ברוכים הבאים, אורח

שח מט - בכלא
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שח מט - בכלא 1647 צפיות

שח מט - בכלא לפני 6 שנים, 7 חודשים #111006

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום

כשהייתי צעיר, שמעתי סיפור אודות יכולת השרידה של נתן שרנסקי בכלא הסובייטי בזמן שהיה 'אסיר ציון'. מסופר, כי הוא נהג לשחק שחמט בראשו כנגד עצמו. פעם אחת היה בצד של 'הלבנים' ולאחר מכן בצד של 'השחורים'. מדי פעם הרהרתי בכשל הלוגי הקיים במשחק כנגד עצמי - הרי איך אפשר להיות 'בשני הצדדים באופן מלא, היכן שהוא, חייבים 'לרמות'...
ואז..אז הגיעה תקופת השח מט שלי, תקופת החסימות ופרצותיהן. 
נדמה לי שזה היה לפני כשבע שנים, בתקופה האחרונה לפני שהגעתי לקבוצות. התחלתי לחסום את המחשב. ומכיוון שאני טיפוס יסודי, חסמתי כל מה שעלה בדעתי שיכול להגיע לתאווה, כולל סיומות של אתרים, כולל מילות מפתח, ושלל האפשרויות שK9 יודע להציע. אני יודע שזה נשמע מפגר, ואני מקווה שחלקכם מזדהים עם התופעה הזו, אבל כעבור יומיים אני מוצא את עצמי מקדיש את כל מרצי ויצירתיותי על מנת לחשוב כיצד לעקוף את החסימה הזו...ובזמן הזה כולי בוערף נוגע מדי פעם בעצמי כדי להמשיך את הבעירה והריגוש...אבל בעיקר 'באמת' מנסה. וכשמנסים - מצליחים. ואז, אחרי הנפילה, בהתקף חרטה נורא, אני חוזר להגדרות (שנפתחות על ידי אדם אחר, כמובן, שהרי אין לי את הקוד), ומעצב מחדש את כל החסימות, ואז...כעבור יומיים שלושה, תנחשו מה קורה? אני מנסה שוב, ללחוץ לשונית אחרי לשונית, והk9 הזה חוסם שוב ושוב ושוב, ואני עדיין מנסה, עוברת שעה, עוברת שעה וחצי, ואז אני מוצא...וחוזר חלילה. מדוכדך, אני שב על עקבי, מנסה להבין כיצד לחסום את הפירצה הפעם. 
החוויה הזו, של השח - מט כנגד עצמי, יצרה בתוכי שני נזקים מרכזיים: האחד נקשר בשפה הדתית בה דיברתי באותם הזמנים, לביטוי שנאמר ביום הכיפורים 'ריצת רגליים להרע' - היה לי קשה לשאת את העובדה שכל הכישרון שלי, כל היצירתיות שלי, כל הנחישות שלי, הושקעה בניסיון לעקוף את מה שעשיתי לפני יומיים. אז מה זה אומר עלי? הייתי שואל את עצמי ברגעי חרטה רווי אשמה רעילה. מה אמיתי ומה מזויף? מה אני באמת? הנזק השני נקשר דווקא לתחושה ההפוכה - ברגעים בהם הייתי בצד שמנסה לחסום האמנתי בכל ליבי שאצליח, האמנתי שהפעם, הכל יהיה בשליטה, התאווה יותר לא תוכל להיכנס לנפשי הטהורה, שהרי זהו, הפעם הצלחתי לחסום לחלוטין. במצב זה, בהתקף גרנדיוזיות של שליטה בבלתי נשלט, שכחתי את העובדה שהעסק הזה לא עבד בעבר. האמנתי שהפעם אני יכול לשלוט. ואשליית השליטה, אפשרה לי להמשיך ולהישאר לבד עם הבעיה. לחסום ולחסום ולחסום, וליפול וליפול וליפול, ולחסום ולחסום ולחסום וליפול וליפול וליפול, אבל אף פעם לא לעשות את הפשוט מכל - לבקש עזרה מאדם אחר, להודות בכישלון לפתור את הבעיות שלי בכוחות עצמי. בשנותי בהחלמה עברתי שתי קריסות מרכזיות, הראשונה, בתחילת הדרך לפני כשש שנים, הייתה כשהנפילות הפכו לבלתי נסבלות. אבל השנייה, לפני כשנתיים, הייתה כשהבנתי שזהו, הניסיון לעצור את 'המעידות' שהיו לי באותו הזמן על ידי הרחקות והרחקות של התאווה מחיי לא מועילים. הבעיה אינה שיש לי נגישות לתאווה, הבעיה היא שאני מנסה לשלוט. שם, לפני שנתיים, בעזרת הספונסר, הפסקתי לנסות למחות כל בדל של קישור לצריכת תאווה ווירטואלית, וחזרתי אל מה שהיה כה ברור בהתחלה, עלי לבקש עזרה ממישהו אחר, ולא לנסות לשלוט. 

בחברותא החדשה שמוקמת, נוכל להבין יותר כיצד השליטה שלנו בתאווה התבטאה דווקא בניסיון להרחיק אותה, כיצד החסימה, הגדר, עשויה גם להכשיל את ההחלמה, דבר שזר, שאינו מכור לצריכת תאווה ווירטואלית, פשוט לא יוכל להבין. 

אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 7 חודשים על ידי נתן במתנה.

תגובה: שח מט - בכלא לפני 6 שנים, 7 חודשים #111007

למרות שזה לא במרכז אופי ההתמכרות שלי, אבל זה בהחלט בסל שלי, סל האובססיה.

עד היום, כשכבר למעלה משנה לא נגעתי בפורנו על כל צורותיו, לא רך, לא קשה, לא תמונות, לא דומה ולא כאילו, (וזה ממש נס), אבל כשאני מזהה אפשרות להתחכם עם החסימה האובססיה נדלקת בלי שליטה, אני חוזר שנתיים אחורה בבום, ומתרגש מעצם האפשרות.

דוגמה קטנה, לפני שבועיים בערך כתבתי בוורד ורציתי להוסיף תמונה אז חיפשתי הוספת תמונה וראיתי שהוא מחפש באינטרנט אז חשבתי אולי זה יעקוף... ומייד כתבתי אישה...
לא יצא מזה כלום, אבל אני יודע שזה חלק מהחוסר אונים שלי, ואני צריך שם עזרה כמו תמיד

תודה נתן, התגעגעתי אליך, לכתיבה החריפה והעמוקה.

חיבוקים לכולנו
אחיד

תגובה: שח מט - בכלא לפני 6 שנים, 7 חודשים #111019

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

פוסט שני שלך שאני קורא, ואני תוהה לעצמי איפה אתה?
אתה חד, מדויק, וגורם להזדהות.

תודה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: שח מט - בכלא לפני 6 שנים, 7 חודשים #111041

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
נתן היקר,
חזרת לכושר,
ה pa נותן לך מרץ,
מי ייתן וזה יביא ישועה להרבה חברים שמחכים לזה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: שח מט - בכלא לפני 6 שנים, 7 חודשים #111052

הזדהיתי. מאוד. תודה.

בפרט בקטע האחרון.
אצלי למשל היום האינטרנט איננו חסום,
היות וכך יותר קל לי איתו, 
אין לי משיכה לחפש ולחפש ולחפש, ולחסום ולחסום ולחסום...
--
קוריוז: בשיחה בשבוע האחרון עם ידיד לא מהתוכנית, הוא אמר לי בכזו נחרצות, אין כזה מושג בעולם שלבן אדם יש אינטרנט פתוח והוא לא חוטא בו, כולנו בעלי יצרים  וצריך להיזהר וכו׳,
לא התווכחתי רק הנהנתי בראשי... 
לך תסביר לו שאני חטאתי כשהיה חסום לי דווקא, שהשתמשתי כמטורף הרבה הרבה לפני שנגעתי באינטרנט.

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: שח מט - בכלא לפני 6 שנים, 7 חודשים #111054

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

זה שהידיד לא מהתכנית, עדיין לא אומר שהוא לא מכור...
תכנית מוזרה, אבל מה אכפת לי - זה עובד.
אוהב
יום שפוי ונקי

תגובה: שח מט - בכלא לפני 6 שנים, 7 חודשים #111057

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

פוסטים של הזדהות זה רק נתן במתנה... כתבתי אלפי פוסטים כאן וכבודם במקומם מונח, אבל כשצריך מישהו שיכתוב את עצמו בתוך הפוסט, בשביל זה יש אנשים שקיבלו את המתנה הזאת מאלוקים.

כמו הרבה התפתחויות טכנולוגיות, גם הפורום הוא המצאה מיושנת, והווטסאפ די דרס את הפלטפורמה הזאת. אבל למרות המעלות של המסרים המיידיים, יש חשיבות לפורום כמקום שמטבע הדברים המסרים בו ארוכים יותר ומושקעים יותר (כמו ההבדל בין בלוג לבין ספר).

הלוואי שימשיכו להגיע לכאן חברים - ותיקים וחדשים - לכתוב ולקבל החלמה.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: שח מט - בכלא לפני 6 שנים, 7 חודשים #111062

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

וואלה סוד, מזדה עם משאלתך 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.77 שניות

Are you sure?

כן