ברוכים הבאים, אורח

למה לא בריא ?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: למה לא בריא ? 1122 צפיות

למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44619

המילה שהכי מסתובבת פה היא "נקי".
אם אני מוגדר כחולה אז ההפך הוא בריא, לא?
אם אני נקי - הפוך מזה זה מלוכלך...
אולי  גם זה נכון אבל לא מעודד...
???
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44622

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
במחלה ממארת ההגדרה היא נקי
שפירושה היום התוצאות טובות
אבל המחלה עדיין ישנה,
כעת במצב רצסיבי,
וצריך לעמוד על המשמר
שלא תשוב ותתקוף
בברכה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44627

• אחד
  • דירוג כסף
אנחנו אף פעם לא מבריאים
המחלה תמיד תשאר בתוכנו
רק יש לנו יש ימים שהם נקיים
כי להבריא אף פעם לא נבריא ותמיד צריך לזכור את זה

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44641

אז אתם בעצם אומרים לי שאני חולה מגיל 13 ועד המוות ?!
או שאתם מתכוונים שזה נהפך בשלב כלשהו מחולה גוסס לבינוני ואז לקל ואז לנשא של הנגיף...
משהו כזה ? זה עדיין קצת בעסה...
אני לא בא בטענות אל ה' ח"ו (גם לא רוצה..) אבל אם הבנתי נכון אז - כל הישות החולה שלי זה בגזרת שמיא
ואני צריך להתחיל להשתפר מהנקודה שה' שם אותי.
ככה אני צריך לתפוס את זה ?
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44655

• תורת השם
  • דירוג פלטיניום
  • נפילה ועוד נפילה... אוי מה שהבין הזמנים הזה עושה..
בינתיים אנחנו נקיים, כי מי שיודע בתוך עצמו שהוא נמצא בתוך זה - אז הוא יודע שכדי להיות בריא הוא צריך לעבור הרבה, אבל בינתיים הוא נקי.
אני בטוח שאחרי המחלה יש המשך לחיים והחיים הם ממש לא קו משווה של המחלה, אבל את זה רק הוותיקים יוכלו לומר לך. מי שעבר הכל ומכיר ויודע מה יש אחרי כל העבודה שהפורום פה מציע.
שבוע טוב ונקי!
כח רצון יכול לגבור בקלות על התאווה, הבעיה שכשמגיעה התאווה - כח הרצון לא נמצא שם...

לא תנצחו אותי כל כך מהר. התאווה המיותרת ימ"ש, התאווה הצריכה הי"ו.

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44672

כן, ככה הם אומרים. עד המוות
אני עדיין מתעמת עם זה ככה בפנים.
מה, אי אפשר לצאת מזה? אי אפשר שאלוקים יאיר באיזה יום והלב יהיה מפוקס ואני כבר אעבור את גיל ההתגברות הזה שהולך איתי מגיל שמונה?

אבל, נקי, בעיניי, היא המלה הכי יפה. הרבה יותר מבריא.
בריא זה לא בידיים שלך. נקי, גם לא, כך אומרים, אבל אתה כן יכול להיות חלק

וקיפאון

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44710

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך, למה לא? כי זה לא. ההגדרה שהכי מדברת אלי היא כשל מחלת הסכרת - הגוף של חולה סכרת לא מסוגל להתמודד עם סוכרים, הלבלב שמווסת את רמת הסוכר בדם ומייצר לשם כך את האינסולין באופן טבעי, חדל לתפקד. הוא יצא מכלל פעולה. כשהסוכר עולה, יצטרך החולה הזרקה מיידית של אינסולין.  'כשהסוכר' שלי עולה אני חייב אינסולין... בתחילת הדרך כל דבר מעלה לי את 'הסוכר'... חוסר הפורופורציות, העדר היציבות הרגשית והרוחנית גורמים לכך שלכל ארוע, חויה, יש פוטנציאל הרס עצום. בהמשך, כשלומדים לחיות יותר נכון, הכל הרבה יותר יציב.

ככל שהתקדמתי בדרך, ככל שהתקרבתי לכח עליון והתרחקתי 'מבור הספיגה' של התאווה, אני חווה את המציאות באופן נעים יותר. היום יום שלי אינו מושפע מכל משב או מצב רוח חולף. הנוכחות בחיי אחרים והשתלבות בחברה הופכת למתגמלת יותר ויותר. זו בשורה עצומה למי שחי בשוליים כל חייו וחש עצמו מוקצה מחמת מיאוס. לא כלפי חוץ אלא בתוך נפשו פנימה, תחושות זרות, ניכור חוסר ערך אנוכיות וטינה מזוהות בעודן באיבן, טרם הפכו לצונאמי הרגיל שפירק כל חלקה טובה באישיות.

בחסד הבורא יש לי ימים ללא תאווה בכלל, וגם כשהיא באה היא מאוד זניחה לעומת מה שהיה בעבר, ימים שלמים בהם איני נטרף מכל מראה ברחוב. הויתור מתחיל בבוקר, כשאני פותח את היום והוא נמשך ברצף עד לסיומו, התנהלות של אדם מהישוב. נורמלית. לא הבראתי, אני בהחלמה, אפעל בניגוד אליה מצבי יהיה כמקודם, כי זו מחלה כרונית שלא נרפאים ממנה, לומדים לחיות בהתאם לה בשלום.

האמת, אין לי עניין 'להרפא', בשביל מה? כדי לא להתפלל כל הזמן לאבא אוהב? כדי שלא אצטרך לעשות פעולות הפוכות מהרצון שלי? כדי שלא אהיה עוד לעזר לילדיו הנוספים של הבורא? לא, תודה.

ארחיב עוד בל"נ בפוסט "להתרחק מבור הספיגה". 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44763

יפה. אתה ממשיל משלים כל הזמן... תודה אסירות.

האמת, אין לי עניין 'להרפא', בשביל מה? כדי לא להתפלל כל הזמן לאבא אוהב? כדי שלא אצטרך לעשות פעולות הפוכות מהרצון שלי? כדי שלא אהיה עוד לעזר לילדיו הנוספים של הבורא? לא, תודה.

אבל אתה אומר שעדיין זה נשאר איפשהו ברצון... עמוק עמוק... אצטרך להשלים עם זה..
אבל אני רק בתחילת הדרך אז אולי אני סתם חופר...
תודה.

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44765

• אסירותודה
  • מנהל
כן, יש לי לעיתים רצון חולה להיות בריא...

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44775

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
בשולי הדברים
באנגלית, המילה המקבילה בשפת התכנית לנקיון - היא מפוכחות.
אני צודק? כך זכור לי מהמסרים בכנס האחרון.
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44803

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
מסכים באופן כללי עם הדברים הנאמרים.
רק להוסיף שאלוקים ככל יכול, יכול גם לרפא אדם חולה סכרת שיפסיק להיות כזה לגמרי וגם משוגע יכול להפוך לנורמלי, וגם את הסקסוהליסט יכול אלוקים להפוך ללא. זה גם לא מידי מוגזם לבקש את זה ממנו. עובדה, כבר היינו שם פעם. לפני שהתמכרנו לא היינו מכורים.

על מה נתפלל אז? חסר על מה? מוכרח שבלי להיות מכורים לא יהי'ה לנו קשר חזק כל כך עם אלוקים?!

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44804

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה חברים על השרשור המעניין והמועיל.
משוחרר יקר, אכן צדקת ואלוקים הוא כל יכול. אך אולי עלינו להיזהר מאוד ולהיות רגישים בנושא הציפיות שלנו. כי זה קריטי עבורינו הגישה והדרך. אפילו יותר מהתוצאה.
כשאני פונה לאלוקים ומבקש ממנו שיקח ממני את המחלה, זה חוסר קבלה למחלה. אולי התפילה תתקבל והנס אכן יתרחש, אך אם לא, הנזק הוא מיידי.
משאין כן, אם אני מבקש יום נקי רק להיום, אנס אולי יקרה ואולי לא, התועלת היא מיידית. קבלת המצב, פניה לאלוקים, אמונה בו שהכל בסדר, שלווה.
לכן בשונה משאר הנושאים בעולם, למדתי כאן, שהטרמינולוגיה ממש קריטית עבור מסובכים שכמותינו. הגישה היא שקובעת. לא הפילוסופיה הצודקת יותר.
איזה פעולות לעשות, על מה להתפלל, במה להתמקד, על מה לכוון את זכוכית המגדלת, זה העיסוק שלנו.
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44827

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
naujrr12 כתב on 30 ספט' 2013 07:15:

מסכים באופן כללי עם הדברים הנאמרים.
רק להוסיף שאלוקים ככל יכול, יכול גם לרפא אדם חולה סכרת שיפסיק להיות כזה לגמרי וגם משוגע יכול להפוך לנורמלי, וגם את הסקסוהליסט יכול אלוקים להפוך ללא. זה גם לא מידי מוגזם לבקש את זה ממנו. עובדה, כבר היינו שם פעם. לפני שהתמכרנו לא היינו מכורים.

על מה נתפלל אז? חסר על מה? מוכרח שבלי להיות מכורים לא יהי'ה לנו קשר חזק כל כך עם אלוקים?!

אלוקים כל יכול, נכון. אבל אתה מכיר מישהו שבאמת מתפלל שילקח ממנו הסוכרת??
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44857

• אסירותודה
  • מנהל
משוחרר יקר, אענה לך את נסיוני האישי ומאחרים. שנים התפללתי, ביקשתי. ובגלל שאני חסר פורפורציות עשיתי שימוש מופרז מופרע מופרך שגוי והרסני בכח הנפלא הזה - תפילה, המחלה שלי נכנסה לתוכו ורוקנה אותו מרוך וחמלה. היא הפכה לרשימת דרישות ומקור לתסכול וטינה מתמשכים. 'דרשתי' כל מיני דברים על עצמי, הוא הרי באמת כל יכול. יש לי כרטיס אשראי, לא תשתמש בו?

זה התחיל כבקשות 'לגיטימיות', כשחשבתי שאני זקוק לכסף, ביקשתי שאזכה בלוטו, שאצליח בעבודה, שאיהיו לי ילדים צדיקים, ואיבד את הכיוון כשאשתי הפריעה לי ביקשתי שהיא תעלם לי מהחיים, היו כאלו שירדו לחיי, התפללתי שהם לא יהיו באזור שלי או בכלל. תבין, בזמן 'התפילות' הייתי משוכנע באמת זה הדבר הכי נכון, לי - כמה צער עוד יבוא לעולם בגללם... וגם להם עדיף לא להיות כאן, איזה עונשים הם עוד יקבלו על מה שחוללו...

זו לא סיסמא. למדתי שאיני יודע מה הנכון בעבורי, שלבקש משהו עבור עצמי פשוט מתפקשש לי, אני לא מצליח להימנע מפיתוח ציפיות שיתקבלו תפילותי. זו הסיבה שאיני מבקש משהו ספציפי עבור עצמי, לא רפואה מסכרת, ולא הצמחת רגל, רק להיות קרוב אליו ולעשות את הרצון שלו. זהו. תשאל אותי מדוע אני כן מתפלל על דברים הקשורים באחרים? למה שם אני לא חושש שזה ירגיש לי כאילו אני יודע יותר ממנו? שאלות טובות.

על אחרים אני מתפלל כי זה עוזר לי לצאת מעצמי. לחשוב עליהם טוב. כאדם אנוכי חיובי לי להתחבר עם כאב - שמחה - צער - סבל של הזולת. ובאמת, היכן שאני חש את הפליאה ותמיהה על מעשיו מתגברים אני לא מבקש משהו ספציפי. אני רק מבקש להרגיש קרוב, גם בלי להבין.

בעניין: למה לא בריא ? לפני 10 שנים, 11 חודשים #44879

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אלוקים כל יכול והוא גם מחיה מתים (לא רק "יכול" להחיות אותם אלא בפועל עשה את זה כמה פעמים כאשר הוא רצה בכך), ובכל זאת מי שמתפלל על מתו שיקום זה נראה לי יותר בגדר של תפילת שווא.

אלוקים כל יכול והוא יכול להצמיח רגל חדשה לאדם שאיבד רגל ל"ע, אבל מי שמתפלל על זה הוא בבעיה.

מה ההבדל בין שני המקרים? השני חמור יותר. כי במקרה הראשון הוא פשוט יחיה בפנטזיה, אבל במקרה השני קרוב לודאי שהתפילה תמנע ממנו ללכת להתקין פרוטזה, כי הוא ממתין לנס.

(רוצה לחיות, עד כמה שאני יודע גם באנגלית יש שני ביטויים clean או sober אלא שמשתמשים יותר במפוכח מאשר נקי, אבל עדיין יש בספרות על כך שנקי הוא לא בהכרח מפוכח.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן