ברוכים הבאים, אורח

אלכוהוליזם=סקסוהליזם??
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? 633 צפיות

אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57191

• פדית אותי ה'
השאלה הזו מופנית לנשואים שביננו.
אני תמיד רואה את ההשוואה בין שני הנושאים (מין ואלכוהול), אבל יש לי קושיה על העניין.

לפי מה שהבנתי, אלכוהוליסט לא יוכל יותר לטעום טעמה של הטיפה המרה מבלי להתרסק. כלומר, גם בקידוש או הבדלה ייגזר עליו לשתות מיץ ענבים עם 0% אלכוהול, אחרת הוא מתחייב בנפשו ועלול ליפול שוב לטיפה המרה.
מה זה אומר על מכורים למין? הרי מי שנשוי מקיים יחסי אישות עם רעייתו, וזה לא אמור לגרום לו לנפילה. מה קובע את הגבול? האם זו המצווה? אם כך מה נגרע חלקה של מצוות הקידוש או השתיה בפורים כשאני אלכוהוליסט?

אשמח לתשובה...

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57197

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ל - פדית אותי ה' היקר!
באמת שאלה קשה...
ומן הסתם וותיקים ומנוסים ממני יוכלו לענות
אך מה שלמדתי בתוכנית זה שאפשר לקיים יחסים
מתוך אהבה ולא מתוך תאווה...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57202

• פדית אותי ה'
ברור שאפשר מתוך אהבה.
השאלה האם אנחנו לא מפספסים משהו. מה הסוד שגורם לאהבה לא לזרוק אותנו נמוך?

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57203

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בדיוק בגלל השאלה הזאת, יש כאלו שלא קוראים לעצמם "מכורים למין" אלא מכורים לתאווה, ובאנגלית במקום לומר "סקסוהוליסט" הם קוראים לעצמם "לוסטוהוליק" שפירושה: מכור לתאווה.

אבל האמת היא שזה כמובן לא שאלה שנכונה רק אצלנו המכורים למין ולתאווה, כי אותו דבר אפשר לשאול על המכורים לאוכל, לעבודה ולקניות. הרי אף אחד לא אומר שהמכור לאוכל צריך להפסיק לאכול באופן סופי, וגם אף אחד לא אומר שהמכור לעבודה צריך כעת לחתום אבטלה בלשכת התעסוקה.

בספר הלבן זה מוסבר בצורה מאוד מאוד ברורה, מה ההבדל בין מין לבין תאווה, ובעצם זה נכון לא רק לגבינו אלא לגבי כל התמכרות. נכון שבאופן עקרוני יותר קל להפסיק לגמרי לשתות בכל סוג של אלכוהול, מאשר לעשות את ההפרדה איזה אוכל זה בסדר ואיזה אוכל אסור לי, אבל במהות - זה אותו דבר.

משפט המפתח בספר הלבן הוא שהתמכרות לוקחת צורך אמיתי ומשתלטת עליו והופכת אותו למעוות. אין בעיה עם אוכל כמו שאין בעיה עם מין כמו שאין בעיה עם עבודה. לא רק שאין בעיה עם כל הדברים האלו - הם אפילו טובים וחשובים ונחוצים, ובלעדיהם לא היה העולם מתקיים. ובנושא הזה גם אלכוהול נכנס לאותה קטגוריה כי עבור רוב בני האדם אלכוהול זה דבר טוב, בין אם מדובר בקידוש ובין עם מי מדובר על פעם פורים. הבעיה היא לא האלכוהול ולא המין.

זאת אגב אחת הסיבות בגללה אלכוהוליסטים לא מנסים לחוקק חוקים נגד הפצה של אלכוהול (זה גם לא עוזר, אבל זה ענין אחר), וגם אנחנו לא מצטרפים למשמרת הצניעות. מה שכן, אנחנו מבינים שהיצר הבריא שלנו למין - התעוות, וכיום הוא בכלל משהו אחר לגמרי. לאותו יצר מעוות אנחנו קוראים תאווה. לפיכך, המושג "תאווה" כאן, לא משמש כמילה נרדפת למושג "הנאה ביחסי מין" או "רצון לקיים יחסים", אלא כמושג העומד בפני עצמו ופירושו הוא יצר שבמקור היה יצר מיני, וכיום הוא כח מעוות הדוחף אותי להרס עצמי.

על התאווה אנחנו מוותרים. על המין לא. נכון שבהתחלה קשה לדעת להפריד בין הדברים, ולוקח זמן עד שרואים שמדובר על שני דברים שונים, אבל עם הכוונה מחברים וותיקים ותרגול מתאים - זה הופך להיות יותר ויותר פשוט. הרעיון הוא לא לוותר על המין וגם לא לוותר על ההנאה או הרצון לקיים יחסים, אלא לוותר באופן מוחלט על הכח המעוות ששוכן בתוכי שהוא לא רוצה לא כיף ולא מין, הוא רוצה להרוס אותי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57208

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה סוד על התשובה הרחבה. הספונסר שלי לימד אותי שמהות הבעיה שלי היא 'באיזם' האותיות ISM ... ראשי התיבות של i - אני. self - שוב, אני. ואיך לא, me - כמובן שאני... הריכוז העצמי הוא לב הבעיה. זו גם הסיבה שהיציאה מעצמי היא היא לב הפיתרון..

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57219

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה. אם מדברים על ה ISM המפורסם, אז שמעתי שב AA יש להם אימרה על המילה Alcoholism, שגם כאשר ה Alcohol הולך, נותר ה- ism, שזה ראשי תיבות של I Sponsor Myself (אני הספונסר של עצמי).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57224

• פדית אותי ה'
ראיתי הגדרה יפה של רב בעניין הזה. אי"ה אשלח לך בפרטי.
בכל מקרה תודה רבה על התשובה. בהחלט עושה סדר בראש.

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57225

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
תודה סוד הכניעה! ממש דברים שכיוונו אותי לדרך הנכונה. אם הדיון יעבור לפורום נשואים (ולמיטב הבנתי כך ראוי לעשות), אולי גם אשתף בחוויה אישית שלי בנושא.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57226

• פדית אותי ה'
אגב, שלחתי מייל ולכאורה שותפתי בפורום נשואים. אבל איך נכנסים אליו?

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57228

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
גם לי קרה משהו דומה. אצלי הבעיה הייתה שלא נתתי להם שם משתמש וסיסמא מדויקים.
בעיקרון אם הכל בסדר וחיברו אותך, תראה את פורום הנושאים ברשימת הפורומים, כאשר תקיש שם משתמש וסיסמה.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: אלכוהוליזם=סקסוהליזם?? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57302

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ל - פדית אותי ה' היקר!

ברור שאפשר מתוך אהבה.
השאלה האם אנחנו לא מפספסים משהו. מה הסוד שגורם לאהבה לא לזרוק אותנו נמוך?

נראה לי ש"הסוד של האהבה"
זה הרצון להעניק ולתת
ולא לקחת ולקבל...
כלומר לקיים את היחסים מתוך מחשבה
על איך לשדר את האהבה אל האחר...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן