ברוכים הבאים, אורח

אברכים חסידים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אברכים חסידים 556 צפיות

אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82109

• שייקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 92 ימים
  • דירוג כסף
שלום רב!
אני כבר כמה וכמה פעמים קרעתי כל מני פוסטים כאן באתר הנפלאה
ובאתי למסקנה שלכל חוג, זרם וכו' יש את סגנון הכתיבה ,דיבור , וכו'
ולפעמים קשה להבין את הבעיה (כאב) של השני אם אתה לא באותו ראש,
בגלל זה חשבתי שכדאי לנסות ענף חדש לאברכים חסידים ונתמודד ביחד

(וח''ו שלא יבינו אותי לא נכון, יש פה פוסטים וכתבות מצוינים ונמשיך להיות חלק בעז''ה)

אשמח לראות את תגובתכם

נ.ב. אולי גם לאפשר לכתוב באידיש בענף הזה,

באהבה - שייקה
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי שייקה.

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82110

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
יש כאן הרבה אברכים חסידים, ואין שום הבדל בין הכאב של אברך חסידי, או ליטאי או כל דרך אחרת.

מה שכן - יש פורום נפרד באידיש אם יותר נח לך מבחינת השפה:

guardyoureyes.com/yid/
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82111

• שייקה
  • דירוג כסף
זה בדיוק הנקודה אני יודע שאין שום הבדל בין הכאב של אברך חסידי, או ליטאי או כל דרך אחרת
ונראה לי שהדגשתי את זה
הבעיה העיקרי שמשתתפי הפורום באידיש הם בחו''ל
וזה לא אותו שעות של הארץ ומאוד קשה לקיים דו שיח כך

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82122

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
יש כאן הרבה דוברי אידיש שאני בטוח שישמחו לעזור לך
אני לצערי דובר רק עברית, ועדיין פתוח לשמוע ולקבל.
בכל אופן שיהיה לך בהצלחה.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82142

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
אני חשבתי בתחילה שרק אברכים חסידיים יוכלו להבין אותי,

אבל במשך הזמן הזדהתי גם עם הרבה מזרוחניקים והספונסר שלי הוא לא ליטאי,

וכפי שאומרים הכובע לא קובע

אוהבים..
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82143

• שייקה
  • דירוג כסף
אין לי בעיה אם עברית
הרעיון הוא כמו שיש ענף בשם חיילים ושם החיילים
יכולים יותר למצוא שפה משותפת את מקומם
כמו''כ חשבתי שלאברך חסידי גם יהיה מקום להרגיש בבית ושיש גם
חסידים עם בעיות ושלא יחשוב שהתאווה שייכת רק לזרמים מסוימים

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82154

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהבים אותך, קשה מאוד להפריד פה בין חוגים וקהילות מזומן להתחבר לחברים חסידים בפרטי ולחלוק איתם למשך כמונו שאני גם חסיד,
האמת שיש לנו כבר שנה תכנית לעשות שבת חסידים ביחד ולא יצא לפועל אבל אני מאמין שזה יקרה אייך שהו.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82164

• שייקה
  • דירוג כסף
אבי גולן יקירי

אני ח''ו לא בא להפריד !
השאלה איך אני אמור לדעת מי חסידי
כדאי שאוכל להתכתב איתו בפרטי ??
אז פה הפלטפורמה הנכונה להכיר אותם

לא חושב?

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82169

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני קצת מרחם עליך באיזה מקום....
אני מכיר את התחושה כאילו רצית לעשות דבר טוב מבחינתך שנתפס כלא נכון. אני בטוח שהתכוונת רק להועיל.
אני אישית? אני לא חסיד אבל גם אני חושב שזה לא הכי נצרך, אמנם לא מזיק כל כך, אבל גם לא כל כך מועיל כמו שזה אולי נראה במבט ראשון.
שיהיה לך בהצלחה!

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82200

• שייקה
  • דירוג כסף
כאן אני מביא לדוברי אידיש סיפור שקראתי באתר באידיש שמאוד ריגש אותי אשמח עם מישהו יכול לתרגם את זה
לכלל החברים

גוט מארגן און א גוטע וואך טייערע ברודער שיחי'

איך האב נישט קיין ווערטער זיך צי באדאנקען און לויבן אויף די חיזוק וואס איך האב באקומען אין די געציילטע שעה וואס אין בין א חבר דא אין הייליגע קהילה. דער אייבישטער זאל מיר העלפן איך זאל קענען זיך אפ רייסען פין אלע מיינע שלעכטע הרגלים אין זוכה זיין בעתיד מחזק זיין אנדערע.

איך בין א חסידישע יונגערמאן מיט אלע שמונה בגדים וכו'.
אזויווי אסאך, האט זיך עס אנגעהויבן אין די יונגע בחור'ישע יארן, שוין פון די 14 יאר, איך אליין און מיט חברים, עליות און ירידות וכו'. אבער, הודו לה', אז פון 40 טעג פאר מיין חתונה, דאס מיינט פון זומער תשס"ז, בין איך ריין פון הו"ז, עד היום הזה. דאס איז א געוואלדיגע חסדי ה'.

מיינע שווערעקייטן איז בעיקר מיט קוקן שמוציגע ווידאוס און בילדער, און זיך שרייבן שמוץ מיט חברים.

איך האב געארבעט אין א אפיס נאר מיט היימישע יונגעלייט, די קאמפיוטערס האבען געהאט זייער א שטארקע פילטער, חוץ פין אימעייל'ס האב איך גארנישט געהאט דארט, אבער ווי פארשטייט זיך די יצר הרע איז קליגער פאר מיר און בדרך לא דרך האב איך אנגעהויבען באקומען שמוציגע בילדער וכדו', ווי פארשטייט זיך איז די תאווה געווארען גרעסער און גרעסער, און אזוי בין איך טיפער געפאלען.

ויהי היום, בערך 3 יאר צוריק, איך גיי אין גאס און מיין סעלפון קלינגט. איך הייב אויף און ביים צווייטן זייט איז מיין בעל הבית, ער פרעגט מיר, דו קענסט רעדען יעצט?, 'יא' ענטפער איך מיט א זיכערקייט! "הער צו חיימקה, זאגט ער מיר, עס איז מיר נישט איינגענעם דיר זאגן, דו ביזט אפגעזאגט פון די ארבעט! מער זאלסטו נישט אריין טרעטען אין מיין אפיס!! מיר האבן געטראפן דברים אסורים אין דיין קאמפיאטער!".

איך האב געמיינט אז די וועלט ווערט מיר חרב פאר מיינע אויגן, איך בין פשוט געבליבן שטיין אזוי ווי א שטאל אינמיטען גאס, איך בין גלייך אהיים געגאנגען נישט וויסן וואס וועט מארגן זיין. למעשה בין איך אריין געפאלען אין בעט מיט הויך היץ במשך צוויי טעג, נישט געגעסן נישט געטרינקען, פשוט שוואך פון עגמת נפש.

(למעשה מוז איך זאגן א גוט ווארט אויף מיין בעה"ב, אז ער האט מסכים געווען איך זאל בלייבן נאך דריי חדשים ביז איך טרעף א נייע דז'אב, אזוי האב איך זיך אנגעשפארט די אום באקוועמקייט מיט דערציילן פאר מיין ווייב וואס איז פלוצלינג געשען וכו')

ב''ה גאנץ שנעל האב איך געטראפן א נייע דז'אב אין איך האב געפענט (כאילו) א נייע בלעטעל מיט א פרישקייט, איך האב זיך געהאלטען שטארק גאנץ א לאנגע צייט אבער ווי פארשטייט זיך ס'האט צום סוף געפלאצט...

איך האב ווידער געקריגען גאר שמוציגע בילדער און קליפס און אזוי בין איך שנעל שנעל געפאלען אין נאך אסאך ערגער. כדאי איך זאל קענען האבן אסאך פון די סחורה האב איך געפענט א גראפ פאר שמוץ וואס האט געהאט "אפאר הונדרעט" חברים. כדאי קענען זיין א חבר אין דעם גרופ האט מען מיך געמוזט שיקן שמוציגע מאוויס וכדו', איך בין אזוי טיף געפאלען אז איך האב נישט געזען די וועג ארויס!

ווי איך האב שוין געשריבן, די אלע זאכן האבן מיר נישט געברענגט צו הוז"ל, און איך בין ריין שוין 8 יאר, פון זומער תשס"ז, אבער מ'קען דאך נישט וויסן ווי אזא התנהגות וועט מיר צוברענגען! און ווער רעדט שוין פון מחטיא זיין אזויפיל מענטשטן אן א שיעור, הביטו וראו אם יש מכאוב כמכאובי!

וויאזוי בין איך אהער אנגעקומען? ליינט וועט איר זעהן אז "אין האור ניכר אלא מתוך החושך"!

דעם פארגאנגענעם מיטוואך האט מיר איינער פין מיין גרופ געשיקט די טעגליכע אימעייל פין "היט דיינע אויגן", איך האב אים געפרעגט וואס איז דאס, אבער ער אליין האט אויך נישט געוויסט וואס דאס איז, ווייל ער האט דאס געקריגן פון א חבר און מיר דאס ווייטער געשיקט ווייל ער האט געזען אז מ'רעדט עפעס וואס האט צוטוהן מיט שמוץ......

פון דא אין ווייטער איז אלעס היסטאריע [אזוי האף איך]...
מיינע אויגן זענען ליכטיג געווארן, און איך האב צוריק געשריבן צו יענעם חבר:

צו מיין טיייערער חבר ..... !
איך מוז דיר זאגן איין זאך, שכח, און נאך אמאל שכח און שכח!

שוין א לאנגע צייט וואס איך איך בייהאנדל מיך שווער מיט די גאנצע זאך פון שמוץ וכו'
איך האב קיינעם נישט דערציילט ווייל עס פאסט נישט וכו'

אבער דער מסבב כל הסיבות האט דיר געשיקט אז בתמימות זאלסטו מיר שיקן די לעצטע אימעיל, וואס דאס איז פון א סייט וואס רופט זיך היט דיינע אויגן און דארט קען מען געהאלפן ווערן פון דעם ביטערן פראבלעם
ע"כ

טייערע חברים!
איך וויל זיך נעמען מיט א פרישקייט צי קענען געהאלפען ווערען אין מיט די צייט קענען בעז''ה העלפן אנדערע
איך האב מיך דערווייל איינגעשריבן אין די 90 טעג רייזע, זיין ריין פון קוקן שמוץ.

מיט טרערן אין די אויגן און לייכטער אויפן הארץ
חיימקה

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82205

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
אני יודע לתרגם, אבל רק את השורה הראשונה...

"בוקר טוב ושבוע טוב אחים יקרים שיחי'!"

(אני מרוצה מעצמי שהייתי צריך לבדוק ליתר בטחון רק את "טייערע". האמת, שחשבתי שזה "אהובים", אז גיליתי שזה "יקרים"... נו, שוין).

טוב, אתה בטח כבר מבין שאני לא "חסיד" במובן המגזרי... האידיש היא עוד אחד מעשרות התחביבים שלי (אחד מאלה שאני לא משקיע בהם מספיק...). האמת שפעם הייתי מנוי על המייל היומי באידיש, אבל שברתי שיניים בניסיון להבין את הכתוב בו אז ביטלתי...

אולי מישהו אחר ירים את הכפפה ויתרגם את הכל (אם כי אני מתרשם שהפורום בעברית פעיל, מלא וגדוש הרבה יותר). אם אתה רוצה לעשות זאת בעצמך, אולי תוכל להיעזר בתרגום של גוגעל.

בכל אופן, שיהיה הרבה בהצלחה בהמשך הדרך, בכל שפה שתבחר...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82233

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
חבר יקר, אני שמח על הנקיון שלך רני מאמין שאם קצת כוח אתה יכול להיות במקום אחר לגמרי יותר נקי ויותר מפוכח.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: אברכים חסידים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82486

• שייקה
  • דירוג כסף
אבי גולן כתב:
חבר יקר, אני שמח על הנקיון שלך רני מאמין שאם קצת כוח אתה יכול להיות במקום אחר לגמרי יותר נקי ויותר מפוכח.

מה הפירוש קצת כוח ?
ומה נקרה מקום אחר לגמרי ?
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן