ברוכים הבאים, אורח

מה המדד לנפילה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה המדד לנפילה? 1041 צפיות

מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58237

• kol
  • חבר ותיק
שלום חברים רציתי לשאול מה המדד לנפילה
אחרי שספרתי ימי נקיות,האם צפיה בפורנו או דוקא
שיש גם אוננות או אפילו רק תמונה פורנוגרפית שזה מה שקרה לצערי
השאלה אם צריך לתחיל ספירה מחדש בגלל תמונה.
תודה מראש על. התגובות.
התאווה מאש ואני בשר ודם,
רק מי שיצר את האש יכול עליה...

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58243

שלום לך חבר יקר.
ב SA (ונראה לי שגם בשמור עיניך) הכללים הם
אוננות או משכב עם מישהי שאינה אישתך.
יש כאלה שגם מגדירים הגדרות אחרות כמו צפיה בפורנו, מבטים או אפי' חלומות.
השאלה היא האם זה יקדם אותך או להיפך.
וכן - זו שאלה לספונסר שלך.
אם אין לך - מוזמן לבוא לקבוצות ולמצוא ספונסר.
בהצלחה. 
"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58251

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אגיב לפי מה שקורה בקבוצות,
דבר ראשון יש את הגדרות של SA,
אבל יש כאילו שהבעיה של "שוטטות כרוני" או "פורנוגרפיה" מבלי לאונן, (יש כאלו)
וכמובן לאלו יכולים להגיד שהם נקיים גם 20 שנה, אבל עובדים "רק" לעצמם,
אז בהכוונה הספונסר הם משנים את ההגדרות בשבילם באופן אישי,
2. יש כאלו שיש להם מעידות כל הזמן, בפורנוגרפיה וכו' אבל לפני הרגע שהם נופלים הם תופסים את עצמם, ואם זה דבר שקורה באופן תדיר, אז הספונסר מוסיף להם להגדרות של נקיון בשבילו,
כי נקיון בלי החלמה = לא יודע מה
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58274

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
זאת שאלה טובה, לא רק מהכיוון של המעידות אלא גם מהכיוון ההפוך. לדוגמא אדם שטוען שאין לו בעיה עם אוננות והוא רוצה להמשיך לספור נקיות גם אחרי שהוא אונן, או אדם (לצורך הענין חילוני) שנמצא בקשר מחייב עם בחורה אבל לא נשוי איתה, האם קיום יחסים איתה ייחשב כנפילה רק כיון שהם לא נשואים חוקית? וכמובן השאלה הגדולה מה לגבי נישואים של בני אותו המין, האם הם תקפים או שזה עדיין ייחשב נפילה?

כאשר הוקמו קבוצות ה S (הקבוצות של גמילה מהתמכרות למין-תאווה), זה היה בערך באותה תקופה (הפרש של שבועות בודדים בין אחת לאחת - בשלוש ערים שונות בארה"ב), וההבדלים ביניהם הם מינוריים. כולם עובדים את הצעדים, כולם קיבלו על עצמם את 12 המסורות של האלכוהוליסטים האנונימיים, וכולם באותו מבנה-מסגרת של קבוצות, ספונסר וכן הלאה. עיקר ההבדל בין הקבוצות (SA, SAA, SLA) הוא בהגדרות הנקיות.

החברותא של SA הינה בעלת ההגדרות הקשוחות ביותר, כיון שהיא קובעת שכל מין עם עצמי או עם מי שאינו בן הזוג החוקי בנישואים שבין גבר לאישה - נחשב לנפילה. הגדרות אלו כמובן מותירות בחוץ (מלבד אוננות) אנשים שנשואים (בחוק) באותו המין.

מטבע הדברים, אנחנו כאנשים דתיים אימצנו את SA כיון שהגדרות הנקיות האלו תואמות את דרך החיים עליה גדלנו, וממילא מתאימה למה שאנחנו עוברים כאשר אנחנו משתמשים בתאווה. כאדם שגדל באוירה והידיעה שאוננות זה רע, אסור, עבירה וכן הלאה, הפעולה הפשוטה הזאת תמיד תדליק אצלי את מנגנון ההרס העצמי של בושה ופחד. לעומת זאת יש אנשים אחרים שגדלו באוירה אחרת, ועבורם אוננות היא פעולה חיובית, ולכן אנשים כאלו יעדיפו בדרך כלל להצטרף לקבוצה אחרת שבה הם יכולים לקבוע בעצמם את הגדרת הנקיון שלהם, שם יחליטו שאוננות היא בסדר, או שנישואין עם בן אותו המין הוא בסדר, או שיחסי מין עם בת זוג קבועה אך ללא נישואין היא בסדר.

חשוב לציין כי יש רבים בין הקבוצות השונות שטוענים שכל ההבדלים לא באמת משמעותיים, ואין שום סיבה שלא לאחד את כל הקבוצות (הם טוענים שהבדלים דומים יש באלכוהוליסטים אנונימיים ובכל זאת נותרה חברותא אחת ומאוחדת). יש אפילו מקומות שבהן הדבר נעשה, וקבוצה אחת היא שילוב של כל שלושת הקבוצות, וכל אחד בוחר לעצמו את מה שטוב עבורו. יש כמובן גם אחרים (פגשתי כמה וכמה כאלו, בהם גם גויים) שקבוצה אחת לא עובדת עבורם, אבל דוקא בקבוצה אחרת הם הצליחו לעלות על דרך.

בכל אופן, במצב הנוכחי שבו אנחנו נמצאים בקבוצות SA (ורובם ככולם של חברי שמור עיניך הם חברי SA), אנחנו הולכים לפי הגדרות הנקיון שכתובות בספר הלבן. הענין הזה הוא לשני הכיוונים (כך לעניות דעתי). בדיוק כפי שאף אחד לא יכול לומר שהוא חבר SA, אבל הוא ממשיך לאונן כי הוא החליט שזה בסדר "בהגדרות הנקיון שלו", כך אף אחד לא יכול לומר שכאשר הוא צפה בפורנו אז זה נקרא נפילה והוא מאפס כי זה לא בסדר "בהגדרות הנקיון שלו".

הגדרות הנקיון אינן שלי, הן של SA. והגדרות הנקיון קובעות באופן ברור מה נחשב נקיון: אי קיום יחסים עם עצמי או עם כל אדם שאינו בן זוגי החוקי (בנישואין בין גבר לאישה), וניצחון גובר והולך על התאווה.

נכון שכאשר מישהו מתחיל למעוד הוא צריך לבדוק עם הספונסר איך לא להפוך את הנקיון שלו לכזה שהוא בסתירה ל"ניצחון גובר והולך על התאווה", אבל עד כמה שאני מבין, אנחנו לא יכולים לשנות את הגדרות הנקיון שלנו.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58276

• העברי
  • דירוג פלטיניום

כי נקיון בלי החלמה = לא יודע מה

חח.. אין עליך אבי
שעשעת אותי על הבוקר

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58581

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
תודה סוד על האריכות החשובה.

ברור שדבריך מדברים על הכלל וודאי שיש יוצא מן הכלל. אתה יודע שאני אחד מהם.

ואני באמת מתלבט ומחכה לקבל תשובה מדויקת יותר לגבי הגדרת הנקיות שלי.

עוד זאת שהגדרות הנקיות ובפרט לחברים שאמונים על כנות, לא תיקח מהם את ההרגשה שלמרות שבהגדרה הם נקיים הרי שהם רחוקים מלהיות במקום הנכון . . . . .

בכלל וכנראה זה נושא לאשכול חדש: אני לא מבין, מה הפחד מאיפוס הנקיות? מה הבעיה אחרי חודש או חצי שנה או שלוש שנים להתחיל לספור מהתחלה? מה הקטע של צירוף הימים הרבים? אני מבין את הפחד מהנפילה עצמה, אבל מה הקשר לספירה? למה זה משנה?

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58588

• kol
  • חבר ותיק
יש משהו במה שאתה אומר משוחרר יקר אולי באמת זה
צריכה להיות ההסתכלות שגם אם צריך לאפס לא קרה משהו נורא
אבל אני חושב שיש כאלה שיתיאשו כתוצאה מיזה
טוב זה בהחלט נתון לדיון וסוד הכניעה נתן פה הסבר די מניח..
ושורה תחתונה כל מקרה לגופו ובשביל זה יש ספונסר...
תודה לכל המגיבים .
התאווה מאש ואני בשר ודם,
רק מי שיצר את האש יכול עליה...

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58593

אני מניח שגם מי שמגיע לSA ואומר שהוא כמעט לא מאונן ושהבעיה שלו היא פורנו ואוננות - שהספונסר יגדיר עבורו הגדרות ניקיון מחמירות יותר מהרגיל. אבל בדרך כלל זה לא המצב, ואנשים רוצים לייצר הגדרות ניקיון אישיות מהטעמים הלא נכונים ולא מחלימים.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58635

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה סוד על הדברים, על ההבהרה.
הנושא של חברותות שונות עניין אותי, הייתי אומר אפילו קצת יותר מדיי בזמנו. לאחרונה, כשנודע לי שבאותו בניין שמתקיימת קבוצת SA שאני משתתף בקביעות, מתקיימת גם קבוצת SAA, זה צף לי שוב.
הבנתי שלפחות במידה מסויימת זה מגיע לי ממקום חולה ודי הבנתי למה, כשקראתי על הגדרת המפוכחות בספר הלבן.
כאן התחדד לי גם הנושא של אשמה בקשר לדברים שלא מתאימים לאורח חיי הדתיים.

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58673

• המכונה ישראל
  • דירוג כסף
  • החיים האירו לי ברגע שגיליתי שאני מכור!
אני שמעתי לאחרונה על משהו שעושה שני ספירות ספירה אחת לאוננות וספירה אחת למגע חי,
הוא אחד שהגיע הרבה למגע חי, ובכך הוא לא שובר לו את ההצלחה של הימנעות ממגע חי, כשהוא 'רק' מאונן,,,
מעניין.
החיים האירו לי ברגע שגיליתי שאני מכור!

בעניין: מה המדד לנפילה? לפני 10 שנים, 5 חודשים #58692

1. למה הגעתי לתוכנית?
2. ממה אני סובל במשך כל שנות-חיי?
3. למה אני רוצה כל הזמן לברוח או "רק לראות קצת" את התאווה בעיניים?
4. לאן אני יכול להגיע? - האם אני רוצה להתקדם בחיים לכיוון המחלה או לכיוון ההחלמה?
5. לאן הגעתי עד היום, ולאיפה אני לא רוצה לחזור?
6. האם אני באמת רוצה לשנות את עצמי? או-האם אני מאשים את כל העולם חוץ מאת עצמי?
7. האם אני מוכן לקחת אחריות או להפיל את האחריות על כל דבר חוץ מעצמי?
8. האם אני אוהב את איך שאני? - או - הא אני מוכן להשקיע קצת במי שאני?
9. האם אני חושב שיש לי כאן "אור בקצה המנהרה" או לא?
10. האם אני רוצה להיות בדיכאון מרוב באסה שאני לא רואה את הבחורה "רק לרגע זה בלבד"?,
      או - להיות מבואס "רצח" רק מההרגשה שכולם "ראו שנפלתי..."?

אני חושב שהתשובות הללו נותנות לי את התשובה האמיתית והפיתרון החד-יומי שאני סיימתי לפחות ברגע זה עם המחלה.
סיימתי בכל המובנים...
אתן דוגמא קצרה - אני יושב כרגע במקום לימודיי מול מחשב פתוח, בלי פתיחת מעגל עם חבר... כפי שאני אמור לעשות,
אבל, אין לי מושג איך.. - במקום להיכנס לאזור המחלה כתמיד, כשהתיישבתי התחלתי למלמל את תפילת השלווה בבקשה שאלוקים ייתן לי כוח להתמודד מול הראש החולה שלי שמספר לי, שאני מחובר, אז הכל בסדר, ואני "רק" אבדוק משהו בחדשות...
במקום זאת, אני כותב כאן...
מבחינתי זהו נס... נס לא ייאמן!!
לצערי, לא אוכל להישען עליו כל היום...
אך, כרגע, הקב"ה נותן לי את אפשרות הבחירה לבחור את הבחירה הנכונה ולא לברוח...
מה יהיה בעוד כמה שעות איני יודע...
כרגע זה מה שעבד לי...

אגב, בעבר, גם פתיחת מעגל עם חבר לא הייתה עוזרת לי!!!

תודה רבה על החיבור...
שיהיה לכם ב"הצלחה!
אוהב מאוד...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.73 שניות

Are you sure?

כן