ברוכים הבאים, אורח

החבל כמשל
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: החבל כמשל 405 צפיות

החבל כמשל לפני 10 שנים, 1 חודש #63686

• פדית אותי ה'
יש בצבא מבחן ותיק, טיפוס על חבל שמו.
המבחן מלווה כל חייל קצת קרבי לכל אורך המסלול. אפשר לאהוב אותו ואפשר לשנוא, להתעלם ממנו זה בלתי אפשרי...
הטכניקה היא די פשוטה, ליפוף קטן של הרגליים והופ! אתה דוחף את עצמך למעלה. מחזיק קצת עם הידיים מרים רגליים -ליפוף - דחיפה ואתה שוב למעלה. העיקרון הוא שאתה כמעט לא מפעיל כוח עם הידיים. אלא אם כן אתה לא עובד לפי השלבים... ואז הידיים צריכים לעבוד הרבה. וחזק.
כהרגלי בקודש לקצר תהליכים, התעצלתי ללמוד את הטכניקה עד הסוף, שהידיים יפצו על הקפיצה בשלבים וימשכו אותי למעלה, כמו תמיד...
חוץ מאותה הפעם בה נגמר לי הכוח באמצע בוחן חשוב מאוד. האמת שהתייאשתי באותו הרגע... הייתי צריך הרבה תעצומות נפש להחליט שאני ממשיך... וכך עקב בצד גודל שחזרתי לעצמי את השלבים המדוייקים של הטיפוס למעלה. היה איטי יותר, קצת טרחני. אבל בסוף טיפסתי את כל 6 המטרים עד הקצה.

למה אני מבלבל לכם את הראש? כי גם בהחלמה, יש אוסף של פעולות שצריך לעשות. מייל יומי, גלישה בפורום, דיבור עם חברים, קבוצות... ואם לא מקפידים, העסק מתחיל לקרטע...
ככה מצאתי את עצמי אחרי 193 ימים של נקיות, נופל לאותם מקומות שכבר סיכמתי עם עצמי שסיימתי איתם.
אז מתחילים שוב את המסע, 4 ימי נקיות עד כה. שנזכה להישאר היום נקיים. רק להיום.

בעניין: החבל כמשל לפני 10 שנים, 1 חודש #63688

• גבע
  • חבר קבוע
תודה על הלקח מי כמוך יודע אך אין אדם עומד על ד"ת אא"כ נכשל בהם. אל ייאוש אחי עכשיו לאחר הסקת מסקנות תדע לעמוד יותר טוב. הייתי ממליץ לשים לעצמך איזה אפשרות לתזכורת חודשית לבדוק ערנות למשל כל ראש חודש לבדוק את עצמך ועד כמה נרדמת בשמירה. בהצלחה בספירה החדשה תן בראש!
נקי ומאושר מאז אב התשס"ט. יש תקוה!
forum.gye.org.il/index.php?topic=6070.0

בעניין: החבל כמשל לפני 10 שנים, 1 חודש #63708

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
תודה.
שכחת את ביצוע הצעדים, קריאה בספרות, הודאה בחוסר אונים, מסירת הרצון לאלוקים. המחלימים הכבדים שליט"א בטח יוכלו להוסיף.
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).

בעניין: החבל כמשל לפני 10 שנים, 1 חודש #63714

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום חבר יקר.
הצטערתי לקרוא.
למרות שיהיה זמן לחשבון נפש, ולמחשבה על התוכנית, ומה עשיתי ומה לא עשיתי, כרגע הכי חשוב זה להתמקד בכיצד אני יכול להתחבר ולצאת מעצמי בשעות הקרובות, שיצטברו לימים הקרובים.
הסכנה הגדולה ביותר כרגע היא 'האשמה הרעילה', ההלקאה העצמית שמטרתה להוכיח לעצמי שהתאווה אינה חלק ממני, אבל למעשה מה שהיא עושה זה מזכירה לי עד כמה נורא המעשה שלי, כך שאני מסיים אותה עם פחות כוח, ועם יותר יאוש פנימי, עמוק, למרות שבמחוץ אני ממשיך לנסות.
לכן, כדאי להתמקד כרגע בשאלה כיצד אפשר להתחבר, ממליץ לכתוב כאן בפורום, לעזור לאחרים, לעשות עבודות בית שיעזרו לאחרים (בלי שביקשו) ובכלל: לשאול את עצמי מהו הדבר המחלים הבא שאני יכול לעשות בשעות הקרובות. ממליץ לדבר עם חברים ברגעים מתים.
כשעוברים מהטיפול נמרץ למחלקה השיקומית, אפשר לדבר על לקחים.

נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: החבל כמשל לפני 10 שנים, 1 חודש #63730

• פדית אותי ה'
תודה, נתן במתנה. לא התכוונתי לשקוע ברחמים עצמיים, אני בהחלט רואה את זה כהזדמנות להתחבר מחדש קצת יותר ברצינות.
אני חייב להגיד שהנפילה לא באה לי בהפתעה. ראיתי אותה מגיעה, ולצערי נכנעתי להרגשה הטובה (הזמנית מאוד, יש לומר) שמגיעה איתה.

בעניין: החבל כמשל לפני 10 שנים, 1 חודש #63817

אוהבים!

וקיפאון

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.31 שניות

Are you sure?

כן