ברוכים הבאים, אורח

S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא 3106 צפיות

S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19581

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 366 ימים
  • דירוג פלטיניום
היום זכיתי להיפגש עם הרב יהושוע לשיחה בנוגע ל12 הצעדים וAS
ראוי לציין כי הרב מחובר בעצמו לשיטת 12 הצעדים ובחודש האחרון הוא הכניס לישיבתו סדנת 12 צעדים לתלמידים המתקשים בנושא התאווה
הגעתי כדי לברר כמה שאלות שישבו אצלי שעליהם אתייחס בפוסט אחר.

לענייננו, סיפרתי לו את סיפורי, חשפתי בפניו חלק מהצעד הראשון שלי, תיארתי עד כמה חוויתי את תחושות החידלון וההלקאה העצמית בכל תקופת השימוש, הרב הבין מאוד, זה לא היה חדש בשבילו.. 

מתוך היכרותו של הרב יהושוע עם דרך הצעדים, הוא הציע להקים קבוצת SA לייט חייה לחברה שכמוני.
הציע להפריד בין סוגי המכורים! הם יהיו ב2 קבוצות שונות, קבוצת SA לייט תיועד לחברים שנפלו במין עם עצמם ונחשפו לתכנים מיניים בכל אמצעי מדיה שהוא, לעומת החברה שהגיעו יותר נמוך לקשרים אסורים עם נשים (שהנפילה שלהם מתבטאת במגע פיזי) וכו'.. על דרך זו נפנה את האנשים לקבוצה המתאימה להם ולאופי התמכרותם.

כך לדעתי החיבור להחלמה עשוי להיות יותר אפקטיבי, כך סיכויי ההחלמה יהיו יותר גבוהים לחברה שכמוני!
הרב מודע לכך שהמחלה שלנו ערמומית מאוד, ואם נפלתי במין עם עצמי, אני עלול למצוא את עצמי מהר מאוד במקומות חשוכים יותר.. עם כל זה הרב רואה לנכון להקים קבוצות SA לייט למנוע חשיפות מיותרות (שלי אישית הרבה פעמים קשה לשמוע בקבוצות..)וכו'.. הוא מבין שהחברה שכמוני רגישים למחלה מאוד, ומכיוון שעדיין לא נחשפנו לדברים החמורים, אנו נמשכים לשם.. ומשיכה זו היא לב המחלה, שהוא עולם הפנטזיות והדמיון.

חשבתי על כך ונדמה לי שקבוצת שמור עיניך עונה על קריטריונים אלו?
גם אם כן, אני מעלה כאן אופציה להקים קבוצה חדשה העונה לצורכי המכורים לייט, קבוצה שייעודה תהיה לחברה שכמוני שנפילתם הייתה באוננויות פנטזיות ובצפייה בתכנים מיניים
אני לא רואה זאת כדבר רחוק, זו אופציה יישומית לזמן הקרוב
קיבלתי על עצמי ב"נ להרים את העניין, אשמח לשותפות וליצירת קשר 

אם זה מדבר אליכם, אם גם אתם חווים תחושות דומות כמוני, אתם מוזמנים להגיב, ליצור קשר, ולהתחבר יחד לקבוצה חדשה שתסייע להרבה מאחינו.

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19584

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר,

אני בעד כל התארגנות שתעזור למכורים להחלים, ואם אתה לוקח על עצמך הקמת קבוצה - תבוא עליך ברכה.

יחד עם כך, תרשה לי לחזור באזניך מה ששמעתי פעמים רבות בקבוצה שלי: כולנו אוהבים גלידה, לא משנה באיזה טעם.

בהצלחה גדולה מאוד
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19586

• שלמה די דיינו
  • דירוג פלטיניום
סוד, על כן הקדמתי שהקמת הקבוצה קמה מתוך המודעות של ערמומיות המחלה, ברור לי ללא צל של ספק שאני בקבוצת סיכון למפולות קשות...
עם כל זה הדגיש הרב יהושוע את נחיצות הקמת קבוצת SA לייט, כפי שכתבתי כמה סיבות לכך.
הוא ביקש ממני להרים את העניין ומתוך כך אני מעלה אופציה זו.

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19595

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
אני בעד,
למרות שייתכן שכבר לא נוכל לקרוא לזה בשם SA.‎ מכיון שזה אחת המסורות שלהם, שלא לתת את השם.
אני טועה?
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19603

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אין צורך שזה ייקרא SA. בשמור עיניך רוב החברים נמצאים אכן ברמה אחרת של המחלה ולכן אפשר להשתמש בכך כבסיס.

בהצלחה!
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19605

• moved
  • דירוג פלטיניום
ראשית, הרב שפירא יהודי גדול- אחד היחידים שמתמודד עם הנושא בלי הדחקה

באשר ליוזמה, אני חושב ששמור עיניך עונה על ההגדרה הזו. יש כל מיני מאפיינים מיוחדים לקבוצה שלנו גם בטלפון וגם הקבוצה הפיזית. 

חשוב שנשמר את היחודיות שלנו במסגרת 12 הצעדים. היחודיות כפי אני רואה אותה היא ההרגשה של כל אחד בקבוצה שהטרמינולוגיה שבה אנחנו משתמשים היא טרמינולוגיה יהודית בשילוב של אלמנטים מעולם המוסר והחסידות.

אני לא מכיר את קבוצות SA אבל הרושם שלי הוא שבקבוצות SA  האינטנסיביות הרבה יותר חזקה וזה מתבטא בהחדרה, כמעט בכח, של דפוסי חשיבה מסוימים. זה יכול לגרום לאחד שנפל ברשת הרגשה שמה שהולך שם זה זר לו, והוא לא  הגיע רחוק מדי בשביל להרגיש חסר אונים לגמרי.

אם אנחנו רוצים להציע את הפתרון שלנו להרבה אנשים, אנחנו צריכים לתת לקבוצה שלנו את האוירה של קבוצת תמיכה רוחנית במלחמה בתאווה על פי כללי 12 הצעדים.

כמובן, שהבסיס לקבוצה שלנו הוא בסיס זהה לכל קבוצה אחרת, וההתיחסות שלנו אל עצמינו היא כמכורים לכל דבר. כמו שאמר ידידי היקר סוד- הגלידה שלנו היא בסופו של דבר גלידה- גם אם זה נראה גלידה פרווה. 

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19612

• manu
  • דירוג זהב
MOVED, איך לשלב אלמנטים מהמוסר אם אתה חושב שאתם רוצים קבוצה למכורים?
ולגבי האינטנסיביות של SA, תמיד אומרים שכל אחד יכול לדבר בשם עצמו ומה שכתוב בספר הלבן לא חייב לדבר לכל אחד, שכן יכול להיות שלך אין את אותו אלמנט.

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19618

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
אגב, יש פה מישהו שחושב כמוני, ש'שקוף' (באתר 'לב הדברים') גם בנוי על 12 הצעדים, רק שזה לא למכורים?
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19619

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום

.. הוא מבין שהחברה שכמוני רגישים למחלה מאוד, ומכיוון שעדיין לא נחשפנו לדברים החמורים, אנו נמשכים לשם.. ומשיכה זו היא לב המחלה, שהוא עולם הפנטזיות והדמיון.
.

צהריים טובים.
אדבר מהרהורי ליבי.
שלושה דברים הביאו אותי להחלמה. האחד - אלוקינו. קישור הזוי שחמותי שלחה לי על פרסומת חרדית של קיום האתר שמור עיניך ועל הצורך בתרומות אליו. השני, כשסיפרתי לאשתי לאחר תקופה ארוכה יחסית של ניקיון. התמיכה הבלתי צפויה והבלתי נתפסת שקיבלתי ממנה עזרו לי לעכל את העובדה שזו מחלה, וממילא להפסיק להיות משותק (למרות שלקח עוד כמה חודשים של 'צליעה' המורכבת מחסימות יסודיות ופריצתם).
והשלישי, ההבנה שלי, בעקבות שיחות עם זלמן ועם חברים נוספים, שזהו, היגעתי לתחתית.
שאין מוצא.
שההבדל ביני לבין 'המכורים הקשים' הוא רק הבדל של התפשטות הסרטן. המחלה היא אותה המחלה. השאלה היא רק עד כמה התפשטו הגרורות, אם בכלל...
יתר על כן, העובדה שהיו שם אנשים 'שהיו שם', והם חזרו ואמרו לי: החיים שלי התרסקו, אבל יש פיתרון, גרמה לי להאמין בקיומו של הפיתרון. להאמין שאכן הוא מדבר אלי. עובדה, הוא דיבר אל אנשים שהגיעו הרבה יותר רחוק ממני.
כל החיים שלי, כשקראתי ספרי חיזוק או כששמעתי עצות רוחניות, אפילו של הרב יהושוע שפירא עצמו, אגב, משהו בתוך נפשי תמיד אמר:
טוב, זה יפה בשביל האנשים האלה, שקצת נופלים פה ושם, אבל אני? לאן שהגעתי? רמת הזיוף, השנאה והתיעוב העצמי שלי לא אפשרו לי להאמין שאכן יש בעצות ובחיזוקים האלה כדי להחיות את נפשי. אז ניסיתי, אבל במעין יאוש מריר, שהחזיק עד להתפרצות הלא צפויה הבאה...
רק כשנפגשתי באנשים שבורים, שנבנו מתוך השברים. אנשים שניתן לומר עליהם שהם 'מיוחדים' במובן הזה, שהם מקרינים 'משהו אחר', קיבלתי את האמון הזה.
אנשים כאלה, די דיינו, הם האנשים שהגיעו לתחתית. אנשים שעשו הכל, וחזרו.
על כן, קודם כל, אני לא מזדהה עם עצם הרעיון.

דבר שני, לצערי אחלוק עליך, בתור אחד שההתמכרות שלי התבטאה באופן דומה להתמכרות שלך (בלא צורך במגע חי), נדמה לי ששלב המהפך היה כאשר הגעתי לתחתית. ברגע שהבנתי שזהו, החיים שלי שבורים. האישיות שלי קורסת. נקודות האיכות שאני נאחז בהם כל כך בחוזקה מהוות חלק מהבעיה הכוללת שקוראים לה: נתן. ברגע הזה, עברתי מהפך.
החל מהרגע הזה, שוב תיאור שהוא לא נראה לי 'מפתה'. אדרבה, העובדה שלא הגעתי לאן שהם הגיעו נראה לי 'חסד אלוקים'.
בתקופה הראשונה של ההחלמה, אמרתי לאשתי כל הזמן שאני מרגיש שהאישיות שלי כולה נמצאת 'על כרעי תרנגולת' בגלל שפתאום הבנתי שאף אחד, אבל אף אחד, לא ערב לי שמחר - לא אמצא את עצמי שם, בתל אביב או בכל מקום אחר.
עובדה, החברים אמרו לי שהם הרגישו בדיוק כמוני, וכעבור זמן מה הם מצאו את עצמם שם.
על כן, החלוקה 'למכורים קל' ו'מכורים כבד' היא חלוקה שאיני מקבל אותה כלל.
אם אדגים זאת בבוטות: האם יש הבדל בין אדם שמכור לחשיש לאדם שמכור להרואין?
ארמוז, ואשמח לדבר אתך על כל בפרטי, שאם אתה מרגיש שמה שאתה שומע ולא עשית עדיין 'קורץ' לך, זה אומר שהקב"ה מזמן לך בחינה מחדש של עוצמת הצעד הראשון...

יום טוב
נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19620

• שלמה די דיינו
  • דירוג פלטיניום
נתן אני מקבל כל מה שאתה אומר
גם אני עברתי את אותו תהליך
איני רואה סתירה בדברים, עובדה שאתה באמת לא הגעת לתחתית בפועל אך חווית את עוצמתה, גם אני הבנתי שזהו! אין מצב להמשיך כך, אם כן אגיע למקומות אפלים ביותר..

אשאל, האם אי אפשר להיות במודעות של מכור לייט ועם זה להרגיש בתחתית? אני לא רואה שום חיסרון בהחלמה, כאשר אני במודעות על אופי התמכרותי..

הרב יהושוע אמר שישנם הרבה חברה ששקועים בבעיה אך נמנעים מלהיכנס לSA מסיבה זו בדיוק.. שם ההחלמה נועדה למכורי מין קשים ולא בשבילנו.. וכו'..
לכן הרב אמר שאם תהיה קבוצה שבהגדרתה נועדה למכורים לאוננויות ופורנוגרפיה, יוכלו יותר חברים למצוא את עצמם שם!
בכל מקרה לפי איך שאני רואה כרגע את הדברים, נראה לי שקבוצת שמור עיניך אכן עונה על הקריטריונים למילוי הצרכים שלנו.
לדעתי כדאי להשקיע את האנרגיות לחיזוק הקבוצה הקיימת, כך שנוכל לקרב עוד חברה מעמך ישראל שישמחו להשתתף בה.

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19623

• moved
  • דירוג פלטיניום
נתן היקר,

כדרכך אתה תמיד יודע לקלוע בתיאורים של ההויות בנבכי הנפש העמוקים ביותר.

אני מסכים עם העקרון הברור שהליך ההחלמה שווה בעיקרו לכולנו, אני מסכים שמכור הוא מכור ולא משנה למה הוא מכור ועד כמה רחוק הוא הספיק להגיע.

אבל העובדה היא שאנשים שלא הספיקו להגיע רחוק נרתעים מלהשתתף בקבוצות של SA, אני מזדהה אם הרתיעה הזו, כי גם לי היתה אותה רתיעה. אם אנחנו רוצים להפיץ את הבשורה לכל נופלי הרשת למינהם ולדרגותיהם צריך להשכיל לבנות תוכנית עם מסרים ומסגרת עבודה שמתאימה לאנשים "רגילים".

נתחיל בשני דברים שאפשר לעשות: 1) למצוא הגדרת ביניים ל"מכור"
2) להגדיר יותר טוב את החוסר אונים שלנו מול התאווה ולשכתב מחדש את הניסוח "אבדה לי השליטה על חיי" 

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19624

• manu
  • דירוג זהב
אז זה כבר לא 12 צעדים...
לדעתי לא כדאי לסטות בכלל מה12 צעדים, אבל זה לא סותר את זה שזה יכול להיות רעיון מוצלח שיהיה מקום לחברים שלא עברו את תחום האוננות ופורנוגרפיה

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19627

• moved
  • דירוג פלטיניום
בכל ה-12 צעדים אין התייחסות ל'מכור' או 'לא מכור'- לכן אין צורך לומר לאדם אתה מכור בו תעשה 12 צעדים.
אפשר לומר לו במקום שהוכח ונוסה שהכלי של12 צעדים הוא הכלי היעיל ביותר להתמודדות עם התאווה . זה מתאים בפרט למי שהתמודד בחוסר הצלחה במשך תקופה של שנה או יותר.

לגבי הגדרה של אבדה לנו השליטה על חיינו-  מהצעד הראשון, חשוב לדעת שהעקרון שאותו צריך להפנים בצעד ראשון הוא אחר ויחד.

כניעה

גם בלי לאבד שליטה על החיים אפשר להגיע לכניעה אמיתית פנימית וכנה מול התאווה. בתור מתחיל אין צורך להתחבט בהבנה המעמיקה של 'אבדה לי עשליטה על חיי'.
היום אחרי תקופה בתוכנית אני מבין שהאבדן שליטה על החיים לגבי זה או שבזמנים מסוימים הייתי חסר שליטה ועשיתי דברים הרסניים כלפי עצמי, ובאופן יותר עמוק, שאבדה לי השליטה על חיי הריגשיים, אני מובל על ידי לחצים טינות ופחדים.
את זה אני מבין היום אחרי 10 חודשי תוכנית.

בתור התחלה מספיק להכיר בעבודה שאני לא יכול להלחם בתאווה - אני חייב להכנע.

זה תחילת ה-12 צעדים!

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19628

• manu
  • דירוג זהב
אם אתה מובל ע"י טינות ופחדים ואין לך שליטה בחיי הרגש, אז אבדה לך שליטה על חייך

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 10 חודשים #19670

• יוני
  • חבר קבוע
נתן ממש תודה רבה שהקדמת אותי.
קשה לי לחשוב שאחרי שזלמן הציל אותי ייחד עם עוד כמה חברים שרק בזכותם קיבלת כזאת החלמה, אני אומר להם: אתם במקום גרוע מידי ובמקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד (אבל כמו הבדיחה שאומרת שפשוט הצדיקים לא מסוגלים לעמוד שם בגלל הסירחון). בזמן האחרון אני שומע כמה סיפורים על אנשים שהגיעו למקומות הכי נמוכים שאפשר לחשוב עליהם ועוד קצת - לא יאומן באיזה מקום גבוה הם עכשיו, אחרי עשרים שנות החלמה.
לקרוא SA לייט זה נראה לי ממש ניגוד. אני מודה שאני חסר אונים, אבל לא באמת חסר אונים. גם אני היו לי חיים משובחים, שרק הייתי צריך שמישהו יגיד לי שאני רק צריך לשפר קצת. מזלי שהספונסר שלי לא התרגש מסיפור החיים הנפלא שלי וטרח כל הזמן להחזיר אותי לחוסר אונים. נכון יש אנשים שצריכים להיות מטופלים בדרכים אחרות, אך בשיטה של SA זה מה שכל כך מיוחד. אתמול דיברתי עם חבר ליטאי והוא התלבט עם מתאים שאני ילווה אותו כי אנו שונים בתרבות. אמרתי לי שזה כל כך מדהים האנונימיות. לא במובן הפשוט של הפחד להסתתר, אלא בהבנה שאני לא השאלה פה, אלא העקרונות. אמרתי לו שהחיבור הוא לכאב. אני ממש התרגשתי אתמול כשפגשתי חבר בSA שנפל עם מאות גברים, חילל שבת, לא התפלל, ועוד סיפור חיים קשה מאוד - בכאב אנחנו בדיוק אבל בדיוק באותו מקום.החילוני, הדתי, החרדי, המאונן, הנופל הסדרתי. ועוד....
לגבי מה שהעלית שתהיה קבוצה של מי שרק מאונן, זה החזיר אותי לטור שהעליתי (בפורום 12 הצעדים) "רק לאונן".
תיארתי איך חבר שהיה גר בבית בושת בקביעות, בבית סוהר, ונפל הכי נמוך שאפשר, נקי היום כ20 שנה. הוא סיפר את כל סיפורו האישי ואז הוא אמר איזה מילה ארוכה באנגלית ושאל איך אומרים את זה בעברית, ואמרו לו "לאונן" והוא כולו מזועזע ומפוחד, כאילו אדם שלא ראה מין מעולם, שאל: "בעברית זה רק לאונן" וחזר שלוש פעמים על השאלה: "רק לאונן". מילה כל כך קטנה.
אותי זה תפס כל כך... אם אדם שעבר כבר הכל מרגיש כל כך נורא עם "לאונן" אני לא במצב טוב.

הכינוי שלי הוא לב טהור. היום בו הגעתי לקבוצה חיה הוא היום בו נולדתי מחדש והחלטתי להשתנות ולא לשנות
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן