ברוכים הבאים, אורח

פעולות זה הבסיס
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: פעולות זה הבסיס 1042 צפיות

פעולות זה הבסיס לפני 6 שנים, 7 חודשים #110828

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
ברוך הבא חבר יקר!

כל מה שיש כאן הוא למענך מכוון שבתוכנית אני לומד לחיות חיים רוחניים ונגזרת עיקרית לכך היא נתינה לאחרים. זאת הדרך שלי להפוך מאדם חולה שגורם להרס לי ולסובבים אותי לאדם מחלים שמנסה לחיות לפי רצון אלוהים כפי שאני מבין אותו ולהביא ברכה.
תוכנית 12 הצעדים גורמת לשינוי בגישות של חיי ע"י יישום של עקרונות פשוטים שאני מעבד ויוצק לתוכי. אחד העקרונות החשובים שאני לומד בהחלמה הוא להיצמד למנצחים לחברים שחווים התעוררות רוחנית (וכאן החידוש) וללמוד מהנסיון שלהם. מחלה זו שנקראת התמכרות שאצלי מתאפיינת בתאווה היא כרונית וקשה מנשוא לכן אנא ממך אל תחפש דרכי קיצור.

כל הידע שהיה לי אודות המחלה לא עזר לי להיות נקי אך הניסיון שיש לחברים שאני לוקח לתוך חיי עוזר לי להיות נקי תקופה שלא חשבתי שתהיה אפשרית.

לאור זאת אנסה לכתוב רק מה שעוזר לי בדגש על פעולות מעשיות. העקרונות של 12 הצעדים מיושמות בשבילי ע"י עשיית פעולות לא משנה אם אני מבין או רוצה הדגש הוא על עשייה שהיא ורק היא נותנת לי את ההקלה והשחרור ע"י אלוהים יום אחד כל פעם לקראת ניצחון גובר והולך על התאווה.

ברצוני לדבר כאן על ההקדמות והפעולות שעוזרות לי להישאר נקי היום על מנת שהצעדים ישאירו אותי נקי מחר. אל חשש לאט לאט רק להיום הדברים יעשו מובנים וזורמים בשגרה. 

ככלל, ניתן לחלק את סך הכלים שהתוכנית מציעה לשלושה: ספונסר, פעולות, קבוצות. אני מתנצל אם אני קצת אפרט יותר מדי פשוט המחלה שלי היא ערמומית ולכן מדדים מדוייקים עוזרים לי מאוד.

ספונסר - שאני רוצה לדעת האם חבר הוא בהחלמה אני שואל אותו מתי פעם אחרונה הוא יצר עימו קשר. ספונסר הוא אדם שיש לו את מה שאני רוצה וזה ניצחון. באופן כללי זה חבר עם תקופה משמעותית שעובד את הצעדים בחייו. החלק המשמעותי הוא שאני יכול ליישם את הצעדים בפעולות יומיומיות רק בעזרת אדם אחר. ללא ספונסר אין עבודת צעדים. בנוסף לספונסר יש יכולת מתוך קשר רציף בינינו לשקף לי את המציאות כפי שהוא רואה אותה.

בתחילת ההחלמה התקשרתי באופן קבוע לספונסר שלי כל יום (שישי-שבת פעם אחת). אני עושה את כל מה שהספונסר שלי אומר ואם יש לי הסתייגות אני מציף אך בסוף שומע לו. בתחילה נפגשתי עם הספונסר שלי כל חודשיים לשיחה פנים מול פנים על מנת לחזק את הקשר. הספונסר מהווה בשבילי כוח שהוא גדול ממני. בהמשך ההחלמה אוכל לעזור לחברים אחרים ובכך להעביר הלאה את המתנה ולהיות רוחני יותר. בכל פעם שאני עובד צעד מסוים אני קורא מהספר 12&12 כדי להקיף עוד היבטים.

פעולות - באופן בסיסי יש 3 סוגים: קריאה,כתיבה וטלפונים.

קריאה - ישנם 2 ספרי בסיס הראשון של aa המכונה ספר גדול והשני של sa המכונה ספר לבן שבעזרתם אני יכול להתחבר מחדש בכל פעם, להיפגש עם עקרונות רוחניים, להכיר את המחלה וההחלמה, ללמוד כלים ועוד. כל בוקר לאחר שטיפת פנים ושירותים אני קורא עמוד מכל אחד. אני קבעתי חברותא עם חבר באמצע היום בספרות נוספת והדבר עזר לי מאוד. כמובן שכל דבר שנכתב מניסיון של חברים יכול להיות למועיל.

כתיבה - בעזרת צורה פשוטה ביותר אני מתחיל לראות שבחיים שלי יש דברים טובים ואני מפתח מודעות עצמית, לומד לחשוב בצורה מסודרת, מתחייב לעצמי בדברים, מפנים לעומק הכרות ועוד. באופן בסיסי כתיבת 10 תודות שיש לי בחיים ועדיף מאתמול ו10 פחדים שיש לי בחיים ועדיף לקראת היום החדש עושה את העבודה, אני עושה את זה מיד אחרי הקריאה (בשבת אני עושה בעל פה). ברגעי רחמים עצמיים או חרדה מצאתי לנכון שכתיבה נוספת עשתה לי רק טוב. בהמשך ראיתי שניהול יומן בפורום גם עושה עבודה טובה ובמיוחד השתתפות בפורום הקל מאוד על תהליך הכניסה להחלמה.

טלפונים - שיתוף, הוצאה של הפנים החוצה, התחברות אל אדם נוסף, בקשת עזרה ועוד, בתחילה בכל סוף מפגש הייתי ניגש ל2 חברים ומבקש את המספר טלפון שלהם (אין דאגה זה מקובל) ובכך יש לי מספיק חברים על מנת שלא ארגיש לא נעים להפריע. אני מתקשר בבוקר אחרי הכתיבה לחבר ומשתף אותו במה שעובר עלי - הכל כשר. אני משתדל לשתף בצורה שמתמקדת בפתרון ושומר על שיחות קצרות 1-1:30. בנוסף במהלך הצהרים אני מתקשר לחבר או אם חבר מתקשר אני מקשיב מזדהה ומשתף גם. בערב אם לא אני התקשרתי בצהרים אני מתקשר לחבר על מנת לשמור על לפחות 2 פניות ממני ביום לבקשת עזרה מכוח גודל בבוקר ובצהרים/ערב. אם אני התקשרתי בצהרים ולא התקשרו אלי בערב אז אני מרים עוד שיחה על מנת לשמור על 3 טלפונים שמפוזרים במשך היום. יש לציין שבעתות צרה הדבר תמיד טוב וכן אפשר להתקשר גם בלילה. בשבתות אני מחפש חבר שנמצא באיזור שלי ונפגש עימו. לפעמים אני נמצא ליד אנשים ולא יכול לדבר אז מצאתי שגם בסמס זה טוב. בקיצור זהו אחד הכלים החזקים בשבילי ולכן לפעמים שאני במצב ממש קשה אני עושה טיימר ופשוט מרים טלפון כל זמן על מנת לקבל הקלה זמנית נוספת.

קבוצות - כאן הדברים האמיתיים באמת קורים, אני לומד שייכות ומזדהה עם חברים, מתחבר ועוד. ישנם המון סוגים של קבוצות אך זה לא משנה מה התוכן של המפגש העיקר שזה עוזר לי להחלים. זהו הכלי שלוקח הכי הרבה זמן במשך היום אך מעניק המון כוחות להמשך. אני הולך ל3 קבוצות בתקופת הזמן שבין ראשון בבוקר לשבת בלילה כל שבוע. סביב זה הקימו גם קבוצות טלפוניות שהן עוזרות לי כאשר איני יכול להגיע לקבוצה. בנוסף מידי פעם יש כנסים שנותנים לי הרבה אנרגיה של החלמה ואני משתדל לסוע גם רחוק על מנת להגיע אליהם. בד"כ שם אני נפגש עם הרבה תקווה מחברים וותיקים. אין איסור להרבות בנושא. הרבה פעמים מקליטים מסרים  ואח"כ מפרסמים אותם הדבר עוזר בזמנים שאני צריך חיבור. מסתבר שאפילו מסרים קצרים של חצי דקה עוזרים לי לחזור לאיזון ולפעמים אני שומע "רק להיום" יש מושג הנקרא הצהרת נקיון דבר שעוזר לי להודות על הטוב שאלוהים נותן לי ולקבל את המחלה שלי. עזר לי לכתוב לעצמי רשומות קצרות של החלמה ולהיזכר בהם ובכך לקחת את המסרים איתי לדרך. בקבוצות אני נפגש עם החברותא ולאט לאט אני נחשף למעגלים של שירות שמכניסים אותי יותר לעניינים של ההחלמה. זה ממלא זמן פנוי זה עוזר לי להכיר את עצמי זה מוציא אותי מעצמי ועוד, חפש את ההזדמנות וקפוץ עליה. הרבה פעמים מתארגנים מפגשים של חברים אחרי הקבוצה שהולכים לאכול ולבלות זה עושה לי כיף. בהמשך ההחלמה למדתי שגם בבית אפשר לגדול ולעשות טוב. 

אוקי אז אילו עוד כלים עוזרים לי בזמנים של קריז? שוקולד דבר שמרגיע, לאסוף בדלי סגריות מוריד את האגו, תפילה בהמשך זה יהיה יותר בוגר אבל אנא עזור לי ובקימה ליום נקי לברך מושאים ועוד, מצאתי שגם שירים או ספר בזמן נסיעות עוזר לי פחות לחפש מה אפשר לקחת.

אני מאמין שאחרי שראית את הדברים אתה מודע ל90% מהכלים שיש לתוכנית להציע אך שוב אני מזכיר כל זה לא נותן לי כלום אם אני לא מבצע אותם. אף אחד לא מושלם אבל יסוד של הדברים בצורה טובה נותן יותר קרקע יציבה לצמיחה ועבודת הצעדים בהמשך. יום אחד נקי זה המקסימום שאני יכול. אפשר לחיות אחרת!

אני לא יכול בלעדיך, בבקשה תמשיך לעסוק בנושא ביחד זה עובד! 

אז מה עוזר לך? אשמח לשמוע מחברים..
תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 7 חודשים על ידי קדימה הלאה. סיבה: משפט סיום

תגובה: פעולות זה הבסיס לפני 6 שנים, 7 חודשים #110830

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
תודה קדימה,

אני נתקל הרבה בחברים חדשים שההחלמה והמושגים הרבים שנופלים עיהם מבלבלים אותם מאוד,
אולי כדאי לצלם ולחלק לחברים חדשים בקבוצות,

שכוייח
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: פעולות זה הבסיס לפני 6 שנים, 7 חודשים #110834

• שי מחלים
  • רצף ניקיון נוכחי: 15 ימים
  • חבר ותיק
  • רק להיום

וואו, סיכמת כמעט הכל, אוהבים.

לי בהחלט עזר בתחילת הדרך הטלפונים - הבעיה היא שלפעמים אנשים לא עונים, הספונסר הראשון שלי הדריך אותי לא לוותר ואם אף אחד לא עונה להמשיך להתקשר עד שמישהו עונה. היו פעמים שהתקשרתי ליותר מ15 חברים ותמיד הרגשתי הרבה יותר טוב בעקבות הפעולה הזאת.

תודה

רק להיום!

תגובה: פעולות זה הבסיס לפני 6 שנים, 7 חודשים #110836

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
קדימה,
תודה על ההשקעה בכתיבת הפעולות,
לצערי או לשמחתי, אני לא מצליח לחיות חיים שפויים מבלי לעשות את כל הפעולות,
ואסיר תודה שאני עושה אותם מתפלל להמשיך בדרך הזאת.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: פעולות זה הבסיס לפני 6 שנים, 7 חודשים #110904

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה על התגובות אני אוסיף עוד שלושה דברים ששכחתי.

פסיכיאטר- נכון זה קודם כל מפחיד אבל אחרי תקופה מסויימת שאני מנסה ולא מצליח להיות נקי או נקי תקופה ארוכה אך סובל מאוד מדברים נפשיים אפשר מאוד להיעזר בו. החיים יותר מדי יפים שבשביל אגו שאני המהולל לא יקח כדור.

לרדת על הברכיים- אחד הדברים החשובים בתוכנית הוא לזכור שאני חלש. ברגע שאני חושב שנאי חזק אני מנסה שוב להתמודד מול דברים שגדולים עלי ושוב מגלה שאני מפסיד. אחת הפעולות שעוזרות לי להבין עד כמה אני צריך את אלוהים בחיים שלי זה לרדת על הברכיים ולמסור לו את החיים.

ספורט- אז בכנות התלבטתי אם לכתוב את זה מכוון שאני לא עושה ספורט בצורה מסודרת אבל אני חושב שבזמנים שאני כן עושה הדבר מאוד משחרר. כשאני עושה פעילות אירובית (החלק של נשימות) אני מריץ את הדם והתחושה שאני חווה אח"כ נותנת לי מרגוע. חוץ מזה שמגיע לגוף שלי קצת בריאות אחרי כל הזמן שהתעללתי בו.
תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: פעולות זה הבסיס לפני 6 שנים, 7 חודשים #110918

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה לך קדימה.

סתם שאלה, כל מה שכתבת עובד לך?

אוהב

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן