ברוכים הבאים, אורח

חיילים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חיילים 507 צפיות

חיילים לפני 8 שנים, 8 חודשים #81989

• mncm
  • רצף ניקיון נוכחי: 23 ימים
  • חבר קבוע
לא מעט זמן של נקיות!

חברה חזקו ואמצו.
הקבה איתנו.
אני תמיד חושב.. ש.. לך תדע אולי בזכות ההתגברות שלך נמנע עכשיו פיגוע?
אנחנו חיילים חברה! חיילים!

תגובה: חיילים לפני 8 שנים, 8 חודשים #81990

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
mncm כתב:

לך תדע אולי בזכות ההתגברות שלך נמנע עכשיו פיגוע?

יותר מזה
אני הייתי אומר שוודאי. לא אולי.
ישנו מאמר חז"ל שבעוון ניבול פה בחורי ישראל מתים, זה יותר מהכול מוכיח את הקשר ההדוק בין העניינים כמו שאמרת.

חזק ואמץ! בהצלחה!
שבת שלום

תגובה: חיילים לפני 8 שנים, 8 חודשים #81994

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום חבר חדש, קפצת מבלי להגיד שלום, מאוד נשמח לשמוע איתך, שתף מעצמך, קשים ירידות ועליות, ובעז"ה נהיה ביחד ונגיע רחוק.
בקשר לחיילים זה לא עובד אצלי, אני לא יכול לחיות הפחד הפיגוע קרה בגלל שאני מאונן, אני תריך להיות נקי בשבילי, ואלוקים מנהל את העולם כרצונו.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: חיילים לפני 8 שנים, 8 חודשים #81997

• אוויר פסגות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1083 ימים
  • דירוג כסף
  • סקסהוליסט וטוב לי
חחח
זה מזכיר לי כשהייתי נער שגילה את הפורנו בתקופת האינתיפאדה השניה. כל פיגוע האשמתי את עצמי שיהודים נהרגים בגללי. מיותר לציין שזה ממש לא עזר לי, האשמה וההלקאה העצמית החזירו אותי לשימוש.
מי שנשם אבק דרכים יזכה לשאוף אויר פסגות

תגובה: חיילים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82002

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אהלן חבר,
ברוך הבא לפורומינו.

יש כאן הרבה דיונים בפורום בנושא של האם אני חוטא ופוגם? או שאני חולה ומכור?

כל אחד צריך לקחת את הגישה שעובדת לו.
ויש נפקא מינא מאוד גדולה.

אם הכל אצלי בסדר גמור חוץ מנושא אחד. תאווה. אז ברגע שאני נקי מתאווה אז הכל בסדר ואין בעיה. ולא משנה כל כך מה הביא את הנקיות, מחשבות על גיהנום, או עונשים, או מחשבות שמונעים פיגועים. הכל טוב כל זמן שזה עובד.
(רק צריך להיות כנה עם עצמי האם זה באמת עובד? האם אני נקי יום שבוע חודש? או המחשבה הזו פתרה את הבעיה)

מצד שני, מי שמכור, הבעיות אצלו הרבה יותר רחבות מהתמודדות עם התאווה.
ואפילו להפך, תאווה היא בכלל נסיון לפיתרון. כשאני נכנסתי למצוקה גדולה הייתי בורח לתאווה כדי לפרוק לחץ. להירגע.
ואם כן, גם אם אצליח על ידי מחשבות של פחד ועונש או אחריות בגודל של פיגוע! גם אם אצליח להישאר נקי (ואני מתכוון באמת נקי) יש חשש גדול שאמנם תאווה לא יהיה לי, אבל הבעיות המקוריות שבעטיין ברחתי לכתחילה לתאווה, יש חשש גדול שאותן אני מעצים.
כי אותן בעיות יושבות בדיוק על פחדים, הלקאה עצמית, אשמה, בושה, ריכוז עצמי, שליטה, אגו, תלות, ועוד....

יש 2 דרכים פשוטות לבדוק ממה נובע אצלי השימוש בתאווה. האם מחטא או ממחלה?

1. לנסות לאבחן מתי אני משתמש. האם יש קשר בין השימוש לבין מצוקה בחיים? האם זה הולך עם תחושה של בדידות? עייפות? כעס? לחץ? שיעמום? עומס יתר? פחד? נקמה?
אם השימוש בא כדי לחפות על רגש מסויים, יש חשש שזה כבר גובל בחיפוש "פיתרון" שבמקרה הפיתרון הנכוון נדמה לי כתאווה.

2. האם באופן כללי, כשאני נקי משימוש. טוב לי?
אם הכל טוב ורגוע ושליו ועל מי מנוחות, אזי השימוש הוא כל הסיפור. וכשחזרתי בתשובה הכל בסדר.
אך אם גם אחרי התשובה שלי אני עדיין סובל. סובל ממצוקה, סובל מטינות, סובל מפחדים, סובל..........
אזי נראה שהתאווה לא היא הבעיה, ואז כדאי לבדוק לעומק מה כן הבעיה.

בדיוק את התהליך הזה אני עובד בקבוצות. וזה מאיר לי המון את החייםן.

אסירות תודה כיום יש לי את הכלים לאבחן את הבעיות האמיתיות של חיי, וכן כלים להתמודד איתם.
באסירות תודה אני נקי 1,223 יום. ואני מרגיש שזה עובד לי. אני באמת משוחרר רוב הזמן מחנק התאווה.

מי שרוצה לשמוע עוד, יכול לשלוח לי מייל hoshianana@gmail.com
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

תגובה: חיילים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82105

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 79 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
קשה לי לקבל את ההתעסקות בחשבונות שמיים, ובטח כפי שהזכירו קודמי, שזה יכול לגרום לי לתחושת אשמה שתדרדר אותי לשימוש בתאווה.

אני מנסה להחלים כי זה לא טוב עבורי ולא בגלל ההשפעות הרוחניות על הסביבה

תגובה: חיילים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82117

לדעתי האישית, ואיך שאני תופס את הפורום, גם חיזוקים 'רגילים' בפורום מתאימים
בסופו של דבר (למעט הקטגוריה של 12 הצעדים) אין התוויה רשמית על דרך ספציפית, אלא כל אחד מה שעובד לו.
(להלן כלל 10 מתוך הכללים והסברים על הפורום:
10. אנו מעודדים את כולם לשתף בדברים שעובדים בשבילם, או לספר איך הם רואים את ההחלמה. אבל אנחנו מבקשים כי איש לא "יזלזל" או "יוכיח" גישות אחרות להחלמה, שאולי עובדות בשביל חברים אחרים.)

ולמי שחיזוקים עוזרים, אשריו ואשרי חלקו.

בנוגע לקטע הספציפי, אני לא יודע עד כמה זה נכון לבטוח על זה. לא כי זה לא נכון בהכרח. אבל, מה יקרה אם אני אפול? אני אצטרך לחשוב עכשיו על הזאת שנרצחה אתמול ולהאשים אותי...

וודאי שהתגברות זה טוב ואבא בשמיים שמח על חיילים שלו שעובדים אותו. השאלה, אם אני אתחשבן ככה, זה לא יזיק לי בסוף אם אני אפול... כי מה לעשות, אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא.

אבל זו רק איזו זווית שלי

בהצלחה רבה רבה!

תגובה: חיילים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82123

• mncm
  • רצף ניקיון נוכחי: 23 ימים
  • חבר קבוע
חברה לא התכוונתי לגרימת עצבות ורגשות אשם.
רק אם התגברת אז תהיה מבסוט!
אל תתיחס אם חלילה וחס מעדת
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן