ברוכים הבאים, אורח

חצי הקערה המלאה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חצי הקערה המלאה 1270 צפיות

חצי הקערה המלאה לפני 8 שנים, 7 חודשים #82908

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
אתמול נכחתי בכנס החלמה גדול. אחד החברים היקרים הציע לי קערת מרק בצל, ונעניתי בחפץ לב. לאחר שהגיש לי את המרק הוא שאל אם אני רוצה גבינה צהובה במרק. "א ביסל" (קצת), השבתי. שפת האידיש היא אחד מהתחביבים היותר מוזנחים שלי, אך אני מתענג עליה לעת מצוא.

אחד החברים האחרים שמע אותי, ובתגובה שלף פתגם מבית בובע: "נישט א סאך, נישט א ביסל, נאר א פילע שיסל" (מקווה שכתבתי נכון. דוברי האידיש מוזמנים להגיה...).

התלהבתי מההזדמנות להשוויץ עוד קצת בפני סבתא, ושאלתי אותו לפשר המשפט, שהיה נשמע עסיסי למדי. "לא הרבה, לא קצת, רק קערה מלאה", הסביר החבר (וכמובן, ב"מאמע לשון", באידיש, החרוז נשמע טוב יותר ).

חשבתי שזה סתם חרוז נחמד, אבל במהלך הערב משמעותו לגביי היכתה בי (אז גם שבתי לאותו חבר, בבקשה לרשום מפיו את הניסוח המדויק).

זה בדיוק הסיפור של המחלה שלי. אני רוצה כל הזמן שרצוני ייעשה. אבל בצורה כלילת השלימות. אני לא מוכן לקבל חלק, אפילו לא הרבה. אני רוצה הכל. מדויק. מתוקתק. עד הפרט האחרון. בדיוק כמו בתסריט שביימתי. ואם זה לא בדיוק כמו שרציתי אז אני לא רוצה את זה, לא מקבל את זה, ולבטח לא שמח בזה.

זה בא לידי ביטוי בהמון תחומים בחיי. במאכלים שאני קונה ומתאכזב מטעמם, במסכת שאני מתחיל בהתלהבות ומאבד את החשק באמצע, בעוד המון דברים, וכמובן, איך לא, ביחסי האישות.

יכול להיות לי טוב. אפילו טוב מאוד. אבל זה לא מושלם. ואני לא מוכן לקבל פחות מזה.

לאחרונה אני מתחיל להבין, שחלק חשוב של ההחלמה שלי, הוא לשמוח בדברים החלקיים. בדברים שתלויים באנשים אחרים זה קצת יותר קל בשבילי. אך כשאני עושה משהו והוא חלקי זה קצת יותר קשה. על עצמי יותר קשה ללמד זכות. אבל רק כך אני יכול להיות קצת יותר שמח, לחוות קצת יותר שחרור.

כן. גם הפוסט הזה לא יצא בדיוק כמו שרציתי. אבל יותר מחלים בשבילי יהיה לשמוח בו כמו שהוא מאשר לנסות ללא הרף לשפץ אותו...

"נישט א סאך, נישט א פילע שיסל, נאר א ביסל ביסל"! (לא הרבה, לא קערה מלאה, רק קצת קצת...).
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: חצי הקערה המלאה לפני 8 שנים, 7 חודשים #82912

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 79 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
פוסט מקסים

התחברתי

תגובה: חצי הקערה המלאה לפני 8 שנים, 7 חודשים #82926

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
שלום טהרני,

ראיתי אותך בכנס

וראיתי גם כשהרבה חברים סרוגים לא הבינו כשהחבר הותיק מחו"ל
אמר סי פאסט נישט (לא מקובל)

אוהבים
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: חצי הקערה המלאה לפני 8 שנים, 7 חודשים #82941

מתי הכנס הבא?

תגובה: חצי הקערה המלאה לפני 8 שנים, 7 חודשים #82951

מקסים.

תודה על השיתוף

תגובה: חצי הקערה המלאה לפני 8 שנים, 7 חודשים #82953

• מי אני?
  • רצף ניקיון נוכחי: 240 ימים
  • דירוג כסף
בס"ד

תודה!
אהבתי...
מזדהה מאוד!
כי נפלתי קמתי: כי-אשב בחושך, יהוה אור לי.
הסיפור האישי שלי guardyoureyes.com/heb/forum/7-%D7%94%D7%A6%D7%92-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%9A/75816-%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%AA%D7%94#75816

תגובה: חצי הקערה המלאה לפני 8 שנים, 7 חודשים #82954

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
תודה חברים. אתם מפרגנים על התוכן, ואני עדיין תוהה אם האידיש בסדר...
מבקש מאלוקים ליישם קצת יותר את הנאמר כאן.

בעצתך - מקווה שלקראת פסח יהיה כנס "שמור עיניך" השנתי, כפי שהיה בשנה שעברה...

חוסידל - חבל שפספסתי אותך. אולי עודף ריכוז עצמי...
מקווה שזו פשוט כמות האנשים הגדולה שם שהסתירה אותך מעיניי...

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 7 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: חצי הקערה המלאה לפני 8 שנים, 7 חודשים #83439

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
יום של קערה קצת ריקה. מתפלל לקבל את החלק הריק ולראות שביחס לחיים שלי בעבר, הרבה יותר מחצי הוא מלא, ועוד היד נטויה.
הרי עד לא מזמן הייתי בגדר "כל אשר לאיש ייתן בעד נקיותו"... וכעת בחסד אלוקים, עם כל התסכול שלי מכמה שעות לא מוצלחות - המון דברים שלא חלמתי עליהם מתקדמים. תכל'ס, אלוקים מפנק אותי. אבל אני מתנהג כמו ילד שהפינוקים קצת קלקלו אותו...
(מזכיר לי את הילד הקטן שלי, שהבאתי לו היום איזו הפתעה והוא ממש התפלא שזה רק זה... ).

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן