ברוכים הבאים, אורח

"חולה" או "שונה"
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: "חולה" או "שונה" 1001 צפיות

בעניין: "חולה" או "שונה" לפני 10 שנים, 6 חודשים #56191

תודה טהרני.
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: "חולה" או "שונה" לפני 10 שנים, 6 חודשים #56193

לראשית חוכמה-
אני קצת חדש פה ולא מספיק מכיר את הגישה הרווחת ובנוסף גם לא תמיד מסכים עם מה שאני מכיר אבל אני אנסה מתוך ההבנה שלי בשילוב דברים שקיבלתי מפה:

ברור לי שאין אדם שאין לו 'יצרא דעריות' אלא אם כן הוא נולד דפוק. למעשה העולם הזה לא יכול להתקיים בלי היצר הזה שגורם ליצורי העולם להתרבות. (לא זוכר אם זו גמרא או מדרש או שניהם על ביטול יצרא דעבודה זרה וכמעט ביטול יצרא דעריות בימי כנסת הגדולה).
ישנם עוד דברים בעולם הזה שלכל אדם יש משיכה אליהם וסיכון להתמכר אליהם ובכל זאת לא כולם מכורים כגון אלכוהול, סמים, אוכל- לפעמים, או הנאות כאלה ואחרות. (אם כי אני לא חושב שיש משהו מושך בצורה כל כך גלובאלית וגורפת כמו יצרא דעריות שוב בגלל היותו בסיסי וטבעי כל כך- לכן הוא גם קדוש וחמור כל כך ביהדות)
המשותף לכל הדברים הוא שלעיתים צריכה לא נכונה ולא מאוזנת שלהם עלולה ליצור התמכרות. מלבד זאת ישנם אנשים שנולדו עם יותר משיכה לדברים כאלה או אחרים ולכן היכולת שלהם להתמודד איתם מועטת. כמו כן לרוב בנוסף לנטיה טבעית יש גם סיפור כזה או אחר של תסכולים או הסטוריה בעיתית או אפילו משבר זמני שדוחפים את האדם לתוך המים ואז קשה לו לצאת.

אני מקווה שקלעתי היטב והקלתי קצת על הספיקות שלך.
יום נעים ונקי ובהצלחה.
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: "חולה" או "שונה" לפני 10 שנים, 6 חודשים #56199

תודה תשובה, מסכים עם כל מילה
מגמתי היתה ״להגן״ על הגישה שלי שזה ״איסור״ יותר מאשר ״בעיה״, מי שיודע שאין לו שליטה שיקרא לזה ״פגע ונגע״, בעיני זה ״פשע ורשע״ ורק למי שאכן מסוגל לשלוט בעצמו.
לא אכחד שהגעתי לתובנות עמוקות - ללא קשר לדת - אחרי נקיות 29 יום בינתיים (מחר אזכרה אי״ה במלאת 30 יום לכישלון האחרון) ובסופו של דבר גם תובנות אלו עזרו לי להתקרב אליו, היושב במרומים, שכן כל הבריאה מושתתת על עקרונות התורה שבכתב ושבע״פ.
מי יתן, ויימתק לי הניקיון, כפל כפליים מהעונג שמציעה התאוה.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן