ברוכים הבאים, אורח

משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך 733 צפיות

משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 4 חודשים #60267

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
כמכור, לא היה לי שמץ של מושג איך באמת נהנים מהחיים. מרודף רדיפה אחרי הנאה (מזוייפת) שכחתי שיש גם חיים אמיתיים. דוגמא טובה לכך היא תחביבים, דבר שמעולם לא היה לי באמת. זה לא שישבתי בטל, נהפוך הוא, הייתי מידי עמוס ועסוק, כך שבמקום תחביבים - היו לי אובססיות. בעבודה, בבית ובכל מקום אחר, לא ידעתי לשבת להנות סתם ככה, ובמקום זה הייתי עסוק בריצה אין סופית אחרי הזנב של עצמי.

הענין הוא שזה בכלל לא הפריע לי, כי לא ידעתי בכלל שיש משהו אחר. אני זוכר שפעם מישהו העיר לי על כך שאני פקעת עצבים, ואני לא הבנתי מה הוא רוצה, חשבתי שכל האנרגיה המתפרצת הזאת היא דבר טוב, לא קלטתי שמדובר על מנגון השמדה עצמית שהוא בסך הכל הונאה אחת גדולה בה אני מתכחש לחוסר שקט הנפשי שלי, על ידי זה שאני שם מוזיקה בקולי קולות כדי לא לשמוע את הציפור הקטנה בתוכי שלוחשת לי שמשהו מקולקל.

אז בהחלמה למדתי שיש דבר כזה שלווה, אבל למדתי גם שאני חייב פשוט להיות טוב עם עצמי ולהנות ממה שאלוקים נותן לי. לא לברוח לשום מקום, לא להדחיק את הקשיים ואת הדברים הכואבים, אבל כן להעריך שקיעה יפה, להנות מספר טוב או ארוחה טובה, להיות נוכח עם הילדים שלי כשאני מספר להם סיפור לפני השינה, להעריך סעודת שבת רגועה עם המשפחה, וכן הלאה וכן הלאה.

זה נכון בהרבה מישורים של החיים. למשל לפרגן לעצמי קניה של משהו שאני אוהב, או להרשות לעצמי לבוא מוקדם מהעבודה וסתם לשבת עם אשתי ולדבר או אפילו לראות משהו ביחד. בעבר כל הוצאה כספית על עצמי היתה נדחקת לסוף הרשימה, וגם אז היא היתה מלווה ברגשות אשם. ואם לא היה מדובר במשהו שאני באמת צריך אלא סתם משהו להנאתי - זה בכלל היה סוף העולם. היום אני מבין שאלוקים רוצה שאהנה בעולם הזה ולא שאמשיך לסבול, וחלק מזה הוא לפרגן לעצמי.

אבל הפרגון הוא לא רק בכסף או זמן אלא בעיקר ברגשות. אם יש לי יום שלא עשיתי בו את כל מה שרציתי, וכעת במקום לרוץ ולסיים הכל החלטתי ללכת לישון מוקדם, מותר לי להרגיש טוב עם עצמי, ולא ללכת לישון עם שק של מאה קילו מלאים ברגשות שליליים על עצמי. כמובן אני לא מדבר על לקחת את ההחלמה ולהפוך אותה לתירוץ לעצלנות וחוסר מעש, אלא על הכנסת איזון לחיים, בו לא הכל מושלם ולא תמיד אני יכול לבצע הכל - וזה בסדר!

ללא ספק, המקום הכי קשה לי להיות טוב עם עצמי ולפרגן לעצמי על חוסר שלימות הוא ההחלמה עצמה. מה שעזר לי יותר מהכל היתה מעידה שהיתה לי לפני שנה וחצי, ובעוד שאני הייתי בטוח שהספונסר שלי הולך להוציא אותי לכיכר העיר ולערוף לי את הראש בגיליוטינה למען ישמעו וייראו - הוא דוקא נהג הפוך. הוא שמע אותי, נתן לי כמה הצעות, ושיחרר אותי לדרכי. זה בסדר, אני לא מושלם ואפילו לא מחלים מושלם, ואני צריך להרגיש טוב עם זה ולא להיות קשה עם עצמי.

לוקח זמן להתחיל לוותר לעצמי ולרכוש גישה נורמלית לחיים, אבל בלי ספק זאת אחת מהמשימות החשובות שלנו כמחלימים מהתמכרות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 4 חודשים #60268

בהחלט מזדהה

במחלה בעיקר לא פירגנתי לעצמי בגלל האשמה והבושה, מי אני שארשה לעצמי כזה דבר טוב הרי לא מגיע לי.

גם לא יכלתי באמת להנות משום תחביב אחר, הייתי חסום במובן מסויים.

בחסד אלוקים התוכנית עובדת ויש תקוה גדולה.

תודה על השיתוף

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 4 חודשים #60275

ב"ה

תודה רבה סוד על השיתוף.

אני לגמרי חש את מה שאתה כותב בכל המובנים.

אני מתפלל להבחין בין ההרפיה ההכרחית לבין 'תירוץ לעצלנות' בשם ההחלמה כפי שכתבת.

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 4 חודשים #60279

• יאיר221
  • דירוג זהב
וואו, תודה רבה!

מאוד עזר לי הכתיבה על השינה- גם כשיש הרבה דברים לעשות שלא עשיתי אותם. ולהרגיש טוב עם זה שאני הולך לישון.
יש לי הרבה מה לעבוד שם. וכיף לשמוע שאפשר ללכת לישון בלי כל הרגשות השליליים. תודה!

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 3 חודשים #60312

• שמחה (חולה אהבה)
תודה רבה. כתבת משהו שאני מנסה להגיע אליו כבר הרבה זמן, אני כל היום מלקה את עצמי על כל מיני דברים וזה שובר אותי.
אדם חייב לפרגן לעצמו, תודה רבה, בעזרת ה' אצליח להגיע לזה

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 3 חודשים #60314

תודה רבה. הפוסט הזה בא לי בזמן טוב. לאחרונה סיפרתי למטפל שלי שאני לא אוהב משחקים. לא משחק עם הילדים שלי או עם המשפחה. אפילו משחקי מחשב אני מתרחק (ואם אני כבר משחק זה הופך לאובססיה רצחנית). למעשה, גם בתור ילד לא אהבתי משחקים. הייתי קורא ומחכים, או מתבונן מהצד בילדים שמשחקים ומנסה להבין מה מושך אותם בזה.
בתהליך הטיפול התברר שהפכתי את זה לאידיאולוגיה: אני אדם רציני, שעוסק בדברים שברומו של עולם. לא שייך שאחד כמוני ישחק משחקים. זה עלבון לצלם אנוש שבי...
המשימה שקיבלתי ממנו: לשחק כל יום רבע שעה עם הילדים שלי. אני לא מצליח כל יום, אבל אסירותודה שיחקתי כמה פעמים. זו הייתה הרגשה מוזרה: לעשות משהו חסר תכלית לחלוטין, ולא להרגיש רגשות אשמה על זה...
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 3 חודשים #60319

ניכרים דברי אמת. הבעיה שלי היא בדרך כלל עם היישום של זה- איך לא מרגישים רגשות אשמה- זה רגש- הוא טבעי, זו לא טעות בהבנה שאפשר להסביר לי. רע לי עם מה שעשיתי ואני הורג את עצמי עם ייסורי מצפון- איך בדיוק אני אמור לשנות את זה?
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 3 חודשים #60369

ב"ה

דוקטור, לפני כמה ימים ישבתי עם הבן שלי ופשוט הקשבנו למוזיקה ביחד, לא הייתה שלווה גדולה מזו. אסירות תודה!

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 3 חודשים #60371

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!

ניכרים דברי אמת. הבעיה שלי היא בדרך כלל עם היישום של זה- איך לא מרגישים רגשות אשמה- זה רגש- הוא טבעי, זו לא טעות בהבנה שאפשר להסביר לי. רע לי עם מה שעשיתי ואני הורג את עצמי עם ייסורי מצפון- איך בדיוק אני אמור לשנות את זה?

טעות בהבנה.
אם אני חוטא רע רשע מושחת זדוני עוכר פורק מורד... אז יש רגשןת אשמה.
אבל אם אני ילד מיוחד של אבא, חולה! מכור חסר כוח, האם זה בשליטתי? האם אני אשם? התשובה היא לא!!!

אוהבים
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 3 חודשים #60377

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

זו הייתה הרגשה מוזרה: לעשות משהו חסר תכלית לחלוטין, ולא להרגיש רגשות אשמה על זה...

אני ממש הייתי רוצה לשבת ליד כל ילד שלי בלי לעשות כלום עד שהוא יירדם.
לצערי, אני ממש רחוק מזה. אני חייב "לנצל את הזמן" (?) גם כשאני לידם...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 3 חודשים #60378

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אני מפחד משקט. מפחד מלםגוש את עצמי. כשאני לבד אני נלחץ מחברת עצמי... לכן כל פעם שאני לבד / בודד אני מיד בורח.
בורח לתאווה, אוכל, חדשות, משחקי מחשב, שיחות טלפון, אירגונים יזמויות פרוייקטים.... העיקר לא להישאר בחברת עצמי. וזה עצוב.
בתפילה אני גם מוצא את עצמי לבד בודד עם שקט מעיק.
אני לא מסוגל להתפלל בריכוז. חייב לעשות משהו תוך כדי המלמול.

אסירות תודה לאלוקים שהדברים משתפרים. אני יותר מקבל את עצמי. יותר סלחן כלפי עצמי. פחות מפחד להסתכל בבבואה שלי. פחות נחרד מהמיימדים האמיתיים שלי. אני הושיעה קטן חלש ומפוחד, וזה בסדר. אני מקבל את עצמי כפי שאני.
השקט כבר לא גורם לי למבוכה. טוב לי. אני אוהב את עצמי של היום. אהבה ללא התנאים שפעם הצבתי לעצמי.

אסירות תודה לאלוקים על תפילת ערבית אתמול בכותל שבה לראשונה אחרי המון המון זמן נפתחו בפני שערי שמיים. שערי הלב.

בהחלמה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 3 חודשים #60384

• יאיר221
  • דירוג זהב
הושיעה נא- כיף לשמוע על ההתקדמות ועל ההחלמה שלך.
אסירותודה הזדהיתי עם הדברים למרות שאני קצת בהכחשה שאני בורח עם מפגש עם עצמי- פשוט אני לא מבין מה יש לפגוש שם, אני זה אני וזהו.

מתפלל גם להתבונן על עצמי בשמחה ובהתלהבות כמו שאני מסתכל על חברים שלי, בהחלמה ומחוץ להחלמה.

תודה!

בעניין: משימה להחלמה: תהיה טוב עם עצמך לפני 10 שנים, 3 חודשים #60468

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
קודם כל, תודה רבה. חבר הפנה אותי לנושא שכתבת וזה דבר שאני מאוד מתחבר אליו ומזדהה איתו. חשבתי שאולי כתבתי את זה בעצמי...

אז בהחלמה למדתי שיש דבר כזה שלווה, אבל למדתי גם שאני חייב פשוט להיות טוב עם עצמי ולהנות ממה שאלוקים נותן לי. לא לברוח לשום מקום, לא להדחיק את הקשיים ואת הדברים הכואבים, אבל כן להעריך שקיעה יפה, להנות מספר טוב או ארוחה טובה, להיות נוכח עם הילדים שלי כשאני מספר להם סיפור לפני השינה, להעריך סעודת שבת רגועה עם המשפחה, וכן הלאה וכן הלאה.

זה מהותי. הבריחה מעצמי גורמת לחוסר התמודדות עם החיים ולחוסר פרגון לעצמי ולשאר העולם. להודות על מה שיש, לתת לקב"ה את המושכות כי אני לא מנהל הכל...
לשמוח ולהנות כי שום דבר לא מובן מאליו.
למה להיות עם הילדים כשאשתי יכולה? זאת בריחה שוב. משתדל לעבוד על זה. דפוס קשה.
משתדל בזמן האחרון יותר לפרגן לעצמי.

היום בבוקר הציף אותי גל של שנאה עצמית וממש בערתי מבפנים. היה לי מאוד קשה. רציתי לברוח להרס עצמי.
בחסדי השם יתברך, לא מובן כלל וכלל, התקשרתי לכמה חברים עד שאחד מהם ענה. שיתפתי אותו במה שאני מרגיש והרגשתי איך הכדור אש הזה פשוט יוצא קצת החוצה ממני. אח"כ דיברתי עם חבר נוסף.
תודה לחברים, תודה לספונסר, תודה לקבוצות, תודה לפורום, תודה לאשתי, תודה לילדים ובעיקר תודה לשם יתברך שאוהב אותי וגם אני, למרות הכל, אוהב את עצמי. 
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 3 חודשים על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן