ברוכים הבאים, אורח

2 שאלות כלליות שמציקות לי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: 2 שאלות כלליות שמציקות לי 1823 צפיות

2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 9 שנים #77487

• theitguy
  • רצף ניקיון נוכחי: 767 ימים
  • חבר חדש
יש לי 2 נקודות (יש עוד בדרך) מציקות , שהייתי רוצה לברר

1. קראתי הרבה חומר של מתמודדים בפורום שלכם , ובאמת התרשמתי שמדובר באנשים ערכיים וכנים מאוד.
מה שאני לא מבין , למה ללכת סחור סחור מסביב לבעיה.

הרי רובם אנשים חרדיים/חרלים +/- , פשוט להתנתק מהאינטרנט!!!
זה אפשרי ואני מכיר הרבה אנשים שאין להם שום גישה.
כמו שרוב (או חלק גדול) מהציבור החרדי אין לו שום גישה (בכל אופן בבית) לאינטרנט , ואין לו שום בעיה.

אני מבין שיש בזה 3 סיבות עיקריות

א. מכורים קשה ככ שאם לא יטפלו בבעיה הם ימצאו כל טצדקי שבעולם .
ב. אנשים שחייבים לצרכי עבודה (כמוני , שזה ממש המקצוע שלי , אפילו שכמה פעמים כבר חשבתי לעשות הסבה בגלל זה)
ג. הם מסוגלים להתמודד עם ההתמכרות הכי קשה בקיימת אבל לא לוותר על האינטרנט. (לא נשמע לי הגיוני...)

אני מסווג את עצמי ב-ב׳. אבל לא שלם עם זה. (אני איש IT במקצועי – למי שלא זיהה בניק)
איך שאני מכיר את עצמי אני ובזכות הכלים שלכם (בעיקר FORTIFY) ) אני מאמין שאוכל לשלוט בבעיה תוך כמה חודשים. אבל אולי כבר עדיף לעבור להיות מסדר מדפים בסופר ?שה' ישבור את הראש איך לגמור לי את החודש, למה זה בכל בעיה שלי ...

2. על הנושא שמוזכר הרבה במדריך עי הרב טוורסקי , וגם הרבה בסרטונים של פורטיפי , שצפיה בפורנוגרפיה יוצרת התמכרות כימיקלית במח וכו
הלכתי קצת לבדוק ברשת, וראיתי שאין תמימות דעים בין אנשי המקצוע בנושא.
והרבה מאלה שהופיעו בוועדה לפני הקונגרס ב 2005 נחשבים ימניים ומוטים לנושא.

אני מאמין ומבין שזה לא פרודוקטיבי לחשוב כך, והרבה יותר קל לטפל בבעיה אם היא התמכרות כימיקלית כמו הרואין.
ואני גם מבין שכל אחד מאנשי המקצוע בתחום מביא אתו את השקפת העולם שלו לכל מחקר, ואם הוא איש של זכות חופש הביטוי וכדו ממילא זה ישתקף במחקר.

אבל עם כל זה אנחנו אנשי אמת , צריך להציג את המידע בהסתייגות , ״יש אנשי מקצוע הרואים בצפייה אובססיבית בפורנוגרפיה התמכרות לכל דבר ועניין״
או כל ניסוח אחר.

או שאולי אני טועה והמחקרים האחרונים כן מוכיחים את זה ?
או שזה הכל עניין של סמנטיקה ?

מחכה לתשובות
The-IT-guy

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 9 שנים #77490

• adm
אני באמת עזבתי את העבודה שלי בגלל האינטרנט(ויש לי כיום חוסם אינטרנט בדרגה הכי גבוהה) , אפילו שזה היה הפרנסה שלי , ודיברתי עם רב גדול והוא הציע לי לעזוב את העבודה בהדרגה ובאמת כך עשיתי והקב''ה זימן לי פרנסה אחרת שמכניסה לי יותר מכפול שכר, מקווה שיהיה לך זה לדבר חיזוק דהרי הקב''ה אומר לי הכסף ולי הזהב ובידו לגדל ולחזק לכל,

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 9 שנים #77492

אני יודע שהאינטרנט זה לא הבעיה שלי.
הייתי מכור, ומצאתי גם דרכים להשתמש, הרבה לפני שידעתי מה זה אינטרנט בכלל.
יחד עם זאת, אני מכיר בכך שהאינטרנט הוא גורם מסייע לנפילות, ולכן שמתי חסימה ברמה גבוהה מאוד ואני משתדל להתרחק ככל יכולתי מאינטרנט פרוץ.
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 9 שנים #77494

• גדעון
  • דירוג זהב
סליחה על הבורות, איני יודע אנגלית, מהו המקצוע הזה?

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 9 שנים #77496

• theitguy
  • חבר חדש
IT זה קיצור ל INFORMATION TECHNOLOGY - כינוי לכל מי שמתעסק בטכנולוגיה עילית , אבטחת מידע וכדו

התחום הספציפי שלי הוא אבטחת מידע , ולכן במיוחד קשה לי עם זה , הזמן הכי ארוך שלקח לי לעקוף סינון כלשהוא היה 4.5 דקות ...

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 9 שנים #77502

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
ברוך הבא. שאלת הייטב וענו לך. אני מזדהה עם השאלה והתשובות.
ומהנסיון שלי אוסיף שלמדתי לשאול: אלו עוד אתגרים יש לך?
חוץ מהאינטרנט...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 8 שנים, 12 חודשים #77504

• theitguy
  • חבר חדש
האמת שחוץ מהאינטרנט אין לי ....

וגם זה בא והולך

לפעמים יש תקופות ארוכות ממש בלי שום נפילה ולפעמים כמה פעמים ביום

לא ברור לי מה הטריגרים ומה המערכת מתחת שמובילה לזה

אני לא מושלם , רחוק מזה אבל לא מצליח לזהות בעיות אופי קלאסיות שקשורות , נראה לי תאווה plain and simple ....

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 8 שנים, 12 חודשים #77505

• theitguy
  • חבר חדש
מה עם שאלה מס 2, מה באמת ההתייחסות המדעית לנושא, האם ניתן לומר שהדעה הרווחת בקרב אנשי המקצוע היא שמדובר בהתמכרות קלינית או שהדמיון עדיין רופף ולא ברור ?

החברה האלה מפורטיפי עשו את זה מאוד שחור/לבן , אבל כאן ממש לא נראה ככה

הקישורים שהבאת בעייתים
ערכתי
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 12 חודשים על ידי למען הסדר הטוב.

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 8 שנים, 12 חודשים #77506

theitguy כתב:
האמת שחוץ מהאינטרנט אין לי ....

אם יורשה לי לחדד את השאלה של "אסירותודה",
השאלה היא מה הם הטריגרים שלך ל"תאווה"? ולאו דווקא לנפילה עצמה של האוננות.
הבעייה שלנו היא לאו דווקא הרצון לאונן אלא הרצון להתאוות, דהיינו שאנחנו חושבים כל הזמן על תאווה וכל מושא תאווה שלנו גורם לנו לפנטזיות וכדו', ובדרך כלל יש בסוף שימוש כלשהו, וכן יש כאלה שאופי ההתמכרות שלהם מתבטא יותר באינטרנט, אבל מסתבר שזה מתבטא בעוד אין ספור דברים, כך זה עכ"פ אצלי, שהאינטרנט זה חלקיק קטן מכל הטריגרים שלי.

בהצלחה רבה
אוהב

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 8 שנים, 12 חודשים #77509

• theitguy
  • חבר חדש
מה הטריגרים שלי , אין אני יכול לדעת כזה דבר ?

זה שכשאני רואה תמונה של אשה מושכת או בלבוש חושפני זה מעורר אותי אני לא חושב שזה נחשב טריגר, זה HARDWIRED בתוך המוח של כל אחד ואחד.
יכול להיות שעם עבודה רבה אפשר להוריד ולשלוט ברמות של התגובה הלא רצונית, אבל בדכ (במיוחד בזכות שיטת START של פורטיפי ) מצליח למנוע את השלב הבא.

יש לי סיבה לחשוב שיש בזה רובד נסתר ועמוק יותר ?

אני די בטוח שאם לא הייתה לי גישה לרשת בשופו״א היה לי הרבה יותר קל.
אבל לשים את מבטחי בבו״ע לגמרי ולעזוב את המקצוע שאני אוהב ומתפרנס ממנו אני לא מסוגל בשלב כזה, לזה אצטרך קצת יותר מ 12 שלבים ....

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 8 שנים, 12 חודשים #77510

מה שכתבת על לראות אשה זה כן נחשב טריגר, כי אכן לכל בן אדם יש יצר להסתכל עליה, אבל אצלינו זה ממשיך למשהו לא טבעי, שזה התאווה שאנחנו אלרגים אליה והיא לוקחת את מה שראינו למקום אחר, לפנטזיות ועוד.
ולאט לאט אנחנו רואים יותר ויותר מה מגרה אותנו ומעורר לנו את התאווה, בהתחלה נראה אולי שרק פורנו עושה לנו עושה את זה, אבל בהמשך מתברר לנו שהכל מתחיל בתמונה קטנה שאנחנו שואבים ממנה תאווה ואז אנחנו רוצים עוד קצת ועוד קצת ובסוף אנחנו כבר שיכורי תאווה ורוצים משהו גדול וטוב.
כשאני יודע היום מה הם הטריגרים שלי, אני יודע שכיון שאני חולה הדברים לא טובים לי ואני לומד בתוכנית איך אני אמור להתנהל כיום, כמו אדם שאומרים לו שהוא אלרגי לחיטה שהוא יודע שמהיום הוא אמור לחיות ולהתנהל אחרת, כך אני שאני אלרגי לתאווה אני חייב להתנהל אחרת ולוותר על מה שאני מאד רוצה לעשות שזה להתאוות.
אני מקווה שדבריי הובנו, אתה מוזמן להמשיך את הדיון.
אם אתה רוצה אתה יכול גם ליצור איתי קשר במייל: matchilshuv@gmail.com.

אוהב
"מתחיל שוב - וצועד לאלוקים"

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 8 שנים, 12 חודשים #77513

• Guri
  • חבר קבוע
הטריגר הטריגר זה מה שמפעיל אותנו לעבר התאווה ומהו הטריגר הזה? לכל אחד יש את שלו. ארצה לבטא את תגובתי בשיר זה:

את הרע שהיה שכחתי
שכחתי את אותם זכרונות
השכחה מלאה בזכרונות זכרונות באפלה.
כל שיש לי לעשות זה
להאיר את האפלה
להסיר את הערפל
להבין את המקור
לזכרונות
המניעים אותי באפלה.

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 8 שנים, 12 חודשים #77519

• אוויר פסגות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1083 ימים
  • דירוג כסף
  • סקסהוליסט וטוב לי
לגבי הכימיכלים במוח, אני לא מדען ולא ערכתי מחקרים בנושא, בשורה התחתונה זה לא באמת משנה לי. זה אמנם קצת מקל עלי לדעת שלמחלה שלי יש שם, מחקר ודרך טיפול כמו לכל מחלה אחרת, זה עזר לעשות את הסוויצ' בין חוטא לחולה.
אבל בניגוד למחלות אחרות נראה שבמחלה זו דרך הטיפול התגלתה לפני המחקר המוחי עוד בשנות השלושים כאשר ייסדו את AA, אלכוהוליסטים אנונימיים. דרך הטיפול, 12 הצעדים, פשוט עבדה והמחקרים הגיעו אחר כך. בעבר חשבתי שככול שאדע יותר, ככל שיהיו יותר מחקרים שאקרא, כך אוכל להתמודד בצורה טובה יותר, גיליתי שזה לא המקרה. רק אם אני מתמיד בפעולות, כל יום רק להיות אני יכול לסיים את היום נקי, שפוי ומחובר לה'.
מאד הזדהתי עם היכולת לפרוץ את החסימות, אומנם אני לא אשף מחשבים כמוך אבל כל חסימה הייתה החשק הגדול שלי באמת, להראות לעולם שאני יותר חכם, שאני אצליח לפרוץ. ההישג בלפרוץ היה עבורי שימוש יותר חזק מהתאווה עצמה. אני מאמין שאני יכול לחיות עם אינטרנט בבית ולהינות מהדברים הטובים שבו אם אני מחובר לתכנית. כל ניסיון שלי לזרוק את האינטרנט או לחסום את הטלפון ללא קשר לחיבורי לתכנית היה בסך הכל חלק ממעגל הקסמים (או המוות) של המחלה.

בהצלחה רבה אח יקר!
מי שנשם אבק דרכים יזכה לשאוף אויר פסגות

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 8 שנים, 12 חודשים #77522

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
חברים, זה לא רק הטריגרים = מה שולח אותי לשם. כדאי להתבונן גם 'במה שאני מקבל מהפעולות הללו'. כן, אני מאמין באמת ובתמים שלא רק הנאה מינית. אינני חושק במראה יפה בלבד, זה מה שהתאווה רוצה שאחשוב. בפועל יש לי פה המון ערך מוסף. לדוגמא הערכה עצמית... פרצתי חסימה = אני בעל משמעות בעיני עצמי (גם אם אפחד לא יודע על זה). ועוד רבים וטובים מהמשמעותיים ביותר בנפשם של בני האדם באשר הם.

אצל רבים מהמכורים זו גם הבריחה. מרגוע מכל מיני תלאות העולם. חשבונות, בנקים, דוחו"ת, אישה, ילדים, בוס וכו'. ולכן אשאלך IT פעם נוספת: עם מה עוד אתה מתמודד? הכל בחיים שלך מעולה חוץ מהאינטרנט? מה האינטרנט (ומה שאתה עושה בו) לקח ממך? חוץ מיסורי המצפון על חשבון מה זה בא? אתה מסוגל להסתכל לאשתך ולילדים שלך ואבא שלך שבשמיים בעיניים (בבית הכנסת ומחוצה לו). כשאתה ביחסי אישות עם אשתך, אתה עם אשתך או עם מה שראית לפני כן? (אתה בכלל מסוגל להיות איתה בלי להיות "שם"? ועוד...

לסיום, ממני התאווה גבתה מחיר יקר, היא חיסלה לי את האישיות מבפנים. עצרה את ההתפחות הרגשית שלי, שלטה בי באופן טוטאלי והייתי מוכן לעשות למענה הכל. בשביל קמצוץ ממנה הסכמתי לוותר על על כל דבר בעל חשיבות. ובעיקר חייתי בשקר רמאות ובהכחשה עצמית של המצב האמיתי שלי, כי אני לא יכולתי להשאר רמאי רק בתחום אחד. בתחילה הייתי חייב לשקר כדי לשרוד, בהמשך רימיתי כדי לזכות ב... ובסוף רימיתי אותי כדי שאוכל להמשיך ולחיות מבלי להרוג את עצמי.

אם משהו מכל זה מדבר אליך, כדאי לך להקשיב כאן לחברים, כי יש להם איזה פיתרון שעבד ועובד עבורם. אותי הוא הציל ומציל כבר עשר שנים חודש ושבע עשרה ימים. באסירותודה. אתה מוזמן ללחוץ על הלינק - "הנס האישי" - בחתימתי ולקרוא עליו עוד. אשמח להיות לך לעזר.

ובכל מקרה שיהיה לך רק בהצלחה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 12 חודשים על ידי אסירותודה.

תגובה: 2 שאלות כלליות שמציקות לי לפני 8 שנים, 12 חודשים #77524

• theitguy
  • חבר חדש
בא נאמר באופן תיאורטי שאני מצליח להתמודד עם הבעיה, אני עקשן ואני חושב (אולי אני מדמיין) שאוכל להתמודד FACE TO FACE עם זה , במיוחד כעת אחרי שיש לי כמה נשקים חדשים בארסנל.

האם עדיין יכול להיות שיש לי כל מיני בעיות לא פתורות אחרות שהם הובילו לבעיה ?

במילים אחרות , אם אשאר נקי זמן רב, נניח לצורך הדיוק שנה או שנתיים, אני כאחד האדם ?
או שזה שיש לי את האלרגיה לזה , גם אם היא לא ממומשת בכלל בכלל עדיין מצביעה על בעיות רציניות לא פתורות ?

למה אני שואל , כי באמת יש לי עוד כל מיני בעיות בחיים , אבל לא נראה לי שהם רציניות יותר מהממוצע. קרוב לוודאי שאני יכול בהרבה מישורים להגיע להרבה יותר ממה שאני כעת , אבל אני לא רואה איך זה קשור לנושא.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 12 חודשים על ידי theitguy.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.65 שניות

Are you sure?

כן