ברוכים הבאים, אורח

ניקוב בלון האגו - לב העניין
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ניקוב בלון האגו - לב העניין 340 צפיות

ניקוב בלון האגו - לב העניין לפני 10 שנים, 3 חודשים #61395

• oved hashem
  • חבר חדש
ניקוב בלון האגו

"אנחנו מגלים שהוצאת האוויר מבלון האגו, היא אחת המפתחות למפוכחות ולהתפתחות אישית..." (הספר הלבן, עמ' 73)
"צעדים 1, 2, 3, עוסקים בניקוב בלון האגו ובכניעה. הדרך למעלה חייבת להתחיל מלמטה"  (הספר הלבן, עמ' 79)

תהליך לא פשוט הוא ניקוב בלון האגו. לדעת לשמוע, לקבל, לא להגיב, לשתוק מול ביקורת, לא להיות ציני, להבין שאני חסר אונים מול התאווה ושאבדה לי השליטה על חיי, להבין את שורש ההתמכרות – "והייתם כאלוקים", יש לי רצון להחליף את אלוקים, אני במרכז העולם – כל התובנות האלה על עצמי הן דבר לא פשוט.

באחד הימים הגעתי לספונסר שלי, ומבלי משים, הייתי מנופח באגו. לא הייתי במצב של נכונות לשמוע ולקבל את מה שהוא אומר לי. בשלב מסויים שנינו הרגשנו אי נעימות באוויר ובאווירה. היה לי מה להעיר על מה שהוא אמר, פגמי אופי רבים פעלו שם: גאווה, ריכוז עצמי, שיפוטיות, ביקורתיות, חוסר כנות, חוסר קבלה, הסתרה, חוסר אמונה, רצון לשלוט במציאות ורצון עצמי לשלוט בהחלמה.

הפגישה הסתיימה.

לאחר כמה ימים קראתי שוב על הכניעה הנדרשת כדי להתקדם בתוכנית, גיליתי את המילים החשובות שצוטטו לעיל מהספר הלבן – "ניקוב בלון האגו", והתובנה הבאה הגיעה אלי: בתהליך מורכב זה, אנחנו לא מדברים על פיצוץ בלון האגו, כי האגו לא ייתן לנו לעשות זאת. למחוק את כל רצונותנו בפעם אחת – זה לא ילך. אנחנו מדברים על ניקוב, חור קטן, לאט לאט, עם עוד פעולה של כניעה, עוד טלפון לחבר והודאה בחוסר אונים מול התאווה, עוד תפילה לאלוקים שישחרר אותנו מחסרונותנו, עוד ניתוח של מקרה ומציאת החלק שלי בו, עוד מציאת פגמי אופי שמנהלים אותי, עוד פעולה ועוד פעולה, ולאט לאט נגלה שבאמת אין לנו מה להחזיק מעצמנו יותר מדי. ראוי ונכון יותר להיכנע לאלוקים ולתת לו לפעול בחיינו. לקבל את המציאות, לקבל את רצונו יתברך על פני רצוננו. לפנות אליו בתפילה חרישית ולבקש: "אלי, אני מעמיד עצמי לרשותך לבנות איתי ולעשות עימי ככל שתחפוץ. שחרר אותי מכבליי כדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך".

מתפלל ביום זה להיות נכון לכך, רק להיום – אֵפְנֶה וַאַפָנֶה מקום לאלוקים בחיי, אקבל בשלווה את הדברים שאין ביכולתי לשנותם, לא אלחם במציאות אלא אשלים איתה. רק להיום – מתפלל להישאר נקי ומפוכח!

בעניין: ניקוב בלון האגו - לב העניין לפני 10 שנים, 3 חודשים #61438

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
יפהפה.
תודה רבה על תשומת הלב.
אוסיף מספר נקודות.
מה שייחודי בתהליך הזה הוא שינוי זווית הראיה, או כפי שהספונסר שלי הסביר לי באחת הפעמים שהתפתלתי סביב חוסר היכולת שלי לשלוט במה שקורה במשפחתי - "איך אתה יכול להתפטר (להפסיק לשלוט) מתפקיד שמעולם לא היית בו (נהג המכונית)".
ההכרה שאני הנוסע ולא הנהג היא מפתיעה, ולא תמיד היא באה בבת אחת, אך יש בה עוצמה שאכן מפוצצת את בלון האגו לחלוטין, ולא רק טיפין טיפין. בשבילי הכרה זו נבנתה קודם כל דווקא סביב צעד אחד, כשהסכמתי להסתכל בצד האפל של המראה ולא רק בצידה הבהיר כמו תמיד. בשלב השני, כשהבנתי שגם הצד הבהיר הוא רק ניסיון לברוח מהצד האפל - התפוצץ הבלון.

תודה
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.32 שניות

Are you sure?

כן