ברוכים הבאים, אורח

הכיצד ה' יסייע לי?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הכיצד ה' יסייע לי? 1064 צפיות

הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57771

• רק-להיום
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • חבר קבוע
בס"ד

שלום לכולם,

איני חדש בתוכנית ואני מכיר את שמור עיניך כבר כמעט שנה. התחלתי לייחס רצינות לתוכנית ולתאווה בחודשיים האחרונים אך עדיין לא הצלחתי לעלות על המסלול ואני "נופל וקם". יש לי 2 שאלות שמאוד מטרידות אותי:

1)כתוב במפורש שמי שמוציא זרע לבטלה אין לו סייעתא דשמייא והקב"ה לא מסייע לו, עוזב אותו כמו את המצורע. אם כן כיצד התוכנית מצפה מאיתנו להתחבר לאלוקים בעוד שהוא לא מקושר ולא מסייע לנו? (המקורות: זוהר, רמב"ם ושאר ספרי מוסר ופוסקים ידועים).

2) מי לא מתאים לתוכנית?

אבא, ראה נא בסבלי, פני אלי ורפאני, שחום ואהבה יעטפוני. תעזור לי לסלוח קצת לעצמי, ולא לבכות על הזמן שלא הולך אותי. אנא עשה גם לי כעין קריעת ים סוף קטנה, כדי שאזכה לראות קצת יבשה, שהרי מצבי לא גרע מנחשון בן עמינדב שקפץ למים ללא דאגה. שאין לחלק ולומר שלא הייתה לו ברירה, כי המצרים וכן שאר מזיקים הקיפוהו מכל פינה, שהרי גם אותי לא שאלו כשהורידו את נשמתי להאי עלמא, כך שלא הותירו לי הרבה ברירות, אלא לבחור כזה תפקיד נעלה ("מכור"), אשר בזכותו אצטרך תמיד להיות בקשר איתך. אבא, עזור לי בבקשה לקבל את התפקיד הזה בשלווה, אך יחד עם זאת, אומץ לפעול היכן שאפשר אפי' טיפה, אך כיון שזה יכול לתסכל, כי העולם הזה די מבלבל, אני מבקש כרש בתפילה ובתחנונים, את התבונה להבחין בין שני הדברים. תודה, אבא.

"בלעדיי, - אלוקים לא יעשה, ומבלעדי אלוקים, - אני לא יכול"

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57772

כתוב גם שאין יהודי שאין לו אפשרות לתשובה. צריך להבין ולעיין בפנים היטב. תמיד יש פתח צריך רק לפתוח ולהכנס.
עד כאן במובן הרעיוני אבל בתכל'ס צריך פשוט להבין שזו דרך שעובדת ופחות משנה אם אתה מבין או פחות מבין איך. זו דרך לצאת מבור התאוה -ובחרת בחיים.
בהצלחה!
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57789

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
א. אמנם כאן לא פורום לדיון דתי אבל בכל זאת אני מתקשה להאמין שכתוב על מוציא זרע לבטלה שאין לו סייעתא דשמיא והקב"ה לא מסייע לו, אתה מסכים בבקשה להפנות אותי למקורות המדויקים? אפשר גם באישי.
ייתכן שקשור לפירוש הדברים.
כיהודי חסיד שלמד חסידות אני יודע שהיחיד עליו נאמר שהקב"ה לא איתו הוא בעל גאווה שכביכול לא נותן מקום לקב"ה. הבעש"ט מפסק "היסתר איש במסתרים ואני. לא אראנו נאום ה'" אם מישהו מחזיק מעצמו "אני" אזי "לא אראנו נאום ה'" אבל כל עוד אדם רוצה ומבקש את ה' אזי אפילו בעברות החמורות ביותר הקב"ה פותח לו פתח ועוזר לו וזה כל אחד בלי יוצא מן הכלל כלל.

ב. לעניות דעתי ולפי עד כמה שהתכנית עזרה לי אני חושב ומעריך את התכנית ככדאית לכל אחד ולא רק למכורים. אולי היא לא כדאית למי שכבר מיישם את עקרונות הצעדים מתוך התורה עצמה, שלא יגיע לזה מתכנית אנושית שכתב גוי.

אוהבים.

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57794

• רק-להיום
  • חבר קבוע
בס"ד

חברים, לאחר בירור ועיון במקורות אני חוזר בי מדבריי ומבין שיש לי תקנה ברוך ה'. תודה על התגובות חברים. המקום הזה פשוט גן עדן.

אבא, ראה נא בסבלי, פני אלי ורפאני, שחום ואהבה יעטפוני. תעזור לי לסלוח קצת לעצמי, ולא לבכות על הזמן שלא הולך אותי. אנא עשה גם לי כעין קריעת ים סוף קטנה, כדי שאזכה לראות קצת יבשה, שהרי מצבי לא גרע מנחשון בן עמינדב שקפץ למים ללא דאגה. שאין לחלק ולומר שלא הייתה לו ברירה, כי המצרים וכן שאר מזיקים הקיפוהו מכל פינה, שהרי גם אותי לא שאלו כשהורידו את נשמתי להאי עלמא, כך שלא הותירו לי הרבה ברירות, אלא לבחור כזה תפקיד נעלה ("מכור"), אשר בזכותו אצטרך תמיד להיות בקשר איתך. אבא, עזור לי בבקשה לקבל את התפקיד הזה בשלווה, אך יחד עם זאת, אומץ לפעול היכן שאפשר אפי' טיפה, אך כיון שזה יכול לתסכל, כי העולם הזה די מבלבל, אני מבקש כרש בתפילה ובתחנונים, את התבונה להבחין בין שני הדברים. תודה, אבא.

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57796

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
ויעוין באריכות בצדקת הצדיק במקומות רבים,
שלא להשגיח בדברי הקדמונים דלית ליה תקנתא,
ואדרבא כשיתוקן, זדונות נעשים כזכויות,
ואיגלאי מילתא למפרע שהכל מתהפך לטובה,
ודו"ק ותמצא נחת
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57800

• רק-להיום
  • חבר קבוע
אבל לפי התוכנית לא עושים תשובה מוטי כי אנחנו לא ״חוטאים״. ולכן, כיצד זה יתהפך לזכויות?

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57817

ממה נפשך.‏ אם כדברי התכנית שמדובר ‏במחלה ולא בחטא,‏ אין שום זדונות שצריכים ליהפך לזכויות.‏ ואם אינך מכור וזה חטא עבורך,‏ אז כשתצא מזה זדונות נהפכים לזכויות.‏ בכל מקרה אין סיבה לייאוש וזו רק עצת היצר /‏ פגם אופי.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57830

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
פעם שמעתי שזדונות נעשו לזכיות, כי אחרי שבן אדם נופל (לאו דווקא תאווה) וע"י הנפילה "העבירה" שחוזר בתשובה ועל ידי זה הוא מתקרב עוד יותר להקב"ה אז הוא לקח את העבירה למינוף להתחבר להקב"ה, אז אוטמטי זה נהפך לזכיות כי הוא הגיע על ידי זה לרמה יותר גבוהה לרוחניות,
ולכן השימושים של התאווה כשאנחנו בתוכנית ומתקרבים לאלוקים אוהב, ומיום ליום אנחנו מתקרבים יותר ויותר, והרבה חברים חווי התעוררות רוחני שסתם אנשים לא חווים את זה, אז (היה שווה?) כל הנפילות הם מנוף לחיבור לאלוקים אוהב, ואפי' שזה לא עבירה, אבל זה נעשה לזכיות, כי זה הביא אותנו למקום הרבה יותר טוב.
מקווה שאני מספיק מובן.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57841

העונה, למרות שכבר נתיישבה דעתך, אני רוצה להוסיף בנושא הזה של הפרדת הדת מהמחלה, שנידון הרבה כאן הלוך וחזור מכמה היבטים וצדדים. לדעתי (הנגועה בפגמי אופי. מודה ומתוודה) אם אתה באמת מאמין, אין מושג כזה של הפרדת הדת מ-כל מה שלא יהיה. דתך הנובעת מאמונתך בא-ל אחד, מובילה אותך בכל אורחות חייך, ובנושא ״שלנו״ ברור לכל מי שהספיק לטעום קצת מטעם ההחלמה, כמה הדבר רע, וקשור בתכונות בעייתיות שנוצר מהן ומעצים אותן, הדת פשוט מורה לך להימנע וזהו. למה? כשתימנע תבין. זה מבט על החיים שגורם לי אישית לומר כל יום מודה אני שאינני חילוני.
אשר להפלגת האיסור, הדבר מצוי בספרים הקדושים גם בעוד נושאים שע״פ הפשט אינם חמורים כ״כ או אפילו מותרים לכתחילה, ודברי המקובלים מכוונים למי שמשיג דרגות אלו, ולא כל מוחא סביל דא.
מי יתן, ויימתק לי הניקיון, כפל כפליים מהעונג שמציעה התאוה.

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57901

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים

אבל לפי התוכנית לא עושים תשובה מוטי כי אנחנו לא ״חוטאים״. ולכן, כיצד זה יתהפך לזכויות?

לשיטתך קאמינא
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57968

• להבות אש

סליחה, זה מאוד תשובה, חבל על הזמן כמה תשובה יש כאן. מה זה תשובה? עיין בספר חיי שנה של הרב עדין שטיינזלץ, תשובה זו לא לחוטא, תשובה קדמה לעולם, כי תשובה זה לשוב למקור. זהו, לרבש"ע. עכשיו בקשר לחטאים, יש לנו בעיה כי בראש שלנו חטא ופשע זה חדא מילתא, אבל זהו שלא. פשע זה כאשר אדם עושה משהו להכעיס, אנו לא רוצים להכעיס, ולא רוצים בכלל, פשוט אנו חולים וזה חולי רע וזהו, אבל כן חוטאים, אבל זה כמו יורה בחץ וקשת שמחטיא את המטרה, הוא לא מרים את החץ ויורה שוב, הוא מוציא חדש חדש ויורה וקולע, ואז כל החצים שהחטיאו את המטרה נעשים לא כזכויות כי הם אימנו את היורה בחץ וקשת לידע לקלוע למטרה,
כל טוב וחג כשר ושמח!

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57969

• להבות אש

זה מבט על החיים שגורם לי אישית לומר כל יום מודה אני שאינני חילוני.

סליחה, אבל גם חילוניים יכולים להאמין באל, בה', פשוט הם לא דתיים, שומרים תורה ומצוות, עכשיו מה זה אומר אני לא יודע אבל בבקשה אל תזלזל ועיין ערך הראי"ה קוק בעניין שלוש מחנות.

אשר להפלגת האיסור, הדבר מצוי בספרים הקדושים גם בעוד נושאים שע״פ הפשט אינם חמורים כ״כ או אפילו מותרים לכתחילה, ודברי המקובלים מכוונים למי שמשיג דרגות אלו, ולא כל מוחא סביל דא.

אני תמיד אומר ורבו המסכימים איתי וביניהם מכורים ורבנים, אם אתה עומד לחטוא פעם ראשונה, אז יבואו עליך כל הדברים הרעים אשר כתבתו הקדמונים, אך אם כבר נפלת פעם ראשונה אז בו תן חיבוק והכל יהיה בסדר, אל דאגה.
כל טוב וחג כשר ושמח!

בעניין: הכיצד ה' יסייע לי? לפני 10 שנים, 5 חודשים #57971

לענ"ד התשובה שכבר נאמרה פה על ידי חלק מהעונים היא שתשובה היא לא רק מחטא. גם אם נכונה הגישה שאנו חולים ולא חוטאים (ואני מאד מתקשה לקבל אותה- לפחות לגבי התקופה שבה התחלתי- היום אני כנראה באמת מכור) המקום שבו אנו נמצאים הוא מקום מרוחק מה', מקום שצריך לפעול לתיקונו. וזה בדיוק עניין התשובה (אני חושב שמי שהכי מדגיש את הגישה הזאת זה הרב קוק ותלמידיו אבל זה מופיע גם הרבה בחסידות ובכתבי המהר"ל מפראג) לקרב את עצמנו, עמנו והעולם כולו אל התיקון ואל רצון השי"ת. כל תיקון בגוף, במידות, בנפש ובנשמה בין ברמה מעשית בין ברמה שכלית רעיונית מקרב אותנו אל תיקון המציאות כולה וגאולת העולם.

אני יודע שהייתי קצת כבד אבל אני ממליץ לעיין. מה שאותי ממש הכניס לפרופורציות זו פיסקה של הרב קוק על זה שיש תשובה גופנית- לא לפגוע בגוף ברמה הרפואית ושהתשובה הזאת קשורה לתשובה המוסרית- של לעשות מעצמך אדם טוב יותר- בלי קשר לציווי התורה, וכמובן תשובה במובן המקובל של לחזור בנו מחטאים ולהוסיף קדושה בחיים, ועוד ועוד מעלות של קדושה שאני פחות מבין ושאת זה יסבירו לך מקובלים- של העלאת העולם בכל מיני מדרגות ואיסוף ניצוצות וכו'.

אז גם אם התשובה שלנו שייכת למובן הגופני/ מוסרי- אין ספק שזו עבודת תשובה.
שנזכה לתשובה שלימה!
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן