ברוכים הבאים, אורח

אהבה ותאווה, חיבור וניתוק, לתת או לקחת
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אהבה ותאווה, חיבור וניתוק, לתת או לקחת 1082 צפיות

אהבה ותאווה, חיבור וניתוק, לתת או לקחת לפני 6 שנים, 9 חודשים #109593

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

הבדיחה מספרת על ילד שקנה תרמוס וביקש מאמא שלו לשים לו שם תה רותח וגלידה, כי אמרו לו שזה שומר קור וחום. 

או שאנחנו שומרים על קור או על חום, או שאנחנו נותנים או שאנחנו לוקחים, או שאנחנו מתחברים או שאנחנו מתנתקים, זה לא עובד ביחד, ואפילו התרמוס הכי משוכלל שמצליח לשמור גם על קור וגם על חום - לא יכול לעשות את זה ביחד.

תאווה היא במהותה פעולה של התנתקות ואהבה היא במהותה פעולה של חיבור. בתאווה אנחנו לוקחים, ובאהבה אנחנו נותנים. זה שני הפכים שלא יכולים ללכת ביחד, כמו שמים ואש לא יכולים להסתדר ביחד. בתאווה אנחנו לוקחים בברוטליות מהנשים אליהם אנחנו מתאווים, אנחנו הופכים אותן לחפצים ומתעלמים מכך שהן בני אדם, וכמובן אנחנו מתנתקים מעצמנו, מהאישה, מהעולם בו אנחנו חיים ומהכל. כשאנחנו שקועים בתוך הפנטזיה, להוטים לראות עוד ועוד תמונות וסרטונים, אנחנו נמצאים במצב של שיא האנוכיות, בניתוק גמור, עסוקים רק לקחת עוד ועוד.

לכן, ההיפך מתאווה זה אהבה, חיבור ונתינה. אם אנחנו רוצים להפסיק את הנפילות, אנחנו צריכים לשנות כיוון במאה שמונים מעלות, כיון שאם נהיה עסוקים בנתינה ואהבה - לא נוכל להיות עסוקים בלקיחה ותאווה. אי אפשר גם לקחת וגם לתת, אז הבחירה היא בידינו במה אנחנו רוצים להיות עסוקים, כי ברגע שבחרנו צד והתחלנו בפעולות - הצד השני לא יכול להמשיך להתקיים. אם אנחנו עסוקים בניתוק - אנחנו לא יכולים להתחבר, אבל אם אנחנו עסוקים בחיבור - אנחנו לא יכולים להתנתק.

ככל שאנחנו עושים יותר פעולות שבהן אנחנו יוצאים מעצמנו למען הזולת, מעניקים לאחר ועושים את הפעולות של האהבה, כך אנחנו מתרחקים מהרצון לברוח אל הניתוק של התאווה. במקום להילחם ראש בראש עם הרצון לצפות בפורנו, אנחנו יכולים פשוט להתסובב לכיוון השני ולהתמלא מהחיבור שלנו אל עצמנו ואל הסובבים אותנו. אם אנחנו מחוברים - אנחנו לא יכולים להיות גם מנותקים בו זמנית.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: אהבה ותאווה, חיבור וניתוק, לתת או לקחת לפני 6 שנים, 9 חודשים #109608

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

זו היא הסיבה לפיסקה הבאה המצוטטת מהספר הלבן עמוד 119
"מצאנו שיעיל להתפלל למען מושאי התאווה שלנו, כיכ אנחנו מתקנים את הטעון תיקון. הכוח השלילי שבנו, שאותו מייצגת התאווה, הופך לכוח חיובי בתוכנו, כשאנו נותנים לאותו אדם במקום לקחת. הנתינה מרפאת אותנו".

אני לעצמי לקחתי דווקא משהו די דומה מהגמרא (עבודה זרה כ' ע"א):
"מעשה ברשב"ג שהיה על גבי מעלה בהר הבית וראה עובדת כוכבים אחת נאה ביותר אמר מה רבו מעשיך ה' וכו' ורב אודויי הוא דקא מודה דאמר מר הרואה בריות טובות אומר ברוך שככה ברא בעולמו. ולאסתכולי מי שרי וכו' קרן זוית הואי".
הנה לנו דוגמא מהתנאים הקדושים איך להתנהג כשנקרית מושאת תאווה לנגד עינינו - לתת שבח להשם יתברך ולומר מה רבו מעשיך ה' או ברוך שככה לו בעולמו, וכשאנו נותנים אנו מתקנים את הטעון תיקון. הכוח השלילי שבנו, שאותו מייצגת התאווה, הופך לכוח חיובי בתוכנו, כשאנו נותנים במקום לקחת. הנתינה מרפאת אותנו.

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: אהבה ותאווה, חיבור וניתוק, לתת או לקחת לפני 6 שנים, 9 חודשים #109633

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

אתמול קראנו בקבוצה במודיעין עילית את הפיסקה הבאה מהספר הגדול עמוד 60:

"לסיכום בקשר למין: אנחנו מתפללים ברצינות להגיע לאידיאל הנכון, אנו מתפללים להדרכה במצבים בלתי ברורים, אנו מתפללים לשפיות ולחוזק לעשות את הדבר הנכון, אם המין מאד מפריע לנו, אנחנו משקיעים יותר בעזרה לאחרים, אנחנו חושבים על הצרכים שלהם, ועובדים עבורם, זה מוציא אותנו מתוך עצמנו, זה משקיט את אותה התשוקה שאם היינו נכנעים לה - היינו סובלים".

כל מילה פנינה.

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן