ברוכים הבאים, אורח

מימונה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מימונה 801 צפיות

מימונה לפני 9 שנים, 5 חודשים #72467

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
לפנות תוך רגע את כל כלי הפסח, ולהוציא תוך שני רגעים את כלי החמץ.
להביא תוך שלושה רגעים קמח מארון מכירת החמץ או מהסופרמרקט שפותח הכי סמוך למוצאי החג.
ויאללה - לעבודה! לנפות, ללוש, ליצור חתיכות בצק קטנות, לרדד, לטגן, להוסיף עוד מופלטה לערימה ההולכת וגובהת...
[ובמקביל: לערוך שולחן עמוס כל טוב, להדליק מוסיקה מרוקאית בפול ווליום, לקבל יפה את כל האורחים הרבים, ועוד ועוד...].

"חג המימונה", חג האמונה, מתאפיין ביכולת להשליך תוך רגע, בטבעיות רבה, את המערכת הישנה, ששמשה במשך תקופה (כלי הפסח), ולאמץ תוך רגע מערכת חדשה לגמרי, שאפילו סותרת לגמרי את המערכת הקודמת (כלי חמץ). היכולת הזו, היא המפתח לגאולה. בני ישראל עשו במצרים בדיוק את אותו הדבר: בן רגע הם הפכו מעבדים לבני חורין, מפחדנים לאמיצים (ששוחטים את אלוהי המשעבדים), ועוד ועוד. טוב, לא בדיוק (ע"ע כל התלונות ליד הים...), אבל הייתה להם נכונות לאחוז במערכת כלים חדשה לגמרי.

זה דבר שעזר לי מאוד כשהגעתי לתוכנית - הנכונות להשליך, בשיא הטבעיות, את כל אמצעי הלחימה שמעולם לא עבדו עבורי לאורך זמן, ולאחוז באמצעי חדש - כניעה. לשחרר את המוכר ולקפוץ למים עמוקים של מרחבים חדשים (כמו נחשון בן עמינדב?). "הרעיונות, הרגשות והעמדות שפעם הדריכו את האנשים האלו מושלכות לפתע הצידה, ומתחילה לשלוט בהם מערכת רעיונות ומניעים חדשים לחלוטין" (הספר הגדול עמ' 26).

רציתי לסיים כאן בברכה המסורתית לחג המימונה, "תרבחו ותסעדו". לפני כן, החלטתי לבדוק מה בדיוק זה אומר. והופתעתי. לטובה. וזו לשון הויקיפדיה:
"נהוג לברך את האורחים בברכת "תרבחו ותסעדו", ומקובל לפרשו כ"תרוויחו ותצליחו", אך פירוש זה מוטעה. הטעות צמחה בקרב מרוקאים שנולדו בארץ, אשר מפרשים את הברכה כהזמנה לאורחים ליהנות משפע המזון. הברכה הנכונה היא "תרווחו ותסעדו" ומשמעותה שקודם יהיה לכם רווח (רווחה), ואחר כך תוכלו גם לתת סעד (עזרה לזולת)".

אז "תרווחו ותסעדו". שיהיה לכולנו רווח והצלה ממלתעות התאווה, כך שנוכל גם לתת סעד ועזרה לאחרים (זה גם מה שימשיך לשמור אותנו נקיים...)!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: מימונה לפני 9 שנים, 5 חודשים #72472

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
איזה יופי. תודה. התחברתי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

מימונה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87699

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
מקפיץ לרגל התקדש החג עלינו

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: מימונה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87704

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
'טהרני' זה לא פרסי?

תגובה: מימונה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87737

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
יש מצב. אני לא חזק בסיווג עדתי לפי שמות משפחה (אגב, מזכיר לי שחבר שלח לי מייל עם תמונה של מודעת אבל של מישהי עם שם המשפחה הזה שגרמה לו להיזכר בי )...

ובכל אופן, אחד מיסודות התכנית (והמימונה ) הוא הפתיחות. הלא כן?...

תרבחו ותסעדו!

תגובה: מימונה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87740

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
ככה זה עובד: טהרני = טהרן = איראן = פרס
אבל היה גם שלב שחשבתי שאתה חסיד ("טהרייני" כמו במייל..)
קיצר, אל תקח אותי ברצינות..

תגובה: מימונה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87743

קראתי, תודה.
לא חוגג מימונה, אני גם אשכנזי.
ולא זכור לי שגם לקחתי איי פעם חלק בה.
מי שחוגג כי טוב!
תודה על הפוסט

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: מימונה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87745

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
תודה על השיעור באטימולוגיה...

יש בי גם צד חסידי, וגם צד של מתנגד חריף, וגם עוד הרבה צדדים. אני קשור לכל המגזרים והספרים, אבל לא לגמרי שייך לאף אחד מהם. בודד גם כשמוקף אנשים...

בכל אופן, השם הוא "טַהֲרֵנִי", כלומר, טהר אותי. זה מה שהרגשתי שאני מבקש ממנו, כשהגעתי לכאן וקראתי על הבעיה במלוא חריפותה ועל הפתרון הנעוץ בחיבור אליו. אחר כך גם גיליתי שהשם שלי מופיע גם בתהילים (נא,ד): "הֶרֶב כַּבְּסֵנִי מֵעֲוֹנִי וּמֵחַטָּאתִי טַהֲרֵנִי". (קריאת תהלים זה משהו שכמעט אף פעם לא הצלחתי להתחבר אליו. מקווה אבל ללמוד לעומק ואז להתחבר יותר).

מה אתה אומר, כדאי לנקד את שם המשתמש (כמו אינאונימי (מלשון אין-אונים) שניקד)?

תגובה: מימונה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87746

קשה להתחבר אחר כך למשתמש, אם יהיה קשה להקליד אותו.
ד"א: איך למדתם לנקד? זה נשמע כמו משהו בלתי אפשרי, אני בקושי לקרוא את הניקוד מצליח (ויש לזה חתיכת חוקים...)

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: מימונה לפני 8 שנים, 4 חודשים #87774

• aristo
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
טהרני זה גם טֶהֱרָאני מישהו שבא מטהרן, בירת פרס.
רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר, אחרי שבת לא היה לי כוח לחגיגות בכלל...
רק לנוח!
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן