ברוכים הבאים, אורח

יש ניסים ויש ניסים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: יש ניסים ויש ניסים 462 צפיות

יש ניסים ויש ניסים לפני 11 שנים #44200

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
יש ניסים ויש ניסים, יש נס גדול כמו העובדה שאדם נושם אויר וממשיך לחיות, ויש נס קטן יותר כמו אדם שנפל אבל לא שבר את הרגל. הנס הראשון אף אחד כמעט לא מעריך, אבל את הנס השני מעריכים כולם. ככה זה כאשר הנס הופך להיות דבר שבשגרה.

הבעיה של הנס שלי היא שאם אשכח שהוא נס ואתחיל להתייחס אליו כדבר מובן מאליו - הוא יחדל להתרחש... אז עובר לו עוד יום נקי ועוד יום נקי, ולפתע נראה שהנס הזה, אותו "חסד אלוקים, לגמרי לא מובן מאליו", הוא קצת כן מובן מאליו. ככה זה כאשר יום מצטרף ליום, שבוע מצטרף לשבוע וחודש מצטרף לחודש, ואחרי 641 ימים של נקיות, יש ימים בהם נראה שזה באמת המצב הרגיל שלי, ולא שיש כאן איזה נס אחד ארוך ומתמשך.

אבל אחרי כמה שבועות של עבודה בתפוקת מינימום על התכנית, אני יכול גם לשים את האצבע על ההבדל. כן, אני נקי לחלוטין, אבל בעיקר מכוחו של הצעד הראשון. בשונה מעבודה על כל הצעדים כמכלול והשתתפות קבועה בקבוצות חיות וקבוצות טלפוניות, מה שמספק הרבה יותר מאשר סתם נקיות.

שמעתי חבר מ AA (אלכהוליסטים אנונימיים) שאומר שעבורו הצעד הראשון זה הכל, ובאופן תיאורטי הוא מסוגל להישאר נקי באמצעותו בלבד. כאשר הוא הבין שאלכוהול זה רעל, הוא לא ישתה יותר אלכוהול בשום מצב שבעולם, בדיוק כפי שלא ישתה בקבוק חומצה בעבור מליון דולר. זה פשוט לא יקרה. אז גם אני מפחד פחד מוות מתאווה, והיא כעת אצלי בבל ייראה ובל יימצא, ואפילו באלף לא בטל, כך שאני נזהר ממנה בכל ההידורים האפשריים. עבור זה אני לא צריך תכנית מיוחדת. אני פשוט לא רוצה למות.

וזה גם יכול להחזיק אצלי זמן. אולי אני לא כמו האלכוהוליסט, אבל אני מסוגל לעשות שריר באמצעות הכניעה המוחלטת הזאת ולוותר על התאווה לתקופה כזאת או אחרת. אבל יש שתי בעיות ואני לא בטוח איזו מהן יותר גרועה.

הבעיה הראשונה היא שזה לא יחזיק מעמד. כאשר אני לא עובד את כל הצעדים, לא משתתף קבוע בקבוצות ולא חי חיים רוחניים 24/7, הלחץ הפנימי מתחיל לעלות, וכאשר שמים סיר לחץ על האש ומדליקים אותה - זה לא שאלה של "אם" אלא "מתי", כיון שבסוף הוא יתפוצץ. אז כן, תאווה זה רעל ואני שונא רעל ולא רוצה למות וכן הלאה, אבל בסופו של דבר יגיע גל כזה שלא ישאל שאלות אלא פשוט יטביע אותי. נכון, יש ימים בהם כל זה נראה רחוק ודמיוני, אבל ההיסטוריה שלי מוכיח אחרת.

הבעיה השניה היא שגם כעת אני סובל, או לפחות לא באמת ממצה את מה שאני יכול לקבל מהחיים. אני מכור וזה אומר שיש לי בעיות מסויימות עם הדחף לכח והדחף להנאה, ולעומת זאת הבלמים שהיו אמורים לאזן אותי לא מתפקדים כמו שצריך. אז ברור שאדם עם אישיות בעייתית כמו שלי, נתקע בהמון מקומות שונים ולא רק כאשר אני נופל או עומד ליפול. אני לא מאוזן, לא רגוע, לא שלוו, מסתכסך עם עצמי ועם אחרים ולא מצליח להיות נוכח.

אז למרות הלחץ של החגים, ולמרות כל מה שממתין לי במשרד ולמרות שבעצם אני במילא מדבר המון עם חברים בתכנית וכן הלאה - אני חייב להוסיף עוד ועוד פעולות של החלמה לסדר היום הזה. ובמחשבה שניה, זה בכלל לא "למרות", אלא "בגלל".
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: יש ניסים ויש ניסים לפני 11 שנים #44203

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
  • נפילה ועוד נפילה... אוי מה שהבין הזמנים הזה עושה..
כמה התגעגעתי לפוסטים שלך, וב"ה לא איכזבת.
תודה רבה על דבריך, בע"ה בזמן הקרוב אחרי שאצטרף יותר לשיחות הטלפוניות אני אתחיל את הצעדים [סוף סוף], והדברים שלך בהחלט יהיו סומך עבורי.
לילה טוב וחג שמח!
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

לא תנצחו אותי כל כך מהר. התאווה המיותרת ימ"ש, התאווה הצריכה הי"ו.

בעניין: יש ניסים ויש ניסים לפני 11 שנים #44212

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה סוד, כיף כרגיל, שמעתי משפט נוקב של AA  - אלכוהוליסט לא יכול לחיות אפילו עם ראש מלא תוכנית, כשבבטן יש לו בירה.. זו לא תיאוריה. אלו הם החיים שעלינו לחיות. שנחיה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: יש ניסים ויש ניסים לפני 11 שנים #44213

אני יכול לומר שבמילים 'לפתע נראה שהנס הזה, אותו "חסד אלוקים, לגמרי לא מובן מאליו", הוא קצת כן מובן מאליו.' צחקתי לעצמי.

צחוק כואב, אני כ"כ סובל מזה.

על אף שאצלך זה כנראה 'מובן' יותר, מילא אתה, אחרי 641 ימים של נקיות, אכן יש לך סיבה להרגיש ככה.

אבל אני?! מהיכן יש לי את האומץ לחשוב ככה אחרי שמאז ומעולם לאחר יום אחד של נקיות אני כבר מלטף את כרסי כאומר.. 'אחחח.... זהו זה.. הכל מאחוריי..'

בהצלחה שיהיה לנו.

תודה.
חשבתי שאני יכול לעשות הכל לבד - מסתבר שלא.

בעניין: יש ניסים ויש ניסים לפני 11 שנים #44215

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
אני בנס בחיים
אחרי סופ״ש

בעניין: יש ניסים ויש ניסים לפני 11 שנים #44230

• brother
  • דירוג פלטיניום
כל כך הזדהיתי עם הכתוב, אני עצמי ממש מרגיש שאני יכול לצעוד רק את הצעד הראשון ולהישאר נקי, באמת, אבל אני יודע כפי שכתבת שזה לא מספיק, אני יודע, אני אותו אחד שיש לו בירה בבטן והראש שלו מלא בתוכנית!. כן זה אני, כך אני מרגיש היום, הייתי שמח להמשיך להתקדם..
מרגיש תקוע, אולי גם בגלל חוסר זמן, חוסר שקט נפשי, רצון להספיק דברים שאיני מצליח להגיע אליהם.. ועוד..
תודה על הפוסט הנפלא, ממש מים קרים על נפש עייפה וחמה. אח.
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן