ברוכים הבאים, אורח

כשהגעתי לשמור עיניך
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כשהגעתי לשמור עיניך 482 צפיות

כשהגעתי לשמור עיניך לפני 9 שנים, 10 חודשים #66632

• שלומקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 53 ימים
  • דירוג זהב
להפריד. כל חיי לימדו אותי להפריד. להפריד בין אנשים שרבים, להפריד להפריד את הביצים לעוגה, להפריד בין הדבקים בקריאה בתורה. לכן כשאמרו לי שעלי להפריד גם בין שני צדדים עיקריים באישיות שלי, לא הופתעי.

ייתכן והדבר באמת מקביל לביצים - יש את הצד שקרוב לחלבון - לבן וטהור כמו מלאך. לומד בדבקות ומלא ביראת שמים. ומנגדו - הצד השני קצת יותר מלולכך, ומכיל כולסטרול. וצריך שההפרדה תהיה מוחלטת: שהצד של התאווה יהיה נפרד לחלוטין לא קשור לחיי היום יום, כיון שאם הצהוב יתפוצץ ויכתים את הלבן - ייתכן שכל הקצף הזה שנקרא החיים לא יעמוד כמו שצריך.

כך התרגלתי לחיות ולהתאמן על הפרדה בין שתי הזהויות. צהוב ולבן, לבן וצהוב. ואז ביום אחד באו ואמרו לי: אתה טועה! כל הביצה היא אחת. לכן זה מגיע בתוך קליפה. תפסיק להפריד ותתחיל להבין שאתה כולך מקשה אחת. זו לא אישיות אחרת - זה אתה. ייתכן שאתה חולה, ייתכן שזה ההרכב שהוחלט שילך איתך כל ימיך על פני האדמה, אבל ההפרדה הזאת הורסת אותך, לא נותנת לך מנוח. אם בשלווה אתה חפץ - התחל לשלב. קבל לתוכך את הצהוב, הכנע, היפתח. והשלווה תבוא מעצמה.

ואני עומד ותוהה: כיצד זה ללא עמל וללא מאמץ תבוא השלווה אשר כ"כ ביקשתיה? ומה צפון בה באותה כניעה שמביאה ללב רגיעה? אך דבר אחד יודע אני בוודאות: מהפרדת הביצים לא יצא דבר, ואם כן אין לי אפשרות אחרת. לא נותרה ברירה כי אם לאחד, ואולי מתוך השלוה אצליח גם להבין את העולם ההפוך שנגלה לפני. עולם האמת.
רק להיום זה מה שנותר
לא הצלחת תנסה מחר

העולם יתן לך מתנות בשפע 
לא כתוב בשומקום שלנסות זה פשע...

(מבוסס על  השיר "רק לעלות", של "קפה שחור חזק")

בעניין: כשהגעתי לשמור עיניך לפני 9 שנים, 10 חודשים #66634

תודה, דברים מאלפים.

"לתאווה יבקש נפרד" אותי לימדו שהתכנית עובדת דווקא דרך הקשיים. זו החוויה המסעירה של החיים בהחלמה. תמיד חיפשתי ריגושים מכל סוג שהוא, זה מה שהביא אותי אל התאווה. בהחלמה אני לומד למצא את האקשן הגדול ביישום התכנית בחיים עצמם. קשיים תמיד יהיו השאלה היא מה אני עושה איתם.

בעניין: כשהגעתי לשמור עיניך לפני 9 שנים, 10 חודשים #66967

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
ניסוח נפלא. תודה.
אשתמש במשל שלך כדי להוסיף נקודה:
אצלי כשהפרדתי בין הביצים, הצלחתי להקציף עם הרבה סוכר את החלק הלבן, המלאכי, כקציפה לתפארת. הוא היה טעים, מלא יראת שמיים, מלא אהבת תורה, מלא קדושה ונתינה.
אבל למרות הכל, היה משהו שם למטה שלא עבד. שכבה קטנה של דם מהצהוב שקלקלה את הכל. שידעתי שהיא נמצאת. משהו שאי אפשר לראות אך אפשר לחוש.
עד שלא הקצפתי את כל הביצה שלי ביחד, לא הייתי יכול להיות חופשי

בתקווה
נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: כשהגעתי לשמור עיניך לפני 9 שנים, 10 חודשים #67089

מתחבר למשל ולתוספת של נתן במתנה.
תודה רבה
בחסדי ה', נקי מיז' באדר התשע"ד.
בשם ה' נעשה ונצליח.

בעניין: כשהגעתי לשמור עיניך לפני 9 שנים, 10 חודשים #67096

• יוני הדר
  • רצף ניקיון נוכחי: 80 ימים
  • דירוג כסף
תודה, ואולי התאווה משתמשת בטקטיקה העתיקה של "הפרד ומשול"...
אוֹדְךָ ה' אֱלֹקַי בְּכָל לְבָבִי, וַאֲכַבְּדָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם. כִּי חַסְדְּךָ גָּדוֹל עָלָי וְהִצַּלְתָּ נַפְשִׁי מִשְּׁאוֹל תַּחְתִּיָּה.

בעניין: כשהגעתי לשמור עיניך לפני 9 שנים, 10 חודשים #67252

• bralevtaor
  • חבר ותיק
איזה יפה כתבת. ממש מדויק.וגם התגובות.
תודה שאני פה. 

בעניין: כשהגעתי לשמור עיניך לפני 9 שנים, 10 חודשים #67431

מתחבר. תודה.
אם כי אני רוב הפעמים פשוט זרקתי את הביצים לקיר, עם חלמון ועם חלבון, כי אם ככה, זה העסקת חבילה, אז עזוב, אני רוצה לקבל החזרים, לא רציתי את הקליפה שלי ככה ולא את התוכן.
מתפלל לנכונות וקבלה עצמית

וקיפאון

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן