ברוכים הבאים, אורח

איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? 2174 צפיות

תגובה: בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 8 שנים, 4 חודשים #87718

אהבתי, מקפיץ

תגובה: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 8 שנים, 4 חודשים #87720

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה על ההקפצה
התחברתי להרבה מהדברים (כמו שניתן לראות..)

תגובה: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 8 שנים, 4 חודשים #87722

יש לי הצעה,
תקנה פלאפון כשר או אחד מהדור ה2.
וכמובן שתלוי בבעיה.
אבל את הסמארטפון אתה יכול להשאיר בתיק או ברכב או בבית וכשאתה באמת צריך אותו אז תעביר אליו את הSIM
ככה תחתוך את זמן השימוש ב 1/2
אני לא אומר שתעבור לגמרי לדור2 (הפאלפון הפשוט/ טיפשפון) אבל אפשר לתת לו 1/2 הזדמנות, הוא נגיש אליך כמו פלאפון רגיל רק בלי האינטרנט בכלל.

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 8 שנים, 4 חודשים #87725

נראה לי שלעצם השאלה "מתחיל שוב" כבר ויתר על הסמארטפון...

אבל עדיין אפשר להנות מהתגובה של סוד...

תגובה: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 8 שנים, 4 חודשים #87728

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
בעצתך תנחני כתב on 01 מאי 2016 08:09:
אבל עדיין אפשר להנות מהתגובה של סוד...

משום מה אחרי פסח זה נשמע לי כמו פרסומת לחומר ניקוי
("אוהבים...")
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 4 חודשים על ידי אהבת חסד.

לא הסמרטפון ממית, אלא המחלה ממיתה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87733

תודה על ההקפצה, בדיוק לפני כמה ימים נכנסתי לפוסט הזה.
בזמנו לא הבנתי מה עונים לי, וכי איך אני יכול לוותר, והרי אינספור פעמים זרקתי וקניתי שוב זרקתי וקניתי שוב, וגם כשלא זרקתי עשיתי אינספור סוגי חסימות, וגם חסימות שבשעות הסדרים אני לא יוכל לגלוש ואני יראה את המייל היומי של שמור עיניך רק בין הסדרים וכו' וכו', ושום דבר לא עזר, ולכן שאלתי מה אני עושה עכשיו בשביל שזה לא יקרה.
כשהגעתי לתוכנית הבנתי שלא הסמרטפון ממית, אלא המחלה ממיתה, ולכן התחלתי להרפות ולוותר, זוהי תנועה שמגיעה ממני שאני נכנע מול התאווה ומוסר אותה לאלוקים, ואסירות תודה כיום אני יכול להסתדר עם הפלאפון שהיה לי תמיד שיש בו רק שיחות ואפי' sms אין בו, ולמרות שבתחילת דרכי חשבתי שאני צריך את זה, התייעצתי עם אחד החברים באתרא קדישא הדין שאני יקנה פלאפון נוסף שיהיה לי בו רק sms כי אני צריך את זה להחלמה (היתה לי אז בעיה טכנית איך אני ישלם על הקו הזה), והוא אמר לי שאפשר להחלים גם בלי sms, והוא צדק.
ואכן אני צריך לזכור שדבר זה לא ברור מאליו, וגם לא ברור מאליו שאני כותב עכשיו במחשב עם אינטרנט מאד מסונן, אבל אני יודע שאני יכול למצוא תאווה באתר מסויים וזה אתר שבזמן השימוש לא היתה לי גישה אליו, למרות שהצלחתי למצוא כל מיני שיירי תאווה, וכיום אני יכול לשבת על המחשב הזה בלי צורך להיכנס לאותו אתר מה שלא ברור מאליו לאחד שבעבר חיפש בכל צורה שהיא איך למצוא בדיל של קצה קצהו של תאווה. אסירות תודה.

תודה רבה לכם חברים יקרים ואהובים

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 4 חודשים על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: לא הסמרטפון ממית, אלא המחלה ממיתה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87770

קיבלנו מסר במתנה

תגובה: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 8 שנים, 4 חודשים #87771

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
מתחיל,

מדהים לראות את ההחלמה שלך בשנה האחרונה,

אוהבים אותך,,,,,

אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 8 שנים, 4 חודשים #87776

אנחנו נפסיק לדבר דרך מכשירים ונתחיל לתקשר אחד עם השני כמו שבני אדם צריכים לעשות ביום יום 

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: בעניין: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 8 שנים #94615

סוד הכניעה כתב on 29 אוג' 2014 17:43:
וואלה, נושא מסובך...

כאשר נפגשו שני החברים הראשונים שהקימו את החברותא "אלכוהוליסטים אנונימיים" בפעם הראשונה, הם ישבו כמה שעות (למרות הבטחה שזו תהיה שיחה של רבע שעה) והם גילו שיש להם שפה משותפת הן בנוגע לבעיה והן בנוגע לפיתרון. ביל וו. (שהיה נקי אז בערך ארבעה חודשים), סיפר לד"ר בוב (שהיה עדיין משומש לחלוטין) על כל הנסיונות שלו להפסיק לשתות, ואיך מצא פיתרון רוחני לבעיה שלו. בתחילה ד"ר בוב היסס אבל לבסוף הוא החליט שהוא הולך על זה.

בבוקר אחרי ההחלטה של ד"ר בוב להצטרף לדרך המוצעת, הגיע ביל לבקר אותו והביא עימו שני בקבוקי ויסקי אותם הניח על המדף במרכז המטבח בבית של ד"ר בוב. הוא אמר שהוא מניח שם את האלכוהול כדי להוכיח שאלוקים הסיר מהם את הרצון לשתות.

זה החזיק מעמד שבועיים, ולאחר מכן ד"ר בוב נסע לאטלנטיק סיטי שם הוא נפל שוב ושתה בלי הפסקה במשך מספר ימים. כשהוא חזר, ביל הגיע לבקר אותו וזה היה המשקה האלכוהולי האחרון שהוא נגע בו עד יום מותו. מה שכן, הוא זרק מהבית את שני הבקבוקים שהיו במטבח. הוא לא רצה לעמוד כל הזמן בנסיון מול הרצון הפנימי שלו לשתות. בסיפורו הוא מציין שלקח לו שנתיים עד שהרצון לשתות עזב אותו, ובמשך אותם שניים הוא היה נקי - אבל היה צריך להתאמץ לכך.

זה נכון לגבי האלכוהול ונכון לגבי התאווה. יש חברים שמהרגע שהצטרפו לתכנית ברצינות הרגישו שפתאום אלוקים לקח מהם את הרצון להתאוות, לעומת חברים אחרים שבתחילת דרכם הרגישו שהם ממשיכים לרצות להתאוות כל הזמן, והם חייבים גדרים וסיוע כדי שלא ליפול בכל פעם שיש להם הזדמנות לכך. לכן יש חברים שהצליחו להחלים למרות אינטרנט פתוח, לעומת חברים שלא היו מסוגלים לכך והיו חייבים מסננים או אפילו להפסיק את השימוש באינטרנט בכלל.

בספר הגדול כתוב שאין דברים ברורים בנוגע לשאלה האם אפשר להחזיק אלכוהול בבית, מה שמתורגם אלינו לכך שאין החלטה ברורה האם אפשר להחזיק אינטרנט בבית או בכיס. כל אחד צריך לעשות את מה שנכון עבורו.

החוויה האישית שלי היתה שמהרגע בו הצטרפתי לתכנית הרגשתי שאין בי יותר צורך או רצון ליפול, אבל למרות זאת לא רצתי לקנות סמארטפון ולהסיר את כל המסננים. השארתי אותם כתזכורת לחוסר אונים שלי ולכך שאני אדם שונה וחסר אונים מול התאווה. לאט לאט, ככל שעבר הזמן בהחלמה, הרשיתי לעצמי יותר וכעת אני במצב שיש לי סמארטפון בלי סינון, אבל בחצי השנה מאז שקניתי אותו לא היה לי אפילו פעם אחת רצון לגלוש בו לענינים של תאווה. אם ארגיש אפילו פעם אחת שהוא מסוכן עבורי - לא אהסס לנעול אותו או אפילו להיפטר ממנו לחלוטין.

כמה שאלות יש לי לשאול לבירור ועיון מעמיק בעניין:

1. האם יש אצלך כעת לאחר הזמן הרב שחלף - תזוזה כלשהי - לטובה או בהפך?
2. ידוע על אותו האמורא - אבא חלקיה (תענית כג:) שהייתה אשתו יוצאת לקראתו מקושטת בתכשיטים, וכשנשאל מדוע נוהג כן, השיב לשואליו "שלא אתן עיני באשה אחרת" ועל כך כתב בספר המספיק לעובדי ה' (לרבי אברהם בן הרמב"ם) ז"ל: "ואנו בארנו זאת כי אין כוונתו שהייתה דעתו ע"ה טרודה במחשבה זו, אלא כל כוונתו הייתה להשמר שאם יזדמן לו באחד הימים, מפאת נטיתו הטבעית, להרהר בדבר הזה (הרהור) שיהא נוגד את מאבקו הרוחני, יהרהר (למצער) בדבר מותר".

ולפי זה יש להבין פה משהו - בקל וחומר לגבינו - למה אותו האמורא כל כך דאג שתצא אשתו לקראתו "מקושטת בתכשיטים"? הרי הוא היה רחוק ביותר מכל תאוות העולם, פי אלף יותר מאיתנו, וממילא לכאורה הדבר מיותר לגביו, ואם כן, למה למרות כן ואף על פי כן הוא נהג כן? - האם אין זה בשביל שמירה יתרה?? (כלומר שאין לאף אדם חסינות ולכן כל מה שיוכל לשמור על עצמו הרי זה משובח).
3. מה יקרה אם יתגנב לאוזנך שהכניסו לאינטרנט תאווה מדהימה שלא ראית ושמעת וחלמת מימיך! משהו אמתי אמיתי! אזי האם זה יעשה משהו אצלך כלומר האם אף על פי כן אתה לא תתעניין ולא תחשוב אלא תסלק את הדבר ולא תתיחס איליו כלל - בכלום??
4. ומה עם מה שאמרו חז"ל: אל תאמן בעצמך עד יום מותך? כי הרי יוחנן כהן גדול שימש בכהונה גדולה שמונים שנה (=כלומר פרוש וקדוש מהעולם לגמרי היה) ולבסוף נעשה צדוקי! אז איך נבטח אנו בעצמינו?
5. האם אין לנו לפחד ממאורעות החיים שיכולים לבוא עלינו פתאום יום קשה בהפתעה וההגנות אז יהיו רופפות כך שיתכן שנמעד, במשהו לפחות?
6. האם אין זה מכניס בנו בשקט בשקט את מידת הגאווה שכביכול אנו מסתדרים עם מה שרבים מאוד, טובים וחזקים לא מסתדרים ואנו כן! ולכן מתוך שישתרש בנו מדת הגאווה אנו עלולים למצוא עצמינו נכנסים לאיזה אתר מפוקפק "תחת מעטה הבטחון" (מכוח הגאווה שרכשנו לאורך השנים) ושם למעוד ולהתחיל בהתדרדרות שלנו? (כי הגאווה היא בעצם השורש והיסוד של התאווה, והגאווה זו מדה ערמומית ומבלבלת שיכולה להשתחל בשקט ובלי משים ולהפיל את האדם רק בגלל נקודה אחת).

ויש עוד צדדים למה מומלץ לשמור על מרחק מהבעיה ומכל המוליך אליה.

אגב, חשוב לי העיון הישר והמסודר בעניין.

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 8 שנים #94619

חשבתי על הדברים הבאים אחרי הרצאה של TED

לחשוב על החיים ללא האינטרנט
שימוש באינטרנט בהבחנה בין מה ששייך למציאות ומה ששיך לאינטרנט.
להיות אחראי על השליטה על האינטרנט, אנחנו אחראיים על כל ENTER שלנו, כל כניסה שלנו באינטרנט כרוחה באישור שלנו שאנחנו לא צריכים לתת אותו כי הוא זה שמבזבז לנו את הזמן והכסף.
אנחנו צריכים למצוא פעילות אחרת במקומו ולהבין מתי אני הוא זה שמשתמש באינטרנט ומנצל אותו לטובתי ומתי הוא משתמש בי ומנצל אותי לטובת

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: איך אני יצליח להתנתק מהסמרטפון? לפני 7 שנים, 12 חודשים #94659

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

עברו שנתיים ואני עדיין באותו מצב. יש לי סמארטפון בלי סינון ומחשב בלי סינון.

למה שלא אתקין סינון רק כדי לשמור על עצמי? כי אצלי זה בדיוק הפוך. אבל לפני כן הבהרה: הדברים הבאים לא נכונים אצל כל אחד וחשוב מאוד לבדוק טוב את המניעים. לא הורדתי בזמנו את הסינון בלי להתייעץ עם הספונסר ובדיקה לעומק של המצב שלי.

אז ככה. אל תאמין בעצמך עד יום מותך - עבורי זה לא סיסמא או חלק ממשנה. אני חי ככה. אחרי ארבע וחצי שנים שאני נקי אני עדיין ממשיך ללכת לקבוצות, להיות בקשר עם חברים ולעבוד את הצעדים. למה אני עושה את זה? כי אני לא מאמין בעצמי. אני יודע שאני יכול לשרוד תקופה של נקיות בלי כל זה, אבל אני לא מאמין בעצמי.

מה יעזור לי הסינון? לכל היותר הוא יתן לי אשליה שאני לא יכול ליפול, אבל הוא לא יתן לי שום הגנה. אם אני רוצה ליפול, יש לי כל כך הרבה אפשרויות אחרות. והאשליה הזאת שהיא לא שום ביטוח, היא מסוכנת עבורי. בין אם בגלל שהיא תגרום לי לסמוך על הסינון יותר מידי, ובין אם בגלל שהסינון יזמין אותי לפרוץ אותו. 

בקיצור - בהתחלה הסינון עזר לי מאוד. הוא היה גדר, מעקה שהתקנתי כדי לא ליפול מהגג בטעות. היום אני לא גר על הגג בכלל והתקנה של מעקה על הגג לא תעזור לי שלא לקפוץ מהחלון בקומה שמתחתיו.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן