ברוכים הבאים, אורח

קיום ההבטחה השניה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: קיום ההבטחה השניה 599 צפיות

קיום ההבטחה השניה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68268

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בספר הגדול (ספר הבסיס לתכנית 12 הצעדים לגמילה מהתמכרות) ישנו קטע מפורסם הידוע בשם "ההבטחות של צעד תשע", ובו מופיעות שתיים עשרה הבטחות, למי שיתמיד בתכנית ההחלמה:

אם השתדלנו בשלב זה בהתפתחותנו, נתפלא עוד לפני שנעבור את מחצית הדרך. נלמד שחרור ואושר חדשים. לא נצטער על העבר ולא נרצה לסגור עליו את הדלת. נבין את פירוש המילה שלווה ונדע שלום עם עצמנו. לא חשוב עד כמה נמוך שקענו, נראה כי הניסיון שלנו מועיל לאחרים. רגשות של חוסר תועלת ורחמים עצמיים ייעלמו. לא נתעניין בדברים אנוכיים ונזכה בהתעניינות מחברינו. נאבד את העיסוק בעצמנו. הגישה שלנו לחיים תשתנה. הפחד מאנשים ומקשיים כלכליים יעזוב אותנו. נדע אינטואיטיבית כיצד להתנהג במצבים שהרתיעו אותנו בעבר. לפתע נגלה שאלוהים עושה עבורנו את מה שאנו לא יכולים לעשות עבור עצמנו. האם אלו הבטחות מוגזמות? איננו חושבים כך! ראינו שהם קוימו בינינו לעיתים במהירות לעיתים לאט יותר. הן תמיד תתגשמנה, אם נפעל על מנת להשיגן.

ההבטחה השניה היא שלא נצטער על העבר ולא נרצה לסגור עליו את הדלת. זוהי הבטחה לדבר מאוד לא מובן מאליו, כאשר מדובר על מכור שהעבר אצלו הוא רצף ארוך של כשלונות, מעשים מביכים, הבטחות ריקות, קשרים שבורים ועוד ועוד דברים שאדם רגיל היה רוצה לשכוח בכל מאודו. לא משנה מהו סוג ההתמכרות, כל אחד היה מעוניין לשכוח מהעבר ולפתוח דף חלק, כאשר "מה שהיה - היה", וכעת יוצאים לדרך חדשה.

אבל כאן מבטיחים לנו לא רק שלא נרצה לסגור על העבר את הדלת, אלא שאפילו לא נצטער עליו. איך זה הגיוני?

כעת אני יושב במשרד, 24 שעות לפני שאני מציין את הנפילה האחרונה שהיתה לי, לפני בדיוק שלוש שנים. אם אלוקים ימשיך לעשות לי את הנס המתמשך הזה, מחר בלילה יהיהו לי 1,091 ימי נקיות. אני מסתכל על העבר ממרחק בטוח, משהו לא גדול מידי אבל לא קטן מידי, ואני יכול להעיד שההבטחה הזאת נכונה ומתקיימת. אני לא מעוניין לסגור את הדלת על העבר, וגם לא מעוניין לשכוח אותו. העבר הזה, עם כל הכאב העצום שהוא מכיל, הוא הנכס הגדול ביותר שיש לי כיום, כיון שבו טמונה ההחלמה. בלי העבר - אין עתיד.

הזכרונות של הימים האלו מלפני שלוש שנים, חיים וטריים אצלי בזיכרון, ואני מאוד מקווה שהם יישארו ככה כמה שיותר. ובאופן אישי אני מרגיש כך לא רק כדי לזכור מאיפה באתי ולאן אינני רוצה לחזור, אלא כדי שאוכל לחיות באסירות תודה על מה שאלוקים נתן ונותן לי, וגם שתהיה לי סיבה טובה מספיק להמשיך להתקדם הלאה, להמשיך לעזור לאחרים שעדיין סובלים, ולהמשיך לחיות בפיתרון במקום החיים בבעיה.

אם הייתי סוגר את הדלת על העבר, פירוש הדבר היה שהמשכתי הלאה, שהתקדמתי והשארתי מאחור את הפרק הזה בחיים, אבל במציאות זה לא ככה. הפרק הקודם, הפרק של המחלה, הוא רק הקדימון לפרק הנוכחי, הפרק של ההחלמה. אם אני מנסה להפריד ביניהם, זה כמו לראות סרט מהאמצע. אין משמעות למילים של האנשים, אין משמעות אמיתית למעשים שלהם, והצפיה היא ניסיון ארוך ולא מוצלח להבין מי נגד מי ולמה. כדי שאוכל להבין ולהתחבר לחצי השני של הסרט - צריך את החלק הראשון, שם טמונים היסודות ועיקרי הדברים להמשך הסרט כולו, יימשך ככל שיימשך.

אז נכון שהזכרונות האלו אינם נעימים ולא קלים, הם מביאים איתם הרבה כאב ועוד רגשות לא נעימים אחרים, אבל למרות הכל אני לא רוצה להיפטר מהם. בקופסה הזאת שעליה מודבקת התווית "זכרונות - מחלה", נמצא המפתח שלי לקופסא הנוכחית, עליה מודבקת התווית "הווה - החלמה".
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: קיום ההבטחה השניה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68280

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה רבה סוד היקר על התקווה

לפעמים קשה לי תוך כדי הדרך. ואני חווה מעידות וקשיים. וכמעט נפילות... ואני רוצה לסגור עליהם מהר את הדלת. שלא יפגעו לי ב... בפוזה.
יש לי פוזה של מחלים. לא נעים להיפרד ממנה. מה גם לי קשה? אחרי כך וכך ימים? פאדיחות. אני מתבייש.

והספונסר עוזר לי לזכור שזוהי בדיוק הגישה של המחלה. חוסר הודאה בצעד ראשון. חוסר הודאה בחוסר אונים מלווה בתחושה שאני כן יכול. וזה מתפוצץ לי בפנים כל פעם מחדש.
ואז אני נזכר בהבטחה השניה, ויודע שהיא שייכת גם ל"עבר" שבתוך התוכנית. גם על מוצש האחרון לא ארצה לסגור את הדלת.

זו תקווה עצומה לכל יום ויום מחיי. זו תקווה עצומה לכל טעות וטעות בחיי. זו תקווה עצומה לכל "החטאה" מימיי...

שוב תודה על ההארה

נ.ב.
ההבטחות נמצאים בצעד 9. עוד לפני שנעבור חצי מהדרך משמע שם שזה חצי הדרך של צעד 9.
אמנם רובם ככולם של החברים חווים חלק מההבטחות כבר קודם, אך צריך לזכור שכל זה רק נצנוצים מ"ההבטחות"!

אוהב אתכם וצריך אתכם

הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: קיום ההבטחה השניה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68297

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
מזל טוב סוד
תודה על השיתוף, מחבר.
אסיר תודה לאלוהים שהיית השליח שלו לעזור לי לחזור לשפיות.
אוהב
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: קיום ההבטחה השניה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68313

• זיו מציע
  • רצף ניקיון נוכחי: 1196 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אני מציע את עצמי לפניך לעשות בי ככל שתרצה
איזה כיף. איזה יופי. ה' יהיה איתך
את רוב הדברים העברתי,
נשאר רק עוד ארגז אחד,
כדי להרים אותו, אני צריך עזרה.
שמימית.
(אביתר בנאי)

בעניין: קיום ההבטחה השניה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68315

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מקסים. ברכות. אכן, הן תמיד תתגשמנה אם נפעל להשיגן. חיבוק. אוהב.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: קיום ההבטחה השניה לפני 9 שנים, 9 חודשים #68345

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני מתרגש ביחד איתך עם דמעות בעיניי,
תודה על הכוח,
וכן, אני צריך לזכור את הנפילה אחרונה שלי,
לא רוצה לשכוח אותו,
מתחבר מאוד.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן