ברוכים הבאים, אורח

מסרנו את עוצמתנו לאחרים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מסרנו את עוצמתנו לאחרים 473 צפיות

מסרנו את עוצמתנו לאחרים לפני 10 שנים, 7 חודשים #54691

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
המשפט הזה מוקרא מהספר הלבן (ספר היסוד לעבודה על 12 צעדים של המכורים למין) בתחילת מפגשים חיים.
משהו בעוצמה של המשפט לפעמים מבלבל, אנסה לתאר כיצד אני חווה אותו
"אוף" ומבט של אכזבה בעיניים, עם מעין תחושה כזו של 'היית יכול לחשוב על זה/היית צריך לחשוב על זה/זה לא בסדר שלא חשבת על זה". זה הדבר שכמעט הכי מנהל אותי בקשרי הקרובים עם משפחתי ועם דמויות שאני מעריך.
אני מסתובב בעולם עם צורך בלתי נשלט שיעריכו אותי, אז קודם כל אני מייצר תדמית של אדם יציב, מתקדם, שכיף להיות לידו. ואחר כך, שכאנשים מתקרבים אלי אני מעניק להם את היכולת להגדיר מי אני.
אם הם מעריכים אותי, מרוצים ממעשי, מקבלים אותי - אני מרגיש שאני יכול להיות רגוע, 'עברתי את המבחן'.
אבל אם הם לא מרוצים, והכי גרוע - מאוכזבים, אני מרגיש רע. אכזבה. כישלון. ביזיון. בושה.
הרגשות הרעים מציפים אותי, מתדלקים מבלי משים את תחושת חוסר היכולת והסלידה מהאגואיזם שאני מרגיש שטבוע בי.
אני מסתובב בחוסר שקט עם תחושת מועקה על הלב, עוברת שעה, עוברת שעתיים - ופתאום מגיעה שעת כושר, עולה בי מחשבה על פנטסיה חדשה שאפשר לראות באינטרנט, על פירצה חדשה. הרגליים רועדות, אני רץ לביתי ומיד ניגש, לשכוח, להיאבד.
**
סיטואציה זו כוללת בתוכה למעשה שני סוגים של עוצמות שאני מעניק לאחרים: האחת, אני נותן לאחרים את היכולת להגדיר מי אני. אני מרגיש שהשליטה על הקיום שלי נתונה בידי הסובבים אותי, אני צריך שהם יאהבו יקבלו ויעריכו אותי. חוסר היכולת שלי לשאת דחייה גורמת לי להרבה מאוד מניפולציות, שקרים ורמאויות קטנות. אני לא אומר לאנשים הקרובים לי על טעויות שעשיתי, כי אולי הם יתאכזבו...אני מנסה לבלוע את הצפרדעים שהם משליכים לי כדי לא לריב, ובפועל אני נעשה אדם מסוגר, עצבני לעתים, שלא יודע מהי נתינה ומהי אינטימיות ועסוק כל הזמן בלהמנע מלהרגיש מצוקה; העוצמה החיה, הפועמת של אישיותי, נמסרה לאחרים.
השנייה קשורה בפנטסיה, כשאני נזכר באותו ריגוש חזק שהיה לי ברגע שבו הבנתי שיש משהו שלא ראיתי עדיין, שיש פירצה במחשב של אשתי, שיש אופציה זמינה, אני שם לב לכך שזו לא הייתה חוויה מאורגנת, כמו של אחד שאוכל מנה אחרונה יוקרתית במסעדה, עוצם את העיניים ולוקח ביס קטן אחרי ביס קטן, בהנאה צרופה.
אני ננעלתי על זה, הרגשתי שאני חייב את זה, הרגשתי דחף בלתי נשלט לבדוק, לחפש, להיבלע, להישאב, להיות חלק ממה שאני רואה. בלא לפרט מדי כל שימוש הדבר המרכזי שניסיתי היה להישאב לחוויה, לשכוח, להתרגש...
ההרגשה הייתה כאילו כל אישיותי נמחקה כשהייתי שם, כל עוצמתי הפיזית והנפשית התמקדה בדבר אחד - בריגוש המיני.
כאן, העוצמה שמסרתי כבר הייתה הרבה יותר מוחשית. בניגוד לאהבה, בה המין על כל רבדיו הוא רק חלק ממעגל רחב יותר של רגשות והקשרים,  כאן הוא היה הכל - הכל נמסר בידו.
בהחלמה אני הולך ולומד למסור את עוצמתי לכוח העליון שלי, למי שעומד בבסיסי קיומי, ולא לאנשים קרובים ככל שיהיו, או לפנטסיה.
תחושות ההשלמה, המלאות והנוכחות הולכות ומתעצמות. אז נכון, הן הרבה פחות חזקות, הרבה יותר פגיעות ושבירות, ו...אנושיות מאשר הריגוש של התאווה, אבל הן גם הרבה יותר אני, בגודל טבעי, לא קטן וחלש ומפוחד ולא גדול וחזק ושולט.

נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: מסרנו את עוצמתנו לאחרים לפני 10 שנים, 7 חודשים #54698

איזה יופי, מאוד התחברתי, אני גם לא הייתי מסוגל להודות על טעיות שלי בפני אחרים, ניסיתי לנהל את ההצגה ולהיות המוצלח ביותר, והייתי חייב להוכיח את זה לכולם.

בדיוק הבוקר פגשתי חבר (אם זה חבר. . . ) בכל אופן הוא מאוד שמח איתי, ושמתי לב שהוא לוקח מהזמן שלי בשעה שיש לי תכנונים אחרים, במחלה הייתי פשוט עומד איתו עד שהרמזור שלו היה מתחלף לירוק, אבל כעת בזכות ההחלמה קטעתי אותו ואמרתי לו שאני מאוד מצטער וחייב לעוף, ולא מעניין אותי כעת אם זה מצא חן בעינו או לא.

מה שכן שמתי לב שזה דווקא עובד ההיפך, כמה שאני שקוף יותר, לא עובד בלרצות, וכמה שאני יותר מודה בטעויות שלי בפני אחרים, אני מקבל הרבה יותר כוח לעצמי, והרבה יותר הערכה מהצד השני.

בהחלמה

בעניין: מסרנו את עוצמתנו לאחרים לפני 10 שנים, 7 חודשים #54736

• חסום
  • חבר קבוע
נתן אתה טוב!!!

(לא כי אני מחפש למכר אותך למחמאותיי)

בעניין: מסרנו את עוצמתנו לאחרים לפני 10 שנים, 7 חודשים #54741

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נתן במתנה,

בזמנו שלחת לי מסרים מוקלטים של ג'ו וצ'ארלי, ואחד הדברים שהם אומרים שם על הספר הגדול הוא שכיון שזה נכתב בידי מאה איש, אז קשה להתווכח איתם. בעצם אם אני אומר שמה שכתוב זה טעות - זה לא אני מול הכותב אלא אחד נגד מאה (ולא בטלויזיה).

אני מקדים את זה כי ישנם קטעים בספר הגדול ובספר הלבן שאני לא מבין מה הם אומרים, אבל אני מרגיש שיש בהם משהו, איזה שהוא מסר שאני אמור לקבל. המספר הזה הוא אחד מהם, והדרך שבה אתה מסביר אותו היא מאוד ייחודית ומעניינת.

תודה על הדברים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מסרנו את עוצמתנו לאחרים לפני 10 שנים, 7 חודשים #54922

נתן במתנה,

תודה על הדברים.
אצלי אני מרגיש לאחרונה גם חוסר כנות עם עצמי. חשבתי תמיד שאני נחמד לכלום ומרצה את כולם בגלל שיש לי לב טוב ומושלם. לא התעכבתי לראות שאני כזה בגלל סיבות אחרות קצת פחות כנות...כמו הצורך להיות תמיד בסדר עם כולם ושכולם יאהבו אותי...

יתרה מזו, כל כך הפלגתי עם הצורך הזה, שאני מתנהג ככה עם כל אחד בעולם ולא רק עם הסובבים אותי ודמויות שאני מעריך.
זו יכול להיות עם כל אדם אקראי שהוא ...

הצליני נא

בעניין: מסרנו את עוצמתנו לאחרים לפני 10 שנים, 7 חודשים #54981

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה.
כשקראתי, הרגשתי חזק מדיי את המילים "להישאב לחוויה, לשכוח, להתרגש". מסתבר שאפילו זה מפורש מדיי בשבילי כרגע.
מתפלל לשחרור.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.77 שניות

Are you sure?

כן