ברוכים הבאים, אורח

בעיה בשלבים שאחרי הגמילה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: בעיה בשלבים שאחרי הגמילה 504 צפיות

בעיה בשלבים שאחרי הגמילה לפני 11 שנים #42809

• balor
  • רצף ניקיון נוכחי: 52 ימים
  • חבר חדש
שלום לכולם ושנה טובה!

אני רוצה לשתף אתכם ולבקש עזרה לגבי בעיה מסויימת שיש לי.
אני כבר ביום ה140 בערך, וחוץ מכמה נפילות בודדות הכל בסדר. הבעיה בגדול מתחלקת לכמה חלקים:
1. יש לי המון הרהורי עבירה בראש.
2. אני כמעט אף פעם לא גומר, אבל אני "משחק" עם עצמי המון, וזה מתכון לנפילות.
3. נאי כל הזמן רוצה לחזור למצב שהיה פעם...

איך פותרים את המצב הזה כדי שלא יהיו לי נפילות בעתיד? זה ממש מתסכל! זה מרגיש כאילו הגמילה לא עזרה בכלל...

תודה לכל העוזרים! ושנזכה להתנקות מכל הרעל הזה...

בעניין: בעיה בשלבים שאחרי הגמילה לפני 11 שנים #42811

מצטרף לדברים.
משתגע מזה.
שנה טובה .
בשמחה..
ברוך ה' נקי מז' אייר התשע"ד.
זוכר שמחיר השימוש, הגיהנום הפרטי, יקר לי מדי (גנבתי מאסירות).

בעניין: בעיה בשלבים שאחרי הגמילה לפני 11 שנים #42852

מזדהה. גם אני לא נפלתי במשך תקופות ארוכות. אבל הייתי הולך על הקצה ומשחק באש. בסוף זה תמיד נגמר בנפילה.
הדבר היחיד שעזר לי הוא תכנית 12 הצעדים. למדתי שרק אם אכיר בכך שאין דבר כזה "אחרי הגמילה", אוכל להיות נקי. למדתי שאני צריך להתייחס לעצמי כחסר אונים, ולפעול בהתאם, ואם אהיה מחובר לאלקים לא אצטרך למצוא חיבור במקומות אחרים.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: בעיה בשלבים שאחרי הגמילה לפני 11 שנים #42865

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
היי באלור,

אשריך על 140 יום! לא פשוט בכלל.

ציטוט מויקיפדיה - גמילה הוא מונח המתייחס בעיקר לתהליך השתחררות מתלות בנטילת סמים או תרופות מסוימות; אולם, באופן כללי, מונח זה מתייחס לתהליך השתחררות שכזה מכל סוג שהוא של התמכרות.
תהליך הגמילה נעשה באמצעות הפסקה מוחלטת של נטילת החומר הממכר או ירידה הדרגתית בשימושו עד למצב בו הגוף אינו תלוי בו יותר.
עכ"ל

וכל זה כשהבעיה היא פזיולוגית בלבד. לפעמים צריך יותר מצום של 140 יום כדי לשחרר את הגוף מהתלות. ובפרט שבתוך הימים הללו סיפרת על כמה נפילות, והרהורי עבירה בראש, ושאתה משחק עם עצמך... ואולי עבורי הגוף זה מספיק כדי לתחזק את התלות שלו בתאווה? ואם כן אתה בכלל לא בכיוון של גמילה?

העסק נהיה יותר סבוך, אם מודים בזה שחוץ מהבעיה הפיזית יש לנו גם בעיה רגשית ורוחנית, שהם כשלעצמם דורשות פיתרון. והתאווה סיפקה להם פיתרון שגוי.
בוודאי בצום של 140 ימים מהתאווה לא מסדרים פגמי אופי ומשקעים.
תוכל לקרוא עוד כאן - www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=3501.msg36519#msg36519

בקיצור, יש כל מיני עצות וחיזוקים להתרחק מיצר הרע. אבל אתה הוא זה שהשתמשת במילה "גמילה". ואם מה שאתה צריך זה גמילה, אז לא הטיפים והעצות יעזרו לך להיגמל.
מה שממליצים אלו שבתהליך הגמילה כבר שנים... זה שינוי גישה, הם אומרים שכשאנחנו נהיים אנשים יותר רוחניים יותר קרובים לה', ומשנים את האופי, אז קורים ניסים!

אשמח הסביר לך יותר בפרוטרוט אם תרצה.

כל טוב ובהצלחה
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: בעיה בשלבים שאחרי הגמילה לפני 11 שנים #42877

• brother
  • דירוג פלטיניום
שלום לך באלור, ושנה נפלאה!
דברי הם הוספה לכל אשר כתבו לפני.
דבריך הזכירו לי מאוד את עצמי, דבריך ממש מובנים לי ואני מזדהה מאוד, אספר לך מה אני עשיתי, מקווה שאולי זה יעזור, ואם לא אז יצא שכרי שכתבתי ועשיתי את שיכולתי...
אני זוכר תמיד שגם כאשר רציתי להפסיק וליפול עדיין הייתה לי את התחושה הזו שאתה מתאר שכל הזמן אני עוד רוצה לחזור ליפול, לעשות את זה שוב, למרות שבפועל כפי שאמרתי רציתי להפסיק(איזשהו פיצול אישיות כזה..) עד כדי כך שהייתה תקופה שבה לא נפלתי אבל הייתי מאוד שמח אם הייתי הולך לישון ובלילה בלי הודעה מוקדמת היה יוצא לי... זה היה תחושה נפלאה(באמת) של מצד אחד לא ליפול, מצד שני להתענג! ממש קיבלתי את זה בצורה טובה....
אני מאמין שבכך בעצם תארתי לך את מה שכתבת בסעיף השלישי שלך.
עכשיו אתייחס להכול יחד:
שוב דברים אלו הם מה שאני עשיתי, לגבי הרהורי עבירה, צריך להשתדל לגרום לכך שיהיה לך תמיד על מה לחשוב, שתהיה עסוק במחשבתך בדברים אחרים, אתן דוגמא- בעבודה- אתה תמיד עסוק במה צריך לעבוד... וכדו', הבעיה היא יותר בזמנים בפנויים, אז מה שאני השתדלתי זה לפני שאני יודע שיש לי זמנים פנויים(ובדר"כ אדם יודע מתי יש לו אותם) אז פשוט חשבתי לפני על אלו דברים אפשר לחשוב כדי לא לסטות למחוזות התאווה.. כמו שלפני שאני הולך לישון אני אומר קריאת שמע ומשתדל לחשוב על דברים חיוביים (כדי שלא יקרה לי מקרה לילה) כך אותו דבר במהלך היום, ברגע שתפנה את מחשבותיך למקומות טובים ממילא לא תחשוב על הרהורי עבירה...
לגבי ה"משחק" אני חושב שזה ממש אותו סעיף כמו השלישי ועל כך יש לי לומר- אל תשחק, זה מסוכן, כל הסעיפים שכתבת רק מראים שה140 יום שלך היו אך לא באמת, כך לא תוכל להמשיך ל"שרוד" מה שאתה עושה כאן זה לעשות שריר, (עד עכשיו כל דברי היו גם בלי קשר לתוכנית וכאן אני מכניס את הפן שלדעתי התוכנית מכניסה) אתה צריך לדעת לשחרר, לא לשלוט, לתת לאלוקים לעשות הכול, אני יודע זה לא מובן מה שאני כותב, אבל תקרא קצת את הפוסטים בפורום על הצעד הראשון שני שלישי ותבין, כל הסעיפים שלך שאתה מתאר ישאירו אותך עדיין בתאווה, אתה לא "תגמל" כלל כך, צריך להגיע למקום בו אתה אומר, איני רוצה את זה יותר באמת!, ולהגיע למקום הזה צריך לעמול קשה, לשבת ולהבין למה איני רוצה, אולי לעשות טבלה של מדוע להפסיק ומדוע לא, כמו הטבלה שעושה אדם בצעד הרביעי שלו, כך גם בהתחלה לעשות טבלה למה להפסיק, להיות אמיתי.
יש לי עוד רבות לומר, כרגע די,
אם אתה רוצה שלא יהיו לך נפילות בעתיד הצטרף לאט לאט לתוכנית ותזכה לדרך חיים חדשה ונפלאה.
אין גמילה מהתאווה, יש לקיחת למקום הנכון והאמיתי שלה.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן