ברוכים הבאים, אורח

ביזנסמן
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ביזנסמן 948 צפיות

ביזנסמן לפני 8 שנים, 10 חודשים #79145

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אל תראו אותי ככה, אני אלוף העסקאות (הכושלות) עם בורא עולם. טוב, בואו לא נגזים, לצד הצלחות "אישיות" לא מעטות בחיים, היו לי גם אי אלו עסקאות מוצלחות עם היושב במרומים. הבטחתי לו כל מיני, וכשהוא עשה את שלו (השתדלתי), לעשות את שלי. בדרך כלל זה היה משהו בסגנון: שמע, אני הבן שלך, לא? לא תעשה בשביל הילד כמוני? (לא!) אם אני יצליח ב.... אני מבטיח. גמרנו פורנו. אין זהו. אני אפילו אקנה מכנסיים חדשות, ואיתם אני בטוח לא יאונן... ויהי מה. ואז בדרך כלל משהו נדפק, לא זרם כמו שרציתי וחשבתי, ואני עפתי. מהר יותר ממה שהייתי מסגל לתפוס, שוב פעם השתמשתי.

היו פעמים "שעסקה" כזו ריסקה אותי. שבור התחננתי על נפשי: בחייאת, אתה לא רואה כמה אני זקוק לך? אני כבר לא מסוגל לעמוד על הרגליים, שעות אני עושה רונדלים ברחוב, שותה (שוטה / סוטה) כל דבר שזז, העיניים של טרוטות מרוב מראות , המוח שלי מפוצץ במראות בלי יכולת להפסיק ואתה נותן לי להרקב כמו סמרטוט?! יעיפו אותי מהישיבה, יזרקו אותי מהקהילה. הלך עלי. תציל אותי. פליז, תעשה משהו. אני כבר לא יכול יותר.

היו גם זמנים שכמו "ביזנסמן" אמיתי התרסתי, במיוחד בשנים האחרונות של השימוש: אה, גיבור על חלשים? שמח לך ממה שקורה איתי? מה, שוב פעם נטשת אותי? חכה חכה, אתה עוד תחפש אותי בסיבוב (מה שהיה נכון יותר ממה שיכולתי לדמיין). אתה קיים, אין לי ספק בזה. אבל אתה עוד תראה שאני לא זקוק לך. לא לך ולא למצוות שלך וכן, גם לא לעונשים שלך. אתה הרי ממילא עושה איתי מה שאתה רוצה... עזובותי. באמש'ך. אל תתן לי ואל תיקח ממני.

והאמת היא שאני אדם של עסקאות (מוצלחות יותר ופחות) באופן כללי, לא רק עם בוירא עוילם. מגיל צעיר מאוד תפקדתי "כסויחר". כבר בגן קניתי חברים "בקוביות סוכר" שסחבתי מהבית, או בחופן פיצוחים שהסלקתי בכיסי מכנסי באמצעים כשרים או פחות. כילד מכרתי "סיבובי אופניים" בגוגאים. וכשבגרתי עוד קצת גם סחרתי בד' מינים ועוד. בעיקר עוד. מכרתי את נשמתי לתאווה. סחרתי באישיותי מול כל חברה שניסיתי להשתייך אליה.

כשבאתי להחלמה והתחלתי להכיר את עצמי באמצעות הצעד הרביעי (חשבון נפש אישי), שייכתי את "המסחר" לחלק החולה שבי. עם הזמן למדתי שזה לא בהכרח נכון. יש לי אופי, הוא נשאר. בהחלמה מתרחשים איתו דברים נכונים יותר. כן גם "הסויחר" שבי לא הלך לשומקום. גם כיום יש לי עסקה יומית מתחדשת עם בורא עולם.. יש שיגידו פק"מ. "שחרר אותי מכבלי בכדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך", הסר מעלי את הקשיים כדי שיהוו עדות לאלו שאעזור להם. צ'מע, אבאל'ה, כדאי לך להציל אותי. אם אני לא אהיה כבול זה ישתלם לך. נכון, גמני מרוויח. וכמו סויחר טוב, אני מציג לו את הסיבות שכדאי לו לעשות איתי את העסקה הזו – חיים, שלי ושל אחרים.

עסקת חיי בכלל התחילה כבדיחה. מצחיקה עד דמעות. אדם שהיה רחוק כמטחווי קשת משמירת מצוות כלשהן הכיר לי את העסקה הכי טובה שיכולתי לדמיין עם ההוא למעלה. לימד אותי את הטכניקה שהפכה (תרתי משמע), אותי לביזנסמן שאני היום:

אתה הולך ללמד אותי על קשר עם בורא עולם? אתה "שהשבת" אצלך נמדדת במספר הקילומטרים שאתה "עושה" עם האופנים?! הרי אין לך מושג מתי זה פסח ומה אמורים לעשות בכיפור (במלרע), ואתה הולך לומר לי איך להתחבר לזה שלמעלה.?! אותו זה דווקא לא הצחיק, ובשיא הרצינות הוא ענה לי: כן! הוא היחיד שיש לו את הכוח להשאיר אותי נקי. הוא לא חייב, הוא יכול !נכון להיום הוא גם רוצה לעשות את זה. התפקיד שלי זה להמשיך לבקש ממנו ולדאוג שהוא ירצה לעשות את זה הלאה. התוכנית לימדה אותי לעשות איתו עסקה יומית מתחדשת, ואני חייב לומר לך שכשאני עומד בחלק שלי הוא עושה את שלו ויותר.

ה-ל-ם.

הוא לא חייב, הוא יכול. כמה פשוט. וכשזה נשמע מקרֵח שעשה את כל מה שההוא כתב שהוא לא רוצה שיעשו זה נשמע אחרת לגמרי מהמשגיח בישיבה. ש'מע, אני הולך על זה. מה אני צריך לעשות?! להיות נקי - - .

עוד פעם הלם.

רגע, מקודם אמרת לי שזה החלק שלו, עכשיו אתה אומר לי שזה עלי? כן (הפעם זה היה התור שלו לצחוק), זו העסקה. שניכם הולכים להיות שותפים בה. אתה מביא ממך, הוא יביא ממנו ויחד תעשו אותך נקי. ומה אני מביא ממני, המשכתי להקשות? וכמו יהודי טוב, הוא החזיר לי בשאלה, מה אתה מוכן להביא איתך?

שאלה, אה? לא ידעתי מה לענות והוא הציע לי = ויתור. אתה תבטיח לו שתוותר על משהו ממך ותעשה בשבילו, והוא יבטיח לך שיוותר לך על משהו משלו ויעשה בשבילך. אתה תקיים גם הוא יקיים. בדוק. ככה זה עובד. תבין אתה כבול. תפוס, בכל מיני דברים. הוא יכול לשחרר אותך. על אמת. והוא צדק. כל פעם שאני קיימתי את החלק שלי "ההוא" למעלה עשה את שלו, ויותר.

זו הסיבה שגם היום קמתי בבוקר וכמו ביזנסמן אמיתי ביקשתי ממנו: שחרר אותי מכבלי כדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך, הסר מעלי את הקשיים שלי כדי שהניצחון עליהם יהווה עדות לאלו שאעזור להם לכוחך אהבתך ודרך חייך. מי ייתן ואעשה רצונך. ולא את רצוני.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: ביזנסמן לפני 8 שנים, 10 חודשים #79160

• bralevtaor
  • חבר ותיק
מעניין, לא הייתי חושב על זה ככה ועוד בהחלמה..

לא פוגע לך בתדמית האבא אוהב?

תגובה: ביזנסמן לפני 8 שנים, 10 חודשים #79161

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
התחברתי והחלמתי, תודה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: ביזנסמן לפני 8 שנים, 10 חודשים #79170

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה. פגע בתדמית האבא האוהב? מה, שהוא עשה ועושה למעני בלי סוף? שהוא הציע לי את עסקת חיי ועומד בה כמו שרק אבא כמוהו יכול? ההפך הוא הנכון. רק קירב אותי אליו. כל חיי רציתי "שיאהבו אותי ללא תנאי, ובמיוחד שלא על תנאי" ולא הבנתי שזה בדיוק מה שאני לא עושה או מאפשר לאחרים לעשות. המנטרה הזאת איפשרה לי לא לראות איך אוהבים אותי. זאת מהות הנכות שלי "כנכה אהבה". בהחלמה למדתי שהתנאים היו שלי, והוא שאהב אותי מספיק כדי להביא אותי לכאן, אוהב אותי מספיק כדי להשאיר אותי פה.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן