדיונים כאלו יכולים לפגוע באנשים עם השקפה שונה משלנו, ולמנוע מהם החלמה שהם צריכים.

חבר בקבוצות SA ובפורום GYE מאלול תשפ"א.
שואף לעשות את רצון אבא שבשמים. קצת מתקשה בדרך, אבל מאמין בהתקדמות.
פוסטרים של החלמה, מאמרי הרב טווערסקי על 12 הצעדים ויהדות

תגובה: למה לפי הדת פגם הברית זה חטא, ועידוד. לפני 3 ימים, 5 שעות #151248

תודה רבה אבי0533 ומתחיל שוב וצועד לאלוקים.
עבור אבי,
כן מעניין, היו לי רגשות אשם עם הדת, וברור שלא רוצה לקלקל את הדרך לאנשים אחרים שבאים מרקע אחר,
זה פשוט בא בשבילי מהכיוון שלי.
מה שבסך הכל ניסיתי לומר, זה שאם הופכים את הבעיה ללא בעיה, והבעיה היא רק באספקט הדתי , אז כבר לא משקיעים שם אנרגיה (משום סוג שהוא) דבר שיכול לגרום לאדם להפסיק עם ההתמכרות, כי הבעיה היא כבר לא בעיה (אוננות).
כאילו להרוג את המפלצת כשאומרים שאין שם באמת מפלצת.
טוב, זו ה גישה שלי והיא עובדת אצלי.

תודה לכולכם ובהצלחה בדרך !!

תגובה: למה לפי הדת פגם הברית זה חטא, ועידוד. לפני 3 ימים, 4 שעות #151249

• אבי0533
  • רצף ניקיון נוכחי: 41 ימים
  • דירוג כסף

בןאדם היקר.
אתה צודק ב-100% שלפעמים הבעיה מתעצמת פי כמה וכמה מרגשות האשמה והלחץ, בעיקר מהסוג שמתלווה לחינוך דתי מסוג ספציפי.
למרות זאת, הגישה אינה צריכה להיות עשיית שקר בנפשנו, והתעלמות מחוקי התורה, אלא הבנה שהקב"ה הוא אב רחמן ואוהב, שרוצה שאהיה קרוב אליו בכל מצב, ודומע כשאני מתרחק ממנו. (אחד הצדיקים הגדולים אמר "שהלוואי שאוכל לאהוב את הצדיק הגדול ביותר באותה רמה שה' אוהב את הרשע הגדול ביותר.")
גם בנוגע ל"פגם הברית", ראיתי בספרים שמדברים לאנשים בדורנו (כמדומני שמובא בשם החזו"א), שעיקר התביעה היא לא להתייאש ולהמשיך לנסות. אדם שמתאמץ ונלחם, גם אם הוא נופל מדי פעם (אפילו במזיד) - עיקר התביעה יורדת ממנו.

בכל מקרה, כל זה נוגע לאנשים "רגילים".
אנשים כמוני וכמו שאר המכורים "על מלא" איבדו את חופש הבחירה מול התאווה. כך שזה כבר לא עניין של חטא, אלא של מחלה. 
יש הרבה מה להרחיב בזה, והרבה פוסטים על זה כאן בפורום.

חבר בקבוצות SA ובפורום GYE מאלול תשפ"א.
שואף לעשות את רצון אבא שבשמים. קצת מתקשה בדרך, אבל מאמין בהתקדמות.
פוסטרים של החלמה, מאמרי הרב טווערסקי על 12 הצעדים ויהדות

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן