ברוכים הבאים, אורח

שירות או למות...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שירות או למות... 524 צפיות

שירות או למות... לפני 10 שנים, 5 חודשים #58330

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
בס"ד

אני רוצה לכתוב לכתוב את נקודת המבט שלי כפי שקיבלתי אותה בתוכנית על הנושא הזה שנקרא 'שירות'.

אני מסתובב בחדרים, בפורום ועם חברים, כבר קרוב לשנה וחצי. המון זמן לקח לי להבין כמה 'שירות' זה דבר קריטי להחלמה. היום אני לא מבין את זה, אני 'חי' על זה.

האמת היא שנוח לי להתחיל מאפיזודה קטנה שקרתה לי בעצמי.
אני באסירות תודה ובעידוד הספונסר לקחתי על עצמי שירות באחת הקבוצות שבה אני משתתף קבוע. כמה ימים אחרי שלקחתי את השירות חטפתי את אחד ה'קריזים' של החיים שלי. כיאה לאופי ההתמכרות שלי ישר רצתי לקנות סמארטפון בחנות. שלושה ימים נעלמתי מתחת לרדאר- מעולם החיים. ניתקתי קשר עם בני אדם, חזרתי להתנהגות הישנה שלי והפסקתי ללכת לקבוצות, כי לא יכולתי להסתכל לחברים בעיניים עם השקר שיש לי בכיס.
הייתי חסר כל נכונות לוותר על המכשיר ועל התאווה, ידעתי גם שבמוקדם ובמאוחר זה יגרום לי ליפול באופן ודאי, אבל זה לא שכנע אותי, ידע הוא לא כוח עבורי ופשוט המשכתי לשקוע.

רק שהייתה לי בעיה אחת. ה'שירות'. בשביל לתת שירות אני חייב להיות נקי וחייב להגיע לקבוצה. אני לא יכול להגיד שהחזקתי מעמד בגלל כניעה, ברור שזה היה שריר, אבל בלי השירות לא הייתה לי סיבה להחזיק את השריר הזה. וכיון שיש הבדל בין לקום ממעידה אחרי כמה עשרות ימים, לבין לקום מנפילה אחרי כמה עשרות ימים זה היה רווח נקי. אבל הסאגה הזאת הייתה יכולה להמשך עוד הרבה זמן (אם לא שהייתי נופל בנתיים) אילולי זה שהייתי חייב להגיע לקבוצה בשביל לתת 'שירות'. העניין הזה נתן לי דחיפה רצינית לשבור קצת את האגו, לתפוס את עצמי בידיים, להרים טלפון לספונסר, להודות בכנות במעשי, להפקיד את המכשיר (הרביעי לאותו חודש) בידיו ולהמשיך בדרך של החלמה עם הרבה יותר כוח.

אבל זה כבר הערך המוסף של השירות..
חוץ מזה שזה הכרת הטוב לקבוצה, לחברים, לאלוקים ולכל מי שדאג ודואג שהפלטפורמה הזאת תתקיים. אצלי, קיים מימד נוסף שפועל. העניין הזה מוזכר בספרות בכמה מקומות. הספר הלבן בצעד 0 כותב לגבי השירות בקבוצות: "נענינו בהצעה להיות מעורבים בהפעלה של הפגישות, לעזור לסדר, לנקות, לתחזק את הספרות ולתמוך במצטרפים החדשים. המעורבות גרמה לנו להרגיש שייכים, וזוהי הרגשה שונה מאוד מהרגשת הריקנות וחוסר החיים של היותנו תלושים".
בהמשך כתוב שם משפט שתפס אותי מאוד. מצוטט שם חבר שכותב: "פתאום הייתי בעל ערך, ולא משנה שהייתי חולה, איזה כבוד אנושי יש בקבלה המוחלטת הזאת"

בחוויה שלי כמכור למין זכורות תחושת הבדידות וחוסר הערך כתחושות הקשות ביותר. המצב הזה שבו כל החיים שלי ברחתי לפינות, התחבאתי מאנשים, ברחתי ממחויבויות ופחדתי לקחת אחריות לחיים שלי, היו המוות והחידלון בעצמם.

"כבוד אנושי", זוהי  ההגדרה. העניין הוא לא זה שאנשים פתאום יתחילו לכבד אותי (ולא שזה לא חשוב לי), אלא שפתאום אני מתחיל לכבד את עצמי. מתחיל לראות את עצמי כבעל ערך. אם פעם לא לקחתי על עצמי שירות בגלל שהרגשתי שווה ערך לסמרטוט רצפה, פחדן, לא שייך, לא מעוניין לחבור לבני אנוש, או לא מעוניין/ מסוגל לקחת על עצמי מחויבות לאנשים מקומות או מצבים, היום על ידי השירות אני מחזיר לעצמי את הכבוד העצמי שלי. אני עושה עוד צעד בלהיות 'בן אדם שפוי'. אני נעשה מוכן לקחת אחריות על החיים שלי, להיות שותף, לעמוד מול העולם חופשי מנחיתות ופחד, יודע גם להתנצל כשצריך, ומחלים.

תפס אותי גם עניין ה'קבלה' המוחלטת שהחבר סיפר עליה. נושא הקבלה העצמית הוא נושא לפוסט נפרד, אבל ללא ספק ברגע שאני מתחיל לנער מעצמי את האבק של המחלה, אני מתחיל לגלות שזה שאני חולה לא גורם לי להיות חסר ערך במאומה ממה שאני. השירות סייע לי גם לזה.

היום שירות בשבילי זה לא רק תפקיד בקבוצה. שירות זה אומר גם לשטוף כלים בבית כשצריך (וגם כשלא), להרים לכלוך מהרצפה (או לא לזרוק). שירות זה לקום בלילה לילד שבוכה בשביל להביא לו מוצץ, שירות זה לענות לטלפון לחבר שמתקשר, שירות זה לכתוב הודעה לחבר חדש או להרים אליו טלפון. שירות זה לחפש איפה אני יכול לצאת קצת מהקונכיה שלי ולהתחיל להתנהג כבן אדם.

לדעתי, לתת לחיים מבט של שירות זה אחד מהכלים החזקים והמתוקים שגילי בתוכנית.
מתפלל רק להיום, לשרת, לתת, לאהוב, להיות נוכח, מחובר, נקי ומחלים.

"יצרנו קשר אמיתי- הגענו הביתה".
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: שירות או למות... לפני 10 שנים, 5 חודשים #58380

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני מאוד מזדהה מכל מילה,
רציתי להוסיף שבשבילי התכנית, נותן לי כמעט פלס מדויק כמה שירות אני צריך לתת, גם בתכנית וגם מחוץ לתכנית,
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: שירות או למות... לפני 10 שנים, 5 חודשים #58426

• יאיר221
  • דירוג זהב
תודה רבה על הכתיבה המחלימה- זה בהחלט מצרך חשוב כאן בפורום עוד יותר מהכתיבה על המחלה.

החשש שלי מלקיחת "שירות" היא פחות מצד שאני לא אצליח, (אולי גם קצת) אלא יותר מהחשש שאני אהיה מלא טינות כלפי מושא השירות והחברים בקבוצה.
יכול להיות שבאמת זה נובע מחוסר הערכה עצמית וחוסר קבלה. אני מאוד חושש נניח שאם אצטרך להיות "פותחן" של קבוצה כל היום של הקבוצה אני אהיה מנוהל מזה ורק אחשוב איך לא לאחר ומה יקרה אם אאחר וכו'.

מתפלל לקבל את זה בשלווה, ולתת שירות בכל זאת.

שוב תודה! תמשיך לכתוב!

בעניין: שירות או למות... לפני 10 שנים, 5 חודשים #58439

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שירות = חיים. מקסים. תודה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: שירות או למות... לפני 10 שנים, 5 חודשים #58527

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה חסר אונים.
ליאיר,
לימדו אותי שזה לפחות חלק מהרווח בשירות וצעד 12 - שאני לומד איך להתנהל נכון.

בעניין: שירות או למות... לפני 10 שנים, 5 חודשים #58530

• brother
  • דירוג פלטיניום
תודה נפלא לראות את הדרך שאתה צועד, אוהבים אותך ותאמין לי שאין לך מה להרגיש לבד..
אצלי החשש לקחת שירות הוא נובע מהמקום שלא אעשה אותו כראוי... (אולי לא אגיע בזמן, אולי יש מישהו שיעשה טוב ממני, אולי לא אספיק לקנות אוכל ואז כשלא אקנה אני יאכל את עצמי בגלל שאין אוכל בקבוצה וזה יגרום לי ליפול... וכו'...)
לקחתי קצת שירות ואבל אני מסכים שצריך לתת שירות יותר, הבעיה אצלי היא הפחד הזה..
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: שירות או למות... לפני 10 שנים, 5 חודשים #58538

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
אצלי חוסר הרצון לתת שירות נובע מאגו. פשוט לא בא לי להתאמץ לעשות את העבודה הטכנית הבנאלית (ולעיתים, כשמדובר בניקיון וכדו', גם המסריחה). היום כשאני עושה שירות זה כי אני מבין שכך נכון. לעיתים זה גם סוג של פעולה הפוכה.

תודה לך על הדברים.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן