ברוכים הבאים, אורח

אני פשוט אדם רע ? אטום?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אני פשוט אדם רע ? אטום? 522 צפיות

אני פשוט אדם רע ? אטום? לפני 10 שנים, 10 חודשים #48608

בימי ההחלמה אני כמו שיכור שמתפכח ,הרואה עוד עוד ופגמים עצומים .
אני נזכר שבשולחן שבת לפני כשנתיים שרנו אשת חיל בשולחן שבת ובאמצע אמרתי לי אשתי חצי בצחוק חציי ברצינות,
את יודעת שאשת חיל זה לא את הכוונה על התורה הקדושה.
איזה מחריד ,איזה אטימות. איזה גועל.
מה קורה לי ?הרי אני אדם רגיש .
אז להיכן ב"ברחה "הרגישות .
סליחה רעיתי סליחה אלוקים שפגעת בבת שלך מלך.
מהשבת הקרובה אחזור לשיר אשת חיל עם לב חדש

בעניין: אני פשוט אדם רע ? אטום? לפני 10 שנים, 10 חודשים #48611

מאשפות
כולנו מנסים להחלים מהמחלה שגורמת לנו הרבה תופעות לוואי
כיף לשמוע שאתה חוזר להיות אתה מי שאתה באמת
הלואי על כולנו
הצלחות

בעניין: אני פשוט אדם רע ? אטום? לפני 10 שנים, 10 חודשים #48615

תודה על העידוד כל מילת חיבה ואמפתיה מחממת ,(אני מעולם לא היתי מדמין אכתוב כזה דבר)

בעניין: אני פשוט אדם רע ? אטום? לפני 10 שנים, 10 חודשים #48649

תשמיע לה ביום שישי כמה מנגינות שונות של אשת-חיל, ובסעודה תשאל אותה מה היא רצה שתשיר לה ...
אח... הנשים שלנו - מה שהן עברו בגללנו ... :'(
זאת אחת הנקודות הכואבות יותר שיש לי.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: אני פשוט אדם רע ? אטום? לפני 10 שנים, 10 חודשים #48651

• ddmm11219
  • דירוג כסף
שמעתי שהיה צדיק אחדת כשהיה שר אשת חיל, שכהגיע להפסוק "ואת עלית על כולנה" הראה באצבעו על אשתו

נ.ב. וכן אני נוהג ומועיל
...וְאִם גַּם אֶתְאַמֵּץ בְּעֵצוֹת וְתַחְבֻּלוֹת וְכָל יוֹשְׁבֵי תֵבֵל יַעַמְדוּ לִימִינִי לְהוֹשִׁיעֵנִי וְלִתְמֹךְ נַפְשִׁי, מִבַּלְעֲדֵי עֻזְּךָ וְעֶזְרָתְךָ אֵין עֶזְרָה וִישׁוּעָה...‬

מתוך תפילה נפלאה שחיבר הרה"ק רבי מאיר מאפטא זצוק"ל, בעל מחבר ספר "אור לשמים", ונדפסה בתחילת ספרו.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: אני פשוט אדם רע ? אטום? לפני 10 שנים, 10 חודשים #48664

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אני דווקא התארחתי אצל משפחה מסויימת. כשהגיעו ל"קמו בניה וישבחוה" הילדים התרוממו מכיסאם. וכשהמשיכו "בעלה ויהללה" הבעל קם ממקומו...

ולפני שהתחילו בכלל את השיר אבי המשפחה הסביר שהוא הולך לשיר שיר לאמא...

ירים יקירי. אתה לא אדם רע... אתה אדם טוב עם לב חם... אחרת לא היית זוכר מה עשית לפני שנתיים ומנסה לתקן זאת... (לא היית זוכר זאת שעה אחרי)

איי המחלה. איך שהיא מתעללת בנו... מכנה אותנו בשמות... רעים, פושעים, רוצחי-ילדים... (לא אוסיף את כל מבחר ה"שמות הקדושים" שהמחלה מצמידה לנו.)
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: אני פשוט אדם רע ? אטום? לפני 10 שנים, 10 חודשים #48668

מאשפות יקר,
קשה לנו לקבל את עצמנו. עשינו מעשים כל כך שפלים.
אבל אנחנו יכולים להתפלל לרבש"ע שיעזור לנו לקבל את עצמנו. לא להביט אל העבר, לא לחטט בפצעים בצורה חולנית. כי העבר הוא מהדברים שאין ביכולתנו לשנותם, ולכן אנחנו מתפללים לקבל אותו.
נכון, אנחנו לא מנסים לשכוח את העבר או לסגור עליו את הדלת, אבל אנחנו מוכרחים - הנקיות שלנו תלויה בזה - לקבל אותו. איננו יודעים למה ה' גלגל ככה, או למה הנשמה שלנו נזקקה דווקא מסלול הזה בחיים, אבל חלאס. זה היה, ואין לנו אפשרות לשנות את זה. במקום לתכנן מחדש את העבר, נתפלל לה' להתמקד בהווה. כי "רק להיום" זה גם למיעוטי אתמול, לא רק למיעוטי מחר.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: אני פשוט אדם רע ? אטום? לפני 10 שנים, 10 חודשים #48684

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אור גדול...

כתוב, "יתרון האור מן החושך". שואלים, מה החידוש? והפשט, שמן החושך עולה ומתחדד יותר האור. הניגוד.
אינני יודע אם היית יכול אי פעם להגיע לעומק הזה של אשת חיל אילולא הקרקעית ההיא.

אטום? רע? לדעתי בטח שלא. אולי חולה?

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: אני פשוט אדם רע ? אטום? לפני 10 שנים, 10 חודשים #48760

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
ידידי, שיכור שמתפכח נוהג גם להלקות את עצמו... על כל מיני דברים שהוא עשה מתוך שכרותו... הוא חושב שהוא רע ואטום... כמוך הנני (אתה מוזמן לקרוא - כאן) שלא תבין חלילה לא נכון, כנראה שאמרת דברים חכמים יותר בימי חייך, וגם כנראה מאוד הכאבת לה בדבריך, אין לנו תפיסה אמיתית בעוצמת הכאב שנגרם לנשותינו, אבל יותר חשוב להבין מה עומד מאחורי הגישה הזו, לפטור את עצמך 'באני רע אטום ומגעיל' אתה גם מונע מעצמך את האפשרות לבדוק את המניעים האמיתיים לצורת הדיבור הלא נעימה הזו.

איני מכיר אותך מספיק כדי לדעת על המניעים של המשפט האומלל ההוא שאמרת לאשתך, כן אציע לך לשמור על פתיחות בנוגע לאחת הסיבות המרכזיות להתנפלות שלי על אשתי - היא מבלי משים העמידה מראה מאוד נוקבת למי שאני, פשוט לא יכולתי לספוג את האמת על מי שאני בעוצמה הזו שעשיתי הכל כדי להמלט ממנה, כולל הנמכת האישיות שלה.

אני יודע שזה דפוק ועקום, אבל פרקתי עליה את כל התסכולים שלי מעצמי.  אני רותח על עצמי והיא האשמה, זה אני, יש לי זכוכית מגדלת שמלווה אותי מאז שאני זוכר את עצמי, היא חייבת לבוא לידי ביטוי, אני לא מסוגל להפנות אותה אלי, אבוי לי אם אגדיל עוד יותר את מי שאני. כך היא אוטומטית מופנית כלפי הסביבה.

אני לא יכול להבטיח לך כלום, רק לספר לך מה קרה לי - בשנים האחרונות לא פעם בכיתי באשת חייל, לי זה לא משנה על מי זה נכתב, משנה מה יש לי בלב, והיום הוא מלא בהכרת הטוב למי שפרשה כפה לעני, ואם זה מה שאבאל'ה אוהב עשה אצלי אין סיבה שלא יעשה זאת אצלך ושאתה גם תחוש את ידיה הנשלחת לאביון...

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 10 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן