ברוכים הבאים, אורח

על טעייה ושוטטות בדרכי ההחלמה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: על טעייה ושוטטות בדרכי ההחלמה 370 צפיות

על טעייה ושוטטות בדרכי ההחלמה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87758

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
וויקיפדיה - ניסוי וטעייה היא דרך לפתרון בעיה באמצעות ניסוי פתרונות שונים לבעיה עד לקבלת פתרון נאות. השיטה משמשת בני אדם ובעלי חיים באופן טבעי, לצורך בחירת התגובה המתאימה בסביבה מרובת גירוים.
יש המעדיפים לכנות שיטה זו בשם ניסוי ותהייה (כמו תוהה על קנקנו), או ניסוי ותעייה (כמו שיטוט מיותר בדרכים).

אז איך מחלימים?

התשובה שלי היא, מנסים, וטועים, ותוהים, ומתקנים, וחוזר חלילה.
ככה מחלימים.

למה?
לכאורה ברור, לוקחים ספונסר, ומתחילים לזוז..
לצעוד באומץ את הצעדים, ו-וואלה, מחלימים.
אז זהוא שכנראה זה יותר מורכב, 
"כשם שמחלותיהם שונים כך החלמותיהם שונים".

ואסביר,
קראתי בחוה"מ ספר של הרב/ד"ר טוורסקי, על הרזיה - "The Thin You Within You"
הוא מסביר שם הרבה על הגורמים האנושיים, הפחדים, הכאבים, ותכונות האופי שרכשנו ושנולדנו איתם, שמביאים אותנו להתמכרות, בספר הזה הוא מדבר על התמכרות לאכילה כפייתית, דבר שאני מרגיש קרוב לליבי למרות שאני 'עדיין' בגבול המשקל הדו-ספרתי..
הוא כותב שם כמה משפטים שתפסו אותי, (למרות שהם מפוזרים ברחבי הפורום הקדוש, הקריאה חידדה לי אותם, ואחזור עליהם קצת לתועלתי ולתועלת מי שלא קרא אותם עדיין) הוא כותב שם (זה לא ציטוט מדויק) -
"מי שמחפש בשיטת הצעדים דרך לקבל לידיו שליטה במושא ההתמכרות, קרוב לוודאי שיתאכזב, הצעדים לא נועדו לבנות בי מחדש את המערכת האוטו' שיש לאנשים בדר"כ בראש, המערכת שיש לכל בעל חי בטבע, שיודע שכשהוא סיים את הסעודה הוא מפסיק, כי הוא שבע, אצלי המערכת האוטו' הזאת התקלקלה, או אולי לא הייתה קיימת אף פעם, כך או כך, עלי להגיע להכרה שאיבדתי שליטה על הדבר שהתמכרתי אליו, אני חסר אונים מולו, וכך אשאר, לעולם, ולא אצליח לבנות את המערכת האוטו' הזו בי מחדש/מההתחלה. הצעדים לא מטפלים בבעיית חוסר השליטה שלי במושא התאווה, הם כן מטפלים במכלול הסיבות הרבות שהביאוני עד הלום, על הברכיים, מתחנן לעוד טיפת רעל ממכר ומשכיח".

ולכן נגזר מזה, שכל אחד מחלים קצת אחרת. כי כל אחד הגיע להתמכרות ממקום קצת אחר, שעליו לתקן במסע ההחלמה.
וזה לדעתי הקושי שיש בצעדים, שבגללו מדברים על הצורך בהגעה על הברכיים מהקרקעית, בשביל להצליח בהם,
הם דורשים ממני לצאת למסע במדבר הרגשי שבי, הם נותנים לי מפה כללית שאומרת לי בגדול מה הכיוון של המסע, מתי אדע שאני לא בכיוון הנכון, מה הסימנים שייראו לי שאני מתקדם, גם בלילה, בחושך, אם אראה את עמוד האש והענן מלפניי, כלומר כל עוד אחוש שעדיין לא הגעתי ליעד, סימן שאני בכיוון הנכון.
וזה קשה מאד, בטח למכור כמוני שחייב אבל חייב לדעת הכל מראש, ובדיוק איזה טיסה תיקח אותי באיזה דקה לאיזה מונית שתביא אותי למלון. אחרת אין טיול. הכל חייב להיות מתוכנן מראש לפרטי פרטים. אחרת אין מצב שאצא למסע.
ועכשיו אומרים לי, חביבי, זאת הסיבה שאתה תקוע במקום וחופר את עצמך בבור. אתה לא זז קדימה. תתחיל לזוז בלי לדעת בדיוק מה היעד הסופי, תסתכל על החלק הקטן העכשווי, היעד הקרוב, זה מספיק, ככה תתקדם ותחלים.
שאזכה להפסיק לרעוד ולהתחיל לצעוד.
בעזרת בוראי.
אמן.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 4 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: על טעייה ושוטטות בדרכי ההחלמה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87805

יפה מאד.
תודה רבה לך על הנושא.
מתחבר...
גם לי יש בראש , ברקע, את ההחלמה שלי, איך היא ניראת,  איזה צבע יש לה וכו'...
וואלה, אלוקים מוביל. לא יודע לאן.
אבל מה שבטוח - למקום טוב.
הרבה יותר מאם הייתי יודע...
נקודה למחשבה.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

תגובה: על טעייה ושוטטות בדרכי ההחלמה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87810

פנימה כתב on 01 מאי 2016 13:25:
ואני חסר אונים מולו, וכך אשאר, לעולם, ולא אצליח לבנות את המערכת האוטו' הזו בי מחדש/מההתחלה. הצעדים לא מטפלים בבעיית חוסר השליטה שלי במושא התאווה, הם כן מטפלים במכלול הסיבות הרבות שהביאוני עד הלום, על הברכיים, מתחנן לעוד טיפת רעל ממכר ומשכיח".

תודה רבה על הדברים. הבנתי לפחות משני חברים ותיקים שהם לא קיבלו כוח מול תאווה.
הגדיל לומר דוב באחת השיחות שלו, שהיום (זאת אומרת, אחרי בערך 18 שנים [תלוי מתי זה הוקלט..]) הוא יותר חסר אונים מול תאווה.

האמת? זה באסה...
אבל כנראה שעדיף לעזובתך' מעוד 18 שנים. או ממחר.
היום
הלוואי ואיישם

תגובה: על טעייה ושוטטות בדרכי ההחלמה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87908

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה. נהניתי מאד.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן