ברוכים הבאים, אורח

תרופה לחולה וחוטא כאחד
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: תרופה לחולה וחוטא כאחד 426 צפיות

תרופה לחולה וחוטא כאחד לפני 10 שנים, 1 חודש #63491

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
מתקבל הרושם כאילו חולה במחלת ההתמכרות זקוק לתרופה שהיום תרופה מוכחת היא תרופת 12 הצעדים. אבל מי שלא חולה במחלת ההתמכרות אלא רק יש לו קושי בשמירת העיניים והברית ובהתמודדות עם היצר הרע, צריך למצוא את הדרכים שכתובים בספרים הקדושים.

מהניסיון וההבנה שלי אחרי דרך משמעותית מאוד בשנה / שנה וחצי האחרונים בחיי, בלווי התכנית והכלים של 12 הצעדים בעז"ה, אני חושב שהתכנית של 12 הצעדים יכולה להיות מעולה גם בשביל ה"חוטא". ובכלל אני חושב שהיא דרך חיים טובה לכל אחד ואחד. וזה לא סתם איזה המצאה שלי, אלא אפשר לראות בספרים הקדושים את כל הרעיונות שתכנית 12 הצעדים מציעה.

בהצלחה.

בעניין: תרופה לחולה וחוטא כאחד לפני 10 שנים, 1 חודש #63494

תודה משוחרר.

הלואי וכל אדם היה עושה 12 צעדים ומשפר בכך את חייו, הרגשתי האישית שגם שכבר הייתי חולה לכל הדעות והשיטות עד שלא הפנמתי בעצמי שאני חולה לא היה לי סיכוי לעשות רבע צעד. גם אם את שאר הצעדים יכול כל אחד לעשות את הצעד הראשון שהוא המפתח יכול לבצע רק מי שמרגיש באמת חסר אונים.

באהבה
שבענו
קדשנו במצותך ותן חלקנו בתורתך, שבענו מטובך ושמח נפשנו בישועתך וטהר ליבנו לעבדך באמת.
אני מאמין באמונה שלמה, שהבורא התברך שמו הוא בורא ומנהיג לכל הברואים והוא לבדו עשה ועושה ויעשה לכל המעשים.

בעניין: תרופה לחולה וחוטא כאחד לפני 10 שנים, 1 חודש #63495

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
לוואי וזה היה נכון. הניסיון מוכיח שנקודת המוצא של החולה, שונה הפוכה וסותרת בתכלית את זו של החוטא. אכתוב מפורשות בכדי שלא אובן לא נכון - מגיל צעיר הייתי משוכנע שהנני חוטא. גדול. כל מהלך של תשובה שניסיתי, וניסיתי לא מעט, כשל. במוקדם או במאוחר הוא הסתיים בהתרסקות משמעותית יותר. היו ימים רבים שהבושה הגדולה ממצבי יחד עם אשמה רעילה ופחד עצום מעונשים נוראים המגיעים לחוטא כמוני יצרו בתוכי בור שהתכסה רק באמצעות התאווה. שלא להזכיר את התיסכול האינסופי מהכמיהה המאיימת שנרגעה תמיד רק לאחר לגימה 'מהתרופה' הכי זמינה באותם זמנים - התאווה.

בחסד השם, בעשור האחרון, לא.

חיי ניצלו דווקא כשקיבלתי את מעשי התאווה שלי כמחלה כרונית המצריכה קבלה ותחזוקה שוטפת. בשונה לחלוטין מהתפיסה של החוטא שעליו להילחם ביצרו הרע ולהכניעו, על החולה לחדול לגמרי ממאבק. להתנהל בהתאם לאלרגיה שלו. לנוע 'בכבישים עוקפים', ולמעשה לסלול ערוצים שונים בנפשו. אסכם במשפט: למעט הצעד הראשון - הודאה בחוסר האונים מול התאווה - אכן אין הבדל בין חווית שאר הצעדים של החולה מחווית החוטא. בשנים האחרונות למדתי על בשרי שהשוני הזה עשוי לקבוע גורלות של חיים ומוות. כפשוטו.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: תרופה לחולה וחוטא כאחד לפני 10 שנים, 1 חודש #63496

• משוחרר12
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
אני מתכוון גם לצעד הראשון שנמצא מפורש במאמר חז"ל: "אלמלא הקב"ה עוזרו אין יכול לו". ובמילים של התכנית לאדם "חוטא" - האדם לבד לא יכול להילחם עם יצרו הרע כי הוא חזק ממנו ולאדם אין כוחות כדי להתגבר ולעמוד מולו. אלא אם כן הוא מבקש את עזרת ה' שבכוח האלוקי הבלתי מוגבל הוא אכן יכול.

אני מסכים שעד שלא הגעתי לתכנית לא התייחסתי ברצינות או אולי בכלל לא התייחסתי למאמר חז"ל הזה. כך שמה שהתכנית עשתה בשבילי היה רק לגלות לי את מה שכבר למדתי ושיננתי מאות פעמים. ועל זה הדרך בשאר הצעדים.

בעניין: תרופה לחולה וחוטא כאחד לפני 10 שנים, 1 חודש #63499

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
לדעתי "חוטא" הוא זה השטוף בהלקאה עצמית, תסכול מתמשך וחרדות. אדם שזה המודל של עצמו שנמצא לו בראש לא יוכל לדעתי להשאר נקי לזמן ארוך.
מכור, לעומת זאת, יכול לקבל את עצמו וכך יוכל לבנות יסודות לדרך של החלמה.
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).

בעניין: תרופה לחולה וחוטא כאחד לפני 10 שנים, 1 חודש #63508

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
ידידי היקר, האמן לי שאין אצלי צל ספק בדבר 'יהדותה' של תוכניתנו. אני מכיר לא מעט מהחז"לים המפורשים השגורים כיום בפיותיהם של מכורים, גויים ושאינם ברחבי הגלובוס. וכן, אלמלא הקב"ה עוזרו אינו יכול לו. אבל, וזה אבל גדול, לשים חולה שמחלת נפשו (ואל תאמר שגם החטא הוא חולי בנפש) משבשת לו את הגבולות שבין אסור למותר ולמעשה נוטלת ממנו את הבחירה, באותה המשבצת של אדם הבוחר לחטוא. זו שגיאה ממעלה ראשונה. כתבתי לך בתגובה הקודמת שהגם שישנו דמיון, נקודת המוצא אחרת - האלרגיה, האובססיה - יוצרת אצל החולה מציאות שלטעמי לא ניתן להשוותה לחיי חוטא.

ניקח כדוגמא (מצידי אחרונה בהחלט, לא מצאתי תועלת מעשית בדיון בנושאים הקשורים לחוטאים, ואילולא הדיון הציבורי הייתי נמנע אף מהתגובה הזו)  את תחום הרפואה. מי שלמד את מלוא השנים ורכש בנוסף לידע הכללי מיומנות יחודית כגסטרולוג , לא יוכל להפוך לנוירולוג מבלי ללמוד את הנושא החדש מחדש ולעבור התמחות ממוקדת בו. הגם שהמתחם כולו נקרא בית חולים המחלקות השונות בו נבדלות אחת מרעותה במהות הבעיה ובאופן הטיפול.

אמת. הפיתרון לכל אתגר שעל פני הכדור נמצא בידי הבורא תמיד! שהכל בידי  שמיים, וכדאי לכל נברא להימצא במחיצתו ולמצוא את חסותו ודאגתו של כח עליון אוהב בכל מאודו. אך למען רווחתו של החולה במחלת ההתמכרות רצוי שיבדל מהחוטא. ולו בשל העובדה שבעייתו של המכור אינה במהותה חוסר יראת שמיים.

שנזכה להתקרב לאבינו. היום.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: תרופה לחולה וחוטא כאחד לפני 10 שנים, 1 חודש #63513

• משוחרר12
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
נכון. מסכים בהחלט.

הכוונה שלי בפוסט הזה היא להסב את תשומת לב או אולי אפילו לעודד גם מי שנקודת המוצא שלו היא "חוטא" שתכנית 12 הצעדים יכולה לעזור גם לו. לדעתי.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן