ברוכים הבאים, אורח

התמכרות למחשב
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התמכרות למחשב 733 צפיות

התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #51670

שלום חברים, שמי "בעל נסיון" ואני מכור לתאוה.

האמת שאני מכור להרבה דברים, והכי קשה מהם זה צפיה בתכנים לא ראויים (פורנ.... בלע"ז).
אבל, ההתמכרות הכי קשה שלי שאני פוגש בה באופן תמידי זה ההתמכרות למחשב באופן כללי.
זה לא רק פורנו, זה גם סתם גלישה באינטרנט. אם זה פורומים, צ'טים, אם זה משחקים, ואם זה כתבות, תוכנות, שירים, ואפילו שיעורי תורה....
ולא רק באינטרנט, גם משחקי מחשב.
ולא רק משחקים, אלא כל עיסוק במחשב תופס אותי ולא נותן לי לזוז ממנו, כאילו המחשב כובל אותי בכבלים חזקים שאינני יכול להשתחרר מהם.
זה מתחיל כשאני פותח את המחשב לשלוח מייל דחוף או לראות תגובות או להוריד משהו או לבדוק משהו כזה או אחר, ולמעשה אני עושה את כל הדברים דלעיל ויותר מזה, בדרך כלל אפילו עוד לפני שעשיתי מה שאני צריך ואשר בשבילו הפעלתי את המחשב.
הבעיה הזאת הורסת את סדר יומי, את הבטחון העצמי שלי, את כל מה שאני צריך לעשות ואיני עושה, ומה שאינני צריך לעשות - אני עושה, או בקיצור: זה הורס לי את כל החיים.
אנא מכם, חברים יקרים, עוצו עצה ותנו לי איזו דרך לצאת מזה דחוף, כי אני מכור למחשב (מפחיד להודות בזה) אבל באופן נורא ואיום, זה הרס לי את החיים בעבר, הורס בהווה, והלוואי בעתיד אני אצא מזה, עדיין אין לי שמץ מושג איך.
ואל תחשבו ששבירת המחשב או חסימתו וכו' יביאו לי את הפתרון המיוחל, כי אני אקנה חדש בכסף שאין לי, (וכבר היו דברים מעולם...) אני אהפוך את העולם כדי לגלוש, "זבנג וגמרנו" לא יעבוד פה בשום אופן. מה גם שיש דברים שהמחשב נחוץ לי ברמה כזו או אחרת, ובכל אופן מביא לי תועלת מרובה בדברים החיוביים.

הכותב בדמע וחותם בזעקה: אנא ה' הושיעה נא! ונא אל תביאנו לא לידי נסיון ולא לידי בזיון!!!!!!!!!!!!!!

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #51672

וואו אני לא מאמין על הכנות שבה חשפתי את הרובץ על לבי...
(מה אתה חושב את עצמך, זה עדדין לא קצה הקרחון של הכנות המיוחלת...)
לפחות תרגיל בכנות היה כאן :-)

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #51692

מזדהה לחלוטין, אתה לא לבד בעניין זה!
אני הצטרפתי לפורום בשביל החלמה משוטטות אינסופית בפורומים מקצועיים, אתרי חדשות, ספורט, ולאחרונה גם בפורום של GYE... כל זה בכלל "פיתויי האינטרנט"

הצעד הראשון: "הודינו שאנו חסרי-אונים מול התאווה – שאבדה לנו השליטה על חיינו" לא רק בעניינים הנוגעים לתאווה.
מומלץ להמשיך ביתר 12 הצעדים: להצטרף לקבוצות ולמצוא ספונסר (כח גדול מאיתנו שיכול להחזיר לנו את שפיות דעתינו),
להתוודות לפני אלוק' על פגמים באופיינו, ולהתפלל להשתחררות מהם...

זה בדיוק ההבדל בין נסיון (ביזיון?) לחסום את המחלה, לבין החלמה.

רוב ברכה
"ופשוט הוא שאפילו אם יפקח האדם על עצמו, אין בכחו לינצל אלולי הקדוש ברוך הוא עוזרו, כי היצר הרע תקיף מאד" (רמח"ל, מס"י פ"ב)

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #51716

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
מזדהה מאוד. אני נמצא היום בהחלמה מהתאווה, אבל עדיין מכור למחשב בטירוף. לצערי ההתמכרות למחשב טמטמה את מוחי והיום כל פעם שאני מחפש מה לעשות אוטומטית אני מובל למחשב בלי יכולת להתמודד אפילו.
הטירוף הוא שמדובר בסך הכל על כעשר אתרים אליהם אני נכנס ברוב הפעמים לעד דקה שתיים או קצת יותר לכל אתר וזהו, אבל אני מסוגל לעשות סיבוב של כל האתרים האלו וחמש דקות אחרי שסיימתי, לחזור אליהם שוב, וחצי שעה אחרי לחזור אליהם שוב, וזאת בשעה שאין שם שום דבר חדש! חוץ מהתמכרות שלי לשמה.

עבר כבר זמן מאז דיברתי עם הספונסר על זה. בשעתו הוא אמר לי דבר ראשון לא ליפול לדיכאון וייאוש מזה אלא לזרום עם זה ולבקש מה'. נראה לי שהיום אני צריך שיחה נוספת איתו, אולי להתחיל לעבוד על צעדים רציני בשביל לא להיכנס סתם למחשב. או על כל פנים להגביל את העסק

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #51734

• יאיר221
  • דירוג זהב
אוי, כמה היא קשה ההתמכרות הזו- רק השבוע היו לי שתי לילות של התמכרות למשחקים דבילים- ואני עדיין משלם את המחיר בעייפות שזה גרם לי.

בנוסף לכל העצות שכתבו נראה לי שמאוד יעזור נוהל "פתיחת מעגל". לפני כל פעם שאתה ניגש למחשב אתה מסמס לחבר מהפורום וכדו' שאתה הולך לעבוד במחשב כך וכך זמן- ועדיף לפרט, אני הולך לשלוח מייל חשוב, אני צריך להוריד תוכנה, אני רוצה לשחק רבע שעה במחשב. ואחרי שביצעת את מה שהיית צריך אתה שולח לו סמס נוסף על סגירת המעגל. במידה ואתה צריך עוד זמן לשלוח כמובן הודעה "המעגל מתארך בעוד 20 דקות וכו'." 

במידה וזה לא מועיל- כפי שקרה לי כמה פעמים- אפשר לבקש מחבר שכל רבע שעה או בזמן סגירת המעגל ישלח לך סמס או יתקשר לשאול מה העניינים- האם אתה מתקדם במה שרצית לעשות במחשב או לא. זה דורש הרבה כנות ופתיחות אבל זה ממש מועיל.

נדמה לי שמודל דומה לזה מופיע בתלמוד אצל ר' עמרם חסידא שצעק "אש בבית עמרם" היכולת למנוע מאיתנו ליפול ע"י עזרה מאחרים קיימת כבר אלפי שנים אפילו אצל גדולי עולם.

בהצלחה ממש! אשמח להיות חלק מהמעגל אם תרצה! אשלח לך את המספר שלי בפרטי אם אתה בעניין!

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #51742

הטירוף הוא שמדובר בסך הכל על כעשר אתרים אליהם אני נכנס ברוב הפעמים לעד דקה שתיים או קצת יותר לכל אתר וזהו, אבל אני מסוגל לעשות סיבוב של כל האתרים האלו וחמש דקות אחרי שסיימתי, לחזור אליהם שוב, וחצי שעה אחרי לחזור אליהם שוב, וזאת בשעה שאין שם שום דבר חדש! חוץ מהתמכרות שלי לשמה.

כאילו כתבת אותי!... 5-6 אתרים בלופ.......
"ופשוט הוא שאפילו אם יפקח האדם על עצמו, אין בכחו לינצל אלולי הקדוש ברוך הוא עוזרו, כי היצר הרע תקיף מאד" (רמח"ל, מס"י פ"ב)

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #51766

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #51775

• שי_
  • דירוג זהב
ממש מזדהה עם הבעיה. צרה צרורה.

בגלל ההתמכרות הנוראה שלי לאינטרנט אין לי את הססמה לחייגן אני מחזיק נייד כשר, ברוך ה' אשתי מכירה את המצב ומסייעת לי בהרחקת כל המכשולים.
לפעמים כשאני חושב על זה אני נכנס לדיכאון כי זה מראה כמה חלש אופי אני וכמה חסר אונים אני מול ההתמכרות לאינטרנט.

היום לדוגמה בבוקר הייתה לי אובססיה להיכנס לחשבון בנק דרך האינטרנט בנושא שיכל לחכות עוד כמה שעות אבל אני הייתי חייב עכשיו...

אבא רק להיום תעזור לי מול האובססיה שפיתחתי עם האינטרנט.
מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה. אֲדֹנָי, שִׁמְעָה בְקוֹלִי: תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ, קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל, תַּחֲנוּנָי

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #51971

• חסום
  • חבר קבוע
חברים, המצב קשה מאוד מאוד

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #52012

חברים, המצב קשה מאוד מאוד

בא, חבר,
תיפתח, ספר לנו

בעניין: התמכרות למחשב לפני 10 שנים, 8 חודשים #52036

אוהבים. אין זבנג וגמרנו...
להחליף את כל צורת החיים ודפוסי ההתנהגות הרגילים שלנו לוקח הרבה זמן.
אני אישית עדיין לא עיכלתי כמה...
אבל זו דרך שהצילה אנשים. מתפלל שאזכה גם אני למתנות של מי שהלך בדרך הזו.
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן