ברוכים הבאים, אורח

לא לעוף על עצמי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לא לעוף על עצמי 768 צפיות

לא לעוף על עצמי לפני 7 שנים, 4 חודשים #102707

צמד המילים שהספונסר שלי אומר לי כמעט הכי הרבה פעמים זה, 'לאט לאט'.
הרבה פעמים זה עצבן אותי, אני בא ומספר לו על חוויות טובות שקורות לי, על שינויים שלא חלמתי שיקרו לי, והוא אומר לי, נפלא, איזה יופי, לאט לאט...
לקח לי זמן להבין וגם היום אני יודע שעוד יש לי הרבה מה להבין, אבל אני מזהה במהלך התקופה האחרונה שזה המילים שאני צריך לשמוע הכי הרבה פעמים.

דוגמה אחת.
יש לי קושי מאוד גדול מול הילדים שלי, אשתי שאלה אותי לאחרונה, 'תגיד, כשנולד לנו הילד הראשון, ממתי התחלת להיות מחובר אליו ?'
חשבתי, ולא ידעתי מה לענות, כי שמתי לב שכמה שחשבתי שאני אבא הכי טוב בעולם, לא אהבתי את הילדים שלי כי אני נכה אהבה, לא ידעתי להיות מחובר באמת למשהו או למישהו חוץ מלעצמי.
לא, לא נזכרתי בזה למפרע, ידעתי מהבעיה שלי עוד לפני ההחלמה, כמה פעמים אמרתי לחבר קרוב שלי, שלא אכפת לי אם הילדים שלי יהרגו בתאונת דרכים, אני לא מרגיש שאצטער. (מחריד אותי גם עכשיו)

זה לא התבטא רק ברגשות, הרבה פעמים היכיתי את הילדים שלי, צעקתי עליהם, רציתי לקבור אותם או אותי מרוב עצבים.
ניסיתי בכל הכוח להיות אבא טוב, לשחק איתם, לספר סיפורים, לחבק ולנשק, וגם הצלחתי הרבה פעמים, אבל זה היה מתיש, וכשמשהו מתיש אותי אני לא מצליח לסחוב אותו מידי הרבה זמן וככה זה שוב ושוב התפרץ והשאיר אותי משומש מכעס ומעצבים, מלא ברחמים עצמיים ובריכוז עצמי גבוה.

חפרתי על זה לספונסר שלי בלי סוף, הוא סיפר לי מה עבד בשבילו שם, להודות בחוסר אונים, להתנהג כחסר אונים, לפנות לעזרה, לבקש סליחה, להתפלל, להתפלל, להתפלל...

בחסד ה', התחלתי להרגיש שם שינוי, התקשרתי אליו נרגשות וסיפרתי לו על זה. והוא - 'לאט לאט'.
כיום, כמה חודשים אחרי, אני מרגיש כמה הוא צודק.
אסור לי לעוף על עצמי, כשאני עף על עצמי אני בטוח שהחלמתי, שאני יכול להרפות שם, ואז ההתפרצות הבאה תבוא, אולי לא בבום, אבל זה עוד יותר קשה כי אני שוב יכחיש ויאמר לעצמי, שלא ממש צעקתי והפעם הם ממש הגזימו...

כשאני מבין שזה תהליך ומה שחשוב זה שאני יעשה שם עבודה היום, הנס קורה, אני אסיר תודה לאלוקים שלא נתן לי להיתקע שם בהתחלה, כי היום אני חווה שם שלווה שלא הרגשתי מעודי, ואני גם מבין ומרגיש שזה רק היום, זה מתנה טובה שקיבלתי היום, ומחר זה יכול להיות אחרת, אולי מחר אני שוב יתפרץ, אבל אולי מחר אני יבין מחדש מה זה שלווה, מה זה לאהוב ילד...

אני עדיין מתפרץ לפעמים, ביום שישי החטפתי לבן שלי סטירה בעצבים, אבל משם טסתי למחשב ושלחתי מייל לספונסר שלי עם כל מה שהיה שם, וכשנרגעתי ניגשתי אליו והתנצלתי, ' אני מבקש סליחה שנתתי לך סטירה, זה לא הגיע לך, אני הייתי עצבני.'
דרך אגב, מדהים כמה זה עושה לשתינו טוב, איך שאני מבקש סליחה ואפילו אם זה בפעם המאה, כל ההבעה שלו משתנה, הפנים שלו נהיות מפויסות ורגועות, הוא נהיה שמח, רואים שזה מסיר ממנו את תחושות האשמה שלא באמת הגיעו לו, וזה מסיר גם ממני, זה עוזר לי כל כך להבין שאני חולה, ואבא של שתינו ידאג לנו לכל מה שאנחנו צריכים.

רק להיום אני מבין שדברים קורים לאט, אל לי להתלהב ממשהו טוב שחוויתי מייד כשהתחלתי לעבוד עליו, מותר לי ליהנות מהשינוי אבל לא לעוף על עצמי.

לאט לאט, איזה כיף.

תגובה: לא לעוף על עצמי לפני 7 שנים, 4 חודשים #102725

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

מדהים. 
תודה על החיזוק ועל הכנות! 
כל יום רק להיום. 
אוהב.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: לא לעוף על עצמי לפני 7 שנים, 4 חודשים #102736

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3460 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

תודה אחיד היקר
חיזקת אותי.

ביקרתי עם הילדים בחוה"מ האחרון במערת הנטיפים (ממליץ מאד אגב), המדריך הסביר לנו איך נוצרים הנטיפים במערה, לאט לאט מחלחלים מים עם 'גיר' מהסדקים בתקרת המערה, טיפה ועוד טיפה ועד אחת, ככה במשך הרבה מאות שנים.
ואז הוא הוסיף ושאל - מה אתם חושבים יקרה אם הסדק קצת יגדל והמים יטפטפו יותר מהר?
הכל ייהרס, הוא אמר.

תודה על התזכורת החשובה,
גם בשבילי לאט לאט, זו הדרך היחידה לצמוח ולגדול. 
"יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים"
אוהב

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: לא לעוף על עצמי לפני 7 שנים, 4 חודשים #102758

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 82 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
משל יפה

תגובה: לא לעוף על עצמי לפני 7 שנים, 4 חודשים #102763

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

כמה שאישתי מתווכחת איתי, על המשפט הזה "לאט לאט"
היא אומרת לי שזה משפט שנותן לי לגיטמציה לברוח מהחיים, אבל אחיד מזדהה איתך,
תודה יל החלמה שאתה נותן לי בדרך.

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: לא לעוף על עצמי לפני 7 שנים, 4 חודשים #102814

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

לאט לאט היא תבין שאתה צודק... 
אוהב.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן