ברוכים הבאים, אורח

התמכרות בראי התורה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התמכרות בראי התורה 675 צפיות

התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 8 חודשים #69228

• איכפת
  • חבר ותיק
שלום לכולכם,

אני מבקר בתקופה האחרונה באתר, ואני ממש מתרגש מהדיונים הכנים והאמיתיים בפתיחות ובאומץ, אני אישית מרגיש תועלת עצומה מקריאת הפוסטים הן בחיזוק שאני מקבל מזה שאיני בודד בעולם, והן מכך שאני בהחלט מחכים מחלק מהפוסטים, וגם דברים מתחדדים לי יותר.

יש דבר אחד שאני מאד מבולבל בזה, אני קורא פה הרבה שיש אנשים מכורים, וזה לא קשור לדת, ואני איני מסוגל להפנים, שיש מצב שהקב"ה נותן לאדם נתונים שבעצם לא יאפשרו לו לשמור תורה ומצוות, ואם התשובה היא שיש כלים איך להיגמל מהתמכרות, אז שוב אנו חוזרים לנושא דת, שהקב"ה נותן לאדם נסיון, ונותן לו כוחות להתגבר, אז מה זה שונה מכל יצר אחר, למה זה מחלה או נכות?

אשמח לקבל בהירות בנושא.

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 8 חודשים #69231

אכן, הקב"ה נתן אפשרות להיעזר בתכנית זו כדי להתמודד עם התאוה. ולכן גם מי שאינו יכול להתמודד עם יצר התאוה באופן רגיל כמו כולם יכול גם יכול לעשות זאת בעזרת התכנית ואת זה דורש מאתו אלוקים.

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 8 חודשים #69235

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

ואני ממש מתרגש מהדיונים הכנים והאמיתיים בפתיחות ובאומץ, אני אישית מרגיש תועלת עצומה מקריאת הפוסטים הן בחיזוק שאני מקבל מזה שאיני בודד בעולם, והן מכך שאני בהחלט מחכים מחלק מהפוסטים, וגם דברים מתחדדים לי יותר.

מאוד מזדהה עם תחושותיך. גם אני הרגשתי כך בראשית דרכי בפורום, ועדיין מרגיש כך, כמעט שנה לאחר מכן.

אז מה זה שונה מכל יצר אחר, למה זה מחלה או נכות?

כשאני סובל מאוד מהשימוש בתאווה, מפני שזה מפרק את נפשי ואת כל תחומי חיי, מבטיח לעצמי אין ספור פעמים להפסיק ובשום אופן לא מצליח, זו לא התמודדות רגילה מול "יצר רע". זו מחלה נפשית של אדם המזיק לעצמו באופן כפייתי. רבים אכן אבדו בגלל המחלה הזו את כל מה שהיה להם: כסף, משרה, אשה, שם טוב וכדו'. וגם פעמים רבות נכנסו לבית חולים, בית כלא או בית הקברות בשל כך.
אני זוכר, שקצת לאחר החתונה הייתי בטיפול אצל איש מקצוע. עיקר הנפילות שלי באותה תקופה היו טלפוניות. אשתי ידעה, איימה בגירושין ובכתה המון. הרגשתי שהכל סוגר עלי מכל הכיוונים, שאני עומד לאבד את כל מה שיש לי, ובכל זאת, למרות הטיפול, תוך לכל היותר ארבעה ימים, הייתי שוב באותו בוץ ושוב ושוב ושוב...
זו לא רק מחלה נפשית, זו גם מחלה פיזית. כשאני חושב / רואה / שומע הזדמנות לתאווה, הגוף שלי מגיב בעוצמות אחרות לגמרי מאשר אדם רגיל.
והתאווה היא רק הקליפה והעטיפה החיצונית של המחלה שלי. יש לה שורשים הרבה יותר עמוקים, זה סוג של סרטן רוחני שמשתולל במעמקי האישיות שלי. לא רק השימוש בתאווה הוא לא נורמלי, אלא גם השימוש בכל מיני רגשות ואופי מערכות היחסים שלי עם אחרים.
הסבל שנגרם מהמחלה הזאת, לא קשור לכך שאני עובר על איסור דתי, אם כי האיסור הדתי הוסיף לי סבל ומטען כבד של רגשות אשמה (במקרה שלי, הוא גם היה לי לברכה גדולה, כי הגעתי לקרקעית שלי (בבקשה אלוקים!) בשלב מוקדם יחסית). הסבל הוא בגלל שהיא מפרקת את החיים. יצא לי לפגוש גוי רווק מאמסטרדם שנקי מתאווה ארבע שנים. הוא לא מאונן ולא פועל על תאווה בשום דרך, וגם מוותר על מבטים ברחוב ועל מחשבות בכיוון מיני. הסיבה לכך לא דתית. הוא גוי והוא חילוני. הוא פשוט סבל מאוד מהנזקים שהמחלה הזו גרמה לו. היה לו מאוד כואב והוא חיפש רפואה לכאב הזה.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 8 חודשים #69241

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שאלות טובות. אתה למעשה שואל על הבסיס. מה בין החולה לחוטא. התשובה היא האלרגיה. יש אנשים שהתאווה פועלת עליהם באופן אחר מאשר אחרים. למה? שלל סיבות. הפשוטה והקצרה ביותר היא שזה 'יושב' על מקומות אחרים בגוף ובנפש. אתה מוזמן לקרוא עוד - כאן. וגם - כאן. ואם תשאל גם על הפיתרון, אכתוב לך שהוא מאוד דומה למה שלימדונו במקורותינו. תוכל לקרוא כאן שהוא משמש כמכשיר שמיעה...
בהחלמה.   
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #69946

• יעקב י
  • חבר ותיק
שאלתי רב שנחשב כגדול בציבור הדתי לאומי (אם תרצה אגיד לך את שמו)- והוא אמר שה12 צעדים זה כפירה בבחירה החופשית של האדם והמליץ לי ללכת לאדם מסוים שמטפל בתחום..

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #69955

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
תודה רבה יעקב על ההערה
צריך לזכור שגם כימותרפיה זו כפירה בבחירה
חולה סרטן אמור להיכנס לבית הכנסת וללמוד להלחם עם המחלה בכל כוחותיו כדכתיב ולכל בשרו מרפא.
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 7 חודשים על ידי .

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #69963

• זיו מציע
  • רצף ניקיון נוכחי: 1196 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אני מציע את עצמי לפניך לעשות בי ככל שתרצה
אוהבים מוישלה
את רוב הדברים העברתי,
נשאר רק עוד ארגז אחד,
כדי להרים אותו, אני צריך עזרה.
שמימית.
(אביתר בנאי)

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #69975

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
לא הבנתי את השאלה.

האם אדם שאין לו ידיים ולא יכול להניח תפילין הוא לפי הגדרתך נמצא ב"מצב שהקב"ה נותן לאדם נתונים שבעצם לא יאפשרו לו לשמור תורה ומצוות"?

אז בא נעזוב את השאלה של כלים להיגמל ונניח שאין כלים כאלו בכלל, למה זה מפריע לך יותר מאשר היהודי הצדיק שלא הניח תפילין של יד אף פעם בימי חייו?

אגב, האם הוא יקבל עונש על זה שלא הניח תפילין כי הוא נולד בלי ידיים? ומה בענין הבחירה החופשית? ואיך הקב"ה שם אותו בניסיון שהוא לא יכול לעמוד בו?

זאת כמובן רק דוגמא אחת אבל יש כל כך הרבה דוגמאות מעולם ההלכה לנושא הזה שנקרא בפשטות "אנוס". אז אם אתה שואל "מי קבע שזה נקרא אנוס" זאת שאלה אחרת, אבל עצם השאלה על מצב של אנוס היא לא מובנת לי בעליל.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #69977

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים

שאלתי רב שנחשב כגדול בציבור הדתי לאומי (אם תרצה אגיד לך את שמו)- והוא אמר שה12 צעדים זה כפירה בבחירה החופשית של האדם והמליץ לי ללכת לאדם מסוים שמטפל בתחום..

ויעוין הייטב במדריך 12 הצעדים באתר שמור עיניך,
ודו"ק ותמצא שכל סעיף ב12 הצעדים יש לו מקור ושורש בתורתינו הקדושה,
כולל ענין הבחירה החופשית,
וכי מה שנאמר "אילמלא הקב"ה עוזרו אינו יכול לו" אינו סותר את הבחירה החופשית?
מה החוכמה להצליח עם עזרתו של כל יכול...
או שמא זה גופא האפשר את האיזון הדק שבין הטוב לרע,

מבחינתי התוכנית מאפשרת לי לקיים את ציווי בוראי "ובחרת בחיים"
25 שנים הייתי מת מהלך,
שלוש שנים אני חי
בברכה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #70077

• משוחרר12
  • רצף ניקיון נוכחי: 975 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • שלב ב'
למרות שאני נמצא כאן כבר זמן ארוך יחסית, ממש היום השאלה הזאת חזרה אליי שוב כמובן בסגנון שונה ועם הרבה הבנה וניסיון של מה שכבר עברתי בכמעט שנתיים האחרונות. יש כאן דברים שלא לגמרי ברורים גם בספר הלבן מובא שיש לנו עוד הרבה מה ללמוד. השאלה של בחירה חופשית למכור מצריכה לעניות דעתי הרבה יותר שיקול דעת וסיעור מוחות של רבנים גדולים, שכן יש הבדל גדול בין אדם יוצא מן הכלל שנולד בלי ידיים או מקרים יוצאי דופן של עניין חד פעמי או אדם מסוים לבין מכורים למה שלא יהיה שמדובר לפי המספרים במחלה כללית של מאות אלפים או מליונים ברחבי העולם שמגדירים אותם כחולים לכל חייהם ללא אפשרות לריפוי ולכן רפואתם כל חייהם יהיה לפי עיקרון שונה מהמקובל בעניין בחירה חופשית וגם בעוד עניינים שלא תמיד יעלו בקנה אחד עם הדרכים המקובלות.
לכן אני יכול להבין את הרב שיעקב שאל וכך ענה לו. אני גם יכול להבין שיהיו מי שיחפשו למצוא רפואה אחרת. כדאי לזכור שתרופות מסוימות החלפו בהמלך השנים כשנמצאו להם רפואות מוצלחות באותה מידה ללא תופעות לוואי של הישנות.

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #70104

• יעקב י
  • חבר ותיק
אני לא יכול להסכים עם זה שזה בחירה חופשית אבל.. (מה שמוישל'ה ענה)
קצת יש פה בלבול מושגים, אם רב אומר לי שזה כפירה בבחירה העצמית (ה12 צעדים) אז זה סתירה ולא משנה מה יגידו.

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #70117

אני קורא את התגובות ואני נחרד.

יעקב, זה משחק באש, הדברים לא פשוטים בכלל, אף רב ואף ספר מוסר של חווה את מה שאני חוויתי לא יהיה מסוגל להגיד לי מה טוב לי.

אם הרב ההוא היה אומר לך משהו שהוא הזוי מבחינתך היית עושה ? או שאז כן היית לוקח אחריות על החיים שלך? זה לא חוכמה לקחת רב בשביל הדברים שנוח לי איתם, הרב שאמר לך את זה הוא לא יהיה מוכן לקבל אותך ברגע האמת שהטירוף יהיה בשיאו ויקרה מה שיקרה.

מרגיש לי שזה עוד נסיון לסוג של הכחשה פנימית לשימוש, עם סיבה כמובן שאני מודרך על ידי רב.

בחירה עצמית או לא, שום ווארט חסידי או התפלספות לא עזרה לי ברגע האמת להישאר נקי, פה אני 447 יום נקיים והחיים שלי מקבלים צבע רוחני אמיתי.

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #70185

• שי_
  • דירוג זהב
שלום חברים,

בתחילת דרכי בתכנית שיתפתי את הרב שלי (חרדי) ואמרתי לו את כל הדברים שמטרידים אותי לגבי התכנית בין היתר שגויים המציאו אותה והיא כביכול נוגדת את התורה.
שאל אותי הרב האם זה עוזר לך? עניתי שכן עם עובדות אי אפשר להתווכח, אבל עדיין הציקה לי העובדה שגויים המציאו אותה. ואז ענה לי הרב תשובה שהפתיעה אותי:
הוא שאל אותי מה אתה עושה שכואב לך הראש, עניתי לוקח 2 אופטלגין והרב ענה בציניות: למה אתה לוקח אופטלגין?! הרי גויים פיתחו את התרופה הזו.
ואז הבנתי דבר מאוד פשוט אני חולה וישנה תרופה למחלתי, תכנית 12 הצעדים!

יום נקי
מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה. אֲדֹנָי, שִׁמְעָה בְקוֹלִי: תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ, קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל, תַּחֲנוּנָי

בעניין: התמכרות בראי התורה לפני 9 שנים, 7 חודשים #70202

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
יש לך רב שלא רק חכם אלא גם בעל חכמת חיים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן