ברוכים הבאים, אורח

כניעה מול, כניעה ל.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כניעה מול, כניעה ל. 788 צפיות

כניעה מול, כניעה ל. לפני 9 שנים, 2 חודשים #75663

חבר שאל בקבוצה הטלפונית אתמול אז חשבתי להעלות לפה את השאלה ו התשובה שאני מציע.

שאלה: כל הזמן אני שומע שנכנעים מול התאווה. הרי אני אמור להיכנע מול אלוקים, לא מול התאווה?

כדי לענות על זה חשבתי לחלק בין 2 מושגים, ואני רוצה להדגיש שזה רעיון שלי והאמת שלא כ''כ מצאתי סימוכין בספרים באנגלית.
בעברית ה''כניעה'' יכולה להתפרש ב2 כיוונים - להיכנע מול, ולהיכנע ל.
כניעה מול מישהו או משהו פירושו שאני מרים דגל לבן ומוותר מראש על קרב אבוד. יש לי יריב - התאווה. שנים ניסיתי ללכת אתה ראש בראש ולא הצלחתי. נו, אז לנסות עוד פעם?! ברור שכן (ככה המוח שלי אומר לי...).
פתאום באה התוכנית ומחדשת לי - אם תנסה להילחם לבד, תיקח ''רק'' מבטים ותעצור שם, אין לך סיכוי. למה? תגיד לי, עד היום הצלחת? נשארת נקי? אין שום סיבה שזה ישתנה עכשיו!
אז תן צ'אנס, ורק למלחמה הקרובה תחליט שאתה נכנע ולא נכנס אליה בכלל. אתה מוותר על המלחמה. על המבט הקטן שאתה רוצה להתמודד איתו.
אוקיי, סבבה, נזרום איתכם ונוותר על התאווה. ניכנע מראש *מול* התאווה במלחמה האבודה הזאת.
אבל מאיפה יהיה לי כח לוותר על משהו שאני כ''כ רוצה?!
פה, אני צריך להיכנע ל-. אני צריך להיכנע לאלוקים, לעשות פעולות של כניעה כד להכניס את אלוקים לחיים שלי.
לגרש את אלוקים זה ממש קל. כשאני בריכוז עצמי ואגו גבוה "אין אני והוא יכולים לדור בכפיפה אחת".
כאן נכנסת התוכנית ומציעה לי פעולות פשוטות שעוזרות לי *להיכנע ל* אלוקים. וכך הוא ייתן לי את הכוח לוותר על התאווה. להיכנע מולה.
הפעולות האלה יכולות להיות שיתוף טלפוני, תפילה על מושא התאווה, הליכה לקבוצה או כתיבה. כל הפעולות מבטאות שאני מפסיק לעשות את מה שבראש שלי ומתחיל להיכנע לאלוקים. לתת לו להיכנס לחיי.

אם למישהו יש השגות על הרעיון שלי בהחלט אשמח לביקורת בונה (או שפשוט יעמידר אותי על טעותי ויסבירו לי שלא באמת הבנתי...).

תשובה: כניעה מול, כניעה ל. לפני 9 שנים, 2 חודשים #75677

תודה לך יהושע
איזה כיף להתחיל ככה את היום
אסירות תודה על הרגעים הנקיים בחסדיו.

הערה-כל מה שאני כותב כאן זה ממה שעבר עליי ולא מחוות דעת מיקצועית.

בהחלמה

תשובה: כניעה מול, כניעה ל. לפני 9 שנים, 2 חודשים #75683

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
תודה רבה. מאוד התחברתי וקיבלתי הרבה.
חידדת לי את החוויה שלי מאז כניסתי לתכנית.
ישר למייל היומי!!!

יהושע י-ה יושיעך כתב:
אם למישהו יש השגות על הרעיון שלי בהחלט אשמח לביקורת בונה (או שפשוט יעמידו אותי על טעותי ויסבירו לי שלא באמת הבנתי...).

אם זה עובד בשבילך, אז כנראה שאין דבר כזה "לא באמת הבנתי".
"כפי שאנו מבינים אותו"...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תשובה: כניעה מול, כניעה ל. לפני 9 שנים, 2 חודשים #75687

תשובה: כניעה מול, כניעה ל. לפני 9 שנים, 2 חודשים #75694

תודה יהושע הגדרה יפה ומעניינת. יכול להיות שהמושג קצת התעוות בתרגום. לי קל יותר לפעול על פי המושג "קבלה" כפי שנוהגים לקרוא בקטע בסוף הקבוצה "קבלה-כניעה".
קדשנו במצותך ותן חלקנו בתורתך, שבענו מטובך ושמח נפשנו בישועתך וטהר ליבנו לעבדך באמת.
אני מאמין באמונה שלמה, שהבורא התברך שמו הוא בורא ומנהיג לכל הברואים והוא לבדו עשה ועושה ויעשה לכל המעשים.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן