ברוכים הבאים, אורח

האם ניתן להחלים ללא צעדים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: האם ניתן להחלים ללא צעדים 2283 צפיות

האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82149

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
אני ב"ה נמצא כבר קרוב לשנה בקבוצות ונקי בחסד ה' רק להיום 231 ימים, כאשר לפני התוכנית לא הצלחתי להיות נקי אפי' יומיים, ואני ב"ה מרגיש שכל חיי השתנו.

אך קשה עלי עבודת הצעדים, והחפירה לתוך עצני.

והשאלה שלי אם אני הולך ל3 קבוצות בשבוע יש לי ספונסר חברים שיתופים וקבוצות טלפונית,

לא אוכל להחלים ללא צעד 4 ו9

אשמח לשמוע מחברים ותיקים
תודה
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82153

• שייקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 92 ימים
  • דירוג כסף
אני שואל האם אי אפשר להחלים בלי צעדים בכלל ??

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82156

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
לא יודע כמה ותיק אני, אבל אתה מפספס את החוויה של החלמה, אפשר לעשות את הצעדים קצת יותר חפיף אבל לעשות אותם ושוב ושוב עד דלא יכולים לחיות בלי זה .
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82158

חוסידל צהריים טובים

מניסיון שלי אישי ומניסיון חברים שלי שאף פעם לא השתמשנו בכלל ב12 הצעדים ובעזרת השם הפסקנו את השימוש טוטאלי
כנראה שישנם אנשים שאינם יכולים בלי הצעדים וישנם אנשים שיכולים בלי 12 הצעדים

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82160

• שייקה
  • דירוג כסף
נצחתי ואנצח שלום רב

אני חושב כמוך כי המציאות אצלי ש אני נקי
יותר מ 8 שנים !!!
בלי הצעדים
אבל שהיה ברור לכולם שכל אחד ואחד זה סיפור לפני עצמו
ובשום אופן לא להביא לראיה ממני
אני פשוט רוצה לומר שזה אפשרי גם בלי
העיקר זה הרצון החזק !!!

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82180

• חוסידל
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
לשייקה ונצחתי,
אני לפני ההחלמה לא היה לי שום סיכוי, הבטחתי 1000 פעם לעצמי ביום כיפור וכו' וגם אחרי כל נפילה גדולה, ושום דבר לא עזר,אני זוכר שהייתי בל"ג בעומר במירון בהתעוררות גדולה וישר אח"כ אני בתאווה בהסתכלות ופנטזיות וכדומה,

אני בלי החברים והטלפונים וספונסר אני אבוד ואין לי שום סיכוי, רק מענין אותי לשמוע מהחויה של אנשים שכן מכורים כמוני ולא יכולים לבד, האם יעזור לי החרותא ללא כל הצעדים,

לגולן,
אני אמנם רואה ומכיר החלמה ושמחה של חברים ותיקים, ואני גם מזהה אצלי הרבה בריחה כתוצאה מההתמכות, בריחה מעצמי מהקהילה והמשפחה, אבל אני תקוע בצעד 4 וממש קשה לי

אוהב אותכם

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82181

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
חוסידל שלום. הנושא דובר רבות ברחבי הפורום, גם לאחרונה ממש. אפשר לעשות חיפוש מהיר ולמצו את מה שכבר נכתב בעבר. ניתן לקרוא כאן. וביחס למקום בו אתה "תקוע", הספונסר שלי לימד אותי שאף פעם אינני תקוע בצעד בו עצרתי. זה תמיד הצעד שלפניו. ובמקרה שלך, הצעד השלישי. מסירת הרצון... אם מוסרים את הרצון רוצים לדעת את מה מוסרים... וזו הרי המהות של הצעד הרביעי. רק לעשות הכרות עם העצמי האמיתי. ואם אינני מעוניין (או שקשה לי, לא משנה באיזו עטיפה הרצון עוטף את עצמו), אני עדיין פועל על הרצון שלי ולא של הכוח העליון.

אם אתה נוכח בחדרים אתה מודע למה שיש להם להציע. זה בהישג היד.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82184

• חוסידל
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
תודה אסירות,

אני יודע שיש כאן חומר בענין אבל רציתי להוציא את הקושי,

לגביהצעדים אני אכן תקוע בצעד 3, ואף דיברתי איתך על כך בקבוצה הטלפונית בליל שישי, קשה לי למסור ולדעת להבדיל בין הפעולות שעלי לעשות {השתדלות} לבין לקיחת שליטה וכוחניות,

ואל תשלח אותי לקרוא עוד חומר כי זה הכל טוב עד שזה מגיע למעשה,
אני קורא ולומד ובסוף מתפרץ על אשתי או הילדים כשלא הכל הולך כפי שחשבתי

תודה

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82193

אוהב אותך חבר יקר,,,מאוד,,,,,

כמוני כמוך, כסוסי כסוסיך,

חייבים להשקיע בעניין, בכל מחיר שהוא, בינינו הרי לא הקבוצות והטלםונים והספונסר וה,,,, מחלימים. הם לא. הם לא.
הם כלים שנוכל לעשות את הצעדים אבל התוכנית שלנו היא תוכנית צעדים,,, ואי אפשר לפספס אף אחד בשום אופן.

אני מאוד מזדהה איתך, מפחד גם כן מהדישדושים ולכן אני עובר ממש עכשיו לצעד ה-5, ולמרות שבאמת נראה לי שחסר לי המון בצעד הקודם, במסירת חיי לקל.

בנוגע לאלו שענו לך מקודם אני מבין שזה לא רלוונטי להציע לאדם שמחליט להשקיע את חייו בתוכנית מסויימת, שיעזוב אותה,,

צריך אותך,,

אוהב הוי ,,,,
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82194

• אסירותודה
  • מנהל
יפה ומעניין, לא חיברתי בין השיחה שלנו בקבוצה הטלפונית לבין פרסום הפוסט פה.. ולא, לא אשלח אותך לקרוא עוד משהו. כי את הצעד השלישי לא קוראים. את הצעד השלישי עושים. פעם ועוד פעם. בלי סוף פעמים. אני בא עם המון "רצון" טוב, חושב שפיצחתי את המנגנון שמהתל בי כל כך חזק, ואז זה מתפקשש. הכל מתחרבש לי. וזו בדיוק הפואנטה. ללמוד לזוז בזמן. דווקא ברגע בו העסק לא "דופק", כשזה לא עובד כמו שחשבתי ואני מתפרץ. שם. אני הכי גדל שאפשר.

מה אני עושה? (היום ב"ה פחות), די פשוט: סליחה אשתי שהתפרצתי. ילד מתוק שלי, שוב כעסתי עליך בגלל דברים אחרים (מה שנכון נכון...) שלא קשורים אליך, אל תיקחו ללב זה המידות שלי. אתם לא אשמים. פעם הבאה אני מתפלל לזכור את זה לפני....

וזה עובד!

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82199

• שייקה
  • דירוג כסף
האם יש אפשרות לשמוע את ה12 צעדים בדיסק וכו'
או שחייבים לקרוא את זה ?
אני פשוט שונה קריא !!

שייקה

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82201

• אסירותודה
  • מנהל
יש. אתה יכול לשמוע בקו הטלפוני של שמור עינך מסרים של חברים. על הצעדים-התוכנית. ניתן גם למצוא ברשת מסרים בשלל שפות. בקבוצות החיות יש גם דיסקים של אנשים שנקיים עשרות שנים. הייתי מציע לך להתחיל עם הקו הטלפוני של שמור עינך. אתה מוזמן להתקשר לקו החם: 1599-500-119, ולהקיש 2. לדבר עם מוישל'ה ולהתקדם. בהצלחה.

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82212

• חוסידל
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
תודה אסירות,

כתבת " כי את הצעד השלישי לא קוראים. את הצעד השלישי עושים. פעם ועוד פעם. בלי סוף פעמים."

אשמח אם תוכל לתת לי דוגמא איך עושים,

צעד ראשון כתבתי שיתפתי ולכן התחברתי, צעד שני זו החלטה, אך השאלה צעד 3 שכביכול עשיתי כבר לא עשיתי שם כלום, הספונסר שלי הסביר לי שלמסור זה לחשוב מה ה' רוצה שיהיה כעת, אך השאלה האם אין משהו מעשי?

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82221

• אסירותודה
  • מנהל
אותי לימדו שהצעד השלישי הוא לא רק לחשוב מה ה' רוצה, זה להחליט שהתפקיד לשלי פה הוא לעשות את הרצון שלו. ו... גם להתחיל לעשות משהו בנידון. אכתוב כאן בתמצות (אתה מוזמן למצוא את השירשור של הצעד השלישי בפורום 12 הצעדים ולהרחיב שם), כיון שהפוסט הזה לא נועד לבירור הצעד, אלא האם ניתן להחלים בלעדיו..

לכל צעד יש ביטוי מעשי. ניקח כדוגמא את שלושת הצעדים הראשונים:

הצעד הראשון - הודאה בחוסר האונים. אני מודה שפשוט חסר לי כוח. יש לי, והוא חסר. ויש לזה יש ביטוי מעשי - ההתנהגות בהתאם למצב. אם אין לי כוח מול משהו אני לא מנסה להלחם בו או לשלוט בו, אני נוקט בפעולות שמתאימות לסוג הכוח שיש לי (או שאין לי). כשם שאדם הסובל מאלרגיה לגלוטן, בוטנים או סכרת לא מכניס לפיו משהו שיערער את האיזון שלו, וכשהוא מאוד רוצה בו הוא זז ממנו, כך מכור כמוני מודה - ומגבה את ההודאה במעשה כשהוא מתרחק בפועל מאזורי סכנה - שאין לו כוח מול התאווה ולא מכניס למערכת שלו משהו שיערער את האיזון שלו.

הצעד השני - מהותו אמונה. להגיע לאמונה שאפשר אחרת. "מליון פעם הפסקתי וחזרתי", איך אוכל להצליח עכשיו? קשיא. אז אמרו לי: תאמין. צא מעצמך, פנה לכוח גדול ממך ותווכח שאתה חוזר לשפיות. חוסר השפיות - הרצון עז לצרוך מה שמזיק שכל כך הזיק לך - עוזב אותך. צדקו. אבל בשביל זה הייתי צריך לצאת מעצמי. יש בתוכי בעיה שאני לא מצליח לפתור (צעד ראשון), ולכן אני פונה בפועל החוצה למשהו שהוא לא הבעיה שלי וגדול ממני. אדם חיצוני, קבוצה...

הצעד השלישי - "החלטנו למסור את רצוננו וחיינו". להחלטה למסור את הרצונות - מחשבות, ואת החיים - הפעולות יש ביטוי מעשי. אני לא יכול להמשיך ולפעול על פי הרצון העצמי ולומר שמסרתי אותו. אני לא יכול לומר שלהתפרץ על אשתי או ילדי זה רצון ה'... אני לא מאשים את עצמי על זה שזה קורה לי, אבל אחרי שזה קרה אני מתיישב ללמוד מה היה שם (עושה צעד ארבע...), מתבונן בצורות הגלויות ביותר של הרצון העצמי, מבין מה התנגש לי עם מי, ועושה שם פעולה הפוכה שמביאה שינוי.

הספונסר שלי לימד אותי שהצעדים הם כמו דומינו. כל צעידה נכונה מביאה לזה שבא בעקבותיו, וההפך. נסיגה באחד מובילה לחיזוק ההוא שלפניו. שים לב מה קרה כאן: אתה לא מצליח להתקדם בצעד הרביעי - בחינת ההתגלויות של רצונך העצמי, הבנת שאתה מאותגר במסירת הרצון (3), פנית למשהו חיצוני אליך - כוח גדול ממך (2), הפורום. ואתה מודה שענייני הבית גדולים עליך (1).

אני לא מכיר אותך ואינני הספונסר שלך, אבל יש מצב שאת השינוי אתה תחווה כשתתנהל שם אחרת. למשל, כשלתקופה תזוז מכל מיני דברים שאתה מנהל שם.. ובמיוחד לא תעיר להם כשזה לא מתנהל לפי רצונך. מורכב לי להדריך אותך מעבר לזה. אולי תעלה שוב לקבוצה ביום חמישי ונדבר...

בהחלמה.

תגובה: האם ניתן להחלים ללא צעדים לפני 8 שנים, 8 חודשים #82245

• חוסידל
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
אני מאוד מודה לך אסירות,

מדהים למצוא אנשים שמשקיעים כל כך הרבה עבור אדם שהם לא מכירים.

שכויח

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן