ברוכים הבאים, אורח

התמכרות לאלוקים מול התמתכרות לתאוה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התמכרות לאלוקים מול התמתכרות לתאוה 424 צפיות

התמכרות לאלוקים מול התמתכרות לתאוה לפני 8 שנים #93830

• איפה האור
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • חבר ותיק
חשבתי היום שבעצם בחיי יש שני כח עליון, אחד - התאוה, והשני - אלוקים. התאוה שולטת בי והיא הרבה הרבה יותר חזקה ממני, כך שהיא בעצם כח עליון ביחס אלי, האם יש בעצם דרך להתמכר לכח עליון השני - אלוקים, במקום לתאוה. האם הרעיון של התמכרות לאלוקים הוא נכון או שלא כך עובדים הדברים (האם הנחת היסוד שלי נכונה או שבטעות יסודה ?)

(העתקתי את השאלה הזו מהיומן מסע שלי, נראה לי שפה יותר מתאים להעלות את הדברים)

תגובה: החלפת התמכרות?! נכון או לא?? לפני 8 שנים #93833

• ישראל לרר
  • רצף ניקיון נוכחי: 410 ימים
  • חבר ותיק

כמובן שהקדמה על כך שאינני מבין בזה כלום ובקושי והלוואי שאני יכיר את עצמי- מיותרת לחלוטין!- אז כך את הדברים בערבון מוגבל מאד מאד.
כמדומני שעוד לפני שנדון בסם הממכר החדש שהמצאת -אלוקים- צריך לדון דבר ראשון אם החלפת התמכרות היא דבר נכון או לא?
אז ככה אם באת לכאן רק בשביל לא לאונן [וזה הרבה מאד] אז אכן אם תדע שהתמכרות לדבר אחר למשל לשוקולד או לאלכוהול וכו' ימנעו ממך את ההתמכרות לאוננות- אזי, דרך צלחה, לך על זה, ואלוקים יצליח דרכך.
אבל אם הינך מחפש 'החלמה' אם בא לך סוף סוף להיות שפוי, בריא, מפוקח, שולט על עצמך, בלתי מנוהל, לא סחיף, מנווט, ומחליט בחייך, אז אל תנסה להחליף התמכרות בחיים שלך, זה אמנם ייבש אותך, תפסיק לאונן, ואולי תאריך יום יומיים, אבל תמות מכאב לב .
ובעצם מה שחידשת כאן 'התמכרות לאלוקים' מה זה? תחשוב טוב על מה שאמרת תסביר את זה לעצמך ואולי שוב לנו, נכון שברור שהוא כח עליון ואולי כרגע אתה חושב שהכח עליון שמעליך היא התאווה והיא אומרת לך מה לעשות, אבל מה זה להתמכר לאלוקים?? כאילו מה כל המאוננים הבעיה שלהם היא עם אלוקים?? אצלי למשל ממש לא, אני אוהב אותו באמת! ורוצה לעשות את רצונו באמת! אבל מחלתי מסיטה ומסיחה את דעתי ממנו וממני, ואז אני עושה דברים שאני לא רוצה!!! ושהוא לא רוצה!!!
הרי הדבר שאדם הכי אוהב זה את עצמו, אז איך הוא עושה שוב ושוב דברים נגד רצונו??
מה יעזור לאדם שיאהב עוד משהו, -במקרה הזה זה אלוקים- וכי זה כן ימנע ממנו לעשות דברים שהוא לא אוהב???
מסופקני מאד!
בהצלחה לך איפה היקר!

תגובה: התמכרות לאלוקים מול התמכרות לתאוה לפני 8 שנים #93834

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

אני אישית לא חושב שאלוקים רוצה שנתמכר אליו, מאחר והתמכרות היא דפוס הרסני (אגב, אני חושב שגם בהתמכרות שלי ללימוד תורה יש משהו שלילי מאוד).

עם אלוקים אמור להיות לי חיבור, ולא התמכרות. החיבור הזה צריך להיות מאוזן ושפוי, ולא אובססיבי, מניפולטיבי ושאר מרעין בישין הצומחים בשדה ההתמכרות.

היו לי בעבר מחשבות על כך, שאלוקים מן הסתם לא רוצה שאהיה תלותי בו, במובן החולני של המושג. הוא רוצה שאבקש את עזרתו והכוונתו, ושאבין שבכוחי ועוצם ידי, בלי עזרה ונוכחות צמודה שלו, אני לא יכול לעשות כלום. אבל הוא לא רוצה אותי סמרטוט ושבר כלי במובן השלילי של המושג.

בעיניי, כניעה לאלוקים וכניעה לתאווה, שונה לא רק בשאלה מיהו מושא הכניעה, אלא גם באופי ובדינמיקה של הכניעה. כניעה לתאווה היא עבדות וכליאה, כניעה לאלוקים היא חופש ושחרור.

אבל כל זה לעניות דעתי, ואם כי בהחלט אני רוצה ונוטה להשתלט על הבמה, בהחלט יש מקום לכיוונים אחרים, וברוח התכנית - "אלוקים כפי שאנו מבינים אותו", ולא "אלוקים כפי שטהרני מבין אותו"... כואב, מבאס, אבל זה המצב.

אגב, בעבר כתבתי כאן פוסט שמשווה בין התאווה ואלוקים (להבדיל אלף אלפי אלפים) ככוחות עליונים ממני.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: התמכרות לאלוקים מול התמתכרות לתאוה לפני 8 שנים #93838

• ישורון
  • רצף ניקיון נוכחי: 385 ימים
  • דירוג כסף
שבוע טוב,
התאוה הוא כח בתוכך, הוא מושך לשני צדדים, צד טוב וצד רע, נפשו של האדם מתחלקת לשניים, נפש בהמית ונפש אלוקית, האדם צריך למשוך את כוחותיו לצד הטוב - קרי הנפש האלוקית. זו לא התמכרות, זו עבודה תמידית של האדם, לשים לב לכוחותיו ולמשוך.
אלוקים הינו מהווה העולם, הינו הבורא, המנהיג ואותו עלינו לעבוד, אין זו התמכרות, זו עבודה תמידית, עצם העבודה על התאוה הינה גם עבודת ה', זהו קיום רצון ה' למשוך את התאוה לצד הטוב, לצד הנפש האלוקית.
התמכרות הינה משיכה גופנית, איננה עשיה של האדם עם הכרה של דעת, זו משיכה טבעית כמו של בהמה לאכילה שהיא מרגישה רעבה, כך התאוה בחלק ההתמכרות שבה היא השתלטות הגוף על האדם, יש לו בולמוס למילוי התאוה, בזה לא שייכת עבודת ה', בזה נצרך השתלטות נגדית של האדם עם הדעת ולעלות מעל הגוף.
זו מלחמה, האדם נלחם בגופו כמו חולה הנלחם על גופו ורוצה לישרוד ממחלתו.
כן, זו לא בושה לומר שזו מחלה, ההכרה והידיעה הזו רק תיתן את האפשרות לאדם להתחיל להילחם.
עצימת העיניים ממחלה זו תפיל את האדם למצב של חוסר מלחמה, וזה יביא לנצחון הגוף על האדם.

מקווה שעזרתי במשהו, זה מה שאני מרגיש ורואה בין אלוקים ותאוה
מקווה לנצחון של שנינו במלחמה מול התאוה ולהחלים בזכות המלחמה הזו.
אמן!
ישורון

תגובה: התמכרות לאלוקים מול התמתכרות לתאוה לפני 8 שנים #93841

שלום חבר יקר
אשתף כאן את דעתי בלבד, בלי לכפות אותה על אף אחד.
אני מצטרף לדברי טהרני היקר. התמכרות הוא דבר שלילי לגמרי לדעתי.
אני רוצה להפסיק ולא יכול, זה מזיק לי, איבדתי שליטה על זה.
במכון גמילה יש מכורים לדת, שזה אומר אנשים שרוצים להפסיק עם הרגלים כפאתים ואובססיבים, ולא מצליחים.
אפשר לאהוב את אלוקים, ואפילו להיקשר איליו. אבל  התמכרות זה מחלה.
אישית, אני לא רואה דרך בשבילי להיות מכור למשהו אחר ממין. שום דבר לא משגע לי את המערכות כמו מין.
אין לי משהו שכבר מגיל צעיר אני בוכה שאני לא רוצה לעשות, מסתיר בסוד, ומייסר את עצמי עליו, כמו מין.
אני יכול ממש לאהוב דברים אחרים, ואם הם יעזרו לי להתפקח, אקח אותם.
אבל זה לא קשור לקשר עליון, שאותו אני צריך בלי קשר להתמכרות שלי.
יש לי פגמי אופי, שעלי לעבוד. חסר לי קשר עם כוח עליון, שעלי לטפח. ובנוסף יש לי התמכרות, שעלי לטפל בו.
אני לא אוהב מין, אני שונא אותו. אבל אני לא יכול בלעדיו. את הכוח עליון צריך לאהוב.
"ותן בליבנו לאהבה [וליראה] את שמך..." אמן.

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: התמכרות לאלוקים מול התמכרות לתאוה לפני 8 שנים #93842

• איפה האור
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • חבר ותיק
טהרני כתב on 10 ספט' 2016 18:40:

בעיניי, כניעה לאלוקים וכניעה לתאווה, שונה לא רק בשאלה מיהו מושא הכניעה, אלא גם באופי ובדינמיקה של הכניעה. כניעה לתאווה היא עבדות וכליאה, כניעה לאלוקים היא חופש ושחרור.

אז הבדלת ואמרת שכניעה לתאוה באה ממקום חולה - עבדות וכליאה - וכניעה לאלוקים באה ממקום בריא.
איך זה מתבטא בעבודה היומיומית ?

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן