ברוכים הבאים, אורח

הצעד הראשון כתעודת הזהות שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הצעד הראשון כתעודת הזהות שלי 416 צפיות

הצעד הראשון כתעודת הזהות שלי לפני 10 שנים, 11 חודשים #45578

• מנחם
  • דירוג כסף
חזרתי לצעד הראשון, ומצאתי שעלולה להיות לי נטייה לדמיין אותו, להמציא אותו, אבל לא לעשות אותו בפועל. צעד זה מדבר על חוסר אונים ועל הודאה במגבלה שמונעת ממני לנהל את חיי. הנטייה לדמיין אותו מתחילה כשאני יוצק לתוכו אפיזודות שונות של תאווה, ומקרים של התמודדות בעייתית עם אתגרי החיים, ובזה אני משוכנע שעשיתי צעד ראשון איכותי, שהרי פירטתי רשימה של משגים וטעויות ושטויות שעשיתי ואמרתי וחשבתי.
אבל אחרי כל הדיבורים והמחשבות, כשאני נדרש לשאלה מי אני, מה הזהות שלי, אני מוצא את עצמי באותו מקום שבו הייתי קודם. מביט על חיי מנקודת מבט שאני בן אדם נורמטיבי, ובהתאם לכך מתייחס ומודד את הישגיי בחיים, ובהתאם לכך מפתח את הציפיות שלי מהעולם ומהחיים.
איפה הטעות שלי? הטעות שלי היא שאני מנסה לאחוז את המקל בשתי קצותיו, מצד אחד "לעשות תכנית", להודות בחוסר אונים ולספר כמה אני אדם לא שפוי, ומצד שני להחזיק בדעה שזה רק צד אחד באישיות שלי, אבל יש גם צד אחר, של האדם המוצלח ובעל היכולת.
יותר מכך, בתוך תוכי אני משוכנע שהצד האמיתי והמשמעותי שלי זה הצד הנורמלי והרגיל, וההתמכרות ושורשיה הם רק גיבנת שצמחה על הצד הבריא שבי, גיבנת איומה ונוראה אבל רק גיבנת, לא עמוד השדרה שלי, (למרות שהיא תישאר איתי כל החיים.)
בצורה כזו אני מנסה לרקוד על שתי החתונות, גם "לעשות תכנית" אבל גם להמשיך וליטול חלק בניהול חיי ובהתמודדות עם התאווה. גם "למסור" את חיי לכח גדול, אבל גם "לקרוא את השטח" ו"לבדוק אופציות" על כל צרה שלא תבוא.
בשביל להימנע ממלכודת הפתאים הזו, אני צריך לתפוס את הסקסוהוליזם שלי ואת פתולוגיית נפש המכור שלי, לתעודת הזהות שלי, לעמוד השדרה של נפשי וקיומי. אולי יש בזה מימד של השפלה עצמית, אבל ההשפלה הזו מצמיחה חיים בנפשי ותורמת לי יותר מכל שאפתנות המבוססת של הערכה עצמית חיובית.

בעניין: הצעד הראשון כתעודת הזהות שלי לפני 10 שנים, 11 חודשים #45580

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
כמאמר הכתוב.. לגזור ולשמור!
תודה רבה.  דחקת אותי לפינה עם המסר שלך... חומר למחשבה עבורי.
בבקשה תמשיך
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: הצעד הראשון כתעודת הזהות שלי לפני 10 שנים, 11 חודשים #45586

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
תודה. התחברתי.
לפני כמה ימים דיברתי עם חבר בטלפון ושיתפתי אותו שאני חסר אונים מול מושא תאווה שישבה מולי.
החבר אמר לי "אתה לא חסר אונים". כשהתקוממתי הוא הסביר לי שאם הייתי באמת חסר אונים כאילו יש שם פצצה מתקתקת (!) לא הייתי נשאר שם לרגע, אלא עף משם מיד. זוהי בעצם המהות של הצעד הראשון, להבין שמכאן ולהבא אני לא יכול להתנהג כמו שהתנהגתי עד היום. אני חייב לסגל לעצמי דרך חיים של אדם ללא מערכת חיסונית.
הדברים שלך מחזקים את העניין.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: הצעד הראשון כתעודת הזהות שלי לפני 10 שנים, 11 חודשים #45645

• brother
  • דירוג פלטיניום
אולי כדאי להבין טוב יותר את הפוסט צריך להסביר מה אומר פשר המושג "חוסר אונים" במובן המעשי... ולא רק בפן הכתבתי והמקסים...
האם מספיק לומר אני מכור וחסר אונים?! לא נראה לי...
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.31 שניות

Are you sure?

כן