ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: נכה דת 497 צפיות

נכה דת לפני 11 שנים #42527

• מנחם
  • דירוג כסף
אחד המונחים הכי נפוצים בשפת התכנית הוא "נכה אהבה", מונח שמשמעותו כי אני המכור סובל מנכות שלא מאפשרת לי לאהוב באמת, לקחתי את המושג אהבה ורתמתי אותו לצורך השימוש שלי, וגם אם נדמה לי שזה ממש לא כך היום אני יודע שאני עיוור של ממש ביחס לכוונותי האמיתיות וביחס למצב האמיתי של רגשותיי אז מה שאני מרגיש בכלל לא משנה.

כשאני כותב שרתמתי את האהבה לשימוש שלי הקונוטציה שעולה מייד היא השימוש באישה לצורך התאווה, אבל זה רק חלק קטן מהתמונה הכוללת, כי מבחינתי השימוש כולל גם את שלל פגמי האופי, הפחדים והריצוי והשליטה וכל העשרות האחרים, והפגמים האלה על אופיים ההרסני חדרו והשתלטו על כל קשר של אהבה מכל סוג שהוא, -  להורים, לילדים, לחברים, לאנשים נערצים, - עיוותו את האהבה ויצרו בסיס לבעיות רגשיות ומלחמות פנימיות מתישות ואינסופיות.

במקרה האישי שלי, אני מגלה לאט לאט כי באותה מידה שאני נכה אהבה אני גם "נכה דת". עם כל ההיסטוריה וההווה הדתיים המפוארים שלי, אני סובל מנכות שלא מאפשרת לי להיות דתי באמת. לקחתי את המושג דת ורתמתי אותו לצורך השימוש שלי, כאשר שלל פגמי האופי שלי חדרו והשתלטו על כל מאפיין ומרכיב בדתיות שלי, ועיוותו אותה בצורה שגורמת לי לסבל רב.

בעצם, אם אני מתייחס לדת כאל מערכת יחסי אהבה עם אלוקים, התייחסות שהיא כשלעצמה לגיטימית לחלוטין מבחינת התורה, אז המונח "נכה אהבה" כולל בתוכו גם את העובדה שאני נכה דת. חושב שאני אוהב או רוצה לאהוב את הקדוש ברוך הוא אבל בעצם שבוי בידי ההתמכרות שלי לפגמי האופי.

בעניין: נכה דת לפני 11 שנים #42529

• raklhyom
  • חבר חדש
פששששש איזה יפה כתבת כל הכבוד !!!!!!!!!!!!!!!!!

בעניין: נכה דת לפני 11 שנים #42531

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה לך מנחם.
נתת לי כיוון חדש ומחשבות על הקשר הדתי - אהבתי שלי עם אלוקים.
אני צריך לחשוב לפי זה היכן הקשר נפגע, אולי עדיף לי לחשוב קודם היכן לתקן?
מה שברור זה שאני צריך להיות בן אדם רוחני יותר כדי לחיות טוב יותר.
אני מקווה שהשבוע תהיה לי הזדמנות חדשה להתחבר לאלוקים שלי - למלך.
שבוע טוב ושנה טובה לכולנו
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: נכה דת לפני 11 שנים #42605

• brother
  • דירוג פלטיניום
סליחה, לא מספיק הבנתי, אשמח להסבר יותר מפורט, תודה.
שנה נפלאה מלאת נקיות וקדושה לכולנו.
אבא אוהב את כולנו ומחכה לחבק כל אחד ואחד.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.34 שניות

Are you sure?

כן