ברוכים הבאים, אורח

הקסם של הקבוצה לא עובד לי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הקסם של הקבוצה לא עובד לי 666 צפיות

הקסם של הקבוצה לא עובד לי לפני 6 שנים, 8 חודשים #110587

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

כל כך הרבה דיבורים יש על ההצטרפות לקבוצה, שלפעמים זה נראה שמדובר באיזה קסם שפשוט מצטרפים לקבוצה והבעיה נעלמת. ואז, אחרי שחבר חדש מתגבר על הקושי הגדול ללכת להיחשף והוא מגיע לקבוצה, הוא מגלה שהקסם הזה לא עובד עבורו והוא מתאכזב - בצדק. הוא שומע חברים שמספרים שהם הגיעו לקבוצה ומאז הם נקיים, ולא מבין למה אצלו זה לא עובד. 

אז זהו, שהקסם הזה לא עובד לאף אחד. למעשה אין כאן בכלל שום קסם, ובכלל - הקבוצה לא אמורה לגרום לאדם להיות נקי. אז אם כן למה צריך להצטרף לקבוצה ומה כל הרעש סביב זה, ואיך יש אנשים שמצטרפים לקבוצה והם נקיים?

אם נעשה הקבלה בין המשפט "הלכתי לקבוצה ומאז אני נקי" למשפט "ירדתי 10 קילו מאז שהצטרפתי לחדר כושר", אפשר להתחיל להבין היכן הטעות ומה באמת עובד כאן. הרי אף אחד לא חושב שיש באויר של החדר כושר משהו שגורם לאנשים לרזות, ולמרות שמדברים כל כך הרבה על "הצטרפות לחדר כושר", ההצטרפות עצמה לא מורידה גרם אחד מהמשקל של המצטרף (אלא אם כן סופרים את המשקל של השטרות שהוא נפרד מהם בעת רכישת המנוי...). מה כן גורם לאנשים לרזות? העבודה הקשה על המכשירים בחדר כושר.

הקבוצה זה חדר כושר, ובלי הקבוצה קשה מאוד לעשות את הצעדים, כמו שבלי חדר כושר קשה מאוד להתמיד בפעילות גופנית מאומצת. אבל מה ששורף את הקלוריות זה לא ההצטרפות אלא העבודה עצמה, ובמקרה שלנו זה העבודה של 12 הצעדים עצמם. להגיע לחדר כושר ולהסתכל על אנשים אחרים שמתאמנים, לא רק שזה לא עוזר אלא שזה מתסכל מאוד, וגם אצלנו לבוא לקבוצה ולראות חברים נקיים כי הם עובדים את הצעדים זה יכול להיות מתסכל, אם אנחנו לא עושים את אותו דבר.

המטרה של הצטרפות לקבוצה היא כדי לעבוד, להתקדם בשינוי אישי על ידי יישום של 12 הצעדים. זאת המטרה המרכזית של הקבוצה. מעבר לזה מקבלים שם תקווה ותמיכה ועוד כל מיני דברים טובים, אבל הם משניים לגמרי, לעומת העבודה של הצעדים עצמם.

אז אם אתה מנוי לחדר כושר ולא יורד במשקל, כדאי שתתחיל להתאמן בהרמת משקולות, ואם הצטרפת לקבוצה והקסם הזה לא עבד עבורך, כדאי לשקול להתחיל לעבוד על הצעדים עצמם.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: הקסם של הקבוצה לא עובד לי לפני 6 שנים, 8 חודשים #110592

• צריך חבר
  • רצף ניקיון נוכחי: 927 ימים
  • דירוג פלטיניום

הקבוצה אכן לא עוזרת בצורה הזו אבל כן עוזרת 
לי היא עוזרת כבר שנה וכמעט חמישה חודשים 
למה היא עוזרת לי בעיקר בגלל ההתמדה יום יום ששה ימים בשבוע המשפחה יודעת אבא עם החברים שלו בה' הידיעה
בזכות ההתמדה אני שומע את השיתופים וכמעט אחת ליומים שלושה אני שומע משפט שנועד לחבר אחר אבל הוא חודר אלי עמוק
בפעם האחרונה המשפט היה לחבר שנפל מה תעשה היום שלא עשית אתמול

תגובה: הקסם של הקבוצה לא עובד לי לפני 6 שנים, 8 חודשים #110625

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה סוד
ואני ישים שוב את הדגש על המילים "הקבוצה זה חדר כושר, ובלי הקבוצה קשה מאוד לעשות את הצעדים".

אוהב

תגובה: הקסם של הקבוצה לא עובד לי לפני 6 שנים, 7 חודשים #110712

• אח-שמח
  • רצף ניקיון נוכחי: 2855 ימים
  • חבר ותיק

תודה סוד
התחברתי מאד להשוואה
אכן גם כשנמצאים בקבוצות, אם לא מיישמים את מה שעבד לחברים שם נשארים עם הבעיות והשימושים
כמה כואב...
אבל התקווה היא שאם כן מיישמים זה עובד ובענק!!!
תודה רבה

אם אלוהים נראה רחוק לפתע, מי זז?

תגובה: הקסם של הקבוצה לא עובד לי לפני 6 שנים, 7 חודשים #110715

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

אצלי הקבוצות התחילו לעזור גם לפני ביצוע הצעדים בפועל.
וכך אנו קוראים בספר "הגענו לקבוצות ונסוגנו מן ההרגל שלנו".
לא מחויב להבין שזהו הגורם להרגל להפסק אבל כך זה עבד אצלי.
יתכן שזה לא יעבוד אצל כל אחד.
ובודאי שהצעדים הם עיקר מטרת הקבוצות.
אבל אין ספק שאחת מן הפעולות הגורמות לי להפסיק את הרגל התאווה זו היא ההגעה לקבוצות.
אוהבים

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן