ברוכים הבאים, אורח

אסירויות תודה והשפעתן החשובה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אסירויות תודה והשפעתן החשובה 769 צפיות

אסירויות תודה והשפעתן החשובה לפני 8 שנים, 11 חודשים #78218

חלק משמעותי בפעולות ההחלמה היא "אסירות התודה" כנראה שמשהו באישיות המכורים נוטה לראיית העולם כולו בצורה שלילית, עוד תוצאה של ריכוז עצמי. חיזוק המבט החיובי גם דרך חיפוש הכרת הטוב משפיע השפעה מכרעת על הלך הרוח ושינוי התפיסה.

הנה עוד הוכחה לכך:

"מחקר חדש, שנערך בידי פסיכולוגים ישראלים, בראשותו של פרופסור אורן קפלן, מבית הספר למנהל עסקים של המכללה למנהל, קובע כי אנשים בעלי זיקה דתית – הם אנשים מאושרים יותר.

במהלך המחקר, בקשו החוקרים לבדוק את רמת הכרת הטוב של הנבדקים. שלא כצפוי, עם תום חלוקת השאלונים – פרצה לפתע מלחמת 'עופרת יצוקה', והחוקרים החליטו לנצל את המאורע, וחילקו שאלונים נוספים לנבדקים, שהיו השלב השני במחקר, וביקשו לבדוק תסמינים פוסט טראומתיים.

התוצאות היו חד משמעיות, והורו על כך שאנשים בעלי הכרת תודה – סבלו פחות מתסמינים פוסט טראומתיים, לאחר התקפת הטילים במהלך המלחמה. "הכרת תודה היא משתנה שחוקרים מתחילים להשתמש בו בשנים האחרונות בצורה אינטנסיבית בתחומים שונים, מכיוון שזאת תחושה רגשית עמוקה שמשנה התייחסות בכל תחום אפשרי", הסביר פרופסור קפלן בראיון לאתר 'דה מרקר'.

על כך הוסיף, כי "הכרת התודה מחזקת גם את החסינות בפני טראומות. אם אני מכיר תודה על משהו, כנראה שיש לי משהו להודות עליו. וכשיש לי 'משהו', האובדנות ('אין לי בשביל מה לחיות יותר') או הדיכאון ('אין דבר משמעותי לחיות בשבילו') – נדחים. הכרת התודה היא בעצם מנגנון ששומר מפני התערערות נפשית בעקבות התלאות שמגיעות בין אם נרצה או לא. במלים פשוטות, ניתן לומר שככל שאתה מכיר יותר תודה – אתה מרוצה יותר מהחיים".

במהלך הריאיון, נשאל הפרופסור, האם המחקר מגלה קשר בין רמת אושר לאמונה דתית, ותשובתו המפתיעה היתה חיובית לחלוטין, כלומר - אנשים דתיים מאושרים יותר. "בהחלט. אנשים דתיים באופן כללי חסינים יותר מחילונים. תושבי בני ברק הם אחת האוכלוסיות המאושרות ביותר בעולם, למרות המצב הסוציו־אקונומי הירוד", אמר. "מחקרים רבים מהעולם מוכיחים שככל שהקהילה שמרנית יותר… כך היא מאושרת יותר, כי לחבריה יש משמעות לחיים ועל מה להכיר תודה".
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 11 חודשים על ידי אדם יסודו.

תגובה: אסירויות תודה והשפעתן החשובה לפני 8 שנים, 11 חודשים #78222

האדם מורכב משני כוחות גוף ונשמה, שניהם רוצים לחיות, להנשמה יש חיים אמתיים שלא קשור לדבר חיצוני חלק אלקי, לעומתו הגוף חיי מגירוים חיצוניים, תרבות חילונית זה לייצר כל הזמן גירוים אולם חיים יהודיים זה למצוא את החיים בפנים
זה לעומת זה עשה אלוקים. המחשב שלקח לי את החיים,הוא עצמו יחזיר אותי לחיים
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 11 חודשים על ידי יצחק אברהם.

תגובה: אסירויות תודה והשפעתן החשובה לפני 8 שנים, 11 חודשים #78223

• גדעון
  • דירוג זהב
תודה לך 'אדם' על הדברים ה'יסודיים'.

ולך רבי יצחק אברהם, הבנתי מה שכתבת, וזה אמת ויציב, לא הבנתי מה רצית לומר בזהף התכוונת לחלוק על דברי אדם?
אשמח להסבר.

תגובה: אסירויות תודה והשפעתן החשובה לפני 8 שנים, 11 חודשים #78224

ממש לא, חלילה. הוא כתב שאדם דתי יותר שמח מחילוני, אז הוספתי עוד איזשהו נופך.
זה לעומת זה עשה אלוקים. המחשב שלקח לי את החיים,הוא עצמו יחזיר אותי לחיים

תגובה: אסירויות תודה והשפעתן החשובה לפני 8 שנים, 11 חודשים #78226

• מושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 402 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה, תודה על המאמר הנפלא!
אני מרגיש את זה בפועל

= = =
גם היום, רק להיום.

תגובה: אסירויות תודה והשפעתן החשובה לפני 8 שנים, 11 חודשים #78228

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
נהדר. תודה. הספונסר שלי לימד אותי שיש הבדל בין אמירת תודה - דבר יפה כשלעצמו, לבין אסירותודה - שם אני קשור אליה, אל התודה. ולא, לא מדובר רק במילים, כאן, כמו כל דבר בתוכנית, ישנו צורך "לצעוד" במשהו מעשי. למכור כמוני לא מספיק לומר תודה, או לכתוב על הנייר מה גורם לי לתחושת תודה (דבר מבורך בפני עצמו), אני צריך לעשות תודה.

וכאן כדאי לשאול: איך עושים תודה?

אני מניח שמניין התשובות כמניין השואלים, אדם אדם וסגנונו. התשובה של הספונסר שלי היא לפי הספר הגדול: נותנים. מכל מה שאנו מקבלים. זה הרי מה שאנו מבקשים מאיתו יתברך - תן לי, כדי שאתן, קיבלתי? אתן! בדיוק כפי תפילת הצעד שלישי: "שחרר אותי מכבלי בכדי שאוכל למלא את רצונך, הסר מעלי את הקשיים שלי כדי שהניצחון עליהם יהווה עדות לאלו שאעזור להם"...

אמן.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 11 חודשים על ידי אסירותודה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן