ברוכים הבאים, אורח

החלטנו למסור את רצוננו ואת חיינו להשגחת אלוקים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: החלטנו למסור את רצוננו ואת חיינו להשגחת אלוקים 226 צפיות

החלטנו למסור את רצוננו ואת חיינו להשגחת אלוקים לפני 9 שנים, 4 חודשים #73335

קראתי את הכותרות של שתים-עשרה הצעדים בחוברת, והרגשתי שהנקודה הספציפית הזאת עשויה להיות משמעותית הרבה מעבר למאבק עם התאווה. אני בסוג של אובססיה של חיפוש עצמי וחיפוש דרכי בעולם וחיפוש רצון ה' ומשמעות הקדושה וכו' כל כך הרבה זמן, ופתאום המשפט הזה (וההסבר שלצידו) הבהיר לי: אתה לא בכיוון. כל מה שתוציא מתוך שכלך הדולח, כי *אתה* רוצה להיות קדוש, או כי *אתה* רוצה להבין, הוא תדמית שיצרת לעצמך, הוא מה שמסבך אותך. תרפה ידיים ותתמסר אליו ית'. תן לו את השליטה על עולמו. התפקיד שלך, כפי שנאמר בחוברת, הוא לעשות את מה שנכון לעשות *כרגע*, מה שאתה מסוגל להבין שהוא רוצה ממך *כרגע*, ותו לא. זה הבסיס של הענווה והבסיס של היכולת להתהלך גם בעוה"ז ביראת אלוקים. מצד שני, ההתמסרות לאלוקים היא גם הדרגות הגבוהות ביותר של העבודה הדתית.

בחוברת נאמר שכל התמכרות שורשה ברצון לשליטה, ולגביי זה בודאי נכון. אני יודע שיש לי אובססית שליטה תת-מודעת לידע, והפנטזיות שלי קשורות כמעט תמיד בשליטה.

איפה אני יכול להרחיב על הנושאים האלה?

בעניין: החלטנו למסור את רצוננו ואת חיינו להשגחת אלוקים לפני 9 שנים, 4 חודשים #73339

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום חבר
מזדהה על החלוקה שלך.

לדעתי אם תעשה חיפוש כאן בפורום בחלון החיפוש על המילים הנל או על המילים צעד שלוש תמצא הרבה חומר.
וכן בספרות של התכנית הספר הגדול הלבן ו12-12.

בהצלחה אוהב
הושיעה נא
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.27 שניות

Are you sure?

כן